Połącz się z nami

Ciekawostki

Prezydent Obama bierze sprawy w swoje ręce i obwinia Kongres o opieszałość w kwestii reformy imigracyjnej [dźwięk]

Opublikowano

dnia

Republikanie nieustannie blokują głosowane dotyczące reformy imigracyjnej. Jedną z konsekwencji ich działań jest nagły przypływ nielegalnych imigrantów, przekraczających południową granicę Stanów Zjednoczonych, w szczególności nieletnich. Najwyraźniej, prezydent Barack Obama ma tego serdecznie dość i zamierza wprowadzić zmiany prezydenckim dekretem.

Podczas naprędce zorganizowanego przemówienia w Ogrodzie Różanym Białego Domu prezydent powiedział, że republikańska większość Niższej Izby Kongresu nadal będzie blokować głosowanie nad ustawą imigracyjną, która już przeszła w Senacie. Poirytowany prezydent ogłosił, że udzieli wszelkich starań aby naprawić amerykański system imigracyjny, nawet bez pomocy Kongresu.

Relacja Rafała Muskały
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/imigracja-reforma” comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

REKLAMA REKLAMA

Prezydent Obama nakazał swojej administracji aby ta jak najszybciej stworzyła odpowiedni plan działania, który prezydent ma zamiar wprowadzić w życie jak najszybciej. „Porażka Kongresu w sprawie wprowadzenia reformy imigracyjnej odbija się negatywnie na naszej ekonomii i jest szkodliwa dla naszej przyszłości. Ameryka nie może czekać w nieskończoność” – powiedział prezydent – „Wprowadźcie ustawę. Rozwiążcie problem. Nie mówcie nie czemuś, co i tak wiemy, że musi zostać zrobione”.

Prezydent Obama jest przekonany, że jeśli większość republikańska, pod dowództwem przewodniczącego Niższej Izby, Johna Boehnera, dopuściłaby do głosowania nad ustawą, zostałaby ona zatwierdzona. Konserwatywni Republikanie są przeciwko ustawie, gdyż pozwala ona nielegalnym imigrantom na osiągnięcie statusu legalnego rezydenta. Ustawa ma również wymiar czysto polityczny. Republikanie boja się, że wprowadzenie ustawy jeszcze bardziej zwiększy poparcie Latynosów dla Partii Demokratycznej.

Oprócz nacisku na Izbę Reprezentantów, prezydent Obama zamierza wprowadzić zmiany dotyczące bezpieczeństwa południowej granicy kraju, na tyle na ile pozwalają na to prawo oraz prezydenckie kompetencje. Prezydent oczekuje od Kongresu alokowania dwóch miliardów dolarów na utworzenie przygranicznych schronisk dla nieletnich nielegalnych imigrantów, którzy zostali zatrzymani próbując przekroczyć granicę. Pieniądze również maja być przeznaczone na ograniczenie napływu nielegalnych imigrantów. Analitycy twierdzą, ze tylko tego roku, nawet 80 tysięcy nieletnich bez opieki dorosłych przekroczy południową granicę Stanów Zjednoczonych.

Michał Dziedzic
mdziedzic@radiodeon.com

Źródło: cnn.com
Foto: EPA/EPA

REKLAMA REKLAMA

News USA

100 dolarów za kurs powietrzną taksówką United Airlines. Coraz bliższa przyszłość

Opublikowano

dnia

Autor:

Małe samoloty pionowego startu i lądowania są niecierpliwie oczekiwanym rozwiązaniem dla szybkiego przemieszczania się w terenie zabudowanym. Ruch na drogach, zwłaszcza w zatłoczonych miastach, często może stać się nie do zniesienia i utrudniać życie. Kiedy wsiądziemy do powietrznej taksówki?

Oczekuje się, że rozwiązanie tego problemu przyniosą za kilka lat linie United Airlines, już podejmujące kroki w kierunku przecierania szlaków.

Linia lotnicza z siedzibą w Chicago inwestuje kilka milionów w przyszłość elektrycznych taksówek powietrznych, wierząc, że może to pomóc w zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla, gdy samoloty te zastąpią podróże samochodowe.

Firma zainwestowała 15 milionów dolarów, podpisując umowę na zakup 200 tych małych samolotów z opcją na 200 kolejnych i spodziewa się, że w 2026 r. otrzyma pierwszą taksówkę od Eve Air Mobility. Samolot nie dostał jednak jeszcze certyfikatu od organów regulacyjnych.

REKLAMA REKLAMA

Taksówki powietrzne to elektryczne, małe samoloty pionowego startu i lądowania, podobne do helikopterów, idealne szczególnie na krótkie podróże, takie jak transfery na lotnisko.

Prognozowany koszt przelotu na lotnisko wyniesie około 100 do 150 USD na osobę, a każda taksówka może pomieścić czterech pasażerów.

Początkowo taksówki powietrzne będą uruchamiane w miastach o dużym natężeniu ruchu, takich jak Chicago i Nowy Jork. Jeśli wejdą na rynek zdecydowanie zmienią krajobraz miejskiego, codziennego transportu.

Zobacz taksówki na eveairmobility.com.

 

 

Źródło: traveler365
Foto: You Tube, Eve Air Mobility

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Na niebie tylko biała smuga. Rakieta wystrzelona – czworo astronautów poleciało w kosmos

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę przed południem z portu kosmicznego na Florydzie NASA i SpaceX wystrzelili w kosmos członków amerykańskiej, japońskiej i rosyjskiej załogi astronautów. Wszyscy lecą na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

W misji Crew-5 , która wystartowała z Centrum Kosmicznego Kennedy uczestniczą astronauci NASA Nicole Mann i Josh Cassada, astronauta Japońskiej Agencji Kosmicznej (JAXA) Koichi Wakata i kosmonautka Roscosmos Anna Kikina.

Rosjanka po raz pierwszy poleciała ze SpaceX.

Wystrzelenie astronautów w misji Crew-5 przesuwano kilka razy, w tym przez huragan Ian, który w środę uderzył w południowo-zachodnią część Florydy.

Pierwotna data wystrzelenia Crew-5 we wrześniu została opóźniona po tym, jak rakieta Falcon 9 została uszkodzona podczas transportu do Kennedy Space Center.

REKLAMA REKLAMA

Start 5 października jest piątą misją operacyjną w ramach programu Commercial Crew NASA, w której agencja kosmiczna płaciSpaceX,za transport astronautów do i z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Nicole Aunapu Mann została tym samym pierwszą rdzenną Amerykanką w kosmosie.

Pułkownik Mann, członek plemienia Wailacki z plemion Indian Round Valley w Kalifornii, została astronautką w 2013 roku i ukończyła szkolenie kandydatów na astronautów w 2015 roku.

Natomiast plany NASA dotyczące wystrzelenia rakiety księżycowej SLS, także opóźniają się już od września. Kolejna próba odbędzie się dopiero w listopadzie.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, NASA

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Znaleźliście tą jedyną, najwspanialszą choinkę dla Chicago? Zgłoszenia kandydatek tylko do jutra

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicago jak co roku poszukuje „idealnej” choinki, która będzie ozdobą Parku Millennium przez cały sezon świąteczny, lśniąc tysiącami światełek w pobliżu skrzyżowania Michigan Avenue i Washington Street.

Nominacje ma oficjalne bożonarodzeniowe drzewko miasta zostały otwarte 18 września, a mieszkańcy Chicago mogą przesyłać swoje propozycje na adres dcase@cityofchicago.org do 7 października.

Drzewko kandydujące na miejską choinkę musi spełniać kilka warunków; mieć co najmniej 45 stóp wysokości i rosnąć się w odległości mniejszej niż 50 mil od pętli.

Władze miasta stwierdziły również, że preferują mocne świerki norweskie lub jodły, sosny nie będą brane pod uwagę.

Zgłoszenia powinny również zawierać następujące informacje:

REKLAMA REKLAMA
  • Imię i nazwisko właściciela, adres, telefon i adres e-mail
  • Krótki opis, dlaczego choinka powinna być oficjalną choinką Chicago, w tym wszelkie specjalne informacje na temat choinki
  • Co najmniej dwie fotografie drzewa, w tym zbliżenie i szerokie ujęcie

Jeden iglasty zwycięzca stanie się centralnym punktem Wietrznego Miasta i zabłyśnie światełkami 18 listopada. Drzewko pozostanie oświetlone do 8 stycznia.

To długoletnia bożonarodzeniowa tradycja Chicago. Tegoroczne drzewko będzie 109. choinką miasta.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2014
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Popularne w tym miesiącu