News Chicago
Venardos Circus, prawdziwy, objazdowy cyrk bez zwierząt, przybywa do Lisle
Venardos Circus, będzie dawał występy w Lisle w dniach od 22 sierpnia do 1 września, na terenie Uniwersytetu Benedyktyńskiego, 5700 College Road. Program przygotowany z okazji 10. rocznicy cyrku będzie świętować „Dekadę Marzeń” pod wielkim biało-czerwonym dachem, zapewniając gościom zupełnie nowe wrażenia.
W programie zaprezentowana zostanie muzyka z tras koncertowych odbywających się na przestrzeni lat, ale ze świeżymi występami i odświeżonym przedstawieniem. Venardos Circus podróżuje obecnie z nowym, specjalnie wykonanym, włoskim namiotem w czerwono-białe paski, który oferuje obszerne siedzenia zapewniające wciągające wrażenia i lepszy widok.
Goście będą mieli okazję poznać wielowiekową cyrkową tradycję odkrytą na nowo dla nowego pokolenia. Wykonawcy są także załogą tej objazdowej trasy, podobnie jak w oryginalnej tradycji cyrkowej. W Venardos Circus nie ma zwierząt.
Przyjazny rodzinom cyrk objazdowy wystąpi w dniach 22 sierpnia do 1 września, na terenie Uniwersytetu Benedyktyńskiego w Lisle.
Harmonogram występów:
- czwartek, 22 sierpnia – 7:00PM; noc otwarcia
- piątek, 23 sierpnia — 7:00PM
- sobota, 24 sierpnia — 2.00 i 5:00PM
- niedziela, 25 sierpnia — 2.00 i 5:00PM
- środa, 28 sierpnia — 7:00PM
- czwartek, 29 sierpnia — 7:00PM
- piątek, 30 sierpnia — 7:00PM
- sobota, 31 sierpnia — 11:00, 2.00 i 5:00PM
- niedziela, 1 września – 2.00 i 5:00PM

Ceny biletów wstępu ogólnego zaczynają się od 16,95 dolarów dla dzieci poniżej 12 roku życia i 27,95 dolarów dla dorosłych. Jedno dziecko na rękach (w wieku 2 lat lub młodsze, siedzące na kolanach osoby dorosłej) ma wstęp bezpłatny z każdą płacącą osobą dorosłą. Dostępne są także miejsca siedzące Premier Gallery i VIP Experience.
W nowym, większym namiocie fani nadal będą cieszyć się intymną atmosferą i bliskością wykonawców, ale dzięki wyższej konstrukcji namiotu będą mogli cieszyć się lepszymi widokami na występy powietrzne.

VIP Experience będzie oferować przydzielone miejsca siedzące najbliżej sceny, z gośćmi eskortowanymi na ich stanowiska oraz inne specjalne atrakcje. Miejsca siedzące w Premier Gallery zostaną umieszczone na wielopoziomowym podwyższeniu, aby zapewnić lepszą widoczność.
Bilety i informacje można znaleźć na stronie venardoscircus.com.
Źródło: dailyherald
Foto: Venardos Circus
Polonia Amerykańska
Finał 10. Festiwalu Chopin IN The City: Muzyka bez granic na zakończenie jubileuszu
Dziesięć lat obecności festiwalu Chopin IN The City na kulturalnej mapie Chicago zwieńczy w niedzielę wyjątkowy koncert pod hasłem Chopin World Sound. Organizatorzy zapowiadają finał pełen energii, emocji i odważnego spojrzenia w przyszłość, w którym twórczość Fryderyka Chopina zabrzmi w zupełnie nowych, międzynarodowych odsłonach. Koncert odbędzie się w Akademii Muzyki PaSO.
Globalne brzmienie Chopina
Koncert finałowy ma być spotkaniem artystów lokalnych i międzynarodowych, którzy zaprezentują własne, autorskie interpretacje inspirowane duchem muzyki Chopina. Wspólna scena stanie się przestrzenią dialogu między tradycją a nowoczesnością, klasyką a improwizacją, różnymi kulturami i muzycznymi językami.
Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie będzie celebracją innowacji, wyobraźni i artystycznego połączenia ponad granicami, a zarazem symbolicznym otwarciem kolejnego rozdziału w historii festiwalu.
Wyjątkowi artyści na jednej scenie
W koncercie wystąpi Jarosław Bester na akordeonie wraz z gościem specjalnym, wokalistką Grażyną Auguścik. Na scenie pojawią się również Michał Drewnowski, Ana Everling, Fareed Haque, Goran Ivanović, Ethan Philion oraz Lenard Simpson.
Miejsce i szczegóły wydarzenia
Koncert Chopin World Sound odbędzie się w niedzielę, 1 marca o godzinie 5:30 PM w Akademii Muzyki PaSO przy 5400 N. Lawler Ave.
Bilety kosztują 40 dolarów, a organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rezerwacji miejsc. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 773-467-9000.
Finałowy wieczór będzie wspólnym świętem muzyki, społeczności i nowego etapu w historii Chopin IN The City Festival.
Źródło: Sound&Notes
Foto: Ana Everling
Galeria
10. Festiwal Chopin IN the City: Koncert Jarosław Bester US Quartet, 21 lutego, Chicago. Fot. Ana Everling
Polonia Amerykańska
Dzisiaj rusza 10. edycja Festiwalu Chopin IN the City – święto polskiego geniusza
“W tym roku mija dekada, odkąd świętujemy ponadczasowy geniusz Fryderyka Chopina poprzez śmiałą, wielogatunkową twórczość. Od dziesięciu lat Chopin IN The City wprowadza jego muzykę w dialog z jazzem, muzyką klasyczną, folkiem, tańcem, teatrem i sztukami wizualnymi – zapraszając publiczność do poznania jego dziedzictwa poprzez świeże, współczesne głosy.
Od 20 lutego do 1 marca 2026 roku Chicago – a po raz pierwszy Madison w stanie Wisconsin – stanie się naszą sceną. Światowej klasy artyści międzynarodowi i najlepsi muzycy z Chicago spotykają się w kultowych miejscach, aby reinterpretować Chopina w pomysłowy, zaskakujący i głęboko ludzki sposób.
W tym przełomowym roku odbędzie się uznany spektakl Hershey Felder Monsieur Chopin w Harris Theater, wystąpią: Jaroslaw Bester Quartet, Metropolitan Jazz Octet, Katie Ernst, Matt Ulery’s Sifting Stars, Quin Kirchner Quartet, Grazyna Auguścik Group, Michał Drewnowski, Mateusz Dubiel oraz uwielbiany przez całe rodziny Painting Chopin.
Festiwal zakończy się koncertem Chopin World Sound (Ana Everling, Fareed Haque, Leonard Simpson, Ethan Philion, Goran Ivanovic), który połączy artystów i gości specjalnych w pełnym mocy finale.
Nasza 10. rocznica to nie tylko święto Chopina, ale także wspólnoty. Jesteśmy głęboko wdzięczni naszym sponsorom, darczyńcom, wolontariuszom, partnerom i publiczności, którzy umożliwiają ten festiwal i którzy podzielają nasze przekonanie, że muzyka łączy pokolenia i kultury w potężny sposób.
Dziękujemy za udział w tej podróży. Świętując dziesięć niezwykłych lat i patrząc w przyszłość, zapraszamy do uważnego słuchania, zachowania ciekawości i świętowania nieprzemijającego ducha Chopina – żywego, ewoluującego i nieustannie inspirującego.”
Grażyna Auguścik

Grażyna Auguścik zapraszała na festiwal Chopin In the City także w studiu Radia Deon Chicago. Artykuł można przeczytać tutaj.

-
News USA4 tygodnie temuNowe nagranie: Wcześniejsza konfrontacja Alexa Prettiego z agentami federalnymi
-
News Chicago3 tygodnie temuRodzina i przyjaciele pożegnali Austina Stanka podczas ogłoszenia wyroku dla kobiety, która go potrąciła
-
News Chicago4 tygodnie temuIllinois na froncie prawnym przeciwko administracji Trumpa: Ponad 50 pozwów
-
News Chicago4 tygodnie temuJohnson: Policja Chicago będzie kontrolować działania służb federalnych
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW3 tygodnie temu50 lat Naszej Unii: Świętujemy wielki sukces polonijnej instytucji
-
News USA3 dni temu„Wygrywamy tak bardzo”: Donald Trump wygłosił najdłuższe do tej pory Orędzie
-
Kościół2 tygodnie temuZamknięto etap diecezjalny procesu kanonizacyjnego siostry Mary Thei Bowman
-
News USA2 dni temuAdministracja federalna wstrzymuje część środków Medicaid dla Minnesoty










