Połącz się z nami

Polonia Amerykańska

Przyjdźcie na procesję Bożego Ciała i Piknik Jezuicki. Na loterii można wygrać 2 tys. USD

Opublikowano

dnia

Dzisiaj Casa Italia w Stone Park będzie gościć pełen atrakcji Piknik Jezuicki. Ale najpierw pomodlimy się w czasie uroczystej Mszy Św. i przejdziemy z piękną procesją Bożego Ciała.

Do wspólnego świętowania i rodzinnego spędzenia czasu zapraszał w studiu Radia Deon Chicago Superior Ojców Jezuitów z Ośrodka Milenijnego w Chicago, Ojciec Józef Polak SJ.

2 czerwca to jest Boże Ciało obchodzone uroczyście w całych Stanach Zjednoczonych”, przypominał Ojciec Józef Polak SJ, „ta niedziela może być naszą wspólną”.

„Przychodzimy przeżyć duchowo, przychodzimy wyrazić nasza wiarę, że Jezus jest realnie obecny w Najświętszym Sakramencie”, mówi nasz Gość o uroczystości Bożego Ciała.

Procesja przejdzie do czterech przygotowanych ołtarzy, według polskiego zwyczaju, chłopcy będą dzwonić dzwonkami a dziewczynki sypać kwiaty przed Panem Jezusem.

Msza Św. rozpocznie się o godzinie 11.00AM, a Piknik Jezuicki około 12.30PM. Podstawą pikniku będzie oczywiście pyszne jedzenie. „Przygotowaliśmy dla Państwa wspaniałe grillowanie” zapowiada Ojciec Józef Polak.

Odbędzie się również konkurs wypieków z nagrodami, a goście będą mieli okazję by spróbować tych pyszności. Ogłoszenie wyników tych kulinarnych zawodów odbędzie się około godziny 5.00PM.

Następnie zaplanowana jest losowanie – dzięki wielu sponsorom tego wydarzenia, Jezuici przygotowali dla gości loterię z niezwykle atrakcyjnymi nagrodami, o które warto zawalczyć, jak podkreśla nasz Gość.

Będzie można na niej wygrać m.in. 2000 dolarów od Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, pielgrzymkę do Guadalupe w Meksyku, ufundowaną przez Rek Travel, czy instalację alarmu domowego z rocznym abonamentem od firmy Procom. Inną niesamowitą nagrodą jest przelot samolotem wraz z instrukcją pilotażu.

Będzie też do wygrania laptop od Bogdana Fałata, biżuteria od Adams Jewelry Center, obiady od restauracji Czerwone Jabłuszko, karty podarunkowe księgarni Źródło, oraz inne, wspaniałe nagrody.

Niespodzianka od Jezuitów to dwustronna gra planszowa mówiąca o życiu św. Ignacego Loyoli, wyróżniona nagrodą Feniks na tegorocznych Targach Wydawców Katolickich w Warszawie.

Piknik Jezuicki to także ciekawe zajęcia i atrakcje dla dzieci, m.in. teatrzyk i zabawy z klaunem, więc można tu z dziećmi poświętować Dzień Dziecka.

Tradycyjnym elementem sportowym będzie mecz siatkówki, w którym Jezuici zmierzą się z przedstawicielami Wspólnoty Małżeństw Katolickich. No i oczywiście będzie także można potańczyć, jak zapowiada Ojciec Józef Polak.

Dochód z Pikniku Jezuickiego wesprze prace remontowe potrzebne obecnie w Jezuickim Ośrodku Milenijnym. Krzyż nad wejściem do kościoła wymaga renowacji a ogrodzenie parkingu naprawy, mówi nasz Gość, gorąco zapraszając:

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Andrzej Baraniak, Jezuicki Ośrodek Milenijny

 

Polonia Amerykańska

Uwaga: Dzisiaj Konsulat Generalny RP w Chicago jest nieczynny

Opublikowano

dnia

Autor:

19 czerwca Konsulat Generalny RP w Chicago będzie nieczynny w związku z obchodzonym świętem federalnym i stanowym; Juneteenth.

Konsulat w Chicago zaprasza do załatwiania spraw urzędowych ponownie 20 czerwca w zwykłych godzinach pracy.

 

Źródło: Polish Consulate
Foto: Polish Consulate
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Mariola Łabno-Flaumenhaft ponownie wcieli się w Ordonkę. Pierwszy recital już w ten piątek

Opublikowano

dnia

Autor:

Rok temu znakomita rzeszowska aktorka, Mariola Łabno-Flaumenhaft, przyjechała do Chicago i z miejsca podbiła serca polonijnej publiczności swoim recitalem „Ordonka”. 21 i 30 czerwca, ponownie będziemy mogli zobaczyć ją w tej roli. Występy odbędą się w Art Gallery Kafe.

Hanka Ordonówna, nazywana polską Marleną Dietrich czy Gretą Garbo, jest ikoną przedwojennej piosenki oraz kabaretu lat 20-tych i 30-tych.

Mariola Łabno-Flaumenhaft wcieli się w jej niezwykłą postać. Zaśpiewa piosenki, które wzruszają do dziś, jak „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak”, „Uliczka w Barcelonie”, „Święty Antoni” i mnóstwo innych przedwojennych hitów, które nic nie straciły na aktualności i wciąż zachwycają tekstami Tuwima, Hemara, Tyszkiewicza, Schlechtera.

Recital „Ordonka” to także opowieść o niezwykłej kobiecie, patriotce, która niosła pomoc dzieciom – Sybirakom , którzy wraz z Armią Andersa szli do Indii będąc dla nich ich opiekunką, wychowawczynią, zastępczą mamą. Piękna Polka, piękny Człowiek i Artystka, która na zawsze zapisała się w kulturze naszego kraju.

Recitale „Ordonka” odbędą się 21 i 30 czerwca, w Art Gallery Kafe, przy 127 E Front St, Wood Dale, IL 60191. Wstęp kosztuje 25 dolarów a bilety można rezerwować pod nr tel. 630 523 3536.

Natomiast jeszcze 23 czerwca, także w Art Gallery Kafe, możemy podziwiać Mariolę Łabno-Flaumenhaft w innym recitalu – w roli Marleny Dietrich.

Mariola Łabno-Flaumenhaft pochodzi z Tarnowa, ukończyła studia aktorskie we Wrocławiu i od 1994 r. związana jest z rzeszowską sceną teatralną – Teatrem im. Wandy Siemaszkowej, w którym wcieliła się w wiele znakomitych ról. Od 11 lat prowadzi także swoją grupę: Teatr Bo Tak, którego jest dyrektorką.

 

Źródło: Art Gallery Kafe
Foto: Art Gallery Kafe
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Zbliżają się wakacje. Przed planowaną podróżą upewnij się, że Twój paszport jest ważny

Opublikowano

dnia

Autor:

Polska Ambasada w Waszyngtonie przypomina by sprawdzić ważność swojego polskiego paszportu przed wakacyjnym wyjazdem.

Paszport może stracić ważność w przypadku:

  • kradzieży lub zgubienia,
  • zmiany danych osobowych (imię, nazwisko, data urodzenia, płeć, numer PESEL),
  • utraty obywatelstwa polskiego.

Po zmianie imienia i nazwiska paszport jest ważny tylko przez 120 dni.

Przy zmianie daty urodzenia, płci lub PESEL-u – paszport traci ważność natychmiast.

Jak uzyskać nowy paszport w polskim urzędzie konsularnym w Chicago?

  • Zapisz się na wizytę: https://secure.e-konsulat.gov.pl/
  • We wskazanym terminie odwiedź właściwy urząd konsularny.
  • Zabierz ze sobą aktualną fotografię.
  • Przynieś dowód opłaty lub zapłać na miejscu (jeśli dostępna jest taka opcja).
  • Jeśli nosisz okulary, przynieś zaświadczenie o konieczności ich noszenia.

Urzędnik wypełni konieczne formularze na miejscu.

 

Źródło: Polish Consulate
Foto: istock/Patryk_Kosmider/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu