Połącz się z nami

News USA

OBAMA na śniadanie. GAFY i oburzenie [audio]

Opublikowano

dnia

W pierwszy czwartek lutego każdego roku,odbywa się Narodowe Śniadanie Modlitewne. Uroczystość organizuje Kongres Stanów Zjedoczonych oraz konserwatywne stowarzyszenie Fundacja Jedności. Razem, corocznie podejmują około 3,5 tysiąca gości z ponad stu krajów świata. Impreza, to tak naprawdę seria spotkań, przemówień i posiłków, a czas uczestników umilają swoją obecnością amerykańscy prezydenci. I ty razem nie było inaczej.

Relacja Andrzeja Baraniaka:

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/obama-gafy-sniadanie” comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Podczas tegorocznego spotkania elit z całego świata, prezydent Barack Obama miał okazję do zaprezentowania niektórych ze swoich opinii. Wiekszość słów prezydenta spotkało się z aprobatą, jednak nie obyło się bez głosów krytyki. „Ekstremiści ulegają ignorancji i nihilizmowi. Pokazuje to ich brak zrozumienia dla doktryny religijnej, którą wyznają” – mówił prezydent o radykalnych islamistach – „Zabijanie niewinnych nie jest nigdy wypełnianiem boskiej woli. Jest jej zdradzeniem”. Słowa prezydenta poruszyły obrońców życia poczętego, bowiem słowa prezydenta moga dotyczyć przecież, także dzieci nienarodzonych. Zwolennicy życia są oburzeni, a prezydent wciąż jest zwolennikiem aborcji. Dodatkowo, Obama poruszył kwestie religijnej przemocy przeciwko ludności chrześcijańskiej i zagrożenia wolności wyznania na świecie. W opini przeciwników aborcji słowa baracka Obamy brzmią co najmniej dziwnie, bo przecież ostatnio, prezydenckie posunięcia pokazują że wolność wyznania jest poważnie zagrożona nie na świecie, a właśnie w Ameryce. Reforma opieki zdrowotnej, Obamacare, wymusza na pracodawcach oferowanie zatrudnionym pakietów ubezpieczeniowych, w których skład wchodzą środki antykoncepcyjne i pigułki aborcyjme. Ponadto, reforma zakłada finansowanie zabiegów aborcyjnych z funduszy federalnych. Jest to sprzeczne z przekonaniami religijnymi wielu Amerykanów, ci jednak jak zwykle nie mają zbyt wiele do powiedzenia.

Prezydent delikatnie poruszył także temat małżeństw osób tej samej płci. „Czasami zdarza się, że religia jest naginana i wykorzystywana, aby uzasadnić nienawiść i prześladowanie ludzi za to kim są, jak się modłą, i kogo kochają.” Subtelnie uszczypliwa aluzja trafiła w czuły punkt przeciwników legalizacji związków homoseksualnych, którzy czują że zarzuca im się radykalizm. „Mamy nadzieję że prezydent głeboko zastanowi się nad własnymi słowami i bezzwłocznie wprowadzi zmiany w polityce administracji, aby ta chroniła niewinne istnienia i wypełniała wolę Bożą” powiedział Adam Cassandra, pracownik Human Life International, organizacji antyaborcyjnej.

Michał Dziedzic
mdziedzic@radiodeon.com

Źródło: LifeSiteNews.com
Foto: CNS photo/Larry Downing, Reuters

 

 

News Chicago

Chicagowianka pokieruje specjalnym Covidowym zespołem utworzonym przez Joe Bidena

Opublikowano

dnia

Była szefowa chicagowskiego Departamentu Zdrowia Publicznego, dr Julie Morita pokieruje specjalnym oddziałem do walki z Covid 19 utworzonym przez prezydenta Joe Bidena.

Dr Morita wychowała się w Chicago i do dziś mieszka w dzielnicy Edgewater, położonej na północ od centrum maista przy Uniwersytecie Loyola. Julie Morita przez ponad 20 lat pracowała w Departamencie Zdrowia Publicznego. Z roku na rok systematycznie awansowała, aż do pozycji szefowej całego departamentu.

Jak powiedziała burmistrz miasta Chicago Lori Lightfoot: ,,Doktor Julie Morita zastała dziś krajowym ekspertem zdrowia. Jej więź z naszym miastem Chicago, będzie dla nas ogromnym plusem”.

 

Przypomnijmy, że doktor Julie Morita była pierwszą Azjatką, która kierowała całym Departamentem Zdrowia Publicznego w mieście Chicago.

Za jej kadencji przypadki wirusa HIV spadły do najniższych w historii. Również przypadki bardzo groźnego wirusa Ebola były pod stałą kontrolą departamentu, którym kierowała doktor Julie Morita.

Źródło: WGN

Czytaj dalej

News USA

Atak zimy w amerykańskim stanie Kolorado. Bez prądu pozostaje kilkadziesiąt tysięcy osób

Opublikowano

dnia

W rejonie miasta Denver w kilkanaście godzin spadło od dwóch do czterech stóp śniegu. Metropolia i jej okolice zostały całkowicie sparaliżowane.

Burza śnieżna, która przeszła nad stanem Kolorado, zablokowała między innymi ruch na głównych drogach i lotniskach. Międzynarodowy port w Denver wstrzymał loty na dwa dni.

Odwołano setki połączeń. Odcięty został też dojazd do wielu miejscowości w pobliskich Górach Skalistych.

Na jednej z autostrad w zaspach utknęło niemal sto samochodów, w tym pługi śnieżne. Na ratunek kierowcom wysłano Gwardię Narodową. Do pomocy włączył się także jeden z oddziałów SWAT. Policjanci ewakuowali ludzi do swoich opancerzonych pojazdów.

Po ataku zimy w rejonie Denver bez prądu pozostaje kilkadziesiąt tysięcy odbiorców. Usuwanie skutków burzy śnieżnej może potrwać nawet kilka dni.

Źródło: IAR
Foto: Flickr, arch RD

Czytaj dalej

News USA

Dofinansowanie od rządu $1400 na osobę. Gigantyczny pakiet podpisał Joe Biden

Opublikowano

dnia

Prezydent USA Joe Biden podpisał pakiet stymulacyjny o wartości 1 biliona 900 miliardów dolarów, który ma pomóc Ameryce wyjść z kryzysu spowodowanego pandemią Covid-19.

Przewiduje między innymi bezpośrednie wypłaty dla Amerykanów po 1400 dolarów, zwiększenie zasiłków dla bezrobotnych i dofinansowanie służby zdrowia.

Określany mianem „Amerykańskiego Planu Ratunkowegopakiet przewiduje idące w setki miliardów dolarów wydatki na przyspieszenie produkcji i dystrybucji szczepionek oraz dofinansowanie służby zdrowia, społeczności lokalnych, edukacji oraz sektorów najbardziej dotkniętych przez pandemię, takich jak linie lotnicze czy restauracje.

Rodziny o dochodach poniżej 150 tysięcy dolarów rocznie dostaną wypłaty w gotówce po 1400 dolarów na osobę, a bezrobotni dodatkowo 300 dolarów tygodniowo. W planie przewidziano też wypłaty od 250 do 300 dolarów miesięcznie na każde dziecko.

„Ta historyczna ustawa ma wesprzeć kręgosłup naszego kraju – jest szansą dla pracowników, dla klasy średniej, dla ludzi, którzy zbudowali nasz kraj. To jest jej istota” – mówił prezydent USA podczas ceremonii podpisania planu.

„Amerykański Plan Ratunkowy” został uchwalony w Kongresie wyłącznie głosami demokratów. Republikanie krytykowali ustawę argumentując, że jest zbyt kosztowna, niewłaściwie skonstruowana i że zawiera wiele projektów, które są marnotrawstwem publicznych pieniędzy.

Źrôdło: IAR
Foto: Flickr/Office of Public Affairs

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Popularne