Połącz się z nami

News Chicago

Za 100 dolarów Rahm Emanuel kupił pączki w Zrzeszeniu Amerykańsko-Polskim. Burmistrz Chicago degustuje polskie słodkości

Opublikowano

dnia

Tłusty wtorek w tradycji amerykańskiej jest tym, czym dla Polaków tłusty czwartek. W przededniu środy popielcowej Amerykanie obchodzą tzw. „Pączki Day”. W tę tradycję wpisuje się również Zrzeszenie Amerykańsko Polskie, które organizuje sprzedaż pączków zarówno w czwartek jak i wtorek. Kupujący obok smakołyku mają szanse trafić na jubilerskie nadzienie, które w tym roku ufundowało Adam’s Jewelry. W tłusty czwartek pączki w Zrzeszeniu kupował gubernator Bruce Rauner, a w tłusty wtorek burmistrz Rahm Emanuel.

Relacja Andrzeja Baraniaka
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/burmistrz-paczki-day” comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Degustując polskie smakołyki burmistrz wietrznego miasta przyznał, że jest to wspaniały dzień tradycji polonijnej społeczności ale i również społeczności Chicago, ponieważ jesteśmy miastem wielu dzielnic. Ludzie z całego świata przybywają do tego miasta, aby dać swoim dzieciom szanse na spełnienie marzeń o „Amerykańskim śnie”.

REKLAMA REKLAMA

Galeria zdjęć

„Polska społeczność ma ogromny udział w tworzeniu bogatej historii miasta Chicago oraz tworzeniu jego wspanialej przyszłości. A to dzięki ich przywództwu, poczuciu wspólnoty oraz poprzez przyczynianie sie do wzmacniania dzielnic w całym Chicago. Goście odwiedzający Chicago są zawsze pod ogromnym wrażeniem wkładu Polonii w historie i rozwój miasta” –  powiedział burmistrz Emanuel.

W obchodach pączkowego dnia w Zrzeszeniu uczestniczyli miejscowi aldermani z Arielem Reboyrasem, Roy Suarezem oraz kandydatem na radnego Johnem Garrido, który wydał na pączki sto dolarów.

Andrzej Baraniak

Źródło: inf. własna
Foto: Andrzej Baraniak/ NEWSRP

News Chicago

4 restauracje z okolic Chicago najbardziej romantycznymi w USA wg nowego rankingu

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaplanowałeś już idealne Walentynki ze swoją ukochaną? Jeśli szukasz bardzo wyjątkowego klimatu w ten dzień, odwiedź jedną z czterech restauracji z okolic Chicago. Znalazły się one na liście 100 najbardziej romantycznych restauracji w Ameryce, stworzonej przez platformę OpenTable.

Obszerna lista, sporządzona przez platformę rezerwacyjną, opiera się na ponad 13 milionach recenzji, zgodnie z komunikatem prasowym OpenTable.

Z okolic Chicago na liście znalazły się następujące lokale: 3 Arts Club Cafe w RH Chicago w Gold Coast, Andy’s Jazz Club w River North, Mon Ami Gabi w Lincoln Park i Meson Sabika w Naperville.

Już najwyższy czas aby rezerwować stolik na Walentynki, zanim ich zabraknie. OpenTable podaje, że w 2022 r., 54% rezerwacji walentynkowych zostało zamówionych do 7 lutego.

REKLAMA REKLAMA

Aby posiłek walentynkowy był nieco mniej gorączkowy, OpenTable sugeruje, by świętować uroczystość w weekend i rezerwować stolik przed 6:00PM lub po godzinie 8:00PM, poza godzinami szczytu.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Inside Creative House
Czytaj dalej

News Chicago

Policyjna akcja aresztowania mężczyzny w West Garfield Park wymagała pomocy SWAT

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja wezwała oddział SWAT do domu w West Garfield Park po tym, jak grupa mężczyzn próbowała uwolnić innego zatrzymanego mężczyznę w poniedziałek wieczorem. Uzbrojeni napastnicy strzelali do funkcjonariuszy.

Według władz incydent miał miejsce przy 4400 West West End Avenue około godziny 9:41 wieczorem w poniedziałek. Policja twierdzi, że chciała wziąć do aresztu uzbrojoną osobę, gdy grupa osób próbowała pomóc uwolnić mężczyznę.

Funkcjonariusze porazili paralizatorem jedną z interweniujących osób, podała policja.

Osoba aresztowana i osoba, która została porażona, zabarykadowały się w domu i chwilę później oddały strzały do funkcjonariuszy. Wezwano zespół SWAT. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a broń zabezpieczona – poinformowały władze.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Ajax9
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny pożar w Chicago Heights. Spłonął magazyn mebli i tkanin

Opublikowano

dnia

Autor:

Kilka jednostek straży pożarnej odpowiedziało w poniedziałek na alarm pożarowy w magazynie Morgan Li, przy 1101 Washington Ave., w Chicago Heights, krótko po 6 rano, poinformował rzecznik miasta David Ormsby. Magazyn, w którym sprzedaje się meble i tkaniny był całkowicie objęty płomieniami.

Wielkie ciemne kłęby dymu unosiły się w poniedziałek do południa nad Chicago Heights. Wszystkim pracownikom udało się wydostać z ogromnego pożaru, nikt nie został ranny.

Morgan Li to firma rodzinna, która ma cztery inne zakłady produkcyjne. Niedawno sfinalizowała zakup zakładu produkcyjnego o powierzchni 230 000 stóp kwadratowych, który obejmuje 13 akrów powierzchni.

„Uważamy wszystkich naszych pracowników za naszą rodzinę; zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odbudować to, co zostało utracone i nadal wspierać naszych ludzi i całą społeczność Chicago Heights” – przekazała firma w opublikowanym poście.

REKLAMA REKLAMA

Przyczyna pożaru nie była od razu znana. Przedstawiciele firmy współpracują z władzami w prowadzonym  dochodzeniu, zgodnie z wydanym oświadczeniem. Komendant Straży Pożarnej stanu Illinois rozpoczął dochodzenie w poniedziałek po południu.

Funkcjonariusze policji zablokowali ulice East 12th i East 11th w pobliżu Washington Avenue, podczas akcji gaśniczej strażaków.

Pożar został ugaszony w południe, ale ekipy pozostały na miejscu, aby dogasić gorące punkty i sprawdzić cały budynek. Nie zgłoszono żadnych obrażeń, a ogień nie rozprzestrzenił się na okoliczne konstrukcje – przekazała straż pożarna.

Ekipy ComEd i Nicor Gas przybyły na miejsce zdarzenia ale nie znalazły problemu z żadnymi przewodami elektrycznymi ani gazowymi.

Chicago Heights i jego okolice wciąż borykają się z problemami ekonomicznymi, katastrofa spowoduje utratę miejsc pracy przez mieszkańców.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  

Popularne w tym miesiącu