Połącz się z nami

News Chicago

Desiree Figueroa odsiedzi 30 lat za pomoc matce w zabójstwie ciężarnej Marlen Ochoa-Lopez

Opublikowano

dnia

Desiree Figueroa z Chicago, która przyznała się do pomocy matce w zabiciu ciężarnej nastolatki w 2019 r., zanim ta wycięła dziecko z jej macicy nożem rzeźniczym, została w czwartek skazana na 30 lat więzienia. Makabryczne morderstwo wstrząsnęło opinią publiczną.

29-letnia Desiree Figueroa przyznała się w styczniu do morderstwa, które pomogło jej matce, Clarisie Figueroa, w ataku, w którym zginęła 19-letnia Marlen Ochoa-Lopez. Zgodziła się także zeznawać przeciwko swojej matce, która została skazana w kwietniu po tym, jak również przyznała się do morderstwa. Informowaliśmy o tym tutaj.

„Nigdy nie będę w stanie wystarczająco przeprosić za to, co zrobiłam” – powiedziała Desiree Figueroa przed skazaniem jej przez sędziego powiatu Cook.

Prokuratorzy powiedzieli, że Clarisa Figueroa udusiła Ochoa-Lopez kablem 23 kwietnia 2019 r., po tym jak zwabiła nastolatkę do domu, obiecując darmową odzież dla jej nienarodzonego dziecka. Następnie Clarisa Figueroa zadzwoniła pod numer 911, twierdząc, że urodziła i dziecko nie oddycha. Dziecko zmarło około 2 miesiące później.

Desiree Figueroa powiedziała policji, że podczas szarpaniny z nastolatką oderwała palce Ochoa-Lopez od kabla, a następnie przyniosła matce nóż, aby rozciąć jej brzuch w celu wyjęcia dziecka. Jej ugoda z prokuratorami przewidywała karę 30 lat więzienia.

 23 stycznia 2023 roku w związku z tą sprawą na 4 lata więzienia został skazany Piotr Bobakktóry wtedy spotykał się z Clarisą Figueroa. Polak dostał wyrok za utrudnianie dochodzenia i miał opuścić więzienie w zeszłym roku.

16 kwietnia tego roku Clarisa została skazana na 50 lat więzienia, o czym informowaliśmy tutaj.

Desiree Figueroa

Według prokuratorów zabójstwo było planowane od tygodni. Clarisa Figueroa poprosiła córkę o pomoc w „zabiciu kobiety w ciąży i zabraniu jej dziecka” – tę prośbę Desiree przekazała swojemu chłopakowi jakiś czas przed kwietniem 2019 r.

1 kwietnia Clarisa Figueroa zaprosiła Marlen Ochoa-Lopez do swojego domu w obecności chłopaka Desiree. Kobiety „dziwnie się zachowywały” przez całą wizytę, co skłoniło mężczyznę do powiedzenia Desiree, że wezwie policję, jeśli ona i jej matka planują zabić Ochoa-Lopez.

Ciężarna nastolatka wyszła bez szwanku, a matka i córka powiedziały mu, że spisek dotyczący morderstwa był żartem primaaprilisowym.

Clarisa Figueroa

Trzy tygodnie później Marlen Ochoa-Lopez wróciłaDesiree odwróciła jej uwagę przeglądaniem albumu ze zdjęciami syna Clarisy Figueroa, który niedawno zmarł z przyczyn naturalnych, a Clarisa zaczęła ją dusić kablem.

Kiedy nastolatce udało się wsunąć ręce pod kabel, Clarisa rzekomo krzyknęła do córki: „Nie wykonujesz swojej p***ej roboty”.

Desiree Figueroa następnie „jeden po drugim” wyciągnęła palce duszonej Ochoa-Lopez spod kabla i po kilku minutach nastolatka przestała się szarpać. Następnie Clarisa Figueroa rozcięła brzuch Ochoa-Lopez i wyjęła dziecko, włożyła ciało nastolatki do plastikowej torby i zaniosła je do kosza na śmieci z boku domu, a następnie zadzwoniła pod numer 911, aby zgłosić poród.

Jak powiedziała operatorom 911 – dziecko nie oddychało. Chłopczyk został zabrany do Christ Hospital i podłączony do aparatury podtrzymującej życie. Mały Yovanni Lopez doznał urazu mózgu i zmarł kilka tygodni później.

Kiedy policja odwiedziła dom Clarisy Figueroa, jej chłopak Piotr Bobak zmywał wodą nasączoną wybielaczem dywan. Na rozprawie zeznał, że został wprowadzony w błąd przez swoją „ówczesną dziewczynę” i jej córkę.

Powiedział, że nie miał wcześniejszej wiedzy na temat tego, co kobiety planowały zrobić, a po fakcie „źle ocenił sytuację” podczas sprzątania miejsca zbrodni.

Ostatecznie na podstawie DNA zidentyfikowano dziecko jako syna Marlen Ochoa-LopezDesiree Figueroa sama była w ciąży w momencie morderstwa i urodziła sześć miesięcy później, w listopadzie 2019 r.

Yovany Lopez, który był mężem Marlen Ochoa-Lopez i ojcem dziecka, oświadczył, że nie może znieść przebywania na sali sądowej z Desiree Figueroa podczas ogłaszania jej wyroku.

„Nie mogę znieść obecności na sali sądowej, gdzie będę musiał dzielić to samo powietrze z potworem, który udusił moją żonę, podczas gdy jej matka wyrywała mojego synka z ciała” – stwierdził w swoim oświadczeniu.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Chicago Police Department,

News Chicago

1 na 5 mieszkańców Illinois pada ofiarą oszustwa związanego z opieką zdrowotną

Opublikowano

dnia

Autor:

Według Centrów Usług Medicare i Medicaid rząd wydał w 2022 r. prawie 950 miliardów dolarów na finansowanie Medicare, ale oszuści zgarnęli w tym roku 6% tych środków, co według Departamentu Sprawiedliwości oznacza około 60 miliardów dolarów strat w wyniku oszustw. Jak się przed nimi ustrzec?

Mniej więcej co piąty mieszkaniec Illinois korzysta z Medicare. Według Kaiser Family Foundation najnowsze dane zebrane w 2020 r. pokazują, że stan Illinois zajmuje 7. miejsce pod względem liczby beneficjentów Medicare w Stanach Zjednoczonych.

Oszustwo związane z Medicare ma formę nieznanych opłat na koncie Medicare danej osoby, za produkty, których nie otrzymała lub których nie przepisał jej lekarz.

Takie oszustwo spotkało emerytowaną pielęgniarkę Linda Hennis, która znalazła na początku tego roku w podsumowaniu swojego konta Medicare, 10 odrębnych opłat za cewniki moczowe warte 15 000 dolarów, których nie potrzebowała ani nie zamawiała.

Rachunki pochodziły od firmy „Pretty in Pink Boutique” z El Paso w Teksasie. Kiedy Hennis weszła na jej stronę internetową, spotkała się z komunikatem firmy, który idealnie pasował do jej przypadku.

«Jeśli dzwonisz w sprawie cewników moczowych, być może padłeś ofiarą oszustwa związanego z Medicare»

Najwyraźniej zdarzało się to już wiele razy. Zgodnie z oświadczeniem, butik otrzymał już dziesiątki telefonów od osób takich jak Hennis, ale ta firma nie wystawia rachunków Medicare za produkty, które znaleźli oni w swoich podsumowaniach. W ofercie tego sklepu nie ma nawet cewników.

Prawdziwymi winowajcami są fałszywe firmy zarejestrowane w Medicare, które noszą nazwę „Pretty in Pink Boutique”. Według opublikowanego komunikatu, jest ich co najmniej pięć.

Według Travisa Trumitcha z organizacji non-profit AgeOptions, oszustwo zazwyczaj przebiega w ten sposób: zagraniczne call center pobiera nielegalnie zdobyte informacje o ubezpieczeniu danej osoby, dzwoni do beneficjenta w celu ich potwierdzenia, a następnie sprzedaje je firmie produkującej trwały sprzęt medyczny.

W oszustwach związanych z Medicare często wykorzystuje się rachunki za inne urządzenia, takie jak ortezy kolan lub pleców. Ale cewniki moczowe pojawiają się najczęściej.

Jak można uniknąć oszustw związanych z Medicare:

  • Uważaj na telefony z prośbą o potwierdzenie Twoich danych medycznych. Medicare nie zadzwoni do Ciebie z prośbą o te informacje.
  • Prowadź dokładną dokumentację faktycznie otrzymanych usług medycznych.
  • Monitoruj swoje podsumowania Medicare, nawet jeśli masz prywatne ubezpieczenie i otrzymujesz wyjaśnienia swoich kosztów. Powiadomienia te mogą pokazać, czy informacje o Twoim ubezpieczeniu dostały się w ręce oszusta.
  • Zgłoś oszustwo związane z Medicare tutaj: https://oig.hhs.gov/fraud/report-fraud/

 

Źródło: nbc
Foto: istock/demaerre/AntonioGuillem/
Czytaj dalej

News Chicago

Mężczyzna, który spowodował pożar i śmierć kobiety w Bridgeport, jest oskarżony o morderstwo

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkańcowi Chicago postawiono zarzuty morderstwa po tym, jak w sobotę wrzucił koktajl Mołotowa do domu w Bridgeport należącego do matki jego dziewczyny. Spowodował w ten sposób pożar, w wyniku którego zginęła kobieta, a 12-letnia dziewczynka została ranna gdy wyskoczyła z okna na drugim piętrze by się ratować.

37-letni Cordale Nichols, pozostanie w areszcie do czasu procesu, po aresztowaniu pod zarzutem morderstwa pierwszego stopnia, usiłowania morderstwa oraz podpalenia, które miało miejsce 15 czerwca. W pożarze domu w Bridgeport zginęła Charnette Walker.

Według prokuratorów powiatu Cook, Nichols spotykał się z córką ofiary i w piątek rano para pokłóciła się o rachunek za motel, w którym się zatrzymała. Ta kłótnia trwała przez cały dzień za pośrednictwem rozmów głosowych i wideo na Facebooku, podczas których Nichols groził, że skrzywdzi swoją dziewczynę.

Wieczorem kobieta postanowiła spróbować pogodzić się z Nicholsem, ale nie była w stanie go zlokalizować. Prokuratorzy powiedzieli, że jego karta Ventra była używana zarówno na liniach kolejowych, jak i autobusowych jadących w stronę kompleksu mieszkaniowego Chicago Housing Authority przy ulicach 31st i Green, gdzie mieszkała Walker.

Na nagraniu z monitoringu z godziny 2:18AM w sobotę, widać Cordale’a Nicholsa, jak podpalił przedmiot, zidentyfikowany później jako butelka 7UP, a następnie wrzucił go przez okno salonu domu Charnette Walker pod adresem 3100 South Green Street.

Charnette Walker spała w swojej sypialni bezpośrednio nad pokojem rodzinnym, kiedy Nichols wrzucił do domu płonący przedmiot – opisany przez prokuratorów jako improwizowane urządzenie zapalające.

Kobiecie nie udało się uciec i zginęła w płomieniach.

Druga ofiara w domu – 12-letnia córka dziewczyny Nicholsa – również spała na drugim piętrze. Według prokuratorów pobliscy mieszkańcy, którzy widzieli rozprzestrzeniający się ogień, pomogli dziewczynce umieszczając materac pod oknem, aby mogła bezpiecznie wyskoczyć.

12-latka trafiła do lokalnego szpitala, gdzie udzielono jej pomocy z powodu oparzeń.

Według prokuratorów, śledczy znaleźli poza domem ubrania, które Cordale Nichols miał na sobie wcześniej, a jego dziewczyna zidentyfikowała go na nagraniu z monitoringu, który zarejestrował jego drogę do domu przy Green Street.

Nichols został aresztowany w ciągu godziny od pożaru. Stanął na poniedziałkowej rozprawie sądowej, a sędzia nakazał umieszczenie go w areszcie na czas jego sprawy.

 

Źródło: wttw
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

Rozpoczęła się budowa wieżowców w Streeterville. Znika słynna dziura po Chicago Spire

Opublikowano

dnia

Autor:

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego była ostatnią okazją by zobaczyć głęboki na 75 stóp dół w dawnym miejscu Chicago Spire – symbol niewykorzystanego potencjału i ostatnią niezagospodarowaną działkę wzdłuż rzeki i jeziora Michigan. W poniedziałek rozpoczęła się budowa nowego projektu przy 400 Lake Shore Dr.

Inwestycja o wartości 500 milionów dolarów obejmie dwa mieszkalne wieżowce i kilka akrów otwartej przestrzeni zielonej. Najpierw zostanie wybudowany wyższy budynek, mający 72 piętra, w północnej części terenu.

Wieżowce zostały zaprojektowane jako brama i hołd dla dawnego miejsca osiedlenia się założyciela Chicago, Jeana-Baptiste’a Point DuSable.

Pierwotne plany budowy, o których informowaliśmy tutaj, wyznaczyły datę jej rozpoczęcia na 1 grudnia 2023 roku.

Spółka Related Midwest nabyła dawną siedzibę Spire w 2014 r. w drodze postępowania upadłościowego. Działka była pusta, ale poprzedni deweloperzy, Garrett Kelleher i Steve Ivankovich pozostawili po sobie duży krater, który miał być częścią wysokiego na 2000 stóp wieżowca mieszkalnego. Budynek miał być najwyższym na półkuli zachodniej.

Od tego czasu firma Related spędziła 7 lat wyłącznie na projektowaniu. Plan wieżowców powstał w wyniku znalezienia równowagi między projektem, który zdaniem jej przedstawicieli jest wykonalny, a wykorzystaniem fundamentów, które są już w ziemi.

Wieże zostały zaprojektowane przez chicagowskie biuro Skidmore, Owings & Merrill i architekta Davida Childsa, który stał za One World Trade Center. Wnętrza zaprojektowała nowojorska firma MAWD.

Budynki będą ustawione pod takim kątem, aby naśladować „gest powitania” i zachować widoki dla mieszkańców. Takie umiejscowienie pomaga również złagodzić niesforne warunki wiatrowe nad jeziorem.

Budowa będzie projektem trzyletnim. Pierwsze mieszkania zostaną dostarczone wiosną 2027 r. BOWA Construction i należąca do Related Midwest, LR Contracting Co., zajmie się najpierw parkingiem podziemnym, a następnie rozpocznie prace nad wieżą północną.

Pierwszy wieżowiec będzie się składał z 635 mieszkań, z czego 20% zostanie przeznaczonych dla najemców o niskich dochodach. Wśród mieszkań będą apartamenty typu studio, a także lokale z jedną, dwiema i trzema sypialniami. Budynek będzie miał ponad milion stóp kwadratowych powierzchni użytkowej i trzy podziemne garaże.

Projekt 400 Lake Shore Dr. spełni także długo oczekiwaną obietnicę — założenie DuSable Park. Teren parku został podarowany dzielnicy Chicago Park District przez byłego burmistrza Harolda Washingtona w 1987 roku. Park o powierzchni 3,3 akra, który będzie kosztował 10 milionów dolarów, jest w fazie projektowania.

W związku z jego powstaniem przedłużona zostanie Chicago Riverwalk.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, Related Midwest

 

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu