Połącz się z nami

Polonia Amerykańska

109. Biesiada Poezji i Ballad: Posłuchajcie wierszy 9 maja w Harwood Heights

Opublikowano

dnia

Grupa Poetycka „Arka” zaprasza na 109. Biesiadę Poezji i Ballad, która odbędzie się w czwartek, 9 maja, w restauracji Cucina Biagio w Harwood Heights.

Każda Biesiada Poezji i Ballad grupy prowadzonej w Chicago przez Elżbietę Chojnowską od 12 lat jest wyjątkowa i niepowtarzalna a miłośnicy poezji spotkają się by posłuchać utworów czytanych przy nastrojowej muzyce.

Wiersze czytać będą Julitta Mroczkowska, Kinga Modjeska, Agnieszka Malicka oraz poeci z Grupy „Arka”. Ballady z oprawą muzyczną przygotował, jak zawsze, Zbigniew Pliciński, a spotkanie poprowadzi Elżbieta Chojnowska.

Poezja wciąż jest ważna w dzisiejszym świecie, warto szukać w niej strawy duchowej, chwili refleksji nad życiem i wytchnienia od otaczających nas problemów. Grupa poetycka „Arka” promuje poezję, zajmuje się także muzyką i od lat wspiera rozwój i działalność Domu Samotnej Matki siostry Marty Cichoń.

Biesiada Poezji i Ballad jest otwarta dla wszystkich miłośników poezji. Podczas spotkania można zaprezentować swoją twórczość, po wcześniejszym uzgodnieniu z osobą prowadzącą. Czytane wiersze muszą być wydrukowane na papierze.

Grupa Poetycka „Arka” jest otwarta dla wszystkich, chętnych by do niej dołączyć i zaangażować się w jej działalność. Aby do niej należeć, nie trzeba koniecznie pisać wierszy, wystarczy lubić poezję i chcieć ją czytać.

Więcej szczegółów na temat grupy oraz samego spotkania można uzyskać od Elżbiety Chojnowskiej, pod nr.tel. 312 493 1212, lub pisząc na adres email: elachojnowska@yahoo.com.

 

Źródło: inf. własna
Foto: istock/DragonImages/

Polonia Amerykańska

Opłatek Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego w Ameryce odbędzie się 11 stycznia

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę, 11 stycznia 2026 r., w godz. 12:00–4:00 pm, odbędzie się doroczny Opłatek PRCUA, organizowany przez Polonia Polish Folk Song and Dance Ensemble oraz District 7. Wydarzenie zaplanowano w Allegra Banquets, pod adresem 5035 N. River Rd., Schiller Park, IL.

Bilety kosztują 65 dolarów dla dorosłych oraz 30 dolarów dla dzieci.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w eleganckim lunchu oraz obejrzeć świąteczne występy artystyczne. W programie znalazły się również: loteria fantowa, wspólne kolędowanie, gry oraz atrakcje dla całych rodzin.

Rezerwacje i dodatkowe informacje udziela Anna Krysinski, telefon: (847) 529-2555.

Polish Roman Catholic Union of America (PRCUA) to jedna z najstarszych i największych polonijnych organizacji bratniej pomocy w Stanach Zjednoczonych, założona w 1873 roku. Jej misją jest wspieranie społeczności polsko-amerykańskiej poprzez działalność kulturalną, edukacyjną, religijną i ubezpieczeniową.

PRCUA prowadzi liczne programy:

  • szkoły tańca i zespoły folklorystyczne,
  • szkoły języka polskiego,
  • stypendia edukacyjne,
  • inicjatywy charytatywne,
  • programy ubezpieczeniowe i finansowe dla członków.

Organizacja od ponad 150 lat pomaga zachować polską kulturę i tradycję w USA, jednocząc kolejne pokolenia Polonii. Dzięki swojej działalności PRCUA jest ważnym ośrodkiem życia polonijnego, wspierając zarówno rodziny, jak i młodzież w budowaniu tożsamości i wspólnoty.

Źródło: Polonia Polish Folk Song and Dance Ensemble
Foto: StelmachLens
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

“Magiczne Święta” w obiektywie StelmachLens, 14 grudnia, Copernicus Center

Opublikowano

dnia

Autor:

Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

“Magiczne Święta” Wielki Świąteczny Festiwal Rodzinny, Copernicus Center 14 grudnia. Fot. Cuba Baraniak

Opublikowano

dnia

Autor:

Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu