Połącz się z nami

Zaplanuj finanse

Pieniądze są jak nieruchomość. W zależności gdzie je trzymasz tyle są warte. Jak oszczędzasz na emeryturę?

Opublikowano

dnia

W świetle rynku nieruchomości na okrągło słyszymy słowo :„lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja”.  Świadczy to o ogólnie przyjętej tendencji całkowitego uzależnia wartości danej nieruchomości od jej umiejscowienia. To samo można powiedzieć w odniesieniu do pieniędzy. Pieniądze mogą być o wiele bardziej wartościowsze i znacznie pomnożone, jeśli są oszczędzane i inwestowane w odpowiednim  miejscu oraz dla konkretnego celu.

Dariusz Godlewski

Dariusz Godlewski

Jak można sobie wyobrazić, istnieje wiele różnych produktów finansowych oraz sposobów oszczędzania i inwestowania pieniędzy. Ostateczna wartość zgromadzonych środków czy inwestycji może być różna w danym momencie, w zależności od obszaru w jakim są oszczędzane czy inwestowane.

Aspekt doboru odpowiedniego miejsca, w którym pieniądze będą oszczędzane czy inwestowane sprowadza się do dwóch zasadniczych pytań :  Jak i  Gdzie? Po pierwsze, trzeba wiedzieć, jak te pieniądze zostaną wykorzystane w przyszłości. Czy przeznaczymy je w celu zapewnienia dożywotniego dochodu na emeryturze? Czy może przekażemy je w formie spadku dla swojej rodziny? Czy też użyjemy je jako zabezpieczenie  w razie wystąpienia nieprzewidzianych wydatków? Ponownie, jaki jest cel przeznaczenia  dla tych konkretnych pieniędzy?

REKLAMA REKLAMA

Gdy już odpowiesz sobie na pytanie jak twoje oszczędności mają  być użyte, możesz zacząć ustalać gdzie powinny być ulokowane. Innymi słowy, która ze strategii inwestycyjnych zmaksymalizuje efekt zamierzongo celu. Wiąże się to także z doborem odpowiedniego konta: przed opodatkowaniem, po opdatkowaniu, czy też wolnego od podatku? Powinny być inwestowane na aktywnie zarządzanych kontach, wolnych od ryzyka kontach, czy też „funduszu docelowej daty„?  Jest też tutaj wiele innych możliwości.

Posłuchaj rozmowy na ten temat Jarka Maculewicza z Dariuszem Godlewskim z Financial Wealth Alliance z Glenview, IL
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/finanse-chicago-02-jak-i-gdzie” comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Wszyscy wiemy, że to ważne, aby oszczędzać na emeryturę. Ale dokładnie gdzie i jak oszczędzać czy inwestować jest tak samo ważne. Posłuchaj mnie w ten weekend w audycji „Finanse Chicago”, gdzie omówimy ważne aspekty lokalizacji pieniędzy, oraz wskażemy konkretne i najbardziej optymalne miejsca dla osiągnięcia różnych celów.

Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do słuchania audycji „Finanse Chicago”. W każdym programie szczegółowo omawiamy zależności podatkowe w odniesieniu do poszczególnych kont emerytalnych oraz podajemy kilka skutecznych sposobów na ograniczanie zadłużenia podatkowego.  Audycja „Finanse chicago” można słuchać w każdy wtorek i czwartek o 10.30 rano w Radio DEON Chicago na fali  WNWI 1080am.

Kontakt z Dariuszem Godlewskim
www.FinancialWealthAlliance.com

[vimeo id=”72274622″ width=”620″ height=”360″]
Źródło: Flickr.com/ Intel Free Press

Investment Advisory Services offered through Brookstone Capital Management LLC, a SEC Registered Investment Advisor. Any statement contained herein are not intended to be construed as tax advice.  You should consult your tax advisor as to any tax or related matters.  The information and opinions contained herein are provided by third parties and have been obtained from sources believed to be reliable, however, we make no representation as to its completeness or accuracy.  The information is not intended to be used as the sole basis for financial decisions, nor should it be construed as advice designed to meet the particular needs of an individual’s situation. Content is provided for informational purposes only and is not a solicitation to buy or sell any products mentioned.

Zaplanuj finanse

Nowa USTAWA Secure ACT 2. Zmiany dotyczące planowania emerytalnego

Opublikowano

dnia

Autor:

W 2019 roku weszła w życie ustawa SECURE Act, która przyniosła wiele zmian w obszarze finansów i planowania emerytalnego. Teraz Kongres zrobił to ponownie, zatwierdzając nową ustawę SECURE Act 2, która wprowadza jeszcze więcej nowych zasadwytycznych. Bardzo ważna jest znajomość tych nowych przepisów, ponieważ niedostosowanie się do tych zmian może wiązać się z karami lub innymi przykrymi konsekwencjami. Warto tu zaznaczyć, że nie wszystkie zmiany ustawy SECURE Act 2 wchodzą w życie od razu, są one rozłożone na kilka lat i będą wprowadzane stopniowo.

Required Minimum Distribution

Przypomnijmy, RMDs czyli Required Minimal Distributions odnoszą się to do naszych wymaganych minimalnych dystrybucji z kont emerytalnych. Jest to więc bardzo ważne, gdyż dotyczy większości emerytów.

Odkładając na emeryturę najczęściej korzystamy z tradycyjnych kont emerytalnych z odroczonym podatkiem, jak na przykład IRA czy plany 401k. Otrzymujemy ulgę podatkową od składek wpłacanych na tego rodzaju konta, przy założeniu, że zapłacimy należny podatek w przyszłości, wypłacając pieniądze.

Tak więc IRS zmusza nas do rozpoczęcia pobierania pieniędzy z tych kont w pewnym wieku, właśnie ze względu na te zaległe należności podatkowe. Przez bardzo długi czas, RMDs obowiązywały w wieku 70 i pół roku.

REKLAMA REKLAMA

Pierwsza ustawa SECURE z 2019 roku zmieniła ten wiek na 72 lata. Teraz, zaledwie 3 lata później, nowa ustawa SECURE ACT 2 przesuwa ten wiek jeszcze dalej do 73 lat dla osób urodzonych między 1951 a 1959 rokiem i 75 lat dla osób urodzonych w 1960 roku lub później.

W przypadku osób, które już zaczęły wybierać RMD, ta nowa zasada nie ma żadnego wpływu, dotyczy to tylko nowych RMDs. Jeżeli kończymy w tym roku 72 lata, nie musimy wybierać naszego RMD, jeśli nie chcemy lub nie potrzebujemy dodatkowych pieniędzy.

Ustawa SECURE Act 2 zmniejsza też karę, jeśli nie wybierzemy swojego RMD na czas lub nie wypłacimy wymaganej minimalnej kwoty. W przeszłości kara ta wynosiła 50%, co było bardzo, bardzo wysoką karą. Nowe prawo zmniejsza ja do 25%. Jest to nadal dosyć dużo, dlatego proszę pamiętać o swoim RMD i zrealizować je do końca każdego roku.

Roth IRA

Ustawa SECURE Act 2 zawiera sporo zmian związanych z Roth (zarówno dotyczących kont Roth IRA, jak i kont Roth sponsorowanych przez pracodawców). Począwszy od 2024 roku ustawa Secure Act 2 eliminuje RMD dla kont Roth sponsorowanych przez pracodawców.

Obecnie, podczas gdy indywidualne konta Roth IRA nie podlegają obowiązkowi RMD, plany takie jak Roth 401(k), Roth 403(b), czy rządowe plany Roth 457(b), są objęte zasadami wybierania RMD. Dzięki planowanym zmianom, nie będziemy już musieli pobierać naszego RMD, jeżeli posiadamy takie plany w naszej firmie. Jest to więc bardzo dobra wiadomość.

Począwszy od tego roku, ustawa SECURE Act 2 zezwala na tworzenie zarówno kont SIMPLE Roth, jak i kont SEP Roth IRA. Wcześniej plany SIMPLE i SEP mogły być finansowane tylko z funduszy przed opodatkowaniem. Teraz, będąc właścicielem biznesu, możemy też oszczędzać na koncie wolnym od podatku.

Ponadto ustawa pozwala na dopłaty ze strony pracodawców na konta Roth. To kolejna duża zmiana, która jest korzystna, ponieważ w przeszłości, kiedy wpłacaliśmy pieniądze na plan Roth 401(k) lub 403(b), każda dopłata tzw. match firmy był odkładany na tradycyjnym koncie 401(k).

Teraz, dzięki wprowadzonej zmianie, wpłacając pieniądze na konto Roth, nasz pracodawca, też może do niego dopłacić.

Konta Roth i plany oszczędnościowe na studia czyli tzw. plany 529

Począwszy od 2024 roku, będzie można przenieść niewykorzystane fundusze z planu 529 bezpośrednio na konto Roth IRA. Do tej pory, jeśli nie użyliśmy wszystkich pieniędzy na edukację i wykorzystując je na inne cele, musimy zapłacić od tych kwot podatki.

Wraz z nowymi przepisami, możemy przenieść je bezpośrednio na konto Roth IRA, i nadal wykorzystywać je w przyszłości bez podatku. Istnieją oczywiście pewne zasady i ograniczenia w tym zakresie, jeśli ktoś z państwa jest zainteresowany, prosimy o kontakt z naszą firmą.

Dostęp do funduszy emerytalnych bez kary.

Chcąc wykorzystać fundusze z kont emerytalnych przed ukończeniem 59,5 roku życia, musimy zapłacić 10% kary.

Zawsze istniały wyjątki od tej reguły, a ustawa SECURE Act 2 rozszerzyła tę listę. Nowe prawo poszerza wyjątek dostępu do funduszy emerytalnych w wieku 50 lat na strażaków z sektora prywatnego, stanowych i lokalnych funkcjonariuszy więziennych oraz wykwalifikowanych pracowników z co najmniej 25-letnim stażem pracy dla pracodawcy.

Nowe przepisy pozwalają również na wcześniejszą wypłatę pieniędzy osobom z nieuleczalną chorobą i ofiarom przemocy domowej.

Składki do planów emerytalnych

W 2023 roku każdy w wieku powyżej 50 lat może odłożyć dodatkowe $7500 rocznie do planów sponsorowanych przez pracodawców, takich jak 401(k) lub 403(b). Jeżeli natomiast mamy 62, 63 lub 64 lata kwota ta wzrasta do $10,000, co oznacza, że możemy zaoszczędzić łącznie $32500 w tym roku na swoim planie 401k.

Ustawa SECURE Act 2 wprowadza wiele zmian w planowaniu emerytalnym. Ważne jest, aby się z nimi zaznajomić i odpowiednio dostosować nasz plan emerytalny.

Po więcej szczegółów zapraszamy do Financial Wealth Alliance. Oferujemy bezpłatne konsultacje i dysponujemy różnego rodzaju strategiami i produktami, które są odporne na obecne warunki i eliminują lub w znacznym stopniu minimalizują straty rynkowe. Oferowane przez nas modele inwestycyjne są na bieżąco nadzorowane, analizowane i odpowiednio zmieniane przez zespół doświadczonych managerów, dzięki czemu jesteśmy w stanie ograniczyć ryzyko inwestycyjne.

Nasza firma już od ponad 14 lat zajmuje się planowaniem inwestycyjnym i emerytalnym, działa w oparciu o fiduciary duty czyli zawsze stara się zaproponować najbardziej korzystne dla danego klienta rozwiązania i dopasować je do jego potrzeb. Pamiętajcie państwo, że kluczem do sukcesu emerytalnego jest właściwa edukacja i zrozumienie wszystkich dostępnych opcji. Zachęcamy również do polubienia naszej strony na Facebooku: ZAPLANUJ FINANSE oraz śledzenia naszego bloga na You Tubie: ZAPLANUJ FINANSE, gdzie na bieżąco doradzamy i informujemy o wszelkich nowościach ze świata finansów.

Dariusz Godlewski

Financial Wealth Alliance

847-312-3454

www.ZaplanujFinanse.com

*Investment advisory services offered through Brookstone Capital Management, LLC (BCM), a registered investment advisor. BCM and Financial Wealth Alliance are independent of each otherInsurance products and services are offered and sold through individually licensed and appointed agents.

Foto: istock/Inside Creative House/ Drazen Zigic/ designer491/ designer491/ fizkes
Czytaj dalej

Zaplanuj finanse

Lista zadań i celów finansowych na 2023 rok

Opublikowano

dnia

Autor:

Ostatnie dwa lata były zapewne dla nas wszystkich zaskakujące i pełne różnego rodzaju wyzwań pod względem finansowym i ekonomicznym. Miejmy nadzieję, że 2023 będzie rokiem przełomu i wszyscy będziemy mogli wrócić do tego, co kojarzy nam się z normalnością. Początek roku to idealny moment, aby przeanalizować swoje plany na przyszłość i wyznaczyć sobie nowe cele i zadania na kolejne miesiące.

Ma to ogromne znaczenie nie tylko w odniesieniu do naszych codziennych spraw, ale dotyczy to również naszych finansów i planowania emerytalnego. Jakie więc powinny być nasze finansowe zadania i postanowienia?

Przeanalizuj swoje inwestycje

Obserwując ostatnie dwa lata i towarzyszącą im niepewność, powinniśmy się przede wszystkim upewnić, że nasze inwestycje są odpowiednio zarządzane i chronione.

Bardzo ważne jest, aby posiadać strategie inwestycyjne, które pozwalają na dostosowanie naszego portfolio do zmieniających się warunków rynkowych i tym samym zabezpieczą nas przed poważnymi stratami w razie dużych spadków giełdowych.

REKLAMA REKLAMA

Podstawą jest tutaj odpowiednie zarządzanie ryzykiem i jest to przede wszystkim bardzo istotne dla osób, które zbliżają się, bądź już są na emeryturze.

Pamiętajmy też, że istnieją strategie, które mogą pomóc przetrwać ten niepewny okres, eliminując lub w znacznym stopniu minimalizując straty rynkowe.

Jednym z narzędzi, które warto teraz rozważyć są annuities.

Rezerwa Federalna podnosi stopy procentowe, co jest akurat dobrą informacją w przypadku niektórych inwestycji i właśnie to stwarza nowe możliwości na potencjalny większy wzrost naszych oszczędności emerytalnych.

Firmy ubezpieczeniowe oferują obecnie bardzo atrakcyjne oprocentowania ( np. gwarantowane stale procenty w wysokości 4.5 – 5.2% rocznie), nie mówiąc już o dodatkowych korzyściach, jak jednorazowe bonusy czy możliwość pokrycia kosztów opieki długoterminowej w przyszłości.

Zaplanuj swoje kontrybucje na plany emerytalne

Warto znać limity i maksymalnie wykorzystać swoje możliwości oszczędzania. W przypadku składek IRA i Roth IRA wzrosły limity na rok 2023, i możemy teraz odłożyć $6500 gdy nie mamy 50 lat lub $7500 po ich skończeniu.

Warto tu przypomnieć, że mamy czas do 15 kwietnia 2023 roku aby wpłacić nasze kontrybucje za rok 2022 a także to, że nasz dochód musi znajdować się poniżej określonych progów, aby kwalifikować się na te składki lub mieć możliwość ich odliczenia od podatku.

Dlatego przed dokonaniem jakichkolwiek wpłat dobrze jest skonsultować tą decyzję ze swoim doradcą podatkowym i finansowym.

Wzrosły również limity składek na plany 401k i wynoszą one $22,500 dla osób poniżej 50 roku życia lub $30,000 dla osób które skończyły 50 lat. Limity te dotyczą pieniędzy, które sami dopłacamy do naszych planów 401k i możemy dowolnie rozdzielić tą kwotę pomiędzy tradycyjnym kontem i Roth 401k.

Sprawdź czy warto rozważyć konwersję ROTH?

Wraz z nowym rokiem powinniśmy się też przyjrzeć naszym podatkom. Warto wykorzystać niskie stawki podatkowe, które będą obowiązywać do 2025.

Prawdopodobnie ta korzystna sytuacja nie będzie trwać wiecznie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wydatki i problemy budżetowe państwa. Dlatego jest to dobry moment aby przeanalizować swoją sytuację i rozważyć konwersję ROTH.

Planowanie spadkowe

Następną sprawą, którą powinniśmy się zająć jest planowanie spadkowe.

Upewnijmy się czy posiadamy odpowiednie dokumenty prawne, takie jak testamenty czy trusty, które zabezpieczają przyszłość naszych najbliższych. Nie zapomnijmy też o sprawdzeniu naszych beneficjentów i wprowadzeniu koniecznych zmian.

Podsumowując, niezwykle ważne jest, aby co roku przeanalizować i ocenić swoją obecną sytuację finansową i ulepszyć te obszary, z których nie jesteśmy zadowoleni. Warto zadać sobie dwa pytania:

1. Czy ostatnio sprawdziliśmy nasze inwestycje i czy coś zmieniliśmy, dostosowując je do nowych warunków?
2. Czy jesteśmy w 100% pewni, że wybrana przez nas strategia finansowa jest najbardziej dla nas efektywna?

Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi „nie„, lub jeżeli nie macie Państwo jeszcze żadnego planu inwestycyjnego, warto jak najszybciej skorzystać z profesjonalnej pomocy i zadbać o swoją przyszłość.

Po więcej szczegółów zapraszamy do Financial Wealth Alliance. Oferujemy bezpłatne konsultacje i dysponujemy różnego rodzaju strategiami i produktami, które są odporne na obecne warunki i eliminują lub w znacznym stopniu minimalizują straty rynkowe.

Oferowane przez nas modele inwestycyjne są na bieżąco nadzorowane, analizowane i odpowiednio zmieniane przez zespół doświadczonych managerów, dzięki czemu jesteśmy w stanie ograniczyć ryzyko inwestycyjne.

Nasza firma już od ponad 14 lat zajmuje się planowaniem inwestycyjnym i emerytalnym, działa w oparciu o fiduciary duty czyli zawsze stara się zaproponować najbardziej korzystne dla danego klienta rozwiązania i dopasować je do jego potrzeb.

Pamiętajcie państwo, że kluczem do sukcesu emerytalnego jest właściwa edukacja i zrozumienie wszystkich dostępnych opcji.

Zachęcamy również do polubienia naszej strony na Facebooku: ZAPLANUJ FINANSE oraz śledzenia naszego bloga na You Tubie: ZAPLANUJ FINANSE, gdzie na bieżąco doradzamy i informujemy o wszelkich nowościach ze świata finansów.

Dariusz Godlewski
Financial Wealth Alliance
847-312-3454
www.ZaplanujFinanse.com

*Investment advisory services offered through Brookstone Capital Management, LLC (BCM), a registered investment advisor. BCM and Financial Wealth Alliance are independent of each other Insurance products and services are offered and sold through individually licensed and appointed agents.

 

Foto: istock/Galeanu Mihai/ CentralITAlliance/ Jay_Zynism/ Drazen Zigic/
Czytaj dalej

Zaplanuj finanse

Ważne decyzje finansowe do końca roku!

Opublikowano

dnia

Autor:

Sezon świąteczny już w pełni, oznacza to również, że nieubłaganie zbliżamy się do końca roku. Grudzień to intensywny miesiąc pełen przygotowań do nadchodzących uroczystości rodzinnych, w tym przedświątecznym zabieganiu bardzo łatwo jest zapomnieć o ważnych sprawach, które powinny być załatwione jeszcze przed końcem roku! Dotyczy to też naszych finansów i planowania emerytalnego. Oto najważniejsze zagadnienia, o których powinniśmy pamiętać!

RMD

Po pierwsze do końca grudnia musimy zrealizować nasze RMD (Required Minimum Distributions) na 2022 rok. Są to wymagane minimalne wypłaty z naszych planów emerytalnych, które należy dokonywać każdego roku po ukończeniu 72 lat.

Jeżeli tego nie zrobimy, ponosimy sporą karę w wysokości 50% od wymaganej kwoty, więc może nas to słono kosztować.

W celu obliczenia wysokości RMD każde konto emerytalne musi być rozpatrywane indywidualnie, ale już wszystkie wyliczone RMDs możemy skumulować i zrealizować jako jedna wypłata z wybranego konta.

Tego typu działanie zdecydowanie ułatwia proces wypłacania, możemy z niego jednak skorzystać tylko wtedy, gdy mamy tego samego rodzaju plany emerytalne. Nie możemy na przykład połączyć wypłat z kont IRA i 401k, muszą być one dokonywane oddzielnie.

REKLAMA REKLAMA

Na szczególną uwagę zasługuje pierwsze RMD, gdyż możemy opóźnić jego realizację do 1 kwietnia następnego roku.

Należy tylko wtedy pamiętać, że w konsekwencji tego odroczenia, w kolejnym roku będą czekały nas dwie wypłaty RMD: bieżąca i ta zaległa, co może okazać się nie dla wszystkich korzystne ze względów podatkowych.

Wszystko zależy oczywiście od naszej indywidualnej sytuacji, którą warto przeanalizować i skonsultować ze specjalistą, zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki.

Składki na plany 401k

Do końca roku 2022 również powinny być dokonane kontrybucje na nasze konta 401k lub inne plany sponsorowane przez naszych pracodawców.

W przypadku planów IRA mamy czas do 15 kwietnia 2023 roku, ale na konta 401k nasze składki muszą wpłynąć jeszcze w tym roku.

Jeśli macie Państwo ukończone 50 lat możecie odłożyć do $27,000, natomiast poniżej 50 lat, limit ten wynosi $20,500 rocznie.

Plany 401k są bardzo często podstawowym źródłem utrzymania na emeryturze, nie zapomnijmy więc o maksymalnym wykorzystaniu tego narzędzia.

Konwersje ROTH

Końcówka roku to też idealny moment, aby rozważyć różnego rodzaju ruchy strategiczne, które pomogą nam zaoszczędzić na podatkach. Należą do nich tzw. Roth Conversions, dzięki którym dokonujemy konwersji tradycyjnego konta emerytalnego na konto ROTH.

Warto tu podkreślić, że nie ma żadnych ograniczeń dochodowych, możemy więc przeliczyć dowolną kwotę na konto Roth.

Decydując się na taką zmianę musimy oczywiście zapłacić podatek, ale gdy to już nastąpi, nasze pieniądze będą wzrastały bez obciążenia podatkowego.

Biorąc pod uwagę fakt, ze obecnie obowiązują jedne z najniższych stawek podatkowych w historii, jest to bardzo korzystna opcja, dzięki której możemy zminimalizować lub całkowicie wyeliminować nasze podatki na emeryturze.

Darowizny i prezenty

„Gifting” czyli dzielenie się prezentami jest bardzo przydatne zwłaszcza teraz w sezonie świątecznym.

Jeżeli zrobimy to umiejętnie, nasze prezenty przyniosą korzyści nie tylko odbiorcom, ale również nam jako ofiarodawcom.

Planując podarowanie prezentu w formie gotówki, nie powinniśmy przekroczyć limitu $16,000, aby nie ponieść konsekwencji podatkowych.

Dużą popularnością cieszą się również charytatywne darowizny. Główną ich zaletą jest nasza satysfakcja z możliwości pomocy organizacjom, które są bliskie naszemu sercu i pozytywnie wpływają na życie wielu ludzi.

Ale to nie wszystko, w wielu przypadkach obdarowując innych można też skorzystać finansowo, a mianowicie przekazany prezent odliczyć sobie od podatku. Darowizna na cele charytatywne może więc stać się bardzo efektywną i cenną częścią planu emerytalnego.

Do końca roku pozostało niewiele! Jest to idealny moment, aby przyjrzeć się swojej sytuacji i podjąć ważne decyzje, dzięki którym pozytywnie wpłyniemy na naszą przyszłość finansową i emeryturę.

Jeśli potrzebujecie pomocy lub porady, zapraszamy do Financial Wealth Alliance!

Oferujemy bezpłatne konsultacje i dysponujemy różnego rodzaju strategiami i produktami, które są odporne na obecne warunki i eliminują lub w znacznym stopniu minimalizują straty rynkowe.

Oferowane przez nas modele inwestycyjne są na bieżąco nadzorowane, analizowane i odpowiednio zmieniane przez zespół doświadczonych managerów, dzięki czemu jesteśmy w stanie ograniczyć ryzyko inwestycyjne.

Po więcej informacji zapraszamy do Financial Wealth Alliance. Nasza firma już od ponad 14 lat zajmuje się planowaniem inwestycyjnym i emerytalnym, działa w oparciu o fiduciary duty czyli zawsze stara się zaproponować najbardziej korzystne dla danego klienta rozwiązania i dopasować je do jego potrzeb.

Pamiętajcie państwo, że kluczem do sukcesu emerytalnego jest właściwa edukacja i zrozumienie wszystkich dostępnych opcji.

Zachęcamy również do polubienia naszej strony na Facebooku: ZAPLANUJ FINANSE oraz śledzenia naszego bloga na You Tubie: ZAPLANUJ FINANSE, gdzie na bieżąco doradzamy i informujemy o wszelkich nowościach ze świata finansów.

Dariusz Godlewski
Financial Wealth Alliance
847-312-3454
www.ZaplanujFinanse.com

*Investment advisory services offered through Brookstone Capital Management, LLC (BCM), a registered investment advisor. BCM and Financial Wealth Alliance are independent of each other. Insurance products and services are offered and sold through individually licensed and appointed agents.

 

Foto: Andrzej Brach, istock/Atstock Productions/ designer491/ celiaosk/ insta_photos
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

Popularne w tym miesiącu