Połącz się z nami

News USA

Konta bankowe dla super ostrożnych. Nowy pomysł Bank of America [dźwięk]

Opublikowano

dnia

Pomysłów na wyciąganie pieniędzy od klientów Bank of America ciąg dalszy. W 2011 roku, bank planował wprowadzenie opłaty dla posiadaczy kart debetowych. Miało to być pięć dolarów miesięcznie. Olbrzymia fala krytyki zmusiła zarząd banku do zaniechania wproeadzenia ambitnych planów. Tym razem, Bank of America zamierza oferować swoim klientom nowy rodzaj konta, za które comiesięcznie trzeba będzie 4 dolary i 95 centów.

Co różni konta SafeBalance od zwykłych kont bankowych to całkowity brak papierowych czeków. Dodatkowo, właściciele tych kont nigdy nie przekroczą konta bankowego więc nie muszą obawiać się kar z tego powodu. Zarząd banki twierdzi, że nowa usługa jest przeznaczona dla tych klientów, którym szczególnie zależy na niepłaceniu kar za przekroczenie stanu konta.

Relacja Rafała Muskały

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/bank-of-america” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Krytycy twierdzą, że wprowadzenie kont SafeBalance nie ma absolutnie żadnego sensu. Podobne mechanizmy ochrony właściciela przed karami za przekroczenie konta są już dostępne za darmo, tylko trzeba je uaktywnić. W 2010 roku, System Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych zabronił bankom automatycznego nakładania kar za przekroczenie konta. Wszyscy właściciele kont mają wybór co do tego co stanie się w momencie gdy zabraknie na koncie pieniędzy.

Jedną z opcji jest tymczasowa deaktywacja konta. Tak długo jak na koncie nie będzie wystarczająco dużo pieniędzy, nie można go używać do robienia zakupów czy płacenia rachunków. Druga opcja to ochrona konta przed przekroczeniem stanu. Mogłoby się wydawać, że mechanizm chroni klienta lecz jest to nieprawda. W przypadku „chronionego” konta, gdy pieniędzy jest za mało aby dokonać transakcji, bank pożycza klientowi brakującą sumę i za ten wysiłek każdorazowo narzuca karę w wysokości 35 dolarów.

Większość ludzi nie daje sobie sprawy z tego jak działa system ochrony kont przed przekroczeniem stanu. Tak zwana „ochrona” jest kolejnym sposobem aby wyciagnąć od klientów dodatkowe pieniądze. W przypadku kont SafeBalance nie istnieje mozliwość wypisania czeku bez pokrycia, a konto przestanie działać gdy nie ma na nim pieniędzy. Również automatyczne płacenie rachunków z użyciem takiego konta nie dojdzie do skutku z powodu brakujących funduszy. Czy kosztujące 4 dolary 95 centów miesięcznie ograniczone konto to dobry pomysł zweryfikują klienci.

Michał Dziedzic
mdziedzic@radiodeon.com

Źródło: huffingtonpost.com
Foto: Flickr.com/ ~!

News USA

Tylko biologiczne dziewczęta mogą rywalizować w żeńskim sporcie – nowa ustawa Wyoming

Opublikowano

dnia

Autor:

Od 1 lipca tylko biologiczne dziewczęta będą mogły brać udział w zawodach lekkoatletycznych dziewcząt w wieku od siódmej do dwunastej klasy w Wyoming, zgodnie z nowym prawem przyjętym w stanie. Ta ustawa przywraca zdrowe myślenie o tego typu sytuacjach mówi Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

Ustawodawstwo wymaga, aby szkoły uczestniczące w międzyszkolnych zawodach sportowych wyraźnie określały programy jako męskie, żeńskie lub koedukacyjne. Oznaczenia te będą oparte na płci biologicznej ucznia, nawet jeśli uczeń identyfikuje się z inną płcią.

Prawo definiuje płeć jako „biologiczny, fizyczny stan bycia mężczyzną lub kobietą, określony przez genetykę i anatomię jednostki w chwili urodzenia”.

Kiedy przepisy wejdą w życie, biologiczni studenci płci męskiej, którzy identyfikują się jako dziewczęta, nie będą mogli brać udziału w zawodach lekkoatletycznych płci żeńskiej. Biologiczni chłopcy będą mogły brać udział tylko w lekkoatletyce męskiej lub koedukacyjnej.

Natomiast dziewczęta biologiczne nie będą miały takich samych ograniczeń i będą mogły brać udział w dowolnych zawodach lekkoatletycznych.

Ustawa przytłaczającą większością przeszła przez obie izby ustawodawcze, które są silnie kontrolowane przez Republikanów.

Gubernator Mark Gordon wprawdzie nie podpisał ustawy, ale zezwolił by zaczęła obowiązywać. Wg niego ustawa jest dobrym sposobem na ochronę uczciwości w sporcie kobiet, ale sam uważa, że lepiej byłoby rozpatrywać każdy przypadek indywidualnie.

Wyoming będzie dziewiętnastym stanem, który ograniczy zawody lekkoatletyczne kobiet tylko do zawodniczek biologicznych.

 

Źródło: cna
Foto: istock/RiceWithSugar
Czytaj dalej

News USA

Nastolatek zmarł, ponieważ defibrylator w samolocie nie działał. Matka pozywa American Airlines

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkanka Nowego Jorku twierdzi, że jej syn zmarł po zatrzymaniu akcji serca podczas lotu American Airlines na Florydę. Kevin Greenidge był pasażerem podróżującym z San Pedro Sula w Hondurasie do Miami w dniu 4 czerwca 2022 r., kiedy stracił przytomność a akcja ratowania nie powiodła się. Jego matka oskarża linie lotnicze o to, że automatyczny defibrylator na pokładzie samolotu nie został naładowany.

Melissa Arzu złożyła pozew w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku.

W pozwie stwierdzono, że śmierć nastolatka była spowodowana zaniedbaniem i lekkomyślnością linii American Airlines, jego agentów i pracowników, którzy nie upewnili się, że automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED) znajdujący się na pokładzie samolotu jest naładowany i działa.

Oskarża również American Airlines o nieprzeszkolenie swoich pracowników w zakresie podstawowych technik resuscytacji oraz pozwolenie na wyczerpanie mobilnego zestawu baterii, używanego w przypadku braku zasilania, co spowodowało, że defibrylator przestał działać.

Pozew domaga się odszkodowania i zapłaty honorariów adwokackich.

Odwołuje się do ustawy o pomocy medycznej w lotnictwie z 1998 r. Prawo wymaga od linii lotniczych posiadania defibrylatorów na pokładzie każdego samolotu a urządzenia te muszą być regularnie sprawdzane, aby zapewnić ich ciągłą przydatność do użytku i natychmiastową gotowość użycia.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/Ceri Breeze
Czytaj dalej

News USA

Chłopcy pozostaną chłopcami a dziewczynki dziewczynkami. Georgia przeciwko zmianie płci u dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Republikańscy senatorowie stanu Georgia zatwierdzili we wtorek ustawę, która ogranicza nieletnim dostęp do procedur zmiany płci a także grozi lekarzom, którzy wykonują takie działania, odpowiedzialnością cywilną i karną. Prawo zmierza teraz na biurko gubernatora Briana Kempa, który ma je podpisać.

Ustawa zakazywałaby większości operacji zmiany płci i terapii hormonalnych dla osób transpłciowych w wieku poniżej 18 lat w Georgii, chociaż lekarze nadal mogliby wydawać recepty na blokery dojrzewania.

Jeden z głównych sponsorów ustawy, republikański senator stanu Ben Watson, zabrał głos w jej sprawie, zanim senat głosował nad jej zatwierdzeniem.

Powiedział, że zapobiegnie ona nieodwracalnym zmianom w życiu nieletnich poniżej 18 roku życia.

Demokratyczna senator Kim Jackson poprosiła jednak swoich kolegów z partii o głosowanie przeciwko ustawie z powodu zmiany dokonanej przez przedstawicieli Izby Reprezentantów.

Wg niej ustawa miała zapewnić immunitet lekarzom i personelowi medycznemu, którzy dali dostęp do leczenia hormonalnego osobom z dysforią płciową. Ale Izba usunęła ten zapis, a ustawa pociąga teraz lekarzy i pracowników służby zdrowia do odpowiedzialności karnej i cywilnej.

Poparła ją inna demokratyczna senator stanowa, Elena Parent, twierdząca, że lekarze nie powinni być pociągani do odpowiedzialności za wykonywanie swojej pracy.

Sprzeciw Demokratów został pokonany przez republikańską większość.

Uchwalenie ustawy wywołało sprzeciw środowisk LGBTQ, takich jak Georgia Equality.

 

Źródło: foxnews
Foto: istock/rarrarorro/ monkeybusinessimages
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2014
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu