Połącz się z nami

News USA

Jej IQ to 160. Genialna dziewczynka z Arizony przyjęta do elitarnego klubu MENSA. Ma zaledwie trzy latka

Opublikowano

dnia

Genialna trzy latka z Arizony, która nauczyła się języka hiszpańskiego za pomocą iPada została przyjęta do stowarzyszenia osób o wysokim ilorazie inteligencji MENSA. Jej IQ wynosi 160. Jej rówieśnicy nie przekraczają 100IQ.

Wysoka inteligencja jest nie tylko darem, ale również ogromnym wyzwaniem. Jej rodzice zastanawiają się czy wysłać ich córkę wcześniej do przedszkola? „Jesteśmy niezdecydowani” – mówi Ian Martin – „Chcemy, żeby miała normalne życie towarzyskie”.  Niestety Alexis nigdy nie będzie w stanie iść do normalnej szkoły. Jak mówi doktor, który sprawdzał iloraz inteligencji dziewczynki „Genialne dzieci są z reguły bardzo nerwowe, prościej jest im przebywac w towarzystwie dzieci podobnych do nich”.

Alexis Martin już od dziecka wykazywała niesamowite zdolności. Nauczyła się czytać w wieku dwóch lat. Teraz jako trzy latka czyta już na poziomie dzieci z piątej klasy szkoły podstawowej. Jak mówi ojciec dziewczynki Ian, poziom inteligencji jego córki to obecnie 160 punktów czyli więcej niż 99.9% innych 3 latków. Dla porównania średni poziom inteligencji oscyluje w granicach 100 punktów.

REKLAMA REKLAMA

Stowarzyszenie osób o wysokim ilorazie inteligencji MENSA została założona w 1946 roku przez brytyjskiego naukowca i prawnika Lancelota Ware’a oraz australijskiego prawnika Rolanda Berrilla. Skupia ona na całym świecie zaledwie 2 procent społeczeństwa. Mała Alexis Martin z Arizony jest jedną z 3,5 tysiąca osób na całym świecie, która mając mniej niż 18 lat należy do MENSY

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: USAtoday.com
foto: facebook

REKLAMA REKLAMA

News USA

Nancy Pelosi przyjęła Komunię Świętą na Mszy św. z papieżem Franciszkiem w Watykanie w środę

Opublikowano

dnia

Autor:

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi podobno przyjęła Komunię Świętą na Mszy św. z papieżem Franciszkiem w Watykanie w środę, pomimo wezwania arcybiskupa Salvatore Cordileone.

Nancy Pelosi przystąpiła do komunii, według źródeł obecnych na mszy, Crux poinformował o tym 29 czerwca.

Associated Press, powołując się na dwóch świadków, poinformowała, że ​​Pelosi siedziała w sekcji zarezerwowanej dla dyplomatów i przyjmował komunię z innymi uczestnikami.

Pelosi zabroniono przyjmowania Komunii Świętej w swojej rodzinnej diecezji, archidiecezji San Francisco, w maju.

REKLAMA REKLAMA

Arcybiskup Salvatore Cordileone z San Francisco oświadczył, że Pelosi nie powinna przyjmować komunii, ani nie powinna uczestniczyć w Eucharystii, dopóki publicznie nie wyrzeknie się swojego poparcia dla aborcji.

Pelosi, która przebywa w Rzymie na wakacjach rodzinnych, uczestniczyła w Mszy św. Papieża Franciszka w czasie uroczystości Świętych Piotra i Pawła w Bazylice św. Piotra.

Cordileone powiedział 20 maja, że ​​krok w kierunku wykluczenia Pelosi z komunii był „czysto duszpasterski, a nie polityczny” i nastąpił po tym jak Pelosi określiła się jako „pobożna katoliczka” i wielokrotnie odrzucała jego wysiłki, aby dotrzeć do niej i przedyskutować jej poparcie dla aborcji.

Papież Franciszek spotkał się z Pelosi w Watykanie w październiku ubiegłego roku.

 

 

Źródło: cna
Foto: vatican media

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Zmarł ostatni odznaczony Medal of Honor z czasów II wojny światowej. Był bohaterem bitwy o Iwo Jimę

Opublikowano

dnia

Autor:

Bohater wojenny, który użył miotacza ognia i materiałów wybuchowych, aby oczyścić siedem bunkrów pod ciężkim ostrzałem karabinów maszynowych w bitwie o Iwo Jimę, zmarł spokojnie w Zachodniej Wirginii w wieku 98 lat.

Hershel „Woody” Williams, laureat Medal of Honor i weteran II wojny światowej, zmarł w środę wczesnym rankiem.

Williams urodził się w 1923 roku w Quiet Dell w Zachodniej Wirginii jako najmłodszy z 11 dzieci.

Zanim się urodził, wiele jego rodzeństwa zmarło już podczas pandemii grypy w latach 1918-19, a kiedy Williams miał 11 lat, jego ojciec zmarł na atak serca.

Gdy zbliżała się II wojna światowa, Williams chciał wstąpić do Korpusu Piechoty Morskiej tylko ze względu na ich stylowe niebieskie mundury.

REKLAMA REKLAMA

Oprócz tego że znał mundury nic nie wiedział o Korpusie Piechoty Morskiej.

Mierząc 5 stóp i 6 cali, Woody Williams został po raz pierwszy odrzucony, gdy chciał zaciągnąć się do wojska. Ale wymagania stały się mniej rygorystyczne w miarę trwania wojny i ostatecznie pozwolono mu dołączyć.

Chociaż myślał, że będzie bronił swojej ojczyzny przed najeźdźcami, wkrótce Williams został wysłany na Pacyfik, by walczyć z siłami japońskimi.

Na wyspie Guadalcanal po raz pierwszy zapoznał się z bronią, która uczyniła go bohaterem – miotaczem ognia.

Williams stał się biegły w posługiwaniu się bronią, a rok później dowodził zespołem miotaczy ognia i ludzi zajmujących się wyburzaniem w niesławnej bitwie o Iwo Jimę, podczas której doszło do największej jednorazowej próby wyrwania wyspy przez US Marines z rąk japońskiej armii.

Na wyspie o długości 5 mil i szerokości około 2 mil odbyła się jedna z najkrwawszych bitew II wojny światowej.

Siły japońskie, które potraktowały bitwę jako ostatni bastion, rzuciły wszystko, co miały na Amerykanów, ale ostatecznie zostały pokonane.

To właśnie podczas tej chaotycznej bitwy Williams wykazał się. Siły amerykańskie miały problemy z posuwaniem się naprzód z powodu japońskich bunkrów, typu ufortyfikowanego betonowego schronu z małymi szczelinami, z których mogli strzelać.

Amerykanom trudno było z nimi walczyć, dopóki nie pojawił się Williams.

Praktycznie sam, używając swojego miotacza ognia, oczyścił siedem bunkrów, wracając do swoich linii po nową broń i pięć razy powracając do walki.

Pomimo tego, że tego dnia walczył przez ponad pięć godzin, Williams opowiadał, że niewiele pamięta ze swoich bohaterskich czynów. Powiedział, że jego wspomnienie tego dnia jest puste.

Williams był także świadkiem najsłynniejszej części bitwy, kiedy czterech marines wzniosło amerykańską flagę na szczycie góry Suribachi, co uwieczniono kultową fotografią.

Cytat z Medal of Honor Williamsa stwierdza:

„Objęty tylko czterema strzelcami, walczył desperacko przez cztery godziny pod straszliwym ostrzałem z broni ręcznej wroga i wielokrotnie wracał na własne linie, aby przygotować ładunki rozbiórkowe i uzyskać napełnione miotacze ognia, często walcząc z powrotem, często za wrogimi stanowiskami, żeby zlikwidować jedną pozycję po drugiej.”

Po odkryciu, że strzelcy, którzy go osłaniali, zginęli w bitwie, Williams powiedział, że jego medal „nabrał innego znaczenia”.„Powiedziałem, że od tego momentu to nie należy do mnie. Należy do nich. Noszę go na ich cześć.”

„Dbam o to, aby dla nich błyszczał, bo nie ma większej ofiary niż to, kiedy ktoś poświęca swoje życie dla ciebie i dla mnie.”

Po wojnie Williams poświęcił się Administracji Weteranów i utworzył Hershel „Woody” Williams Medal of Honor Foundation.

Z pomocą swojej fundacji ustanowił pomniki rodzin Gold Star w całym kraju.

 

 

Źródło: daily mail
Foto: You Tube, U.S. National Archives, Getty Images, screenshot

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

R. Kelly skazany za przemoc seksualną i handel ludźmi. Znany piosenkarz R&B sprzedał miliony płyt

Opublikowano

dnia

Autor:

R. Kelly, został skazany w środę na 30 lat więzienia po tym, jak we wrześniu ubiegłego roku uznano go za winnego handlu ludźmi w celach seksualnych i ściągania haraczy. Słynny piosenkarz R&B, który miał miliony fanów na całym świecie, przebywa w więzieniu od 2019r.

Przez łzy i gniew oskarżyciele R. Kelly’ego opowiedzieli w sądzie w środę, jak żerował na nich i wprowadzał w błąd swoich fanów, gdy piosenkarz słuchał ze spuszczonymi oczami, czekając na wyrok skazujący za handel ludźmi w celach seksualnych.

„Zmusiłeś mnie do robienia rzeczy, które łamały mi ducha. Dosłownie żałowałam, że nie umarłam z powodu tego, jak nisko się czułam”

– powiedziała jedna z kobiet. „Czy pamiętasz to?”

Ława przysięgłych sądu federalnego w Brooklynie zeszłej jesieni uznała Kelly’ego, lat 55, winnego ściągania haraczy i innych przestępstw w zeszłym roku podczas procesu, który był postrzegany jako kluczowy moment w ruchu MeToo.

REKLAMA REKLAMA

Oburzenie z powodu postępowania Kelly’ego z młodymi kobietami i dziećmi było po części podsycane przez szeroko oglądane filmy dokumentalne Surviving R. Kelly, które dały głos oskarżycielkom, które zastanawiały się, czy ich historie były wcześniej ignorowane, ponieważ były czarnymi kobietami.

Kelly zmanipulował miliony fanów, aby uwierzyli, że jest kimś innym niż człowiek, którego widziała ława przysięgłych, powiedziała jedna z poszkodowanych.

Inna kobieta szlochając powiedziała, że skazanie Kelly’ego przywróciło jej wiarę w system prawny.

„Kiedyś straciłam nadzieję”, powiedziała, zwracając się do sądu i prokuratorów, „ale przywróciliście mi wiarę”.

Kobieta zeznała, że ​​Kelly prześladował ją po tym, jak poszła na jego koncert, gdy miała 17 lat. Nie powiedziała o tym nikomu, ponieważ „bała się, była naiwna i nie wiedziała, jak poradzić sobie z tą sytuacją”.

„Cisza”, powiedziała, „to bardzo samotne miejsce”.

Prokuratorzy poprosili amerykańską sędzię okręgową Ann Donnelly o nałożenie co najmniej 25-letniego wyroku, podczas gdy obrona stwierdziła, że ​​wyrok 10 lat lub krótszy to wszystko, na co zasługuje.

Donnelly ustaliła, że federalne wytyczne dopuszczają karę dożywotniego więzienia.

Prawnicy Kelly’ego przekonywali, że piosenkarz powinien być łagodniej potraktowany po części dlatego, że „doświadczył traumatycznego dzieciństwa z udziałem ciężkiego, długotrwałego wykorzystywania seksualnego w dzieciństwie, ubóstwa i przemocy”.

Zdobywca nagrody Grammy jest znany z piosenek, w tym hitu z 1996 roku I Believe I Can Fly oraz kultowego hitu Trapped in the Closet.

Zarzuty, że Kelly wykorzystywał młode dziewczyny, zaczęły krążyć publicznie już w latach 90. XX wieku.

Został pozwany w 1997 roku przez kobietę, która twierdziła, że ​​była nieletnia i napastowana seksualnie, a później został oskarżony o kryminalną pornografię dziecięcą związaną z inną dziewczyną w Chicago.

Tamtejsza ława przysięgłych uniewinniła go w 2008 roku a przez cały ten czas Kelly sprzedawał miliony albumów.

Ława przysięgłych sądu federalnego w Brooklynie skazała go po tym, jak usłyszał o tym, jak wykorzystywał swoją świtę menedżerów i doradców do umawiania spotykań z kobietami i utrzymywania wśród nich posłuszeństwa. Według prokuratorów było to kryminalne przedsięwzięcie.

Kilku oskarżycieli zeznało, że Kelly poddawał ich perwersyjnemu i sadystycznemu traktowaniu, gdy były nieletnie.

Robert Sylvester Kelly, wykorzystał swoją „sławę, pieniądze i popularność” do systematycznego „polowania na dzieci i młode kobiety dla własnej satysfakcji seksualnej” – napisali prokuratorzy w zgłoszeniu na początku tego miesiąca.

Kobiety twierdziły, że kazano im podpisać formularze o zachowaniu poufności i grożono pobiciem, jeśli złamałyby to, co nazywano „zasadami Roba”. Niektóre myślały, że nagrania wideo, na których uprawiali seks, zostaną wykorzystane przeciwko nim, jeśli ujawnią, co się dzieje.

Przedstawiono również dowody na oszukańczy plan małżeństwa, który miał chronić Kelly’ego po tym, jak obawiał się, że  piosenkarka R&B Aaliyah zaszła z nim w ciążę w 1994 roku, gdy miała zaledwie 15 lat.

Aaliyah pracowała z Kelly’m, który wyprodukował jej album. Zginęła w katastrofie lotniczej w 2001 roku w wieku 22 lat.

Kelly przebywa w więzieniu bez możliwości zwolnienia za kaucją od 2019 roku.

Postawiono mu także zarzuty związane z pornografią dziecięcą i utrudnianiem postępowania sądowego w Chicago, gdzie proces ma się rozpocząć 15 sierpnia.

 

 

Źródło: cbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

luty 2014
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Popularne w tym miesiącu