Połącz się z nami

Polonia Amerykańska

Polonijny Bieg Niepodległości 2024 w Chicago startuje w niedzielę 27 października

Opublikowano

dnia

W niedzielę 27 października po raz kolejny uczcimy odzyskanie przez Polskę niepodległości biegiem na 5 lub 10 kilometrów. Można także maszerować, Bieg Niepodległości wystartuje z Montrose Harbor. Konieczna jest rejestracja.

Organizowany od 2018 r. Bieg Niepodległości to okazja do uczczenia na sportowo rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem wydarzenia jest dzielenie się radością z tego, że mamy wolną Polskę – nawet jeśli mieszkamy poza jej granicami.

Tak jak w poprzednich latach weźmie udział delegacja sympatyków Wisłoki Chicago.

Bieg Niepodległości obejmuje dwa dystanse do wyboru: bieg na 10 km oraz bieg lub marsz na 5 km. Trasa biegnąca wzdłuż brzegu Jeziora Michigan zaczyna się na Montrose Harbor. Każdy uczestnik biegu otrzymuje numer startowy, koszulkę i medal za pokonanie trasy.

Wszyscy startujący w Biegu Niepodległości, którzy chcą otrzymać pakiety startowe pocztą – muszą zarejestrować się do końca tego tygodnia. Rejestracji dokonujemy online na stronie: https://runforpoland.com.

 

Źródło: Run for Poland
Foto: Run for Poland, Wisłoka Chicago

Polonia Amerykańska

Wigilia dla osób samotnych, starszych i bezdomnych, Bazylika Św. Jacka, 24 grudnia. Fot. StelmachLens

Opublikowano

dnia

Autor:

Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

“Sounds of Christmas” – Koncert kolęd Natalii Kawalec i jej przyjaciół w Art Gallery Kafe, 20 grudnia

Opublikowano

dnia

Autor:

Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Wigilia Our Children Foundation, 21 grudnia. Fot. StelmachLens

Opublikowano

dnia

Autor:

Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Kalendarz

październik 2024
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu