Połącz się z nami

News USA

Chicagowianie ruszyli na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu. Wciąż mają nadzieję ocalić wiele osób

Opublikowano

dnia

Pomoc dla poszkodowanych w sobotnim trzęsieniu ziemi u stóp Himalajów nadchodzi z całego świata. Do Nepalu polecieli chicagowscy ratownicy i ich psy tropiciele.

W akcji pomocowej weźmie udział m. in. Cathy Schlitz i jej pies Jac, szkolony owczarek szkocki. Chicagowianka ma nadzieję ocalić wiele istnień. Razem ze swoim czworonogiem tworzą drużynę, która przeszła i widziała już niejedno. Uczestniczyli w akcji ratunkowej po ataku terrorystycznym na World Trade Center oraz po przejściu huraganu Katrina.

Relacja Andrzeja Baraniaka
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/ab-nepal” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

REKLAMA REKLAMA

Dla 9-letniego Jaca będzie to ostatnia misja przed emeryturą.Cathy oświadczyła, że jest w stanie przetrzymać każde warunki, byle tylko mieć możliwość niesienia pomocy. W ciągu najbliższych dwóch tygodni czeka ich wyczerpująca praca oraz ciężkie warunki egzystencjalne.

Galeria zdjęć z trzęsienia ziemi w Nepalu

W wyniku ostatniego trzęsienie ziemi, które nawiedziło Nepal, przeszło 4 tysiące ludzi poniosło śmierć. Naprawienie szkód może kosztować nawet 10 miliardów dolarów.

Emilia Sadaj
esadaj@radiodeon.com

Źródło: nbcchicago.com
Foto: CNS

News USA

Aplikacja SafeUT uratowała porwaną w Salt Lake City 14-latkę przed napastnikiem

Opublikowano

dnia

Autor:

W sobotę rano 14-letnia dziewczynka została porwana w Salt Lake City w stanie Utah i zabrana do lokalu Airbnb. Ostatecznie nastolatkę uratowało to, że skorzystała z  aplikacji SafeUT na telefonie, poinformował Departament Policji miasta.

W sobotę rano 14-letnia dziewczynka wracała do domu, gdy 26-letni Jonathan David-Epp Simonji zajechał przed nią samochodem marki Chevrolet Camaro i poprosił ją o wejście, zgodnie z komunikatem prasowym z Departamentu Policji Salt Lake City.

Simoji rzekomo zaoferował nieletniej piwo i jedzenie, próbując zwabić ją do swojego pojazdu.

Po tym, jak dziewczynka odmówiła i próbowała uciec, Simonji wysiadł z samochodu, złapał ją i wziął do samochodu. 14-latka została zabrana do lokalu Airbnb, gdzie napastnik zaoferował jej alkohol i odmówił jej wypuszczenia.

REKLAMA REKLAMA

Nastoletnia ofiara powiedziała później policji, że nie mogąc skontaktować się z przyjaciółmi ani rodziną, pobrała aplikację SafeUT.

SafeUT to czat i linia kryzysowa, która zapewnia interwencję w czasie rzeczywistym dla uczniów, rodziców/opiekunów lub nauczycieli poprzez czat na żywo i poufne wskazówki, przekazała policja.

Pracownik linii rozmawiał z ofiarą i skontaktował się z organami ścigania w jej sytuacji.

Kiedy funkcjonariusze przybyli do mieszkania Airbnb, znaleźli 26-latka w łóżku z ofiarą.

Nastolatka została natychmiast uwolniona i wróciła do swojej rodziny. Napastnik zabarykadował się w mieszkaniu i jego aresztowanie nastąpiło dopiero 2 godziny później. Teraz mężczyzna przebywa w więzieniu powiatu Salt Lake. Wg policji Simonji i jego ofiara nie znali się wcześniej.

Funkcjonariusze przypominają, aby zawsze poinformować kogoś, dokąd zmierzasz i kiedy spodziewasz się wrócić. Jeśli możesz, upewnij się, że idziesz tylko z kimś, kogo znasz i komu ufasz.

Chociaż aplikacje bezpieczeństwa i pisanie wiadomości na 9-1-1 stają się coraz bardziej popularne, policja zaznacza, że najszybszym sposobem na pomoc w nagłych wypadkach jest zadzwonienie pod nr 9-1-1.

Aby uzyskać więcej informacji o aplikacji SafeUT odwiedź jej stronę.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/Serghei Turcanu
Czytaj dalej

News USA

15 tys pracowników zatrudni sieć Chipotle Mexican Grill. Lubicie robić burrito?

Opublikowano

dnia

Autor:

Chipotle Mexican Grill rozpoczął w czwartek nową kampanię rekrutacyjną, starając się zatrudnić aż 15 000 pracowników przed najbardziej pracowitym sezonem. Celem jest zapewnienie, że restauracje są w pełni przygotowane na „sezon burrito”, który trwa od marca do maja, podała firma.

To posunięcie podkreśla, że branża restauracyjna jest zaniepokojona możliwością zaspokojenia popytu.

W ramach nowej kampanii rekrutacyjnej firma Chipotle zapowiedziała, że przedstawi historie swoich obecnych pracowników i rozwój ich kariery w firmie, aby zwiększyć liczbę aplikacji.

Dyrektor restauracji, Scott Boatwright, poinformował, że firma będzie nadal zatrudniać, jednocześnie podnosząc kwalifikacje i awansując obecnych pracowników, aby wesprzeć swoje „agresywne plany rozwoju”, które obejmują podwojenie zasięgu w Ameryce Północnej do 7000 lokalizacji. Wcześniejszy cel zapowiadał 6000 restauracji.

REKLAMA REKLAMA

Aby zatrzymać dobrych pracowników, firma reklamowała, że oferuje „solidne świadczenia”.

Jest to m.in. premia dla załogi, która daje pracownikom restauracji możliwość zarobienia dodatkowego miesięcznego wynagrodzenia rocznie, dostęp do opieki psychiatrycznej, zwrot kosztów czesnego i bezpłatne posiłki.

Na dzień 30 września 2022 r. Chipotle miało prawie 3100 restauracji na całym świecie. Obecnie zatrudnia 10 000 pracowników.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News USA

39 tys USD miesięcznie za 30 minut pracy dziennie. To się nazywa luksus

Opublikowano

dnia

Autor:

32-letni JP Mancini II znalazł sposób by żyć w luksusie. Zarabia 39 000 USD miesięcznie, wynajmując swoje 2 łodzie i pracuje tylko 30 minut dziennie. Zarobione pieniądze w większości inwestuje ponownie, a w planach ma zakup kolejnych dwóch statków.

Po opuszczeniu Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, mając 25 lat, JP Mancini II zajął się sprzedażą samochodów w swojej rodzinnej Wirginii. W 2015 roku został zatrudniony u dealera Audi, Mercedesa i Hyundaia w Hampton i w ciągu półtora roku awansował od sprzedawcy do dyrektora generalnego sprzedaży.

Po czterech latach awansował na dyrektora generalnego salonu. Uważa, że to podczas tego okresu rozwinął głębokie wyczucie, jak kształtować doświadczenie klienta.

Jednocześnie chciał budować luksusowy styl życia, mając więcej wolnego czasu na codzienne zajęcia. Znał ludzi, którzy czarterowali prywatne łodzie i postanowił przeprowadzić badania w tym kierunku.

REKLAMA REKLAMA

W 2020 roku kupił łódź Axopar za 170 000 USD, wpłacając zaliczkę w wysokości 1700 USD ze swoich oszczędności. Założył witrynę internetową, aby wyczarterować łódź, używając Google Ads do pozyskiwania klientów i pokrywania miesięcznych opłat za łódź.

W następnym roku zdecydował się na większy model. Sprzedał pierwszą łódź i kupił drugą za 400 000 USD, zaciągając kredyt bankowy na pokrycie całości kosztów.

W styczniu ubiegłego roku JP Mancini II postanowił wynająć swoją łódź wartą 400 000 dolarów. Po wystawieniu łodzi o długości 37 stóp zacumowanej w Key West na Florydzie na platformie wynajmu o nazwie Boatsetter zarezerwował 11 rejsów w ciągu miesiąca. W następnym miesiącu liczba ta podwoiła się.

Mancini opuścił salon samochodowy. W maju 2022 r. kupił drugą, mniejszą łódź do wynajęcia w Hampton w Wirginii, gdzie mieszka, zaciągając osobistą pożyczkę w wysokości 150 000 USD na pokrycie połowy kosztów statku.

Obecnie dwie łodzie Manciniego przynoszą średnio 38 800 dolarów dochodu miesięcznie.

To tylko 30 minut pracy dziennie, spędzone na zarządzaniu rezerwacjami i upewnianiu się, że kapitanowie łodzi – zatrudniani i opłacani przez indywidualnych najemców – odpowiednio konserwują jego jednostki pływające, mówi Mancini.

Pomiędzy dwiema pożyczkami Mancini płaci 6000 USD w miesięcznych ratach. Ma nadzieję, że reinwestowanie większości jego zarobków może ostatecznie przewyższyć oprocentowanie tych pożyczek.

W ciągu ostatniego roku zabrał do domu 190 000 dolarów po kosztach, które wydał na swoje łodzie – około 100 000 dolarów mniej niż zarobił u szczytu swojej pełnoetatowej kariery sprzedawcy samochodów, ale przepracował znacznie mniej godzin.

Większa łódź, zacumowana w Key West, odpowiada za większość dochodów Manciniego.

Za podróż trwającą od dwóch do ośmiu godzin pobiera od 799 do 1899 dolarów, nie licząc kosztów paliwa i napiwków. Najemcy muszą również zarezerwować kapitana, zazwyczaj z list dostarczonych przez Manciniego lub platformy wynajmu.

Platformy wynajmu zajmują się reklamą i ubezpieczeniem za opłatą. Na przykład Boatsetter zabiera od 15% do 35% przychodów z każdego rejsu.

Zamiast wykorzystać pieniądze na spłatę 550 000 dolarów pożyczek, które zaciągnął na zakup łodzi, Mancini planuje skierować je na zakup większej liczby jednostek pływających i innych możliwości inwestycji, związanych z nieruchomościami.

Mancini dąży do posiadania floty czterech statków. Dwie przyszłe łodzie chce zacumować w Hilton Head w Karolinie Południowej i St. Petersburgu na Florydzie.

 

Źródło: nbc
Foto: Mancini, istock/SeanPavonePhoto
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

kwiecień 2015
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu