Ekspert Budzik Morning Show
Nie przepłacajcie za prąd – rachunki można obniżyć nawet o 20%!

Rachunki, które dostajemy za energię elektryczną mogą nas przyprawiać o ból głowy – po latach wysokiej inflacji i podwyżek cen niemal wszystkiego, ostatnią rzeczą o której marzymy jest wydawanie coraz więcej pieniędzy na prąd. Jest jednak sposób, w jaki możemy tego uniknąć i obniżyć rachunki o 10 a nawet 20%. W studiu Radia Deon Chicago zdradza go niezależny doradca do spraw energii, Alicja Denert.
Jest wiele programów, z których można skorzystać by obniżyć swoje rachunki za energię, ale Alicja Denert skupia się na jednym z nich o kluczowym znaczeniu – programie sponsorowanym przez stan Illinois.
“Jest to świetna okazja na obniżenie kosztów związanych z opłatą za prąd, czyli jest to zagwarantowana zniżka od 10% do 20%”, wyjaśnia nasz Gość.
Program stanu Illinois jest darmowy, nie ma żadnych ukrytych kosztów ani zobowiązań i właściwie prawie każdy się do niego kwalifikuje – nie ma znaczenia czy jest właścicielem mieszkania czy domu, tłumaczy Alicja Denert. Mogą skorzystać z niego także osoby wynajmujące swoją nieruchomość.
“Nasz stan gwarantuje minimum 10% dla wszystkich” mówi niezależny doradca do spraw energii.
Ponadto zniżka, którą można uzyskać poprzez ten program nie jest jednorazowa. “Śmiało mogę powiedzieć, że raczej wieloletnia, ponieważ jest to zniżka, którą otrzymujemy każdego miesiąca, aż praktycznie do 20 lat” wyjaśnia nasz Gość.
Przy tym beneficjenci programu nadal otrzymują rachunki z ComEd, nie muszą pod tym względem nic zmieniać. “Jedyną zmianą jaką będzie można zauważyć na swoim rachunku, jest to 10 lub 20% zniżka, w zależności od tego, na jaką się zakwalifikujemy” mówi Alicja Denert.
W programie tym uczestniczy już kilkanaście stanów i coraz więcej się dołącza, ale też każdy z nich ma swoje odrębne regulacje i wytyczne. Ale mimo to, wciąż jest on stosunkowo nowy, więc wiele osób jeszcze o nim po prostu nie wie.
Dlatego Alicja Denert zaprasza nie tylko do dołączenia do samego programu i uzyskania korzystnej zniżki na prąd, ale także do współpracy jako doradca.
“Zapraszam wszystkie osoby zainteresowane do współpracy, osoby, które chciałyby skorzystać z tej zniżki, osoby indywidualne, które chciałyby współpracować też ze mną właśnie w tym kierunku, czyli pomagać i edukować inne osoby, jak zaoszczędzić pieniążki” zachęca nasz Gość.
Co więcej, program obniżek na energię elektryczną obejmuje nie tylko właścicieli prywatnych nieruchomości, ale również komercyjnych.
“Nic nie sprzedajemy, natomiast oferujemy darmowy program sponsorowany przez stan Illinois” podkreśla Alicja Denert.
Jak go uzyskać? Najprostszy sposób to kontakt telefoniczny z naszym Gościem pod numerem 708-415-0441. Alicja Denert – niezależny doradca do spraw energii sprawdzi, czy dana osoba się kwalifikuje i omówi wszystkie szczegóły dołączenia do programu.
Osoby, które chciałyby współpracować z Alicją Denert muszą być pełnoletnie, czyli mieć skończone 18 lat, znać język angielski, przejść certyfikację oraz posiadać numer social security.”
Warto zadbać o swoją kieszeń i nie przepłacać swoich rachunków za prąd! Dzwońcie pod 708-415-0441.
Źródło: informacja własna
Foto: istock/monkeybusinessimages/Nando Vidal/
Ekspert Budzik Morning Show
Nie tylko opieka, ale i więzi – Program Home Care pomaga seniorom w Illinois

Jak skutecznie wspierać osoby starsze? To pytanie było punktem wyjścia naszej radiowej rozmowy z Karoliną Kuźmą oraz Tiglatem Issabey, właścicielem agencji Home Care Powered by AUAF, która od lat oferuje pomoc seniorom w stanie Illinois. Nasi Goście podkreślili, że kluczowe jest nie tylko zapewnienie opieki, ale także przeciwdziałanie samotności, budowanie relacji i wzmacnianie więzi międzyludzkich. Skorzystajmy z programu opłacanego przez stan Illinois i sprawmy by starość była czasem wypełnionym pogodą, poczuciem sensu i codziennym uśmiechem naszych bliskich!
Seniorzy chcą zostać w swoich domach
Według Tiglata Issabey największym wyzwaniem we współczesnej opiece nad seniorami jest fakt, że osoby starsze, choć nie są już w pełni sprawne, nie chcą opuszczać swojego domu. Trudno jest znaleźć seniora, który chciałby przenieść się do ośrodka opiekuńczego. Taka zmiana jest bardzo trudna pod względem emocjonalnym – zaznacza nasz Gość.
“Ten program próbuje im pomóc – pozwala im pozostać w swoim domu tak długo, jak to możliwe” – podkreśla właściciel agencji Home Care Powered by AUAF.
Dlatego agencja Home Care Powered by AUAF planuje organizację pikników, spotkań, koncertów i wydarzeń kulturalnych dedykowanych osobom starszym. Jej celem jest nie tylko opieka, ale także integracja, budowanie relacji i poprawa jakości życia seniorów.
Home Care działa w ramach stanowego programu Illinois, który umożliwia rodzinom opiekę nad bliskimi w domowych warunkach. Co istotne, za tę opiekę można otrzymać wynagrodzenie. Dzięki temu syn, córka czy wnuk mogą legalnie zajmować się mamą, tatą, babcią czy dziadkiem, nie martwiąc się o kwestie formalne.
Polacy i Asyryjczycy – wspólne wartości, wspólny cel
Karolina Kuźma, od lat związana z programem, zaznaczyła, że współpraca Polonii i społeczności asyryjskiej układa się wyjątkowo dobrze. Łączą nas te same priorytety – rodzina i wzajemna pomoc. Dzięki temu możemy działać razem, a przy okazji poznajemy nawzajem swoje tradycje i kulturę – mówi przedstawicielka Home Care.
Podobnego zdania jest Tiglat Issabey, który dobrze zna Polonię w Illinois.
Agencja Home Care organizuje wydarzenia, które zbliżają obie społeczności. Polacy uczestniczą w asyryjskich festiwalach i koncertach, a Asyryjczycy w polskich kolędowaniach czy Paradzie 3 Maja. „Tak że uczymy się siebie nawzajem i to jest piękne.” – dodaje Karolina Kuźma.
“Szczególnie tutaj na obczyźnie, gdzie jesteśmy z daleka od naszych rodzin – zarówno Asyryjczycy, Polacy czy inne narodowości – tutaj musimy sobie nawzajem pomagać” zaznacza nasz Gość, apelując by szczególną opieką otoczyć osoby starsze.

Tiglat Issabey, właściciel agencji Home Care Powered by AUAF
Dlaczego ten program jest tak ważny?
Home Care Powered by AUAF to agencja, która nie tylko oferuje profesjonalną opiekę nad seniorami, ale także eliminuje barierę językową. Funkcjonuje polskojęzyczna linia telefoniczna, gdzie każdy może uzyskać informacje i wsparcie krok po kroku.
„Wystarczy zadzwonić” – zachęca Karolina Kuźma. Numer kontaktowy to 630-593-0806. Pod tym numerem czekają osoby mówiące po polsku, które pomogą wypełnić formalności i wyjaśnią, jak rozpocząć współpracę.
Program nie tylko dba o komfort seniorów, ale też wspiera rodziny – pozwala opiekunom zostać z bliskimi w domu i otrzymywać za to wynagrodzenie. To rozwiązanie, które daje poczucie bezpieczeństwa i buduje silniejsze więzi.
Pomagajmy razem
Jak zgodnie podkreślili nasi Goście, niezależnie od narodowości – czy jesteś Polakiem, Asyryjczykiem, czy kimkolwiek innym – ważne jest, abyśmy pomagali sobie nawzajem. W Illinois żyje wielu seniorów, którzy potrzebują wsparcia. Dzięki takim programom mogą liczyć na opiekę, a ich rodziny – na stabilność i spokój.
Kto może skorzystać?
Aby senior zakwalifikować się do programu, należy spełnić trzy podstawowe kryteria:
– mieć ukończone 60 lat,
– mieszkać w stanie Illinois,
– posiadać uregulowaną sytuację imigracyjną.
Kolejnym ważnym warunkiem są oszczędności – nie mogą one przekraczać 17 500 dolarów na osobę lub 35 000 dolarów na małżeństwo.
Kto może zostać opiekunem?
Opiekunem może być każda osoba powyżej 18. roku życia, która mieszka w Illinois i ma uregulowany status imigracyjny. Wymagane jest też ukończenie 22-godzinnego szkolenia online, które obejmuje zarówno aspekty techniczne (logowanie w systemie), jak i praktyczne – jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, np. z osobami cierpiącymi na demencję czy alzheimera.
Agencja Home Care nie narzuca sztywnych grafików pracy – liczba przyznanych płatnych godzin ustalana jest przez stan, ale opiekunowie sami ustalają harmonogram we współpracy z podopiecznym. Można więc dopasować pracę do własnych możliwości i codziennego życia.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń na polskojęzyczną linię: 630-593-0806
Program Homecare Powered by AUAF działa w całym Illinois i jest wspierany przez fundusze stanowe.
Nie pozwól, by Twoi bliscy byli sami – zapewnij im opiekę, na jaką zasługują!
Źródło: informacja własna
Foto: Homecare Powered by AUAF
Ekspert Budzik Morning Show
Home Care: Pracuj pomagając starszym krewnym lub sąsiadom – płaci stan Illinois

Opieka nad seniorem to temat bliski wielu rodzinom – a jednocześnie trudny bo często ciężko nam pogodzić pomoc babci, rodzicom, czy dalszym krewnym nie rezygnując z pracy zawodowej. I tu z pomocą przychodzi Home Care Powered by AUAF oferujący program opieki domowej dla seniorów opłacany przez stan. To oferta, z której może skorzystać także wielu Polaków i naprawdę warto to zrobić, przekonuje w studiu Radia Deon Chicago Karolina Kuźma, przedstawicielka agencji.
Wsparcie dla potrzebujących
Wielu seniorów wciąż żyje aktywnie i samodzielnie. Jednak z wiekiem rośnie potrzeba wsparcia – nie tylko emocjonalnego, ale też praktycznego, w codziennych, coraz bardziej sprawiających trudność obowiązkach. Jak mówi Karolina Kuźma: „Nie chcemy rozmawiać, chcemy uniknąć tego tematu. Jednakże nie da się. Są sytuacje, że potrzebujemy pomocy.”
“Drodzy Państwo, jest pomoc. Skorzystajmy z tej pomocy. Pozwólmy sobie pomóc, aby te dni w naszych czterech kątach sobie przedłużyć” zachęca przedstawicielka Home Care Powered by AUAF.
Program realizowany przez Home Care pozwala na zapewnienie opieki osobom starszym, bez konieczności opuszczania własnego domu. Co więcej – opiekunem może zostać osoba z rodziny, np. córka, syn, wnuczka, albo po prostu znajomy czy sąsiadka – tłumaczy nasz Gość.
Niestety program ten nie przewiduje by opiekunem był współmałżonek, o co wiele osób się pyta.
Kto może skorzystać?
Aby senior zakwalifikować się do programu, należy spełnić trzy podstawowe kryteria:
– mieć ukończone 60 lat,
– mieszkać w stanie Illinois,
– posiadać uregulowaną sytuację imigracyjną.
Kolejnym ważnym warunkiem są oszczędności – nie mogą one przekraczać 17 500 dolarów na osobę lub 35 000 dolarów na małżeństwo, wyjaśnia Karolina Kuźma.
Kto może zostać opiekunem?
Opiekunem może być każda osoba powyżej 18. roku życia, która mieszka w Illinois i ma uregulowany status imigracyjny. Wymagane jest też ukończenie 22-godzinnego szkolenia online, które obejmuje zarówno aspekty techniczne (logowanie w systemie), jak i praktyczne – jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, np. z osobami cierpiącymi na demencję czy alzheimera.
To szkolenie polega na obejrzeniu nagrań instruktażowych w dowolnym czasie i we własnym domu. „Filmiki są bardzo fajną wskazówką, jak sobie radzić z pewnymi sytuacjami” mówi Karolina Kuźma – “pokazują, co robić, czego nie robić, czego unikać” i na pewno każdemu przydadzą się w codziennym życiu.
Agencja Home Care nie narzuca sztywnych grafików pracy – liczba przyznanych płatnych godzin ustalana jest przez stan, ale opiekunowie sami ustalają harmonogram we współpracy z podopiecznym. Można więc dopasować pracę do własnych możliwości i codziennego życia.
Praca z misją – i wynagrodzeniem
Program finansowany przez stan ma ogromne znaczenie ekonomiczne. Wiele osób na co dzień opiekuje się swoimi bliskimi zupełnie bezpłatnie, choć mogłyby otrzymać za to wynagrodzenie. „Drodzy Państwo, możemy mieć za to zapłacone” przekonuje Karolina Kuźma. “W dzisiejszej sytuacji ekonomicznej, każdy grosz się liczy.”
To rozwiązanie wspiera więc nie tylko seniorów, ale także ich bliskich – osoby, które na co dzień dzielą się swoim czasem i sercem. Korzyść jest obopólna.
Jak zacząć?
Wystarczy zadzwonić pod polskojęzyczny numer telefonu: 630-593-0806, by uzyskać wszystkie informacje i przejść przez proces zgłoszenia, radzi przedstawicielka Home Care.
Czas oczekiwania na odpowiedź zależy już od instytucji stanowych – może trwać od kilku dni do kilku tygodni. Ale, jak zaznacza nasz Gość: „Płacimy podatki przez lata ciężko pracując. Teraz mamy prawo skorzystać z czegoś, co stan przygotował.”
Otwarta rozmowa
Karolina Kuźma podkreśla, że najważniejszy jest kontakt i otwartość. Latem przedstawicielkę agencji Home Care Powered by AUAF można spotkać także podczas pikników i wydarzeń polonijnych w całym Illinois.
Wszystkie szczegółowe informacje o programie stanowym dla seniorów oraz zatrudnieniu w Home Care możemy uzyskać w języku polskim na stronie: Home Care Powered by AUAF oraz pod polskojęzycznym numerem telefonu: 630-593-0806.
Dbajmy o naszych seniorów – dajmy im dobrą starość z Home Care!
Ekspert Budzik Morning Show
Mega okna i szafki Climate Guard z 5-procentowym rabatem na hasło: “DEON”!

Piękne nowe okna w domu to lepsze światło i wygląd pomieszczeń a co za tym idzie lepszy nastrój domowników. A jeżeli okna są nie tylko piękne ale i najwyższej jakości to nie ma nic bardziej korzystnego dla naszego mieszkania i jego mikroklimatu. O tym, jak wiele można osiągnąć, dbając o szczegóły w domu mówi w naszym studiu Marek Borysowski, przedstawiciel firmy Climate Guard, która od 45 lat dostarcza okna, drzwi i szafki do tysięcy domów w Illinois i poza nim. Teraz wyjątkowa promocja 5% zniżki na okna i szafki – wystarczy podać hasło: “DEON”!
Personalizacja przede wszystkim
Okazuje się, że w obecnych czasach nawet okna podlegają trendom i modzie. „Bardzo wielu ludzi kustomizuje swoje okna, tak żeby po prostu zrobić dom “swoim”. Czarny kolor na zewnątrz jest bardzo popularny, również mamy brązowe kolory, które na co dzień idą do klientów” zaznacza Marek Borysowki, dodając, że najważniejsze są marzenia właścicieli – i ich spełnianie.
Firma oferuje nie tylko ogromny wybór modeli, ale też możliwość dostosowania każdego detalu – od koloru, przez dekoracyjne linie, po niestandardowe wymiary. “Dla każdego klienta mamy produkt, który będzie dopasowany do potrzeb tego klienta” – podkreśla nasz Gość
Climate Guard to producent okien winylowych i aluminiowych typu „light commercial”. Co ważne – wszystko powstaje na miejscu, w zakładzie na Logan Square (2622 North Pulaski). Oprócz tego firma jest oficjalnym dealerem uznanej marki Infinity by Marvin – najlepszych w całych Stanach Zjednoczonych, według Marka Borysowskiego.
Okna dla każdego i nie tylko w Illinois
Firma Climate Guard realizuje zlecenia zarówno dla klientów prywatnych, jak i firm budowlanych, a także dla dużych deweloperów, mówi Gość Radia Deon Chicago. Okna winylowe są produkowane w ilości 650 sztuk dziennie i wszystkie na konkretne zlecenia klientów.
Dostawa okien oraz ich instalacja obejmuje obszar 100 mil, ale możliwa jest również obsługa dalszych miejscowości, jeśli klient sobie tego życzy.
Gotowe od ręki i na zamówienie
Jeśli natomiast komuś zależy na szybkiej realizacji – Climate Guard ma także magazyn z gotowymi standardowymi produktami. A dla tych, którzy myślą o większym remoncie – świetnym rozwiązaniem jest współpraca z siostrzaną firmą Studio 41, oferującą meble, baterie, płytki i wiele innych elementów wykończeniowych w całej gamie kolorów i stylów – zarówno gotowych jak i pod zamówienie.
“Produkujemy swoje szafki serii Allure i również oferujemy dziesiątki różnych serii od innych firm” – opowiada Marek Borysowski. Studio 41 i Climate Guard mają wspólnie aż osiem lokalizacji – z główną siedzibą przy 2500 North Pulaski w Chicago.
Specjalna promocja dla słuchaczy i klientów
Dla słuchaczy Radia Deon Chicago i klientów z polonijnego środowiska przygotowano specjalną niespodziankę:
Ze zniżki można skorzystać zarówno przy zakupach okien, jak i mebli w Studio 41.
Spotkajmy się na Taste of Polonia
Climate Guard i Studio 41 będą również obecni na festiwalu Taste of Polonia, jako sponsorzy tego wydarzenia. “Mamy nadzieję, że zjemy coś dobrego, wypijemy coś fajnego i zobaczymy wiele naszych fajnych klientów” mówi Marek Borysowski zapraszając do swojego stoiska na festiwalu.
Studio 41 i Climate Guard posiadają aż osiem punktów sprzedaży w metropolii chicagowskiej; w Naperville, Schaumburgu, Palatine, Highland Park, Lincolnwood oraz trzy lokalizacje w samym Chicago – z głównym salonem przy ulicy Pulaski, działającym już od 40 lat.
Dokładne adresy poszczególnych sklepów oraz godziny ich otwarcia można znaleźć tutaj. We wszystkich lokalizacjach pracują osoby mówiące po polsku. Telefon: 773 278 3600. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.
W skrócie:
- Okna na zamówienie i gotowe od ręki
- Szafki, meble, armatura – setki opcji personalizacji
- Produkcja lokalna i 45 lat doświadczenia
- Kod rabatowy DEON – 5% zniżki do końca roku
- Stoisko na festiwalu Taste of Polonia
Źródło: informacja własna
Foto: Climate Guard
-
News USA2 tygodnie temu
Administracja Trumpa grozi odcięciem funduszy za „ideologię gender” w szkołach
-
News Chicago2 tygodnie temu
Molly Borowski z Chicago uciekała przed policją z prędkością 109 mil na godzinę
-
News USA2 tygodnie temu
Sfingował własną śmierć, by uciec do kochanki. 45-latek z Wisconsin odsiedzi 89 dni
-
News USA1 tydzień temu
Niepowtarzalna trasa Lecha Wałęsy – 45 lat Solidarności, 28 miast, jedno przesłanie
-
News USA2 tygodnie temu
Strzelanina w Minneapolis: Dlaczego Robin Westman otworzył/a ogień do dzieci?
-
News Chicago3 tygodnie temu
Silne burze nad Chicago. Wiatr zerwał dach budynku wielorodzinnego w Mount Prospect
-
News USA4 tygodnie temu
Ikona Solidarności i wolności – Lech Wałęsa – spotka się z publicznością w USA i Kanadzie
-
News USA3 tygodnie temu
Dziś europejscy przywódcy i Zełenski będą rozmawiać z Trumpem o zakończeniu wojny w Ukrainie