Połącz się z nami

News Chicago

Uniwersytet DePaul dołączył do protestujących przeciwko wojnie w Gazie uczelni

Opublikowano

dnia

Studenci Uniwersytetu DePaul utworzyli obóz na Quadrangle kampusu uniwersyteckiego w Lincoln Park, dołączając do kampusów w całym kraju. Wyrażają wsparcie dla mieszkańców Gazy i żądają od swoich szkół zerwania powiązań finansowych z Izraelem.

Obozowisko oficjalnie rozłożono we wtorek o godzinie 10:00AM, a do południa na trawniku zebrało się ponad 100 studentów. Program akcji protestacyjnej na wtorek obejmował prelegentów, modlitwy, nauczanie i wiec.

Tym samym studenci DePaul dołączyli do setek studentów Uniwersytetu w Chicago, którzy w poniedziałek rano rozbili obóz na głównym placu swojego uniwersytetu.

Demonstracje mają miejsce po dniach protestów na kampusie Evanston Uniwersytetu Northwestern, gdzie studenci i wykładowcy okupowali Deering Meadow przez pięć dni, zanim doszli do porozumienia z władzami uniwersytetu w sprawie zdjęcia namiotów. Protesty będą tam trwać do 1 czerwca, kiedy zakończą się zajęcia.

Organizacja Divestment Coalition Encampment przy Uniwersytecie DePaul opublikowała listę żądań, w których wzywa administrację do uznania rosnącej liczby ofiar śmiertelnych w Gazie, do wyrzeczenia się firm, które „pobudzają cierpienie Palestyńczyków i czerpią zyski z okupacji” oraz przyłączą się do władz miasta Chicago w wezwaniu do zawieszenie broni.

We wtorek rano władze Uniwersytetu DePaul wysłały studentom e-mail z informacją, że „uważnie monitorują sytuację”.

„Chociaż namioty i niedozwolone konstrukcje na terenie DePaul naruszają różnorodne zasady uniwersyteckie, zapraszamy członków naszej społeczności uniwersyteckiej, którzy protestują, do omówienia z nami sposobów pokojowego wyrażania siebie” – czytamy w e-mailu władz uczelni.

„Naszym celem jest określenie ścieżki rozwoju, która umożliwi naszej społeczności zabranie głosu, a jednocześnie poszanowanie praw innych studentów do dalszego aktywnego zaangażowania w edukację i przestrzeganie prawa i polityki uczelni”.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube

News Chicago

Na międzynarodowym lotnisku O’Hare w samolocie United Airlines zapalił się silnik

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek po południu samolot United Airlines przerwał start po tym, jak jego silnik zapalił się na Międzynarodowym Lotnisku O’Hare. Do zdarzenia doszło około godziny 2:00PM podczas lotu 2901, którego celem było na Międzynarodowe Lotnisko Seattle-Tacoma.

Federalna Administracja Lotnictwa FAA podała, że samolot znajdował się na drodze na pas startowy, gdy zauważono pożar silnika. Airbus A320 został odholowany z powrotem do bramki, gdzie pasażerowie wysiedli. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

„Lot United Airlines nr 2091 z Chicago do Seattle został opóźniony przed odlotem z powodu problemu z silnikiem, którym natychmiast zajęli się nasza lokalna załoga naziemna i służby ratownicze” – oświadczyli przedstawiciele linii.

Jak podała spółka, pracownicy United Airlines poszukiwali alternatywnych planów podróży dla 148 pasażerów na pokładzie maszyny. FAA tymczasowo wstrzymała przylatujące samoloty na O’Hare. Agencja podała, że normalną pracę wznowiono około 2:45PM.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Uwaga na utrudnienia w ruchu na DuSable Lake Shore Drive. Niektóre pasy będą zamykane

Opublikowano

dnia

Autor:

Kierowcy korzystający z DuSable Lake Shore Drive mogą spodziewać się w tym tygodniu większej liczby zamknięć pasów i związanych z nimi opóźnień w podróży. Prace drogowe zostaną wznowione w poniedziałek wieczorem.

Według Departamentu Transportu Chicago CDOT, trzy pasy jezdni w kierunku południowym między Irving Park Road i LaSalle Drive zostaną zamknięte od godziny 7:00PM w poniedziałek i będą obowiązywać do godziny 5 rano we wtorek.

Te pasy również zostaną zamknięte od godz. 6:00PM przez pozostałą część tygodnia, z ponownym otwarciem pasów o 5 rano następnego dnia. Jak informują urzędnicy, przez cały tydzień zamknięty będzie jeden pas ruchu po południowej stronie jezdni.

Od wtorkowego poranka planowane są również dodatkowe zamknięcia między Roosevelt a 31st Street. W godzinach od 9:00AM do 4:00PM zamknięte będą trzy pasy ruchu po południowej stronie jezdni, a jeden pas zostanie ponownie otwarty między godziną 4:00PM i 9:00AM następnego dnia.

Zamknięcia pasów między Roosevelt a 31st Street po północnej stronie jezdni zaczną obowiązywać w czwartek o 9:00AM Od tego czasu zamknięte będą trzy pasy ruchu po stronie północnej, natomiast dwa pasy pozostaną zamknięte w godzinach popołudniowych i nocnych.

Kierowcy proszeni są o planowanie z wyprzedzeniem swoich podróży z uwzględnieniem zamknięć dróg. Powinni spodziewać się sporych opóźnień, jeśli będą musieli jechać drogą DuSable Lake Shore Drive.

Więcej informacji na temat utrudnień w ruchu można znaleźć na stronie internetowej CDOT.

Źródło: nbc
Foto: istock/Daniel Avram/
Czytaj dalej

News Chicago

Restauracja Tortazo po raz pierwszy serwowała meksykańskie dania w Skokie

Opublikowano

dnia

Autor:

Tortazo, restauracja meksykańska założona przez znanego chicagowskiego szefa kuchni Ricka Baylessa, świętowała w sobotę wielkie otwarcie swojej nowej lokalizacji w Westfield Old Orchard Mall, odwiedzana przez tłumy głodnych klientów.

Według strony internetowej Tortazo, menu restauracji to dania świeżo przygotowywane na zamówienie, wyraz odważnych smaków, składników i technik Meksyku. Obejmuje ono chrupiące tarty przygotowywane na patelni, śniadaniowe chilaquiles, obfite, ręcznie robione miski, sałatki sezonowe i złocisto chrupiące churros.

Podczas sobotniego wielkiego otwarcia można było posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu chicagowskiego DJ-a Citlalica Jeffersa Peña, spróbować specjałów happy hour, tequili i bezpłatnego tortu dla pierwszych 100 gości.

Tortazo ma swoje lokalizacje w Willis Tower i na Times Square w Nowym Jorku. Otwarcie dodatkowych restauracji planowane są w Harrah’s Casino w Joliet i Caesars Palace w Las Vegas. Rick Bayless jest także właścicielem kilku innych znanych lokali w Chicago, w tym Frontera Grill, Topolobampo, XOCO i Bar Sótano.

Tortazo w Skokie’s Old Orchard czynne jest od 11:00AM do 7:00PM od niedzieli do czwartku i od 11:00AM do 8:00PM w piątek i sobotę.

 

Źródło: nbc
Foto: Tortazo
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu