Połącz się z nami

News Chicago

Ponad 13 tys. mieszkańców Illinois oszukanych przez Think Finance dostanie odszkodowanie

Opublikowano

dnia

We wtorek do tysięcy mieszkańców Illinois zostały wysłane czeki. Dotyczą one odszkodowania wypłacanego w związku z internetowym oszustwem pożyczkowym firmy Think Finance z Teksasu.

Biuro Ochrony Finansowej Konsumentów (Consumer Financial Protection Bureau CFPB) podało, że około 15 milionów dolarów zostanie rozdystrybuowanych wśród 13 413 mieszkańców Illinois, co daje średnio około 1100 dolarów na czek.

Całkowita wypłata CFPB wynosi 384 miliony dolarów na rzecz 191 000 klientów w 17 stanach.

Wypłata wynika z pozwu rozstrzygniętego z firmą Think Finance z Teksasu. Agencja CFPB złożyła pozew w 2017 r., utrzymując, że firma pobierała opłaty za pożyczki, które były prawnie nieważne na mocy przepisów stanowych ograniczających stopy procentowe.

Spółka emitowała i ściągała także długi bez wymaganych zezwoleń w niektórych stanach, m.in. w Illinois.

Jak wynika z pozwu, w Illinois pożyczki te naruszały przepisy stanowe dotyczące licencjonowania konsumenckich kredytów ratalnych udzielonych po 1 stycznia 2013 r. oraz stóp procentowych, jakie pożyczkodawcy mogą pobierać od niektórych pożyczek.

Think Finance, internetowy dostawca obsługi pożyczek, oprogramowania, usług analitycznych i marketingowych, dokonywał wypłat z rachunków bankowych klientów lub dzwonił lub wysyłał listy do konsumentów, żądając zapłaty za długi, których według przepisów nie mieli, twierdzi CFPB.

Fundusze do zwrotu będą pochodzić z funduszu kar cywilnych CFPB – Civil Penalty Fund, zwanego również funduszem pomocy dla ofiar, z którego agencja korzysta, aby spłacić konsumentów, którzy padli ofiarą oszustw.

Think Finance ogłosił upadłość na podstawie Rozdziału 11 w 2017 r., kilka tygodni przed złożeniem pozwu przez CFPB. W 2019 roku firma została rozwiązana i zreorganizowana pod nazwą TF Holdings.

Na mocy postanowienia sądowego, TF Holdings otrzymało również zakaz świadczenia usług kredytowych na rzecz kredytobiorców zamieszkałych w którymkolwiek z 17 stanów objętych pozwem.

Mieszkańcy Illinois mający pytania dotyczące dystrybucji płatności powinni kontaktować się z Biurem Ochrony Finansowej Konsumentów pod adresem info@cfpb-thinkfinance.org lub pod numerem telefonu (888) 557-1865.

Konsumenci mogą składać niepowiązane skargi finansowe do CFPB pod adresem Consumerfinance.gov/complaint lub pod numerem telefonu (855) 411-2372.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, Think Finance, istock/Daisy-Daisy/

News Chicago

Na międzynarodowym lotnisku O’Hare w samolocie United Airlines zapalił się silnik

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek po południu samolot United Airlines przerwał start po tym, jak jego silnik zapalił się na Międzynarodowym Lotnisku O’Hare. Do zdarzenia doszło około godziny 2:00PM podczas lotu 2901, którego celem było na Międzynarodowe Lotnisko Seattle-Tacoma.

Federalna Administracja Lotnictwa FAA podała, że samolot znajdował się na drodze na pas startowy, gdy zauważono pożar silnika. Airbus A320 został odholowany z powrotem do bramki, gdzie pasażerowie wysiedli. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

„Lot United Airlines nr 2091 z Chicago do Seattle został opóźniony przed odlotem z powodu problemu z silnikiem, którym natychmiast zajęli się nasza lokalna załoga naziemna i służby ratownicze” – oświadczyli przedstawiciele linii.

Jak podała spółka, pracownicy United Airlines poszukiwali alternatywnych planów podróży dla 148 pasażerów na pokładzie maszyny. FAA tymczasowo wstrzymała przylatujące samoloty na O’Hare. Agencja podała, że normalną pracę wznowiono około 2:45PM.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Uwaga na utrudnienia w ruchu na DuSable Lake Shore Drive. Niektóre pasy będą zamykane

Opublikowano

dnia

Autor:

Kierowcy korzystający z DuSable Lake Shore Drive mogą spodziewać się w tym tygodniu większej liczby zamknięć pasów i związanych z nimi opóźnień w podróży. Prace drogowe zostaną wznowione w poniedziałek wieczorem.

Według Departamentu Transportu Chicago CDOT, trzy pasy jezdni w kierunku południowym między Irving Park Road i LaSalle Drive zostaną zamknięte od godziny 7:00PM w poniedziałek i będą obowiązywać do godziny 5 rano we wtorek.

Te pasy również zostaną zamknięte od godz. 6:00PM przez pozostałą część tygodnia, z ponownym otwarciem pasów o 5 rano następnego dnia. Jak informują urzędnicy, przez cały tydzień zamknięty będzie jeden pas ruchu po południowej stronie jezdni.

Od wtorkowego poranka planowane są również dodatkowe zamknięcia między Roosevelt a 31st Street. W godzinach od 9:00AM do 4:00PM zamknięte będą trzy pasy ruchu po południowej stronie jezdni, a jeden pas zostanie ponownie otwarty między godziną 4:00PM i 9:00AM następnego dnia.

Zamknięcia pasów między Roosevelt a 31st Street po północnej stronie jezdni zaczną obowiązywać w czwartek o 9:00AM Od tego czasu zamknięte będą trzy pasy ruchu po stronie północnej, natomiast dwa pasy pozostaną zamknięte w godzinach popołudniowych i nocnych.

Kierowcy proszeni są o planowanie z wyprzedzeniem swoich podróży z uwzględnieniem zamknięć dróg. Powinni spodziewać się sporych opóźnień, jeśli będą musieli jechać drogą DuSable Lake Shore Drive.

Więcej informacji na temat utrudnień w ruchu można znaleźć na stronie internetowej CDOT.

Źródło: nbc
Foto: istock/Daniel Avram/
Czytaj dalej

News Chicago

Restauracja Tortazo po raz pierwszy serwowała meksykańskie dania w Skokie

Opublikowano

dnia

Autor:

Tortazo, restauracja meksykańska założona przez znanego chicagowskiego szefa kuchni Ricka Baylessa, świętowała w sobotę wielkie otwarcie swojej nowej lokalizacji w Westfield Old Orchard Mall, odwiedzana przez tłumy głodnych klientów.

Według strony internetowej Tortazo, menu restauracji to dania świeżo przygotowywane na zamówienie, wyraz odważnych smaków, składników i technik Meksyku. Obejmuje ono chrupiące tarty przygotowywane na patelni, śniadaniowe chilaquiles, obfite, ręcznie robione miski, sałatki sezonowe i złocisto chrupiące churros.

Podczas sobotniego wielkiego otwarcia można było posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu chicagowskiego DJ-a Citlalica Jeffersa Peña, spróbować specjałów happy hour, tequili i bezpłatnego tortu dla pierwszych 100 gości.

Tortazo ma swoje lokalizacje w Willis Tower i na Times Square w Nowym Jorku. Otwarcie dodatkowych restauracji planowane są w Harrah’s Casino w Joliet i Caesars Palace w Las Vegas. Rick Bayless jest także właścicielem kilku innych znanych lokali w Chicago, w tym Frontera Grill, Topolobampo, XOCO i Bar Sótano.

Tortazo w Skokie’s Old Orchard czynne jest od 11:00AM do 7:00PM od niedzieli do czwartku i od 11:00AM do 8:00PM w piątek i sobotę.

 

Źródło: nbc
Foto: Tortazo
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu