Połącz się z nami

Polonia Amerykańska

Alicja Bachleda-Curuś honorowym członkiem Polish American Women’s Club

Opublikowano

dnia

Alicja Bachleda-Curuś, aktorka, przyjęła honorowe członkostwo w BEYOND Polish American Women’s Club. Pani Bachleda-Curuś była gościem honorowym spotkania networkingowego BEYOND, które 24 marca 2025 roku zorganizowane zostało w siedzibie Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku.

W sali lustrzanej majestatycznego budynku Konsulatu, wieczór rozpoczęła założycielka BEYOND, Monika Adamski, redaktor naczelna Radio RAMPA. Adamski podkreśliła, że celem Polish American Women’s Club jest połączenie kobiet polskiego pochodzenia w metropolii nowojorskiej, oraz stworzenie okoliczności do wykorzystania wielu możliwości, jakie stwarza miasto Nowy Jork.

Adamski podkreśliła, że polska grupa etniczna jest dużą i prężna grupą, w której wiele kobiet prowadzi własne biznesy, spełnia marzenia i realizuje się na wielu płaszczyznach.

Za możliwość zorganizowania wydarzenia, Adamski podziękowała Konsulowi Generalnemu Mateuszowi Sakowiczowi, za ogrom pomocy i współpracę wicekonsulowi Meteuszowi Dębowiczowi oraz konsul Annie Wańczyk.

Pani Konsul Wańczyk, przywitała zgromadzonych gości, oraz podkreśliła, że miasto Nowy Jork to miasto nieograniczonych możliwości. Pani Konsul podziękowała Radio RAMPA i Monice Adamski za podjęcie się organizacji takiej inicjatywy jak BEYOND, oraz zaznaczyła, że kiedy kobiety ze sobą współpracują, dokonują się piękne rzeczy.

Główną częścią wieczoru, była rozmowa z Alicją Bachledą-Curuś. Aktorka opowiedziała o swoich wspomnieniach związanych z pierwszymi występami na scenie, opowiedziała o tym jak rola Zosi w filmie “Pan Tadeusz” wpłynęła na jej życie, przedstawiła kulisy pracy nad filmami “Trade” i “Ondine”, które to filmy przyniosły jej rozpoznanie i pochlebne recenzje w USA.

Jej historia udowodniła, że pozostając sobą, ufając swoim wartościom i podejmując krok w celu spełniania marzeń, można osiągnąć swoje zamierzone cele, a nawet, że mogą dokonać się rzeczy piękniejsze niż te planowane. Pani Bachleda-Curuś podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi zarówno z początkami w Nowym Jorku, jak i opowiedziała o macierzyństwie czy kulisach Hollywood i pracy przy wielkich produkcjach.

Opowiadając o budowaniu swojej odporności psychicznej i relacjach między-ludzkich, dała zgromadzonym dawkę inspiracji – dzieląc się swoimi doświadczeniami, pozwoliła zgromadzonym wynieść ze spotkania wiele cennych i uniwersalnych porad na życie.

Alicja Bachleda-Curuś podkreślała również, jak wiele zawdzięcza polskiemu pochodzeniu, jak wielokrotnie broniła Polski i jak dumną Polką jest w USA.

Opowiedziała o tym jak łączy swoje życie pomiędzy USA i Polską, a także, zdradziła zgromadzonym swoje plany zawodowe na przyszłość.

Po zakończonej rozmowie, Monika Adamski, przekazała możliwość zadawania pytań uczestniczkom spotkania – te wykazały się ciekawością, wnikliwością i klasą, zadając ujmujące i wartościowe pytania.

Monika Adamski na koniec, zaprosiła Alicję Bachledę-Curuś, do przyjęcia honorowego członkostwa w BEYOND Polish American Women’s Club, co Alicja przyjęła z radością.

Uczestniczki spotkania były zauroczone Alicją Bachledą-Curuś – jej elegancją, ciepłem i życzliwością. Panie bardzo doceniły, że Pani Bachleda-Curuś poświęciła czas na wspólne zdjęcia i rozmowę.

To spotkanie z cyklu BEYOND Networking Events, nie wymagało subskrypcji, która jest zwykle konieczna aby brać udział w spotkaniach Polish American Women’s Club. W spotkaniu w Konsulacie udział wzięło ponad 130 kobiet. Radio RAMPA dziękuje sponsorom poczęstunku – zapewniony został on, przez dwie restauracje, których właścicielki należą do Polish American Women’s Club: Alexandra Siwiec – Restauracja Pierożek oraz Magdalena Stefanske – Charlotte Patisserie – dziękujemy!

Monika Adamski podziękowała również drużynie Radio RAMPA za wkład wniesiony w przygotowanie i oprawę wydarzenia.

Kolejne spotkanie networkingowe BEYOND odbędzie się 30 kwietnia w oddziale głównym Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej przy McGuinness Blvd. na Greenpoincie – gościem spotkania będzie Gillian Stoddard – doradca finansowy w PSFCU, a tematem przewodnim będzie zarządzanie finansami i majątkiem biznesowym i osobistym.

Aby brać udział w kolejnych wydarzeniach BEYOND wymagana jest subskrypcja. Więcej informacji: https://radiorampa.com/beyond-subscription/

BEYOND Polish American Women’s Club to projekt Radio RAMPA stworzony, aby pielęgnować relacje biznesowe i społeczne wśród kobiet polskiego pochodzenia, łączyć kobiety polskiego pochodzenia z liderami, mentorami i pionierami w ich dziedzinie, a także pomagać kobietom polskiego pochodzenia w dotarciu do organizacji i zasobów dostępnych dla nich jako profesjonalistek w rejonie Nowego Jorku.

Klub jest również oddany orędowaniu na rzecz interesów kobiet polskiego pochodzenia w Nowym Jorku i jego okolicach, a także z dumą prezentuje polskie dziedzictwo w Nowym Jorku.

Monika Adamski/Radio Rampa

Polonia Amerykańska

Koncert Kolęd w Copernicus Center: ENEJ, Biedroneczki, Zespół Góralski Zaradni. 11 stycznia. Fot StelmachLens

Opublikowano

dnia

Autor:

Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Obchody 100-lecia Placówki nr 90 Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej. Msza św. Trójcowo, 11 stycznia. Fot. Wojciech Adamski

Opublikowano

dnia

Autor:

Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Polska Szkoła im. Janusza Korczaka w Chicago zaprasza na Zabawę Walentynkową

Opublikowano

dnia

Autor:

Polska-Szkola-im.-Janusza-Korczaka-w-Chicago

Zabawa Walentynkowa Polskiej Szkoły im. Janusza Korczaka w Chicago odbędzie się w sobotę, 14 lutego w godzinach 7:00 pm – 1:00 am w O’Hare Tech Center, przy 9950 Lawrence Avenue w Schiller Park.

Gościom do tańca zagra DJ Silver. 

W cenie biletu są: otwarty bar, obiad, deser i zimne przekąski
W programie zabawy loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami

Bilety: $110 od osoby. Informacje i rezerwacje: 773-543-5746

Źródło: Polska Szkoła im. Janusza Korczaka w Chicago
Foto: Polska Szkoła im. Janusza Korczaka w Chicago
Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Kalendarz

marzec 2025
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu