Połącz się z nami

News Chicago

Vivid Creatures: Nowe kolorowe rzeźby zwierząt spotkamy wiosną w Morton Arboretum

Opublikowano

dnia

Już 17 maja 2025 roku Morton Arboretum zaprosi odwiedzających na nową, spektakularną wystawę plenerową Vivid Creatures: An Encounter with Colorful Forest Friends. Ta niezwykła ekspozycja, stworzona przez duet artystów Feza i Heather BeGaetz z Portland, przeniesie zwiedzających do magicznego świata zwierząt kluczowych dla ekosystemów Illinois.

Wielobarwne rzeźby wśród drzew

Wystawa obejmie pięć gigantycznych, wielokolorowych rzeźb, każda odzwierciedlająca jedno ze zwierząt ważnych dla lokalnej przyrody. Zwiedzający będą mogli podziwiać:

  • Jelenia wirginijskiego
  • Ważkę
  • Żurawia kanadyjskiego
  • Wiewiórkę 
  • Ślimaka guzikowego

Rzeźby mają od 8 do imponujących 24 stóp wysokości i będą rozmieszczone na terenie Arboretum, harmonizując z otaczającą przyrodą.

Sztuka, edukacja i ekologia

Nowa ekspozycja nie tylko zachwyci odwiedzających intensywnymi kolorami i monumentalnymi kształtami, ale również spełni ważną funkcję edukacyjną. Każda rzeźba opowiada historię o roli zwierząt, roślin i ludzi w utrzymaniu równowagi ekologicznej.

Amy Scott, szefowa wystaw w Morton Arboretum, podkreśla znaczenie projektu: “Chociaż rzeźby są zabawne i interaktywne, pomagają również szerzyć świadomość na temat zdrowych ekosystemów Illinois i roli, jaką wszyscy odgrywamy w ich ochronie.”

Inspiracje artystyczne

Twórcy rzeźb, Fez i Heather BeGaetz, są znani z kreowania immersyjnych instalacji artystycznych na całym świecie. W przypadku Vivid Creatures inspirowali się bezpośrednimi spotkaniami ze zwierzętami.

To największy projekt artystycznego duetu, który dotychczas tworzył rzeźby i instalacje na międzynarodowych festiwalach sztuki, konferencjach i w przestrzeniach miejskich. Ich prace to zaproszenie do świata wyobraźni, a także okazja do refleksji nad relacjami między ludźmi i naturą.

Nasze dzieła są miejscami spotkań – pomagają ludziom inaczej postrzegać otoczenie i, miejmy nadzieję, także siebie nawzajem” – mówi Heather.

Lokalizacja i dostępność

Cztery rzeźby będą znajdować się wzdłuż utwardzonych, dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ścieżek niedaleko Centrum dla Zwiedzających. Piąty eksponat, tęczowy ślimak guzikowy, stanie na wzgórzu z widokiem na autostradę międzystanową 88.

Dostępność i bilety

Vivid Creatures będzie dostępna dla odwiedzających bez dodatkowych opłat, w ramach standardowego wstępu do Morton Arboretum. Obecna wystawa Of the Earth polsko-amerykańskiej artystki, Olgi Ziemskiej zostanie zamknięta w marcu 2025 roku.

Głównym sponsorem wydarzenia jest Northern Trust. Szczegółowe informacje o ekspozycjach oraz artystach można znaleźć na stronie: mortonarb.org.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum

Polonia Amerykańska

WIELKIE KOLĘDOWANIE W USA: W Chicago koncert już w najbliższą sobotę

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak co roku, do Stanów Zjednoczonych przybywają polscy artyści by wspólnie kolędować w dniach przed świętami Bożego Narodzenia. W tym roku koncert kolęd w Chicago zaplanowano na sobotę 13 grudnia, w Kościele Świętego Ferdynanda o godzinie 7.00PM.

WIELKIE KOLĘDOWANIE W USA:  Po ubiegłorocznym ogromnym sukcesie frekwencyjnym, plejada gwiazd z Polski zawita do Ameryki ponownie. W grudniu 2025 r. najpiękniejsze kolędy wykonają dla Państwa: Andrzej Piaseczny, Paulla, Andrzej Krzywy, Majka Jeżowska, Sławomir & Kajra, Rafał Brzozowski, oraz Classic Marien.

Koncert poprowadzi Tomasz Kammel.

Harmonogram koncertów:

  • 13 grudnia – Chicago
  • 19 grudnia – Hartford ,CT
  • 20 grudnia – New York City
  • 21 grudnia – Newark, NJ

Bilety oraz szczegółowe informacje dotyczące występów można znaleźć na stronie www.polskieimprezy.com

 

Źródło: Polskie Koncerty w USA
Foto: YouTube
Czytaj dalej

Kultura

Sonia Bohosiewicz w komedii koncertowej “Domówka”, Copernicus Center, 7 grudnia

Opublikowano

dnia

Autor:

Czytaj dalej

News Chicago

Świąteczny „Elf The Musical” na scenie Auditorium Theatre tylko do niedzieli

Opublikowano

dnia

Autor:

Do 14 grudnia w teatrze Auditorium możemy dołączyć do świątecznej radości dzięki spektaklowi „Elf The Musical”. Przedstawienie jest odpowiednie dla całych rodzin – wielobarwna scenografia, dynamiczna choreografia i pełna energii muzyka tworzą idealne wydarzenie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Musical opowiada historię Buddy’ego – człowieka wychowanego przez elfy Świętego Mikołaja, który wyrusza do Nowego Jorku, by odnaleźć swoją prawdziwą rodzinę. To opowieść o poszukiwaniu tożsamości, sile więzi rodzinnych i magii świątecznego ducha.

Spektakl cechuje: lekka, komediowa fabuła, wpadające w ucho piosenki, pozytywne przesłanie ,oraz emocje budujące atmosferę świąt.

Idealna propozycja na rodzinne wyjście

Organizatorzy podkreślają, że musical przeznaczony jest dla widzów od 5. roku życia, co czyni go doskonałym wyborem na rodzinne spotkanie w przedświątecznym czasie. W przerwie przewidziano możliwość zakupu przekąsek, a czas trwania – nieprzekraczający trzech godzin – jest dostosowany do młodszych widzów.

Szczegóły spektaklu

  • Miejsce: The Auditorium Theatre
  • Termin wystawiania: do 14 grudnia
  • Czas trwania: 2 godziny i 30 minut, w tym jedna przerwa
  • Rekomendowany wiek widzów: od 5 lat wzwyż
  • Bilety: dostępne tutaj

To propozycja dla tych, którzy chcą rozpocząć grudzień w wyjątkowym, rodzinnym nastroju i przypomnieć sobie, jak ważna jest wiara w magię świąt!

Źródło: Broadway in Chicago
Foto: Broadway in Chicago
Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Kalendarz

luty 2025
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu