Połącz się z nami

Polonia Amerykańska

You Can Be My Angel zaprasza na Świętojańskie Wianki w Dzień Ojca 16 czerwca

Opublikowano

dnia

Świętojańskie Wianki, wydarzenie organizowane co roku przez fundację You Can Be My Angel, to nasze polskie świętowanie, ale zawsze z ważnym celem – zbiórką dla chorego dziecka. W tym roku odbędzie się w nowym miejscu w Lake Villa, oferującym jeszcze więcej atrakcji, a rodzinny festyn można połączyć z uczczeniem Dnia Ojca.

Fundacja You Can Be My Angel, prowadzona przez Katarzynę Romanowską zaprasza do wspólnej zabawy małe i duże nimfy, rusałki, wodniki i inne magiczne stwory wraz z całą świtą w niedzielę, 16 czerwca w Lake Villa.

W programie:

  • Plaża z możliwością pływania
  • Balony do nieba
  • Ognisko, śpiew, tańce
  • Przejażdżki konne
  • Szukanie kwiatu paproci
  • DJ Kamil Bartoszcze
  • Piłkarskie szaleństwo z Klubem Wisłoka-Chicago; specjalną strefę gier i zabaw piłkarskich przygotują przedstawiciele Wisloka Chicago Soccer Academy
  • Loteria i aukcje
  • Malowanie buziaków
  • Wicie i puszczanie wianków
  • Zespół Polonia
  • Przaśne jadło i zimne piwo
  • Bańkolandia
  • Zamki do skakania i ciuchcia
  • Vendorzy
  • Konkursy dla dzieci z Wyspą Dzieci
  • Wiele innych niespodzianek

Wstęp kosztuje 25 dolarów, dzieci do lat 12 wchodzą bezpłatnie. Miejsce imprezy to Fourth Lake Resort Bar & Grill, przy 36670 N Corona Dr, Lake Villa, IL 60046. Kontakt telefoniczny do organizatorów: 773 225 9749.

Dochód z Charytatywnej Nocy Świętojańskiej wesprze obecnego podopiecznego fundacji You Can Be My Angel – Tymusia Zacharskiego z Łodzi.

W2021 roku, 4-letni teraz Tymoteusz zachorował na chorobę nowotworową – guza rdzenia kręgowego i bardzo szybko ze zdrowego, aktywnego chłopca stał się dzieckiem niepełnosprawnym. Chłopiec był poddawany terapii w Columbus, w Ohio.

Niestety guz zaczął odrastać i chłopca czeka teraz poważna i bardzo kosztowna operacja, którą przeprowadzą lekarze z Bostonu.

Konieczne są także wizyty kontrolne u neurochirurgów, onkologów, okulistów, urologów, ortopedów oraz codzienna rehabilitacja z powodu niedowładów i powikłań po dotychczasowych operacjach. Kluczowe są również rezonanse wykonywane w USA co 3 miesiące, kontrolujące stan rdzenia kręgowego.

Zbiórka na pomoc Tymkowi znajduje się tutaj.

Kontakt z Katarzyną Romanowską i Fundacją You Can Be My Angel najłatwiej uzyskać wchodząc na profil organizacji na FB. Można także dzwonić pod nr : 773-225-9749.

Fundacja organizuje 4 duże imprezy w ciągu roku, ale też bardzo chętnie wyśle swoich wolontariuszy z puszkami na każdy piknik, przyjęcie czy chociażby wesele, jeśli tylko zostanie zaproszona.

 

Źródło: You Can Be My Angel
Foto: FB, You Can Be My Angel

Polonia Amerykańska

WIELKIE KOLĘDOWANIE W USA: W Chicago koncert już w najbliższą sobotę

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak co roku, do Stanów Zjednoczonych przybywają polscy artyści by wspólnie kolędować w dniach przed świętami Bożego Narodzenia. W tym roku koncert kolęd w Chicago zaplanowano na sobotę 13 grudnia, w Kościele Świętego Ferdynanda o godzinie 7.00PM.

WIELKIE KOLĘDOWANIE W USA:  Po ubiegłorocznym ogromnym sukcesie frekwencyjnym, plejada gwiazd z Polski zawita do Ameryki ponownie. W grudniu 2025 r. najpiękniejsze kolędy wykonają dla Państwa: Andrzej Piaseczny, Paulla, Andrzej Krzywy, Majka Jeżowska, Sławomir & Kajra, Rafał Brzozowski, oraz Classic Marien.

Koncert poprowadzi Tomasz Kammel.

Harmonogram koncertów:

  • 13 grudnia – Chicago
  • 19 grudnia – Hartford ,CT
  • 20 grudnia – New York City
  • 21 grudnia – Newark, NJ

Bilety oraz szczegółowe informacje dotyczące występów można znaleźć na stronie www.polskieimprezy.com

 

Źródło: Polskie Koncerty w USA
Foto: YouTube
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

To ostatnie chwile by zgłosić się do konkursu na Królową Parady 3 Maja 2026 r.

Opublikowano

dnia

Autor:

Organizatorzy Parady Dnia Konstytucji 3-Maja zapraszają dziewczęta w wieku od 17 do 22 lat do udziału w konkursie na Królową Parady 3 Maja 2026 roku. To wyjątkowa okazja, by przeżyć niesamowitą przygodę i wziąć udział w wydarzeniu, które może odmienić Twoje życie! Zgłoszenia niedługo zostaną zamknięte.

Uroczysta Gala Wyborów Królowej odbędzie się 14 marca 2026 roku.

Zdobądź tytuł Królowej i stypendium na studia!
Łączna pula nagród i stypendiów wynosi aż $15,000!

Termin Gali: 14 marca 2026
E-mail: 3MAJ@USA.COM
Telefon: 773-742-1477

Nie przegap swojej szansy — zgłoś się już dziś!

W tegorocznych Wyborach Królowej Parady 3 Maja koronę zdobyła Olivia Kowalczyk. Rolą Królowej oraz jej Dam Dworu jest nie tylko uczestnictwo w Paradzie Dnia Konstytucji 3-Maja w Chicago, ale także pełnienie funkcji reprezentacyjnych podczas polonijnych wydarzeń i uroczystości przez cały rok panowania.

Źródło: Królowa Parady 3 Maja
Foto: Marek Art

Czytaj dalej

NEWS Florida

Koncert kolęd w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbędzie się 20 grudnia

Opublikowano

dnia

Autor:

Polskie Centrum im. Jana Pawła II w Clerwater zaprasza mieszkańców na wyjątkowy koncert kolęd, który odbędzie się 20 grudnia o 6:00 PM. Wydarzenie zaplanowano jako świąteczne spotkanie łączące muzykę, tradycję i wspólne kolędowanie w rodzinnej, ciepłej atmosferze.

Wystąpią uczniowie, absolwenci i artyści Polskiego Centrum

Na scenie zaprezentują się uczniowie i absolwenci polskich szkół, Koło Podhalan nr 79 oraz artyści Polskiego Centrum. Program koncertu obejmie najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, wykonywane zarówno solo, jak i zespołowo. Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie ma charakter międzypokoleniowy i otwarty – każdy znajdzie w nim coś bliskiego sercu.

Wspólne kolędowanie po koncercie

Po zakończeniu części artystycznej wszyscy goście zostaną zaproszeni do wspólnego kolędowania, które od lat jest jednym z najbardziej cenionych elementów świątecznych spotkań w Polskim Centrum. To doskonała okazja do integracji środowiska polonijnego, rozmów i podtrzymywania bożonarodzeniowych tradycji.

Kawa i pączek dla gości

Organizatorzy zapraszają również na kawę i pączka. Spotkanie ma być nie tylko muzycznym przeżyciem, ale także okazją do wspólnego spędzenia czasu w przedświątecznej atmosferze.

Bilety i wstęp

Bilety będą dostępne przy wejściu:

  • $10 – członkowie
  • $15 – goście
  • dzieci – wstęp wolny

Koncert kolęd w Polskim Centrum im. Jana Pawła II to propozycja dla wszystkich, którzy chcą zatrzymać się na chwilę w świątecznym zabieganiu, posłuchać tradycyjnych melodii i wspólnie przeżyć radość Bożego Narodzenia w gronie Polonii.

Źródło: Polskie Centrum im. Jana Pawła II
Foto: Polskie Centrum im. Jana Pawła II
Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu