Połącz się z nami

News Chicago

Kolejna udana akcja You Can Be My Angel. Mama Wiktorka dziękuje wszystkim Aniołom [wywiad + relacja]

Opublikowano

dnia

Fundacja You Can Be My Angel pomaga po raz kolejny. Tym razem trzyletniemu Wiktorkowi, który jest chory na neuroblastomę (nowotwór współczulnego układu nerwowego).  Pomoc jaką okazała Polonia w trakcie trwania „Nocy Świętojańskiej” była zaskakująca dla samych uczestników, ale również dla organizatorów. O całej akcji mówi jedna z założycielek fundacji Małgorzata Pachota.

„W najskrytszych, w najśmielszych marzeniach nie przypuszczaliśmy, że tyle osób pojawi się na naszej imprezie, że tyle osób nie tylko chce się świetnie pobawić, ale wesprzeć Wiktora w jego ciężkiej walce z rakiem” – podkreśla Małgorzata Pachota – „Bardzo cieszymy się, że ponad 1000 ludzi przewinęło się przez naszą imprezę. Dzięki temu mogliśmy zebrać niebagatelną kwotę 20,280 dolarów – dodaje wolontariuszka fundacji You Can Be My Angel”.

Posłuchaj wywiadu Sławka Budzika z Małgorzatą Pachotą i Moniką, mamą Wiktorka
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/malgorzata-pachota-mama-wiktorka” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

REKLAMA REKLAMA

Naszym telefonicznym gościem była z kolei mama Wiktorka, Monika. Jak podkreśla mama podopiecznego Aniołów „Wiktor czuje się dobrze, Wiktor  nie ma pojęcia co się wokół niego dzieje, jakie emocje z sobą niesie jego dążenie do zdrowia, ale Wiktor czuje się rewelacyjnie – chodzi, skacze, biega, Wiktora wszędzie jest pełno”.

Z wielkim wzruszeniem mama Wiktora podkreśliła również jak bardzo jest wdzięczna wszystkim darczyńcom – „Serdecznie dziękujemy i za pozdrowienia i za modlitwy, za każdy grosz, za wszystko z całego serca dziękujemy, bo bez was by się to nie udało, dziękujemy bardzo”.

Relacja Andrzeja Baraniaka z Nocy Świętojańskiej
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/noc-swietojanska-1″ comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Jeżeli ktoś chciałby wspomóc fundację You Can Be My Angel zapraszamy do kontaktu z Małgorzatą Pachotą pod numerem telefonu 773-744-5589. Więcej na temat fundacji, oraz innych dzieci, którym pomogły Anioły na stronie internetowej www.youcanbemyangel.com

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: YCBMA

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Illinois celem zabójczych pielgrzymek. Liczba zabiegów usuwania ciąży dramatycznie wzrośnie

Opublikowano

dnia

Autor:

Ponieważ przepisy dotyczące aborcji w USA zmieniają się po piątkowej decyzji Sądu Najwyższego, usługodawcy w Illinois przygotowują się na napływ pacjentek z innych stanów. Przewidywana liczba aborcji może być do 20 razy wyższa niż dotychczas.

W siedzibie Planned Parenthood w Chicago Loop telefony dzwonią od czasu, gdy Sąd Najwyższy unieważnił sprawę Roe przeciwko Wade, eliminując w ten sposób konstytucyjne prawo do aborcji.

„Spodziewamy się, że do 20 razy więcej pacjentek aborcyjnych będzie przybywać spoza stanu niż obecnie”

– powiedziała Julie Uhal z Planned Parenthood of Illinois.

Aborcja jest legalna w Illinois i może być ograniczona jedynie po osiągnięciu przez płód okresu żywotności, kiedy uważa się, że płód może przetrwać poza macicą.

REKLAMA REKLAMA

Medycyna określa ten czas na 24 – 26 tydzień, ale prawo stanu Illinois nie określa ram czasowych, mówiąc, że lekarz może go określić indywidualnie w każdym przypadku.

Aborcja są również dozwolona po osiągnięciu zdolności do życia w celu ochrony życia lub zdrowia pacjentki.

W całym stanie wiele klinik oferujących aborcję farmakologiczną przygotowuje się na gwałtowny wzrost liczby pacjentów. Wiele stanów otaczających Illinois, takich jak Missouri i Wisconsin, już wprowadziło ograniczenia dotyczące aborcji.

„Mniej niż 30 minut po ogłoszeniu opinii Sądu aborcja stała się nielegalna w stanie Missouri, z bardzo nielicznymi wyjątkami dotyczącymi nagłego stanu zdrowia matki”

– powiedziała Yamelsie Rodriguez, prezes i dyrektor generalny regionu Planned Parenthood St. Louis.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube, istock/Zulkarnieiev Zulkarnieiev

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago głosuje! Komunikat Komisji Wyborczej Miasta Chicago dotyczący Prawyborów 28 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj Prawybory. Komunikat Komisji Wyborczej Miasta Chicago:

We wtorek, 28 czerwca, w dniu prawyborów, prosimy wyborców Chicago o kierowanie wszystkich pytań lub uwag do Centralnego Biura Wyborczego “Election Central” pod numer telefonu 312-269-7870  (należy prosić o polskiego przedstawiciela).

Linia telefoniczna Centralnego Biura Wyborczego będzie czynna tylko w dniu wyborów.

Wyborcy mogą również dzwonić by rozmawiać po polsku na numer 312-269-5702 (Monika Myśliwiec-Gałuszka).

REKLAMA REKLAMA

Wszystkie placówki wyborcze w dniu wyborów będą otwarte w godzinach od 6:00 rano do 7:00 wieczorem.

Wyborcy mogą oddać głos w lokalu do którego zostali przydzieleni lub w jednej z 51 placówek wczesnego głosowania tzn. Centrów Wyborczych (Election Centers) w dniu wyborów.

Zachęcamy wszystkich wyborców, zanim udadzą się oddać głos w prawyborach, do sprawdzenia informacji dotyczących ich lokalu wyborczego na stronie internetowej www.chicagoelections.gov lub w języku polskim www.chicagowybory.com pod linkiem “Twoje Informacje Wyborcze” .

W prawyborach wyborcy muszą wybrać kartę do głosowania z partii demokratycznej, republikańskiej lub libertariańskiej.                                             

W dniu wyborów jest możliwość osobistej rejestracji. Od osób rejestrujących się do głosowania wymagane jest przedstawienie dwóch (2) dokumentów tożsamości, co najmniej jeden z nich musi posiadać aktualny adres zamieszkania wyborcy.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: istock/AaronAmat

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Podatek paliwowy nie wzrośnie w Illinois pomimo inflacji. Czy to wystarczy by kierowcy odczuli ulgę?

Opublikowano

dnia

Autor:

Od piątku 1 lipca Illinois czasowo zawiesi nie tylko podatek od sprzedaży artykułów spożywczych ale także zrezygnuje z podwyżki podatku od benzyny. Inicjatywa jest częścią planu gubernatora Pritzkera, mającego na celu walkę z rekordową inflacją.

Zrezygnowanie z podatku jest tymczasowe i będzie obowiązywać przez pozostałą część roku. O zniesienie podatku od sprzedaży artykułów spożywczych pisaliśmy dwa dni temu, 26 czerwca.

Illinois zrezygnuje z podwyżki w podatku od paliw silnikowych.

Decyzja wpłynie na przewidywaną cenę, która miała wzrosnąć automatycznie 1 lipca, poinformowali urzędnicy.

Stan pobiera również podatek od sprzedaży benzyny, ale ten podatek pozostanie.

REKLAMA REKLAMA

Kierowcy w sąsiedniej Indianie również zobaczą zmianę cen na dystrybutorach paliwa już w piątek — ale nie na lepsze.

Podatki paliwowe wzrosną tu do 62 centów na galon.

Obecnie kierowcy w Indianie już płacą rekordową kwotę 56 centów podatku paliwowego.

Stan Indiana ma dwa podatki od benzyny — siedmioprocentowy podatek od sprzedaży i podatek skierowany na projekty infrastrukturalne.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/coffeekai

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2014
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu