Połącz się z nami

News Chicago

107-latka z Chicago tańczyła na swoich urodzinach, mówiąc że czuje się jakby miała 15 lat

Opublikowano

dnia

Francisca „Paquita” Morales skończyła 107 lat w czwartek 6 czerwca 2024 r. i świętowała ten jubileusz z rodziną i przyjaciółmi w piątek. Jak twierdzi, sekretem jej długowieczności jest zdrowe jedzenie, uśmiech i aktywność.

Francisca „Paquita” Morales urodziła się 6 czerwca 1917 r., ale twierdzi, że nie czuje się ani o dzień starsza niż jak miała 15 lat.

Wychowywała się wraz z ośmiorgiem rodzeństwa na farmie w Palos Blancos, dzielnicy Corozal w Puerto Rico. Tam spędziła dzieciństwo i większą część dorosłego życia, uprawiając i zbierając kawę i banany, aby sprzedać je na lokalnym targu. W tym samym gospodarstwie wychowała także pięcioro swoich dzieci.

Francisca przypisała swoje długie życie dobremu jedzeniu, ćwiczeniom i codziennemu wstawaniu z wdzięcznością za błogosławieństwa w swoim życiu. „Czuję pewne bóle tu i ówdzie, ale czuję się szczęśliwa i błogosławiona” – powiedziała. „Jestem wdzięczna Bogu, ponieważ pomógł mi budzić się każdego dnia, o dzień starszej”.

Francisca „Paquita” Morales przeprowadziła się do Chicago w 1970 roku i zamieszkała ze swoimi dziećmi w dzielnicy Humboldt Park, gdzie mieszka do dziś. „Chicago to mój dom” mówi teraz.

Przez kilka lat pracowała w fabryce przy pakowaniu oliwek, ale kiedy urodziły się jej wnuki, przeszła na emeryturę i pomagała je wychowywać, podczas gdy jej dzieci pracowały.

Maria Vazquez, jej druga najmłodsza córka mająca obecnie 70 lat, jest wdzięczna za wszystko, co jej matka zrobiła dla niej i jej rodziny. „Zawsze była wojowniczką i ciężko pracowała” – powiedziała Vazquez. „Ciężko pracowała na farmie, żeby nas utrzymać. Jest kobietą wiary i jestem dumna, że ​​mam taką matkę. Ona jest legendą.”

Burmistrz Brandon Johnson wysłał list z gratulacjami, a Radna Jessie Fuentes (26. Okręg) była wśród około 20 osób zgromadzonych, aby świętować.

Przyłączyło się także mnóstwo rodziny i przyjaciół, z których część przyjechała spoza stanu, m.in. 27-letni prawnuk jubilatki, Christopher Pimentel, który przyleciał do Chicago z Puerto Rico. Francisca ma 13 wnucząt i 40 prawnucząt.

W czasie przyjęcia Morales śmiała się, a nawet zatańczyła przy muzyce granej przez zespół, po czym zdmuchnęła świeczki na swoim, pokrytym różowym lukrem, torcie. Podziękowała wszystkim za przybycie na jej przyjęcie i wyraziła nadzieję, że inni również skorzystają z jej rad i będą pamiętać, aby zawsze żyć radośnie.

„Mam nadzieję być przykładem dla mojej rodziny — powiedziała Francisca — „Zawsze być szczęśliwą i sprawiać, że inni też będą czuli się szczęśliwi”.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube

News Chicago

Vegandale Festival przyciągnął miłośników weganizmu do Grant Park w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W dniach 22-23 czerwca 2024 roku, w Grant Park w Chicago, odbył się Vegandale Festival, największy festiwal wegański w Stanach Zjednoczonych. Festiwal  celebrował kulturę wegańską, muzykę, sztukę oraz smaki różnych regionów.

Goście festiwalu  mogli spróbować różnych potraw wegańskich, od klasycznych burgerów po egzotyczne dania z całego świata. Weganizm jest coraz popularniejszym wyborem dla osób dbających o swoje zdrowie i dobrostan zwierząt.

Oprócz Chicago, Vegandale Festival odbywa się również w Londynie, Filadelfii, Toronto, Nowym Jorku, Dallas, Los Angeles, Miami i w Manchester. Gwiazdą wieczoru w niedzielę był raper 2 Chainz, który przyciągnął rzesze fanów.

Reporter i zdjęcia: Jacek Boczarski
Czytaj dalej

News Chicago

Elgin najbezpieczniejszym i najtańszym miastem całych Stanów Zjednoczonych

Opublikowano

dnia

Autor:

Według nowego badania przeprowadzonego przez GoBankingRates przedmieście Chicago zostało uznane za najbezpieczniejsze i najtańsze miasto w Stanach Zjednoczonych. Wśród 50 miast w USA, które najlepiej radzą sobie z bezpieczeństwem i kosztami życia, Elgin uplasowało się na pierwszym miejscu.

Inne przedmieście Chicago – Joliet sklasyfikowano na miejscu 17. w tym badaniu.

Lista najwyżej ocenionych miast:

1. Elgin, Illinois

  • Średni dochód gospodarstwa domowego: 85 998 dolarów
  • Średni koszt kredytu hipotecznego w gospodarstwie domowym: 1840 dolarów
  • Całkowity miesięczny koszt utrzymania: 4008 dolarów
  • Przestępstwa przeciwko mieniu: 851
  • Brutalne przestępstwa: 215

2. Cary, Północna Karolina
3. Gilbert, Arizona
4. League City, Teksas
5. Rochester, Minnesota
6. Sugar Land, Teksas
7. Pearland, Teksas
8. Meridian, Idaho
9. Broken Arrow, Oklahoma
10. Olathe, Kansas

17. Joliet, Illinois

  • Średni dochód gospodarstwa domowego: 84 971 dolarów
  • Średni koszt kredytu hipotecznego w gospodarstwie domowym: 1427 dolarów
  • Całkowity miesięczny koszt utrzymania: 3572 dolarów
  • Przestępstwa przeciwko mieniu: 1534
  • Brutalne przestępstwa: 770

Aby sporządzić listę, w ankiecie uwzględniono dane z kilku źródeł, w tym z amerykańskiego badania ludności spisu ludności, indeksu BestPlaces firmy Sperling, narzędzia Crime Data Explorer FBI, wskaźnika wartości domu Zillow, badania wydatków konsumenckich Biura Statystyki Pracy oraz dane ekonomiczne Rezerwy Federalnej.

Aby zobaczyć pełne badanie przeprowadzone przez GoBankingRates, kliknij TUTAJ.

 

Źródło: fox32
Foto: Explore Elgin
Czytaj dalej

News USA

Dom legendarnej tenisistki Sereny Williams w Los Angeles jest na sprzedaż za 13,5 mln USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Dom o powierzchni 6100 stóp kwadratowych, który kiedyś należał do byłej tenisistki Sereny Williams, jest do wzięcia w Los Angeles. Jak wynika z ogłoszenia biura maklerskiego Sotheby’s International Realty’s Beverly Hills Brokerage, cenę wywoławczą ustalono na 13,5 miliona dolarów. Dom w stylu śródziemnomorskim wybudowanym w 1935 roku.

Nieruchomość stoi na rozległej podwójnej działce w Bel-Air, słynnej luksusowej dzielnicy na zachód od centrum Los Angeles. Według Realtor.com w maju mediana cen wywoławczych domów w Bel-Air wyniosła 7,8 mln dolarów. Mediana cen sprzedaży wyniosła 3,3 miliona dolarów.

Pośrednicy opisali nieruchomość należącą wcześniej do Sereny Williams  jako „idealne miejsce na odpoczynek od miasta, z dużą ilością miejsca zarówno na rozrywkę, jak i na codzienne czynności”. W domu znajduje się sześć sypialni i tyle samo w pełni wyposażonych łazienek.

Jak wynika z ogłoszenia, wiele pokoi „ma francuskie drzwi z przezroczystego szkła, które otwierają się na zielony dziedziniec”. Jego przyszli właściciele będą mieli także mnóstwo sposobów na rozrywkę, dzięki takim udogodnieniom, jak biblioteka i kino domowe. Jest tu także basen.

Obecny sprzedawca – projektant wnętrz – nie kupił nieruchomości od Williams. Dom był w posiadaniu gwiazdy tenisa od 2006 do 2019 roku. Kiedy go sprzedała, transakcja podobno przyniosła jej 8,1 miliona dolarów.

W swojej niezwykle udanej karierze tenisowej Serena Williams zdobyła 23 tytuły Wielkiego Szlema. Według „Forbesa” Serena dorobiła się na tenisie i innych przedsięwzięciach sporej fortuny. W maju oszacowano jej majątek na 340 milionów dolarów.

Dzięki Serena Ventures, była tenisistka zainwestowała między innymi w takie marki, jak Wheels Up, Liquid IV, Billie, Noom i Master Class.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: Gavin Cater for Sotheby’s International Realty
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu