Połącz się z nami

News Chicago

16- i 13-letnia dziewczynka zginęły po zderzeniu skutera wodnego z łodzią w Antioch

Opublikowano

dnia

Biuro Szeryfa Powiatu Lake podało, że dwie nastolatki poniosły śmierć w wyniku zderzenia ich skutera wodnego i łodzi. Do tragedii doszło na jeziorze Marie w nieposiadającej osobowości prawnej części Antioch we wtorek popołudniu.

Około godziny 5:15PM jednostka morska i wydział patrolowy szeryfa powiatu Lake odpowiedziały na zgłoszenie zderzenia skutera wodnego z łodzią na jeziorze Marie, jak podano w komunikacie prasowym biura szeryfa.

Z informacji wynika, że ​​16-latka z Lake Forest w Kalifornii prowadziła skuter wodny marki Yamaha, a na miejscu pasażera była 13-latka mieszkająca w Long Grove. Jak podano w komunikacie, dziewczynki podróżowały w kierunku północnym w pobliżu kanału Gass Lake i półwyspu Elime Road.

W tym samym czasie w tym samym obszarze w kierunku zachodnim płynęła łódź Sea Ray Cabin Cruiser, prowadzona przez 55-letniego mieszkańca Antioch.

Świadkowie powiedzieli władzom, że skuter wodny płynął z dużą prędkością bezpośrednio w stronę łodzi. Jak podano w komunikacie, mężczyzna kierujący łodzią nie był w stanie uniknąć kolizji, w wyniku czego skuter wodny i łódź zderzyły się ze sobą.

Obie osoby podróżujące skuterem wodnym straciły przytomność i wpadły do ​​wody. W chwili zderzenia miały na sobie kamizelki ratunkowe. Czterech pasażerów łodzi wyciągnęło nastolatki z wody i zadzwoniło pod numer 911.

Jedną z nastoletnich dziewcząt przetransportował na brzeg operator statku Sea Ray, drugą zaś operator innej przepływającej łodzi.

Nastolatki zostały przetransportowane do pobliskiego szpitala, gdzie stwierdzono ich zgon.

Nie zgłoszono żadnych innych obrażeń, a dochodzenie prowadzone przez jednostkę piechoty morskiej biura szeryfa powiatu Lake i policję ochrony stanu Illinois pozostaje w toku.

Zgodnie z Handbook of Illinois Boating Laws and Responsibilities osoby w wieku co najmniej 12 lat, ale mające mniej niż 18 lat mogą kierować skuterem wodnym, który jest uważany za prywatną jednostkę pływającą, pod następującymi warunkami:

  • Jeśli ukończyły kurs pływania łodzią lub posiadają certyfikat Boating Safety Certificate wydany przez Departament Zasobów Naturalnych
  • Jeśli towarzyszą im i znajdują się pod bezpośrednią kontrolą rodzica, opiekuna lub osoby, która ukończyła 18 lat, wyznaczonej przez rodzica lub opiekuna
  • Ponadto rodzice, opiekunowie lub osoby wyznaczone urodzone 1 stycznia 1998 r. lub później muszą posiadać ważny certyfikat Boating Safety Certificate, umożliwiający nadzorowanie osoby w wieku od 10 do 17 lat prowadzącej łódź motorową.

Do katastrofy w Antioch doszło po kilku utonięciach i zdarzeniach związanych z wodą, które miały miejsce w ostatnich dniach, na wodach jeziora Michigan w Chicago. Pisaliśmy o nich 17 czerwca.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube

News Chicago

Morton Arboretum zaprasza na rodzinne czwartkowe wieczory. Jutro z kulturą japońską

Opublikowano

dnia

Autor:

W Morton Arboretum trwają letnie wydarzenia Thursday Family Nights. Mieszkańcy Chicago i okolic mogą na nowo odkryć ponadczasową magię wieczoru na świeżym powietrzu i spędzać je z bliskimi w pięknym, parkowym otoczeniu. Już jutro będzie to specjalne wydarzenie tej serii – Nihon Night.

W jeden czwartek każdego letniego miesiąca – czyli jeszcze 25 lipca i 15 sierpnia – zwiedzający mogą także przebywać w ogrodzie do godziny 8:00PM z okazji specjalnych, tematycznych spotkań z serii Thursday Family Nights.

Te dwa wydarzenia obejmują tematykę kultury japońskiej (Nihon Night) i dziedzictwa latynoskiego (Noche de Familia). Uczestnicy będą mogli spróbować tradycyjnego rzemiosła, skosztować wyśmienitych potraw oraz poznać historię i tradycje każdej kultury.

Jutrzejsza Nihon Night obejmuje m.in.: sztukę japońskiego układania kwiatów, tworzenia latawców, origami, oraz piękną ceremonię puszczania latarni na wodę Tōro Nagashi (zachęca się uczestników do zakupu latarni w Internecie przed wydarzeniem). W trakcie wydarzenia serwowane będzie japońskie jedzenie a goście posłuchają japońskiej muzyki.

Wstęp na specjalne Thursday Family Nights dla członków Arboretum jest bezpłatny. Bilety dla gości kosztują 5 dolarów i należy je zakupić z wyprzedzeniem za pośrednictwem internetu. Bilet obejmuje wstęp do Arboretum po godzinie 5:00PM. Goście chcący odwiedzić Arboretum przed godziną 5:00PM muszą wykupić bilet wstępu ogólnego.

Wonder Woods Mini Golf, którego inaugurację zapowiadaliśmy tutaj, jest otwarty do późna w czwartkowe wieczory rodzinne. Pomysłowa i edukacyjna gra o tematyce dotyczącej drzew została specjalnie zaprojektowana dla Arboretum przy pomocy pracujących tu naukowców.

Bilety na Wonder Woods Mini Golf należy kupić online z wyprzedzeniem na konkretny, zarezerwowany przedział czasowy.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej

News Chicago

Powiat Cook wysyła pieniądze. Dostaniemy zwrot nadpłaconego podatku od nieruchomości

Opublikowano

dnia

Autor:

W zeszłym roku ponad 10 000 właścicieli nieruchomości w powiecie Cook nadpłaciło podatek od nieruchomości. Biuro Skarbnika rozpoczęło wysyłanie automatycznych zwrotów wartych łącznie 22 milionów dolarów.

Według Skarbnika Powiatu Cook, Marii Pappas, w nadchodzących dniach biuro wypłaci 22 miliony dolarów zwrotu. W większości przypadków osoby kwalifikujące się do jego otrzymania nie będą musiały składać wniosków ani wypełniać żadnych dokumentów.

W przypadku wielu seniorów i innych osób wartość ulg podatkowych jest większa niż kwota naliczonego podatku od nieruchomości, jak informuje Maria Pappas.

Prawie 6 tys. z tych zwrotów będzie wydanych w formie depozytów, a reszta zostanie wypłacona w postaci czeków do 9 sierpnia.

Jeśli mieszkańcy uważają, że przysługuje im zwrot pieniędzy, mogą odwiedzić stronę internetową Skarbnika Powiatu Cook, a następnie wybrać opcję „Your Property Tax Overview” i wprowadzić swój adres.

Urzędnicy twierdzą, że większość zwrotów trafi do właścicieli domów, którzy korzystają z różnych ulg związanych z podatkiem od nieruchomości.

Od uruchomienia programu automatycznych zwrotów w 2018 r., biuro Pappas zwróciło około 143,2 mln dolarów nadpłaconych podatków ponad 165 114 właścicielom nieruchomości, bez konieczności składania wniosków.

Podatek od nieruchomości płatny jest w dwóch rocznych ratach. Rachunki za pierwszą ratę to szacunkowa wysokość 55% całkowitego rachunku właściciela nieruchomości za poprzedni rok. Termin płatności pierwszej raty za rok 2023 przypadał 1 marca. Termin płatności drugiej raty rachunków za rok 2023 przypada 1 sierpnia.

 

Źródło: nbc, Cook County Treasurer’s Office
Foto: istock
Czytaj dalej

News Chicago

Eksplozja łodzi na Jeziorze Michigan spowodowała poważne obrażenia dwóch osób

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek dwóch mężczyzn zostało przetransportowanych do szpitala w poważnym stanie po tym, jak ich łódź eksplodowała na Jeziorze Michigan w pobliżu Waukegan. Zastępcy szeryfa powiatu Lake odpowiedzieli na zgłoszenie około 3:00PM w North Point Marina na północnych przedmieściach Winthrop Harbor IL.

Biuro szeryfa podało, że świadek eksplozji pomógł już sprowadzić pasażerów łodzi na brzeg, zanim służby przybyły na miejsce zdarzenia. Pływająca w okolicy łódź uratowała dwie ofiary i przetransportowała je do portu i przystani w Waukegan pod adresem 55 South Harbour Place.

Ofiary, 46-letni mężczyzna ze stanu Waszyngton i 55-letni mężczyzna z Franklin Park, zostali zabrani do Vista Medical Center East w Waukegan na leczenie z powodu oparzeń i zatrucia dymem.

Urzędnicy podali, że ich łódź długa na 25 stóp została odnaleziona w płomieniach około 2 mile na północny wschód od portu Waukegan. Łódź płonęła przez kolejne półtorej godziny, po czym zatonęła.

Na wezwanie dotyczące eksplozji odpowiedziały także straż przybrzeżna Stanów Zjednoczonych, policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois i jednostka morska Biura Szeryfa Powiatu Lake.

Na przybycie łodzi do portu czekali ratownicy medyczni. Poproszono o helikoptery medyczne, ale były one niedostępne ze względu na warunki pogodowe.

Według Zastępcy Szefa Biura Szeryfa Powiatu Lake, Christophera Covelli, obaj mężczyźni są w poważnym stanie, mają poparzenia i objawy zatrucia dymem. Przyczynę eksplozji bada policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu