Połącz się z nami

News Chicago

C2E2 2025: Ten weekend należy do Chicago Comic & Entertainment Expo

Opublikowano

dnia

To będzie idealny weekend dla miłośników komiksów, gier i cosplayu – Chicago Comic & Entertainment Expo (C2E2) powraca do McCormick Place, a tegoroczna edycja zapowiada się epicko. Wśród gości specjalnych znajdą się Elijah Wood, Sean Astin i John Rhys-Davies, dobrze znani fanom „Władcy Pierścieni”. Wydarzenie potrwa od piątku do niedzieli.

Chicago Comic & Entertainment Expo, organizowane od 2010 roku przez ReedPop, przyciąga dziesiątki tysięcy uczestników rocznie. Rekordowy wynik padł w 2020 roku, kiedy na wydarzenie przybyło 90 000 fanów.

ReedPop jest także organizatorem New York Comic Con, PAX West, Star Wars Celebration, MCM Comic Con i wielu innych eventów geekowskich.

Fani będą mogli spotkać Elijaha Wooda, zrobić sobie z nim zdjęcie i zdobyć autograf. Towarzyszyć mu będą jego ekranowi towarzysze – Sean Astin i John Rhys-Davies. Na C2E2 pojawią się również Billy West, Phil LaMarr i Katey Sagal, czyli członkowie obsady kultowej animacji „Futurama”.

Cosplay i strefa artystów

Nieodłącznym elementem expo będzie Cosplay Central Crown Championships – konkurs, którego zwycięzca awansuje do finału USA, a później może zmierzyć się w Crown Championships Global Final. Natomiast na Artist Alley twórcy będą prezentować swoje prace i nawiązywać kontakt z fanami.

Chicago Comic & Entertainment Expo odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia 2025 w McCormick Place przy 2301 S. Martin Luther King Dr. w Chicago.

Bilety jednodniowe kosztują od 54 USD, opcja „Watch From Home”: od 9,99 USD, a Superfan Membership: obejmuje dostęp cyfrowy do wydarzenia. Bilety są już w sprzedaży tutajnie przegap szansy na udział w C2E2 2025!

Źródło: blockclubchicago
Foto: Chicago Comic & Entertainment Expo

News Chicago

Kino pod chmurką w Chicago: Darmowe seanse w parkach wracają na lato 2025

Opublikowano

dnia

Autor:

Movies-in-the-Parks kino na świeżym powietrzu chicago

Weekend z okazji Dnia Pamięci tradycyjnie otwiera sezon letni — a jednym z najbardziej wyczekiwanych rytuałów w Chicago są darmowe pokazy filmowe na świeżym powietrzu. Od ciepłych wieczorów nad jeziorem po seanse w środku dzielnicowych parków, kino pod chmurką to klasyk, który każdego lata przyciąga mieszkańców z całego miasta.

Chicago Park District przygotował w tym roku dziesiątki seansów filmowych w różnych lokalizacjach — od rodzinnych animacji po hollywoodzkie hity. A wszystko za darmo i na świeżym powietrzu.

Jak się przygotować?

Weź ulubiony koc, przekąski, coś do picia i zbierz znajomych. Filmy zaczynają się zazwyczaj o zmierzchu, więc przyjdź wcześniej, by zająć dobre miejsce i cieszyć się letnim wieczorem.

Movies in the Parks 2025 – wybrane seanse:

Czerwiec

  • 10 czerwca – Belmont Harbor | Into the Woods
  • 12 czerwca – Oriole Park | Moana 2
  • 14 czerwca – Buttercup Park | E.T. the Extra-Terrestrial
  • 16 czerwca – Rainbow Beach & Park | 42: Historia Jackie Robinsona
  • 20 czerwca – Indian Boundary Park | Jumanji
  • 21 czerwca – Kosciuszko Park | Moana
  • 26 czerwca – Wicker Park | Beetlejuice
  • 28 czerwca – Maggie Daley Park | Moana 2

Najważniejsze tytuły czerwca w innych parkach:

  • Captain America: Brave New World
  • Inside Out 2
  • Sonic 3
  • Mufasa: Król Lew
  • Despicable Me 4

Filmy w Gallagher Way (przy Wrigley Field)

Pokazy na wielkim ekranie w przytulnej atmosferze stadionu:

  • 4 czerwca | Twisters
  • 11 czerwca | The Parent Trap (1998)
  • 9 lipca | Wicked
  • 13 sierpnia | Moana 2
  • 10 września | Space Jam

Movies-in-the-park kino na świeżym powietrzu chicago


Millennium Park Summer Film Series

Każdy wtorek od 1 lipca do 19 sierpnia. Szczegóły repertuaru zostaną ogłoszone wkrótce, ale jak co roku możemy spodziewać się klasyków, hitów kinowych i filmów familijnych, wszystko na tle malowniczego Pritzker Pavilion.


Dlaczego warto?

Darmowe i dostępne w całym mieście
Często poprzedzone muzyką na żywo lub food truckami
Niezapomniane widoki na skyline Chicago
Idealne na randkę, rodzinny wieczór lub chill z przyjaciółmi


Lato 2025 w Chicago zapowiada się kinowo! Nie przegap okazji, by połączyć magię filmu z urokiem miejskich parków. Pełny harmonogram znajdziesz na stronie Chicago Park District.

Źródło: secretchicago
Foto: Chicago Park District
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Niezwykła historia polskiego artysty w Chicago – zaproszenie na wyjątkową prezentację w PMA

Opublikowano

dnia

Autor:

mural floriana dużyńskiego w chicago

Muzeum Polskie w Ameryce serdecznie zaprasza na niezwykłe wydarzenie – prezentację multimedialną poświęconą życiu i twórczości Floriana Durzyńskiego, utalentowanego artysty i imigranta z Polski, którego historia porusza i inspiruje.

Wydarzenie oparte jest na książce pt. “Not An Ordinary Artist: A Polish Immigrant’s Challenging and Enduring Story” i prowadzone będzie przez jej autorkę, Gail Tanzer. Jej prezentacja, bogato ilustrowana archiwalnymi zdjęciami i reprodukcjami dzieł sztuki, wciąga widza w intymną opowieść o determinacji, sztuce i tożsamości.

Florian Durzyński przybył do Chicago w 1929 roku i zamieszkał w dzielnicy West Town – sercu polonijnej społeczności. Choć zaczynał jako portrecista, prawdziwą rozpoznawalność zyskał jako twórca murali dla szkół publicznych w czasie Wielkiego Kryzysu, pracując w ramach programu Works Progress Administration (WPA).

Jego monumentalne dzieła miały nie tylko ozdabiać przestrzeń publiczną, ale także inspirować kolejne pokolenia uczniów i mieszkańców miasta.

Jednak życie Floriana to nie tylko artystyczne sukcesy. Artysta musiał zmagać się z fizycznymi ograniczeniami, nierozliczoną traumą z dzieciństwa oraz pytaniem o przynależność – do kraju, kultury i samego siebie.

Prezentacja Gail Tanzer to coś więcej niż wykład – to wzruszająca i wizualnie fascynująca podróż przez historię człowieka, który związał swoje życie z Chicago, pozostawiając po sobie ślad w lokalnej sztuce i pamięci zbiorowej.

Podczas wydarzenia dostępna będzie również książka, na której oparto prezentację.

Kiedy: Niedziela, 1 czerwca 2025, godz. 2:00PM
Gdzie: Polish Museum of America, 984 N. Milwaukee Ave, Chicago
Wstęp: 10 USD (8,50 USD dla seniorów) – obejmuje prezentację i zwiedzanie muzeum
Potwierdzenie udziału: julita-siegel@polishmuseumofamerica.org lub gailtanzer@yahoo.com


O autorce:

Gail Tanzer

Gail Tanzer – absolwentka Uniwersytetu Chicagowskiego, była pracownica socjalna i nauczycielka historii sztuki. Obecnie pisze powieści historyczne, przywracając pamięć o zapomnianych twórcach, którzy kiedyś inspirowali tłumy, a dziś pozostają w cieniu historii.

Źródło: Muzeum Polskie w Ameryce
Foto: Muzeum Polskie w Ameryce, Gail Tanzer
Czytaj dalej

News Chicago

„Terminator” z muzyką na żywo Chicago Philharmonic – kultowy klasyk powraca w epickim stylu

Opublikowano

dnia

Autor:

terminator-arnold-schwarzenegger-1984

Przygotuj się na niezapomniany wieczór pełen napięcia, akcji i niezrównanej muzyki filmowej. Już 13 czerwca o godz. 7:30PM w prestiżowym Auditorium Theatre odbędzie się wyjątkowe wydarzenie: pokaz filmu „Terminator” z 1984 roku z muzyką na żywo wykonywaną przez Chicago Philharmonic.

Po raz pierwszy w historii kultowy soundtrack Brada Fiedela – pełen pulsujących syntezatorów i mechanicznej perkusji – zostanie zaprezentowany na żywo w pełnej synchronizacji z obrazem. Dzięki monumentalnemu ekranowi HD oraz doskonałej akustyce sali, widzowie przeniosą się do przyszłości, gdzie stawką jest los całej ludzkości.

Powrót legendy kina akcji

W tej przełomowej produkcji Jamesa Camerona Arnold Schwarzenegger wciela się w niezniszczalnego cyborga – Terminatora, wysłanego z przyszłości, by zlikwidować Sarę Connor (Linda Hamilton), zanim jej nienarodzony syn stanie się kluczowym graczem w wojnie ludzi z maszynami.

Film, który zdefiniował gatunek science fiction na dekady, powraca na wielki ekran w zupełnie nowej odsłonie – z pełną orkiestrą, która doda jeszcze większego ciężaru każdej scenie pościgu, każdemu strzałowi i każdemu uderzeniu serca.

Szczegóły wydarzenia:

  • Data: 13 czerwca 2025 (piątek)
  • Godzina: 7:30PM
  • Miejsce: Auditorium Theatre, Chicago
  • Cena biletów: od 49 USD

Nie przegap tej unikalnej okazji, by zobaczyć film „Terminator” jak nigdy wcześniej – z pełną orkiestrą na żywo, w jednym z najpiękniejszych teatrów w Chicago. Liczba miejsc ograniczona!

Źródło: choosechicago
Foto; YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Reklama
Reklama

Kalendarz

kwiecień 2025
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu