Połącz się z nami

News USA

Zespół JUMP w ogniu ZAPAŁEK (galeria zdjęć)

Opublikowano

dnia

Było kolorowo, rytmicznie i bajecznie. W niedzielę 25 stycznia tancerze i tancerki „Jump” z Chicago wystawili, na scenie Guerin Prep High School, spektakl muzyczny zatytułowany “Zapałki”. Przedstawienie oparte zostało na motywach baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. 

Utalentowani tancerze porwali publiczność i trzymali w napięciu, aż do opadnięcia kurtyny. Cudowna choreografia spleciona z piekną nastrojową muzyką snuła się po scenie, dotykając swoim warkoczem wszystkie wrażliwe na piękno serca. Dzięki doznaniom, których dostarczyło Studio Jump, wszyscy widzowie w każdym wieku opuszczali salę widowiskową Guerin Prep HS napełnieni optymizmem i nadzieją na rychłe ponowne spotkanie z Jumpem.„Bezdomy Anioł”, „Powroćmy jak za dawnych lat”, „ Dawno, dawno, temu…” czy „Królowa Śniegu” to tytuły kilku ostatnich widowisk, przygotowanych przez studio Jump. Organizatorzy informują, że już można zamówić płytę DVD oraz zdjęcia z najnowszego przedstawienia „Zapałki”.  Chętne osoby powinny zadzwonić pod numer telefonu 773-895-3251 i złożyć zamówienie. Koszt płyty DVD to $20.

Studio Form Artystycznych „JUMP” z Chicago szkoli  dzieci i młodzież w zakresie różnych technik tanecznych miedzy innymi: tańca klasycznego, modern dance, hip hopu i jazzu. Studio prowadzi również zajecia wokalne dla dzieci i młodzieży. Zdobyte umiejętności, każdy tancerz i wokalista,  prezentuje później na scenie podczas dorocznych bajkowych i kolorowych koncertów. Widowiska przygotowywane przez tancerzy Jump są  swoistym teatrem tańca i piosenki, którego forma została wypracowana przez długie lata działalności twórców i załozycieli tej formacji, najpierw w Polsce, a następnie w Stanach Zjednoczonych. A twórcami Studia Jump są Ewa i Wacek Barnakowie z Chicago. Dyrektorem artystycznym jest Ewa Barnak, a muzycznym Wacek Barnak, prywatnie mąż Ewy. Od niedawna, Jump to już jednak nie tylko Państwo Barnakowie, ale również ich corki:  Sabina i Agnieszka, ktore otrzymując staranne wykształcenie artystyczne w Columbia College, stały się współtwórcami wszystkich pomysłów. Studio Form Artystycznych „JUMP mieści się przy 4008 N.Nashville w Chicago, a najbliższe zajęcia zaczynają się już drugiego lutego.  Szczegóły na stronie www.dancestudiojump.com


Źródło: inf. włas.
Tekst i foto: Jacek Ćwik
redakcja@radiodeon.com

 

 

 

News Chicago

Chicagowianka pokieruje specjalnym Covidowym zespołem utworzonym przez Joe Bidena

Opublikowano

dnia

Była szefowa chicagowskiego Departamentu Zdrowia Publicznego, dr Julie Morita pokieruje specjalnym oddziałem do walki z Covid 19 utworzonym przez prezydenta Joe Bidena.

Dr Morita wychowała się w Chicago i do dziś mieszka w dzielnicy Edgewater, położonej na północ od centrum maista przy Uniwersytecie Loyola. Julie Morita przez ponad 20 lat pracowała w Departamencie Zdrowia Publicznego. Z roku na rok systematycznie awansowała, aż do pozycji szefowej całego departamentu.

Jak powiedziała burmistrz miasta Chicago Lori Lightfoot: ,,Doktor Julie Morita zastała dziś krajowym ekspertem zdrowia. Jej więź z naszym miastem Chicago, będzie dla nas ogromnym plusem”.

 

Przypomnijmy, że doktor Julie Morita była pierwszą Azjatką, która kierowała całym Departamentem Zdrowia Publicznego w mieście Chicago.

Za jej kadencji przypadki wirusa HIV spadły do najniższych w historii. Również przypadki bardzo groźnego wirusa Ebola były pod stałą kontrolą departamentu, którym kierowała doktor Julie Morita.

Źródło: WGN

Czytaj dalej

News USA

Atak zimy w amerykańskim stanie Kolorado. Bez prądu pozostaje kilkadziesiąt tysięcy osób

Opublikowano

dnia

W rejonie miasta Denver w kilkanaście godzin spadło od dwóch do czterech stóp śniegu. Metropolia i jej okolice zostały całkowicie sparaliżowane.

Burza śnieżna, która przeszła nad stanem Kolorado, zablokowała między innymi ruch na głównych drogach i lotniskach. Międzynarodowy port w Denver wstrzymał loty na dwa dni.

Odwołano setki połączeń. Odcięty został też dojazd do wielu miejscowości w pobliskich Górach Skalistych.

Na jednej z autostrad w zaspach utknęło niemal sto samochodów, w tym pługi śnieżne. Na ratunek kierowcom wysłano Gwardię Narodową. Do pomocy włączył się także jeden z oddziałów SWAT. Policjanci ewakuowali ludzi do swoich opancerzonych pojazdów.

Po ataku zimy w rejonie Denver bez prądu pozostaje kilkadziesiąt tysięcy odbiorców. Usuwanie skutków burzy śnieżnej może potrwać nawet kilka dni.

Źródło: IAR
Foto: Flickr, arch RD

Czytaj dalej

News USA

Dofinansowanie od rządu $1400 na osobę. Gigantyczny pakiet podpisał Joe Biden

Opublikowano

dnia

Prezydent USA Joe Biden podpisał pakiet stymulacyjny o wartości 1 biliona 900 miliardów dolarów, który ma pomóc Ameryce wyjść z kryzysu spowodowanego pandemią Covid-19.

Przewiduje między innymi bezpośrednie wypłaty dla Amerykanów po 1400 dolarów, zwiększenie zasiłków dla bezrobotnych i dofinansowanie służby zdrowia.

Określany mianem „Amerykańskiego Planu Ratunkowegopakiet przewiduje idące w setki miliardów dolarów wydatki na przyspieszenie produkcji i dystrybucji szczepionek oraz dofinansowanie służby zdrowia, społeczności lokalnych, edukacji oraz sektorów najbardziej dotkniętych przez pandemię, takich jak linie lotnicze czy restauracje.

Rodziny o dochodach poniżej 150 tysięcy dolarów rocznie dostaną wypłaty w gotówce po 1400 dolarów na osobę, a bezrobotni dodatkowo 300 dolarów tygodniowo. W planie przewidziano też wypłaty od 250 do 300 dolarów miesięcznie na każde dziecko.

„Ta historyczna ustawa ma wesprzeć kręgosłup naszego kraju – jest szansą dla pracowników, dla klasy średniej, dla ludzi, którzy zbudowali nasz kraj. To jest jej istota” – mówił prezydent USA podczas ceremonii podpisania planu.

„Amerykański Plan Ratunkowy” został uchwalony w Kongresie wyłącznie głosami demokratów. Republikanie krytykowali ustawę argumentując, że jest zbyt kosztowna, niewłaściwie skonstruowana i że zawiera wiele projektów, które są marnotrawstwem publicznych pieniędzy.

Źrôdło: IAR
Foto: Flickr/Office of Public Affairs

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Styczeń 2014
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne