Polonia Amerykańska
Uroczysty tydzień konstytucyjny rozpocznie wspaniały koncert “Polish & Proud”
Paradzie Dnia Konstytucji 3-go Maja będzie jak co roku towarzyszyć wiele ważnych wydarzeń. Pierwszym z nich będzie Koncert Konstytucyjny “Polish & Proud”, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 28 kwietnia.
Na tym niezwykłym koncercie zabrzmi zarówno polska, jak i amerykańska muzyka ludowa i patriotyczna, w wykonaniu znakomitych Lira Singers i Lira Chamber Players.
Koncert ten zostanie wykonany dwukrotnie; 28 kwietnia o 3:30PM w kościele św. Franciszka Borgia, 8033 W. Addison, Chicago, IL 60634; organizator: Lira Ensemble & Związek Klubów Polskich w USA.
Po raz drugi będzie można go zobaczyć 5 maja o 5:00PM w kościele św. Cyryla i Metodego, 608 Sobieski St, Lemont, IL.
Bilety kosztują 30 dolarów dla dorosłych i są bezpłatne dla duchownych, dzieci i studentów posiadających legitymację. Można nabyć online na stronie www.liraensemble.org lub przy wejściu.

Źródło: polish parade, lira ensamble
Foto: lira ensamble
Polonia Amerykańska
“Sounds of Christmas” – Koncert kolęd Natalii Kawalec i jej przyjaciół w Art Gallery Kafe, 20 grudnia
News Chicago
Chicago Theatre Week 2026 zapowiada rekordowy festiwal. Bilety trafią do sprzedaży 6 stycznia
Najważniejsze sceny Chicago i przedmieść — w tym Drury Lane, Northlight, Goodman, American Blues Theater oraz Remy Bumppo — wezmą udział w tegorocznej edycji Chicago Theatre Week 2026, organizowanej przez League of Chicago Theatres we współpracy z Choose Chicago.
Dziesięciodniowe święto sztuki teatralnej odbędzie się od 5 do 15 lutego, oferując widzom wyjątkową okazję do obejrzenia spektakli w promocyjnych cenach 30 dolarów, 15 dolarów lub mniej, w wybranych teatrach w Chicago i na jego przedmieściach.
Sprzedaż biletów rusza 6 stycznia
Bilety będzie można kupić 6 stycznia od godz. 10:00AM wyłącznie poprzez portal HotTix.org. Organizatorzy spodziewają się dużego zainteresowania — zeszłoroczna edycja przyciągnęła 15 tysięcy widzów, a największą frekwencję odnotowały teatry Marriott, Drury Lane i Paramount.
Bezpłatna inauguracja z pokazami na żywo
Oficjalne otwarcie Chicago Theatre Week 2026 odbędzie się 2 lutego o godz. 5:30 p.m. w The Den Theatre, przy 1331 N. Milwaukee Ave. Goście będą mogli zobaczyć fragmenty spektakli, spotkać artystów i zapoznać się z repertuarem tegorocznej edycji. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Teatralne święto dostępne dla każdego
Chicago Theatre Week to inicjatywa, której celem jest zachęcenie mieszkańców i turystów do odkrywania bogatej oferty teatralnej miasta. Udział w promocji biorą zarówno duże instytucje, jak i mniejsze teatry offowe — dzięki czemu widzowie mogą wybierać między musicalami, dramatami, komediami czy teatrem eksperymentalnym.
Pełną listę uczestniczących teatrów, repertuar oraz informacje o inauguracji można znaleźć na stronie leagueofchicagotheatres.org.
Źródło: dailyherald
Foto: League of Chicago Theatres
News Chicago
Salute to Vienna – Noworoczna Gala w Symphony Center już 28 grudnia 2025 r.
W niedzielę, 28 grudnia 2025 r., o godz. 2:30 PM, w Symphony Center w Chicago odbędzie się kolejne, już 26. wykonanie słynnego Salute to Vienna New Year’s Concert – widowiska, które od lat wprowadza publiczność w noworoczny nastrój muzyką Johanna Straussa i wiedeńskich mistrzów.
Wiedeńska tradycja w sercu Chicago
Koncert, znany z rozmachu i elegancji, ponownie zachwyci:
- ponadczasową muzyką,
- olśniewającymi kostiumami,
- efektownymi choreografiami,
- spektakularnymi aranżacjami kwiatowymi.
Każdego roku program i obsada są odświeżane, dzięki czemu widowisko zyskuje unikatowy charakter.
Maestro Imre Kollár poprowadzi Chicago Philharmonic
Orkiestrą pokieruje Maestro Imre Kollár, wybitny znawca muzyki wiedeńskiej, który słynie z poczucia humoru, lekkości i elegancji prowadzenia koncertów. Muzyczna podróż przez „Złotą Erę Wiednia” obfitować będzie w dowcip, lekkość, taneczny rytm i romantyzm, z których słyną walce i polki Straussa.
Idealny sposób na rozpoczęcie nowego roku
Organizatorzy zapowiadają, że koncert będzie jak „kieliszek szampana” — lekki, radosny i pełen blasku. To idealna propozycja dla melomanów i rodzin, a także dla tych, którzy chcą rozpocząć 2026 rok w atmosferze piękna, muzyki i wspólnego przeżywania sztuki. Bilety zaczynają się od 52,90 dolarów.
Źródło: Chicago Philharmonic
Foto: Chicago Philharmonic
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW4 tygodnie temuPielęgnujemy świąteczne tradycje. Patrycja Niżnik zaprasza na Mikołajki i Wigilię
-
News USA3 tygodnie temuRząd wstrzymuje rozpatrywanie wszystkich wniosków imigracyjnych z 19 państw
-
News USA2 tygodnie temuHistoryczne wystąpienie prezydenta: Trump o uroczystości Niepokalanego Poczęcia
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW3 tygodnie temuTomasz Potaczek z Chicago ponownie na podium Mistrzostw Świata w Kettlebell
-
News USA3 tygodnie temuUniwersytet Kolorado zapłaci 10,3 mln USD za przymus szczepień przeciw COVID-19
-
NEWS Florida4 tygodnie temuKlientów Florida Power & Light czeka rekordowa podwyżka cen energii elektrycznej
-
Polonia Amerykańska3 tygodnie temuMsza Św. w intencji ofiar stanu wojennego zostanie odprawiona 14 grudnia w Kościele Św. Trójcy
-
News Chicago3 tygodnie temuKawiarniany wagon Metry: Pasażerowie zachwyceni, przewoźnik planuje kolejny krok










