Połącz się z nami

Ciekawostki

Firma Costco kończy współpracę w American Express. Jak wpłynie to na klientów ?

Opublikowano

dnia

Gigant w dziedzinie sprzedaży hurtowej, firma Costco poinformowała, że w przyszłym roku, po 16 latach, zakończy współpracę z American Express. Zarząd Costco podjął taką decyzję, gdy niemożliwe stało się wypracowanie kompromisu w kwestii warunków odnowienia umowy.

Costco Wholesale Corp. Z główną siedzibą w Issaquah w stanie Waszyngton ma w Stanach Zjednoczonych 474 sklepy-hurtownie, w Kanadzie jest ich 88. W ramach nowego porozumienia, zawartego przez zarząd Costco z City Bank, to właśnie on przejmie wydawanie firmowych kart kredytowych Visa członkom Costco.

Zmiany wejdą w życie dzień po wygaśnięciu obecnej umowy z American Express, 31 marca 2016 roku, nomen-omen 1 kwietnia 2016 roku, ale to nie jest żart na Prima Aprilis! Zarząd Costco poinformował, że szczegóły zmian, które najbardziej dotyczą obecnych posiadaczy kart kredytowych American Express, wydanych przez Costco zostaną przedstawione w ciągu najbliższych miesięcy.

Agnieszka Warzecha
awarzecha@radiodeon.com

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr.com/ Mike Mozart

Ciekawostki

55 lat temu Chicago znikło pod śniegiem. Wielu mieszkańców wciąż pamięta The Blizzard 1967

Opublikowano

dnia

Autor:

Dla starszych mieszkańców Chicago, środa była rocznicą Matki Wszystkich Burz Śnieżnych, która uderzyła 55 lat temu: The Blizzard of 1967. W ciągu dwóch dni spadło wtedy 23 cale śniegu. Miasto zginęło pod białym puchem a życie w nim zostało całkowicie sparaliżowane.

Chicagowska zamieć z 1967 r. uderzyła w północno-wschodnie Illinois i północno-zachodnią Indianę w dniach 26-27 stycznia 1967 r. W Chicago i na jego przedmieściach spadło rekordowe 23 cale (58 cm) śniegu, zanim burza ucichła następnego ranka. Wiatr w czasie zamieci osiągał prędkość 50 mil na godzinę, a zaspy sięgały 15 stóp.

Był to największym zanotowany opad śniegu podczas jednej burzy w historii Chicago.

Ponieważ zamieć była niespodzianką w ciągu dnia dla ludzi będących już w pracy lub szkole, sparaliżowała miasto na kilka dni. Ludzie musieli wykopać się spod śniegu.

„Na najbardziej ruchliwym odcinku północno-zachodniej Indiany nie było ruchu” –wspomina Phil Ponce, wieloletni gospodarz WTTW „Chicago Tonight”. „To było niesamowite.”

Ponce pamięta jazdę Chevy Corvair na Indianapolis Boulevard w nocy 26 stycznia 1967 roku. Była jeszcze wczesna zamieć, ale samochód już utknął.

Szacuje się, że 50 000 samochodów zostało porzuconych na ulicach Chicago, wraz z około 800 autobusami miejskimi – niezdolnymi do poruszania się w 23-calowym śniegu. Burzę śnieżną obwiniano za aż 60 zgonów.

Chris Pacelli, właściciel Al’s #1 Italian Beef, miał 19 lat, kiedy uderzyła zamieć.

„Nie mogłem iść na zakupy spożywcze, nie mogłem nic zrobić” – wspomina. „Jakiekolwiek ciężarówki się zepsuły i nie mogły wydostać się ze śniegu, ludzie tam jeździli i wyciągali z nich jedzenie”.

Pacelli doskonale pamięta siedmiu mężczyzn, którzy ukradli stół bilardowy z opuszczonej ciężarówki Marshalla Fielda w Little Italy. „Weszli tam i wzięli stół bilardowy, który miał zostać komuś dostarczony” – opowiada – „I szli z nim ulicą”.

 

 

Źródło: fox32, wikipedia

Foto: You Tube

Czytaj dalej

News Chicago

Naukowcy z Chicago zaglądali do uszu.. nietoperzy. Jak ewoluowała echolokacja?

Opublikowano

dnia

Autor:

Opublikowane w tym tygodniu, nowe badania naukowców z Chicago, pokazują drogę ewolucji echolokacji u nietoperzy. Naukowcy Field Museum dokonali odkryć używając do swych badań tomografii komputerowej. Za jej pomocą zajrzeli głęboko do uszu tych ssaków.

Bruce Patterson z Field Museum bada nietoperze od 40 lat i uważa je za fascynujące. Na terenie placówki znajdują się tysiące okazów tych ssaków, uważanych przez wielu ludzi za przerażające.

„Nietoperze to druga najbardziej zróżnicowana grupa ssaków. Znanych jest 1450 gatunków i każdego roku odkrywane są wciąż nowe gatunki” – wyjaśnił Patterson.

Ich wielka tajemnica została właśnie ujawniona z pomocą naukowców z Field Museum i University of Chicago.

Echolokacja służy do nawigacji podczas lotu. Badacze odkryli, że grupa nietoperzy, zarówno dużych, jak i małych, w pewnym momencie wybrała inną drogę ewolucji, rozwijając możliwości swojego sonaru na wyższym poziomie.

„Pomyśleć, że mogą nie tylko uniknąć lotu na drzewa, przez które przelatują, ale także złapać małego latającego owada i przechwycić go w przestrzeni” – podziwia tę umiejętność Patterson.

W chicagowskim muzeum badania te przeprowadzono, zaglądając do uszu nietoperzy za pomocą tomografii komputerowej.

Patterson wyjaśnia, że odkryli maleńką strukturę ucha wewnętrznego u wielu gatunków nietoperzy, która jest radykalnie inna niż u jakiegokolwiek innego ssaka.

„Więc to prawie jak znalezienie igły w stogu siana w tym sensie, że jest tak wiele różnych uszu i rozmiarów tych nietoperzy, że znalezienie jednej postaci, która łączy je wszystkie razem, jest bardzo satysfakcjonujące” – poinformował Patterson.

Patterson mówi, że daje to głębsze zrozumienie ssaka, którego naprawdę potrzebujemy, nie tylko do zwalczania szkodników.

„Ich wkład w rolnictwo USA szacuje się na trzy do 50 miliardów dolarów rocznie” – wyjaśnił.

 

Źródło: fox32

Foto: You Tube, pixabay/

 

Czytaj dalej

Ciekawostki

Jesteś fanem Roba Gronkowskiego? Możesz się załapać na imprezę życia w jego domu!

Opublikowano

dnia

Autor:

Futbolista Rob Gronkowski, grający dla Tampa Bay Buccaneers, oferuje swoim fanom nie lada gratkę! Gwiazda Drużyny z Tampy da jednemu szczęśliwemu fanowi i garstce jego przyjaciół życiową szansę na niepowtarzalną imprezę. Będą oglądać Super Bowl LVI w jego legendarnym domu w Foxborough w stanie Massachusetts w przyszłym miesiącu.

Gwiazda Tampa Bay Buccaneers nawiązała współpracę z Grouponem, by zorganizować imprezę 13 lutego. Kibic i maksymalnie 15 jego przyjaciół będą mogli przyjechać do domu Gronkowskiego i bawić się w jego piwnicy przed i podczas transmisji Super Bowl. Impreza będzie uatrakcyjniona minigolfem, napojami dla dorosłych, a nawet przez bounce house.

„To szaleństwo, nie ma co do tego wątpliwości. Groupon i ja, połączyliśmy siły, nawiązaliśmy współpracę, aby zorganizować imprezę z niesamowitym rozgrywką podczas Super Bowl, która odbędzie się w moim domu. Mam do tego idealne miejsce w piwnicy. Wszędzie mam telewizory i połączyłem siły z Grouponem, ponieważ są doświadczonymi profesjonalistami, więc będą wprowadzać wszystkie potrzebne działania, i to będzie epickie” – powiedział Gronkowski w ostatnim wywiadzie.

 

„Na przykład będzie bounce house do skakania, co jest dość szalone. Zagramy też w minigolfa. Będzie więc mnóstwo zajęć podczas oglądania rozgrywek. Poza tym będzie tam dwóch moich braci, a moi bracia są epiccy. Żyją dla tego wydarzenia.”

Gronkowski powiedział, że chociaż jego dom był już wcześniej zniszczony, imprezowicze nie powinni oczekiwać, że dosłownie zniszczą dom.

„To znaczy, w moim domu wszystko było już wcześniej zepsute. Moi bracia (byli) tam wcześniej, przyprowadzili już swoich przyjaciół. Mój dom został zrujnowany, więc nie próbujemy go zniszczyć, to pewne, ale będzie tam cały zespół security czuwający cały czas. Będzie tam po prostu kilku dużych chłopców, którzy oglądają” – powiedział.

„Wszyscy będą się dobrze bawić, nie ma co do tego wątpliwości. Mamy nadzieję, że nie będzie poważnych szkód, ale nigdy nie wiadomo. Nigdy nie wiadomo, co może się stać, by polepszyć imprezę. Pewnego razu mój brat Chris był w mojej piwnicy wsadził głowę przez ścianę. Wiesz, jak to się stało? Ale dzięki temu impreza była lepsza, więc było warto”.

Gronkowski zapewnił, że imprezowa playlista będzie wibrowała z Flo Ridą, a tym, którzy przez jakiś czas byli poza imprezową sceną, udzielił kilku wskazówek, jak imprezować jak Gronk.

Na pewno będą do tego potrzebne napoje dla dorosłych, muzyka, taniec, dobra zabawa, wiwaty…  i robienie „wszystkiego szalonego, co możesz zrobić”.

Fani zainteresowani konkursem mogą zgłosić się do Groupon do 2 lutego. Zwycięzca i jego goście odlecą samolotem do Bostonu i otrzymają dwie noce w hotelu, a następnie udadzą się do Foxborough, aby wziąć udział w konkursie.

Ci, którzy nie zostaną wybrani do nagrody, mogą nadal wziąć udział w wygraniu innych nagród, w tym potencjalnych wycieczek do Las Vegas i/lub Cancun.

 

Źródło: fox13

Foto: You Tube

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

marzec 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne