Połącz się z nami

News Chicago

Savannah Bananas po raz pierwszy wystąpią w Chicago. Jak zdobyć bilety?

Opublikowano

dnia

Fenomen baseballowy, który zyskał ogromną popularność w całych Stanach Zjednoczonych, Savannah Bananas, po raz pierwszy zagrają w Chicago. Zespół ogłosił, że w 2025 roku pojawi się na stadionie Guaranteed Rate Field, by zmierzyć się z drużyną Firefighters w dwóch spotkaniach, które odbędą się 15 i 16 sierpnia 2025 roku. To część ich nowej, ogólnokrajowej trasy, która obejmuje także inne miasta i stadiony MLB.

Kim są Savannah Bananas?

Savannah Bananas to drużyna, która zmieniła zasady gry w baseball, wprowadzając własny format zwany „Banana Ball”. Początkowo zespół grał w letniej lidze uniwersyteckiej w Georgii, ale w 2022 roku zdecydowano się na radykalną zmianę, która przyciągnęła rzesze fanów.

„Banana Ball” różni się od tradycyjnego baseballu, między innymi dwugodzinnym limitem czasowym oraz zasadami, które kładą duży nacisk na zaangażowanie publiczności.

Jedną z najbardziej wyróżniających zasad jest to, że piłki złapane przez kibiców na trybunach są traktowane jako auty, co dodaje rozgrywce dodatkowej dynamiki. Bananas są znani z widowiskowych występów, które łączą sport z rozrywką na poziomie zbliżonym do show telewizyjnych. Drużyna ma także kilka spin-offów, w tym Party Animals, Firefighters, Tailgaters oraz Visitors, które także biorą udział w widowiskowych rozgrywkach.

W 2024 roku Bananas zagrali po raz pierwszy na stadionach MLB, wyprzedając mecze na legendarnych obiektach takich jak Fenway Park w Bostonie oraz Nationals Park w Waszyngtonie.

Kiedy i gdzie zagrają w Chicago?

Savannah Bananas zagrają swoje pierwsze mecze w Chicago na Guaranteed Rate Field, czyli stadionie Chicago White Sox, 15 i 16 sierpnia 2025 roku. Wystąpią tam przeciwko drużynie Firefighters, jednej ze swoich popularnych ekip spin-off.

Guaranteed Rate Field to jeden z 18 stadionów MLB, na których Bananas pojawią się podczas swojej trasy w 2025 roku.

Inne miejsca, które odwiedzą, to między innymi Busch Stadium w St. Louis oraz Great American Ballpark w Cincinnati. Co więcej, drużyna pojawi się także na trzech stadionach futbolowych, w tym na stadionie Carolina Panthers oraz Tennessee Titans, co pokazuje ich wszechstronność i popularność w całym kraju.

Dla fanów z Chicago, którzy nie mogą doczekać się występów Bananas, istnieje także możliwość zobaczenia drużyny wcześniej w kompleksie treningowym Cubs w Mesa (1 i 2 lutego 2025 roku) oraz w Camelback Ranch w Glendale, gdzie wystąpią od 6 do 8 lutego 2025 roku.

Jak zdobyć bilety na Savannah Bananas?

Aby zdobyć bilety na widowisko Savannah Bananas w Chicago, fani muszą wziąć udział w loterii biletowej organizowanej na oficjalnej stronie zespołu. Proces rejestracji jest prosty, ale istnieje jeden ważny warunek – kibice mogą wybrać tylko jedno miasto, na które chcą zarejestrować się w loterii, co wymaga od nich zdecydowania się na konkretną lokalizację.

Loteria biletowa ma na celu zapewnienie uczciwego dostępu do biletów, biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie występami Bananas, które często wyprzedają się błyskawicznie. Uczestnicy loterii będą mieli szansę na zakup biletów, gdy tylko ruszy sprzedaż.

 

ródło: nbc
Foto: Savannah Bananas

Ciekawostki

„Sobowtór Roberta De Niro” z XVII wieku? Wrocławskie muzeum zaprasza aktora do obejrzenia niezwykłego portretu

Opublikowano

dnia

Autor:

Po pojawieniu się informacji o wizycie Roberta De Niro w Polsce, Muzeum Narodowe we Wrocławiu postanowiło wystosować do hollywoodzkiego aktora niecodzienne zaproszenie. Placówka zasugerowała, by gwiazdor odwiedził muzeum i zobaczył portret XVII-wiecznego szlachcica, który – jak zauważa wielu internautów – jest niemal identyczny z De Niro, aż po charakterystyczne pieprzyki na policzkach.

Obraz, datowany na 1629 rok, przedstawia Johanna Vogta, wrocławskiego właściciela ziemskiego i radnego miejskiego, około pięćdziesięcioletniego w chwili portretowania. Dzieło, przypisywane malarzowi Bartholomeusowi Strobelowi, od lat przyciąga uwagę zwiedzających właśnie ze względu na zaskakujące podobieństwo do amerykańskiego aktora.

Dyrektor muzeum, Piotr Oszczanowski, przyznał z uśmiechem, że sam dostrzega niezwykłe zbieżności między Vogtem a De Niro.

„Obaj mają kilka wspólnych cech – rysy twarzy, spojrzenie, a nawet ten sam błysk w oku” – uważa Oszczanowski.

Wrocław czekał na wizytę gwiazdora

W miniony weekend De Niro odwiedził Warszawę i Kraków, gdzie jego firma Nobu Hospitality inwestuje w branżę hotelową. W stolicy w 2020 roku otwarto pierwszy w Polsce hotel i restaurację Nobu, natomiast w Krakowie powstaje nowy, luksusowy kompleks tej marki.

Z tej okazji wrocławskie muzeum zamieściło w mediach społecznościowych żartobliwy wpis:

„Robert De Niro w Polsce! Czy podczas swojego pobytu odwiedzi Wrocław, aby zobaczyć portret swojego ‘przodka’ wystawiony w naszym muzeum?”

Niestety aktor zdążył już opuścić Polskę, nie korzystając z zaproszenia. Jak ujawnia muzeum, podobną próbę kontaktu z jego agentem podjęto już w 2017 roku – również bez rezultatu.

Portret, który stał się sensacją

Portret Johanna Vogta można oglądać na pierwszym piętrze Muzeum Narodowego we Wrocławiu, w galerii prezentującej sztukę śląską od XVI do XIX wieku.

Choć sam Vogt pozostaje dziś postacią niemal zapomnianą, jego wizerunek zyskał drugie życie dzięki współczesnym mediom i niezwykłemu podobieństwu do jednego z najbardziej rozpoznawalnych aktorów Hollywood.

Źródło: NFP
Foto: YouTube, Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Czytaj dalej

NEWS Florida

Uwaga na głowy: “Zamarznięte” iguany spadają z drzew na Florydzie

Opublikowano

dnia

Autor:

Nietypowe dla „Słonecznego Stanu” zjawisko zaskoczyło mieszkańców Florydy we wtorkowy poranek. Gdy najchłodniejsze tej jesieni powietrze napłynęło z północy, w Boca Raton zauważono “zamarznięte” iguany, a w innych częściach stanu mieszkańcy również donosili o gadach spadających z drzew.

To zjawisko, znane jako „cold-stunning” (ogłuszenie zimnem), występuje, gdy temperatura spada poniżej około 40°F (4°C). Zmiennocieplne zwierzęta, takie jak iguany, nie są w stanie poruszać mięśniami i popadają w stan odrętwienia, wyglądając na martwe.

We wtorek rano w Boca Raton temperatura spadła do około 48°F (9°C) – poinformowało FOX Forecast Center. Jeszcze zimniej było w północnej części stanu: Tallahassee odnotowało mroźne temperatury, niższe niż w Nowym Jorku czy Bostonie.

„Nie dotykaj i nie zabieraj do domu”

Choć widok nieruchomej iguany może budzić współczucie, Komisja ds. Ryb i Dzikiej Przyrody Florydy (FWC) ostrzega, by nie próbować im pomagać. Iguany pozornie „zamarznięte” najczęściej wracają do normalnej aktywności, gdy tylko się ogrzeją.

„Nie należy dotykać, przenosić ani zabierać do domu wyziębionych iguan” – poinformowała FWC w komunikacie. „Gdy tylko temperatura wzrośnie, gady mogą się nagle obudzić, a przestraszone – gryźć lub drapać”.

Inwazyjni mieszkańcy Florydy

Iguany zielone nie są gatunkiem rodzimym. Pochodzą z Ameryki Środkowej i Południowej, a na Florydzie pojawiły się w latach 60. XX wieku – najprawdopodobniej jako uciekające lub wypuszczone zwierzęta domowe. Dziś uznawane są za gatunek inwazyjny, dobrze przystosowany do ciepłego klimatu i pozbawiony naturalnych drapieżników.

Zimą, gdy temperatura gwałtownie spada, iguany często tracą przyczepność do drzew i dosłownie spadają z gałęzi. Większość z nich jednak przeżywa i odzyskuje sprawność, gdy tylko wróci florydzkie słońce.

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News USA

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2025 roku: Olivia i Noah znów na szczycie

Opublikowano

dnia

Autor:

Szukasz inspiracji przy wyborze imienia dla swojego dziecka? Serwis BabyCenter opublikował niedawno najnowszy ranking najpopularniejszych imion dla noworodków w 2025 roku – i wygląda na to, że ulubieńcy rodziców, Noah i Olivia, wciąż trzymają się mocno.

Klasyka wciąż rządzi

Po raz kolejny Olivia utrzymała tytuł najpopularniejszego imienia dla dziewczynek. Wśród chłopców bez zmian – Noah już drugi rok z rzędu zajmuje pierwsze miejsce na liście. Na drugich pozycjach również bez niespodzianek: Amelia i Liam wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem rodziców.

Nowe imiona w czołówce

Choć pierwsze miejsca pozostały niezmienne, w tegorocznym rankingu znalazło się kilka nowości. Wśród dziewczynek do pierwszej dziesiątki dołączyły Eliana i Aurora, wypierając popularne wcześniej imiona, które przez ostatnie lata dominowały w zestawieniach.

U chłopców z kolei powrót zaliczył Luca, który po krótkiej nieobecności znów znalazł się w TOP 10, zastępując Leo.

Jak powstał ranking?

Zestawienie opracowano na podstawie danych pochodzących od ponad 350 000 dzieci urodzonych przez rodziców zarejestrowanych w aplikacji BabyCenter.

Tradycja i nowoczesność spotykają się w tegorocznych wyborach imion – rodzice coraz częściej szukają nazw o delikatnym brzmieniu i międzynarodowym charakterze, ale nie rezygnują z ponadczasowych klasyków.

Wszystko wskazuje na to, że Olivia i Noah jeszcze długo pozostaną ulubieńcami rodziców na całym świecie.

Źródło: scroppsnews
Foto: istock/katrinaelena/
Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Kalendarz

październik 2024
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu