News Chicago
Pełen przebojów Neila Diamonda musical będzie grany w Chicago do 24 listopada
Do niedzieli w Chicago możemy zobaczyć „A Beautiful Noise: The Neil Diamond Musical” – muzyczną biografię legendy rocka. Musical opowiada o życiu Neila Diamonda, od skromnych początków w Brooklynie po wyprzedane koncerty, które zdefiniowały jego karierę. Przepełniona przebojami produkcja jest hołdem dla kariery muzyka i jego niezwykłej twórczości.
Neil Diamond dorastał jako syn żydowskich i polskich imigrantów, a jego pierwsze muzyczne kroki miały miejsce na schodach Erasmus High School na Flatbush Avenue, gdzie z gitarą marzył o wielkiej przyszłości. Lata 60-te były czasem rewolucji społecznej i kulturowej, a młody artysta znalazł się w samym środku tej przemiany.
Pierwszą pracę w branży muzycznej zdobył, pisząc piosenki za symboliczne 50 dolarów tygodniowo w legendarnym Brill Building na Tin Pan Alley. W międzyczasie szlifował swój warsztat, występując na scenie Bitter End w Village, wierząc, że jest stworzony do bycia wielką gwiazdą.
Przełom nastąpił z albumem na żywo Hot August Night z 1972 roku, który zapewnił mu status gwiazdy światowego formatu.
Diamond sprzedał ponad 140 milionów albumów i miał na swoim koncie dziesiątki hitów, które znalazły się w pierwszej dziesiątce list przebojów. Jego kariera obfitowała w prestiżowe nagrody: Grammy, wprowadzenie do Rock and Roll Hall of Fame oraz Songwriters Hall of Fame, a także wyróżnienia Kennedy Center Honors.
Musical wyreżyserował laureat Tony Award Michael Mayer (Przebudzenie wiosny, Hedwig and the Angry Inch), a choreografię stworzył laureat nagrody Oliviera, Steven Hoggett (Once, Harry Potter and the Cursed Child). Scenariusz opracował Anthony McCarten, czterokrotnie nominowany do Oscara (Bohemian Rhapsody, The Two Popes), a nadzór muzyczny i aranżacje przygotował Sonny Paladino.
Wyjątkowa oprawa wizualna to dzieło laureata Tony, Davida Rockwella (scenografia), oraz Emilio Sosy (kostiumy). W skład zespołu wchodzą także Kevin Adams (projekt oświetlenia), Jessica Paz (projekt dźwięku) oraz Luc Verschueren (projekt fryzur i peruk). Za aranżacje wokalne odpowiada AnnMarie Milazzo, a muzyczne aranżacje taneczne to zasługa Briana Usifera.
„A Beautiful Noise: The Neil Diamond Musical” to nie tylko przegląd największych przebojów Diamonda, takich jak „Sweet Caroline”, „America” czy „Cracklin’ Rosie”, ale również wnikliwe spojrzenie na jego życiowe wzloty i upadki oraz poszukiwanie tożsamości artystycznej.
Musical oddaje hołd nieprzemijającej sile muzyki, która potrafi inspirować i jednoczyć ludzi.
Produkcja została zrealizowana przez Kena Davenporta, Boba Gaudio i NETworks Presentations, przy wsparciu wielu innych producentów i partnerów. Oryginalne nagranie obsady jest dostępne na CD i platformach streamingowych dzięki UMe, co pozwala fanom na przeżycie tej wyjątkowej muzycznej przygody także poza teatrem.

„A Beautiful Noise: The Neil Diamond Musical” to niezapomniane doświadczenie, które pozwala widzom na nowo odkryć potęgę muzyki i siłę marzeń, które spełniają się mimo przeciwności.
Spektakl będzie grany w Cadillac Palace Theatre do 24 listopada. Musical trwa 2 godziny i 15 minut z przerwą i jest odpowiedni dla widzów w każdym wieku. Bilety są do nabycia tutaj.
Źródło: broadwayworld, broadway in chicago
Foto: broadway in chicago
Polonia Amerykańska
Kultura łączy: Koncert Leszka Możdżera i Zohara Fresco w Copernicus Center, 16 listopada. Fot. StelmachLens
News Chicago
„A Beautiful Noise”- opowieść o muzycznej karierze Neila Diamonda ponownie na scenie Chicago
„A Beautiful Noise: The Neil Diamond Musical” to barwna, dynamiczna i pełna emocji sceniczna biografia jednego z najbardziej wpływowych artystów muzyki rozrywkowej. Spektakl, stworzony we współpracy z samym Neilem Diamondem, odsłania nieznane dotąd kulisy życia chłopaka z Brooklynu, który stał się ikoną amerykańskiej muzyki.
Neil Diamond sprzedał ponad 120 milionów albumów, stworzył przeboje, które trwale zapisały się w historii („America”, „Forever in Blue Jeans”, „Sweet Caroline”), zdobył miejsca w Songwriters Hall of Fame oraz Rock and Roll Hall of Fame, otrzymał Grammy Lifetime Achievement Award i zapełniał stadiony na całym świecie.
Jego kariera była naturalnym materiałem na musical — energetyczny, inspirujący i pełen największych przebojów.
Musical w duchu legend Broadwayu
Podobnie jak „Jersey Boys” czy „Beautiful: The Carole King Musical”, także „A Beautiful Noise” to muzyczne wspomnienie napisane piosenkami, które ukształtowały całe pokolenia słuchaczy. Spektakl pokazuje drogę Neila Diamonda od nieśmiałych początków po status supergwiazdy, a wszystko to w rytmie przebojów, które stały się częścią amerykańskiej kultury.
Twórcy broadwayowskich hitów, nadali tej historii szybkie tempo, emocjonalną głębię i elegancką teatralną formę, dzięki czemu recenzenci określają musical jako wzruszający i jednocześnie pełen energii.
Informacje o spektaklach
Miejsce: Cadillac Palace Theatre
Terminy: 19–30 listopada 2025 r.
Czas trwania: 2 godziny 15 minut (z przerwą)
Rekomendacje wiekowe: spektakl odpowiedni dla widzów w każdym wieku
Bilety można kupić tutaj

„A Beautiful Noise” to propozycja zarówno dla zagorzałych fanów Neila Diamonda, jak i dla tych, którzy po prostu cenią dobrze opowiedziane historie o drodze na szczyt. To teatralne wydarzenie, które łączy muzykę, emocje i ponadczasową opowieść o talencie oraz determinacji.
Źródło: Broadway in Chicago
Foto: Broadway in Chicago
News Chicago
Billy Corgan i Lyric Opera świętują 30-lecie kultowego albumu „Mellon Collie and the Infinite Sadness”
Billy Corgan, współzałożyciel, lider i główna siła twórcza legendarnego zespołu Smashing Pumpkins, ponownie powraca do rodzinnego Chicago z ambitnym przedsięwzięciem artystycznym. Laureat Grammy, autor niezliczonych przebojów, charakterystycznego wokalu i przełomowych melodii, łączy siły z Lyric Opera of Chicago, aby uczcić 30. rocznicę wydania albumu „Mellon Collie and the Infinite Sadness”. Nowy projekt muzyczno-wizualny odda mu hołd.
Dwupłytowe dzieło zatytułowane „Mellon Collie and the Infinite Sadness” na zawsze odmieniło brzmienie alternatywnego rocka, a teraz inspiruje teraz zupełnie nowe wydarzenie sceniczne.
Efektem tej współpracy jest projekt „A Night of Mellon Collie and Infinite Sadness” — nowa kompozycja zamówiona specjalnie na ten jubileusz. Projekt łączy twórczą wizję Corgana, wybranych artystów gościnnych oraz monumentalne brzmienie orkiestry i chóru Lyric Opera, oferując publiczności całkowicie nową, rozbudowaną dźwiękowo i wizualnie interpretację oryginalnego materiału.
Nowy wymiar klasycznego albumu
Wydarzenie skierowane jest zarówno do oddanych fanów Smashing Pumpkins, którzy pragną usłyszeć znane utwory w zupełnie nowej, symfonicznej odsłonie, jak i do melomanów poszukujących doświadczeń z pogranicza nowej muzyki, sztuki scenicznej i eksperymentalnej formy.
„A Night of Mellon Collie and Infinite Sadness” zapowiada się jako jedna z najciekawszych kolaboracji kulturalnych nadchodzącego sezonu.
Szczegóły wydarzenia
Miejsce: Lyric Opera House
Termin: 21–30 listopada 2025 r.
Aranżacje i orkiestracje: James Lowe oraz Billy Corgan
Bilety od 139 dolarów są do nabycia tutaj.
25 listopada koncertowi będzie towarzyszyło tłumaczenie na Amerykański Język Migowy.
„A Night of Mellon Collie and Infinite Sadness” ma być doświadczeniem, które redefiniuje sposób, w jaki można interpretować kultowy album. To spotkanie muzyki alternatywnej, tradycji operowej i artystycznej odwagi — w samym sercu Chicago.
Źródło: Lyric Opera of Chicago
Foto: YouTube, Lyric Opera of Chicago
-
News Chicago3 tygodnie temuICE zatrzymało dwóch Polaków w Edison Park. Pracowali przy remoncie domu
-
News USA2 tygodnie temuDemokraci triumfują w wyborach: Historyczna frekwencja i znaczące zwycięstwa
-
News USA2 tygodnie temuTrump zapowiada „dywidendę celną” – po 2000 USD dla Amerykanów o niższych dochodach
-
News Chicago1 tydzień temuOperacja „Midway Blitz” dobiega końca. Agenci federalni opuszczają Chicago
-
News USA4 tygodnie temuTrump zatwierdza stan klęski żywiołowej dla stanów. Vermont, Maryland i Illinois odchodzą z kwitkiem
-
News Chicago4 tygodnie temuTragiczna śmierć rodziny syna Darrena Baileya w katastrofie śmigłowca
-
News Chicago3 tygodnie temuPritzker przeznaczył 20 mln dolarów na banki żywności po wstrzymaniu świadczeń SNAP
-
News USA4 tygodnie temuMiliony Amerykanów straci pomoc żywnościową. Świadczenia SNAP nie zostaną wypłacone 1 listopada




















