Połącz się z nami

Najpiękniejsza Polka w USA

Wybieramy Najpiękniejszą Polkę w Ameryce 2025: Gabriela Zych

Opublikowano

dnia

18-letnia Gabriela Zych studiuje business management na Indiana University. Od kilku lat zaangażowana jest w działalność polskich organizacji jako wolontariuszka. Od 10 roku życia trenuje siatkówkę, a latem pracuje na polu golfowym. Poza tym ceni wszystko, co polskie, a jej miłość do rodziny, szczególnie do babci i dziadka jest ogromna.

Gabriela Zych bardzo lubi także podróżować i często odwiedza Polskę, którą uwielbia. “Często jestem w Polsce przez lato i lubię spędzać czas z moją rodziną, bo mam dużą rodzinę w Polsce. I bym strasznie chciała odwiedzić więcej innych krajów i miejsc w Polsce, na przykład nad morze, pojechać z rodziną” mówi kandydatka do tytułu Najpiękniejsza Polka w Ameryce.

Poza Polską Gabrysia chciałaby podróżować również do innych krajów. Już w marcu wybiera się z koleżankami do Barcelony i nie może się doczekać tej wycieczki.

Gabriela lubi pozytywną muzykę pop, dającą jej radość na co dzień, a najbardziej ceni sobie lojalność i bycie zawsze gotowym do pomocy dla innych ludzi. Studiuje Business Management na Indiana University, a ponieważ jest osobą kreatywną, swoją przyszłość wiąże z marketingiem.

Kandydatka do tytułu Najpiękniejsza Polka w Ameryce od 8 lat trenuje siatkówkę i w następnym roku nadal planuje grać w drużynie uniwersyteckiej. Próbuje także swoich sił w golfie, odkąd zaczęła pracować na polu golfowym.

Gabriela Zych angażuje się w działalność polskich organizacji. “Dla mnie to jest bardzo ważne, bo ja myślę, że być Polką i rozmawiać o moim kraju to jest ważne dla mnie i dla innych osób, żeby mogli tak nauczyć się, co na przykład jest inne w Polsce, a tutaj w Ameryce” mówi Gabrysia.

Wybory Najpiękniejszej Polki w USA – Wielka Gala Amerykańskiej Polonii w Copernicus Center już 8 marca, w święto piękna i mocy kobiet. Wśród gości obecne będą: Ewa Jakubiec, Miss Polonia 2023, Maja Klajda, Miss Polonia 2024 i Julia Zawistowska – Miss Polonia z Przesłaniem.

Dla amerykańskiej Polonii zaśpiewa Filip Lato. 

Gala Beauty Ambassador of Poland 8 marca 2025 r. godzina: 8:00PM. Otwarcie drzwi Centrum Kopernika: 6:30PM, otwarcie drzwi teatru: 7:00.PM. Bilety w cenie od 55 do 115 dolarów są dostępne na stronie Copernicus Center.

Patron medialny: Radio Deon Chicago

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu “Polonia i Polacy za Granicą 2024 ogłoszonego przez kancelarię Prezesa Rady Ministrów. To jest projekt “Medialny Świat. Wsparcie redakcji medialnych w USA i Wielkiej Brytanii” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja.

Program wyraża jedynie poglądy redakcji i nie może być utożsamiany z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

Źródło: informacja własna

 

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Emily Reng po konkursie Miss Universe: Czas by spełnić kolejne marzenia

Opublikowano

dnia

Autor:

Miss Polish America 2024, Wicemiss Polonia 2024 oraz pierwsza polonijna reprezentantka w konkursie Miss Universe 2025 wniosła do studia Radia Deon prawdziwie królewski blask. Emily Reng – ceniona za poczucie humoru, sportową pasję i niezwykłą życzliwość, szybko stała się jedną z najbardziej lubianych osobowości młodego pokolenia Polonii. Po intensywnym roku pełnym podróży, konkursów i publicznych wystąpień, wreszcie wróciła do Chicago, by spędzić czas z bliskimi i odpocząć.

„Wreszcie mogę się zrelaksować”

“Już prawie miesiąc po konkursie, więc teraz jestem wreszcie w domku z rodzinką, z koleżankami. Mam czas, żeby naprawdę porelaksować się troszeczkę” mówi Emily Reng, która listopad spędziła w Tajlandii, gdzie miały miejsce intensywne przygotowania do konkursu Miss Universe 2025.

Świąteczny okres sprzyja wyciszeniu, a Emily przyznaje, że Boże Narodzenie zawsze było dla niej wyjątkowe i bardzo smaczne dzięki polskim potrawom. Najbardziej zapadła jej w pamięć tradycja szukania pierwszej gwiazdki. Jako dziecko wychodziła z rodziną na dwór popatrzeć w niebo, a gdy wracali – prezenty czekały już pod choinką.

Mimo młodego wieku Emily Reng osiągnęła już bardzo dużo i zdobyła wiele cennych doświadczeń. Jej tegoroczne życzenia do św. Mikołaja były więc skromne. “W tym roku naprawdę myślę, że mam wszystko co bym chciała w życiu. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwa i bardzo wdzięczna” – zaznacza nasz Gość.

“Chcę wykorzystać platformę, którą dostałam”

Zapytana o to, jakie marzenia wykraczają poza świąteczne listy i materialne prezenty, Emily mówi bez wahania: praca charytatywna w Chicago. Miss Polish America 2024 już zaczęła działania dobroczynne, ale chciałaby bardziej się w nie zaangażować.

Otwartość i serdeczność Emily nie są tylko wizerunkowymi przymiotami – nasz Gość angażuje się w wydarzenia dla osób samotnych i bezdomnych, działa w środowisku polonijnym, a dobro innych stawia wysoko na liście priorytetów.

Emily Reng, sesja do konkursu Miss Universe 2025

Modeling: marzenie, które właśnie się spełnia

Od debiutu w konkursie Najpiękniejsza Polka w USA minęło prawie 2 lata, a Emily już wtedy wiedziała, że modeling jest jej wielkim marzeniem. Tego jednak nie dało się pogodzić z kontraktami konkursów piękności. Dziś, gdy jej przygoda z tą sceną dobiegła końca, otworzyły się nowe drzwi.

Wicemiss Polonia 2024 właśnie podpisała kontrakt z chicagowską agencją Ford Models.

Co dalej? Na razie to wielka niewiadoma. Czy będzie podróżować? Czy trafi na wybiegi? A może na sesje zdjęciowe do największych magazynów? “Chciałabym wszystko łączyć razem. Oczywiście każda modelka ma swój styl i drużyna modeling agency na pewno wybierają dla Ciebie co jest najlepsze, więc zobaczymy jak ta przygoda się zacznie, gdzie będę pracować” mówi nasz Gość.

Natalia Radkowski, Emily Reng i Julia Baranek, finalistki konkursu w Chicago

Podziękowania dla Polonii

Emily Reng jest ogromnie wdzięczna za wsparcie, które otrzymywała podczas konkursów. “Jak byłam na scenie międzynarodowej to nie tylko reprezentowałam samą siebie, tylko moją rodzinę i oczywiście mój kraj” zaznacza nasz Gość.

Do podziękowań Emily dołącza ciepłe życzenia Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku dla całej  Polonii.

Początek nowego rozdziału

Choć kończy etap konkursów piękności, jej droga dopiero się zaczyna. Modeling, praca społeczna, dalszy rozwój – to obszary, w których pierwsza w historii polonijna reprezentantka Polski w konkursie Miss Universe, chce się spełniać.

Emily Reng skradła nasze serca – przed młodą królową Polonii w USA otwiera się rok pełen możliwości. A jej uśmiech – ten sam, którym tak hojnie dzieli się z innymi – na pewno będzie jej towarzyszył na tej nowej, ekscytującej drodze.

Gratulujemy wszystkich sukcesów i życzymy spełnienia marzeń!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Magdalena Michalak

Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Głosujemy na Emily Reng startującą w Miss Universe – historyczny moment dla Polonii!

Opublikowano

dnia

Autor:

Po raz pierwszy w historii Polka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych reprezentuje Polskę w finale Miss Universe, transmitowanym na cały świat. To przełomowe wydarzenie, stanowiące wyjątkową szansę na promocję Polski, jej kultury oraz całej społeczności polonijnej. Głosujemy na naszą Emily Reng i mocno trzymamy kciuki – finał już  w piątek!

Finał 74. edycji konkursu Miss Universe odbędzie się 21 listopada w Impact Challenger Hall w Pak Kret, Nonthaburi, w Tajlandii.

Emily Reng poznaliśmy bliżej gdy w marcu 2024 roku, w wieku zaledwie 18 lat, wygrała konkurs piękności w Copernicus Center, który umożliwił jej start w finale Miss Polonia w Warszawie. 28 czerwca tego samego roku chicagowianka zdobyła tytuł II Wicemiss Polonia 2024.

Jak zagłosować na Emily?

  1. Pobierz oficjalną aplikację Miss Universe z App Store lub Google Play.
  2. Załóż konto lub zaloguj się.
  3. Wejdź do zakładki Vote.
  4. Wybierz kraj Polska – Emily Reng.
  5. Oddaj swój głos.

Dodatkowe informacje:

  • Każdy użytkownik może oddać jeden głos bezpłatnie.
  • Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych głosów za symboliczną opłatą.
  • Termin głosowania może się zmieniać – warto regularnie sprawdzać aplikację.

Dlaczego warto wesprzeć Emily?

  • To pierwsza przedstawicielka chicagowskiej Polonii w historii udziału Polski w Miss Universe.
  • Możemy wspólnie pokazać siłę i jedność Polonii na świecie.
  • Każdy głos to wsparcie dla pozytywnego wizerunku Polski na globalnej scenie.

Zachęcamy do udostępniania tej informacji rodzinie i znajomym. Każdy oddany głos ma znaczenie. Wspólnie możemy przyczynić się do sukcesu Emily i pokazać, że Polonia potrafi działać razem w najważniejszych momentach.

Trzymamy kciuki za zjawiskową Emily!

Galeria zdjęć Miss Universe:

Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Emily Reng z Chicago reprezentuje Polskę w konkursie Miss Universe 2025!

Opublikowano

dnia

Autor:

W tegorocznym konkursie Miss Universe, który odbędzie się 21 listopada w Tajlandii Polska będzie reprezentowana przez chicagowiankę – Emily Reng. Wydarzenie to będzie transmitowane na całym świecie, a nasza kandydatka stanie w szranki z dziewczynami z ponad 80 krajów.

Finał 74. edycji konkursu Miss Universe odbędzie się 21 listopada w Impact Challenger Hall w Pak Kret, Nonthaburi, w Tajlandii. Emily Reng z Chicago została wybrana na reprezentantkę Polski w tych wyborach — to ogromne wyróżnienie, ale także okazja do promowania wartości, kultury i osobistego rozwoju.

Emily Reng poznaliśmy bliżej gdy w marcu 2024 roku, w wieku zaledwie 18 lat, wygrała konkurs piękności w Copernicus Center, który umożliwił jej start w finale Miss Polonia w Warszawie. 28 czerwca tego samego roku chicagowianka zdobyła tytuł II Wicemiss Polonia 2024.

Trzymamy kciuki za piękną Emily!

emily reng

 

Źródło: Miss Polonia
Foto: Miss Polonia

Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Kalendarz

luty 2025
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu