Połącz się z nami

Polonia Amerykańska

Konkurs Koszyczka Wielkanocnego Związku Podhalan Północnej Ameryki

Opublikowano

dnia

Związek Podhalan Północnej Ameryki oraz Koło nr 40 Biały Dunajec im. Andrzeja Skupnia-Florka zapraszają na Konkurs Koszyczka Wielkanocnego.

Konkurs wraz z poświęceniem pokarmów odbędzie się w Wielką Sobotę 19 kwiecień 2025r. w Domu Podhalan przy 4808 S. Archer Ave, Chicago, o 12:00 pm. Organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi. Stroje regionalne mile widziane.

Dzieci będą miały okazję dowiedzieć się więcej o symbolice potraw niesionych do święcenia oraz zapoznać się z różnymi technikami robienia pisanek, jak również malowanie twarzy i zdjęcie z wielkanocnym zajączkiem.

Wszystkie dzieci otrzymają okazyjne upominki, oraz nagrody dla właścicieli wybranych przez członków komisji konkursowej koszyczków, przygotowane przez organizatorów przy wsparciu sponsorów: Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej i Konsulatu Generalnego RP w Chicago.

Na parkingu w zagrodzie przygotowanej przez bacę Wojciecha Jędrola dzieci będą mogły zobaczyć młode jagnięta i inne zwierzęta domowe.

Zapraszają
Zarząd Koła Biały Dunajec oraz
Zarząd Główny Związku Podhalan Północnej Ameryki – Prezes ZPPA Jan Król.

 

Foto: ZPPA, istock/Dar1930/

Polonia Amerykańska

To ostatnie chwile by zamówić najlepsze potrawy na świąteczny stół od Montrose Deli

Opublikowano

dnia

Autor:

Boże Narodzenie tuż tuż, a jednym z najważniejszych elementów świąt pozostają dla nas tradycyjne polskie potrawy. Domowe jedzenie z najlepszych składników oferuje sprawdzona sieć delikatesów – Montrose Deli. Zamówienia można składać do 20 grudnia.

Dla osób, które chcą odpocząć i poświęcić czas na spotkanie z rodziną, a nie na pracę w kuchni, sklep Montrose Deli, jak co roku, przygotował ofertę dań na zamówienie. Można było je zobaczyć i posmakować 6 grudnia.

W ofercie są m.in różne rodzaje śledzi, barszcz czerwony, pierogi w kilku wariantach, krokiety, słynny piernik Montrose Deli, a także inne tradycyjne potrawy wigilijne.

Przyjmowanie świątecznych zamówień w Montrose Deli będzie możliwe tylko do soboty. Można je złożyć: osobiście w sklepie, lub telefonicznie – co jest szczególnie wygodne w przypadku złej pogody lub braku czasu.

Trzy lokalizacje polskiego sklepu mieszczą się pod adresami:
6601 West Irving Park w Chicago
1731 West Golf Road w Mount Prospect
550 West Lake Street w Roselle

Numer kontaktowy, w tym główny numer do działu cateringu w Chicago, to 773-628-7515. Pracownicy we wszystkich trzech lokalizacjach służą pomocą, podpowiedzią oraz formularzami zamówień.

Świeże ryby na wigilię

Na tydzień przed świętami w sklepach Montrose Deli pojawi się także specjalne stanowisko rybne, gdzie można będzie kupić ryby do samodzielnego przygotowania.

Montrose Deli zaprasza

Polski sklep pomaga klientom przejść przez przedświąteczny czas bez pośpiechu i stresu. Sieć oferuje nie tylko szeroki wybór potraw, lecz także możliwość skomponowania całej wigilii lub wybrania tylko niektórych dań.

Montrose Deli zaprasza na zakupy i do składania zamówień, życząc klientom spokojnych przygotowań i udanego świątecznego czasu!

Źródło: informacja własna
Foto: Montrose Deli
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Bal z Gwiazdami słuchowiska NA POLSKIM TRÓJKĄCIE, 13 grudnia. Fot: Piotr Jezioro, Krzysztof Babiracki

Opublikowano

dnia

Autor:

Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Wielkie Kolędowanie 2025, 13 grudnia, Kościół Św. Ferdynanda. Fot. Ulala Productions

Opublikowano

dnia

Autor:

Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Kalendarz

kwiecień 2025
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu