Połącz się z nami

Polonia Amerykańska

Organizatorzy zapraszają miłośników szachów na Mistrzostwa Polonii 7 kwietnia

Opublikowano

dnia

Klub szachowy „Hetman” i Polonia for Poland zapraszają na coroczne Mistrzostwa Polonii w szachach, które odbędą się w najbliższą niedzielę 7 kwietnia w parafii św. Ferdynanda. Na najlepszych czekają nagrody!

Mistrzostwa rozpoczną się o godz. 9:30 rano, na terenie szkoły katolickiej parafii Św. Ferdynanda przy 3131 N. Mason Ave. Chicago. Zapisy uczestników będą możliwe na 20 minut przed rozpoczęciem rozgrywek.

Organizatorzy zapraszają do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Bliższe informacje można uzyskać pod nr. tel. 847 962 1068. Pod tym numerem możliwe są także wcześniejsze zapisy na Mistrzostwa.

Turniej rozgrywany jest systemem szwajcarskim, obejmującym 7 rund i czas do namysłu dla każdego grającego 20 minut. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

W zeszłym roku turniej zgromadził rekordowa liczbę uczestników – 64. W większości były to dzieci i młodzież wśród których szachy są coraz bardziej popularne.

Zwycięzcą i nowym Mistrzem Polonii został Maciej Jakubowski, wygrywając 6 partii i remisując w jednej, zaś wśród pań najlepsza była Agata Musiał.

Sponsorem turnieju po raz kolejny była firma Optros Property Solution.

Sześciu najlepszych zawodników w każdej kategorii otrzymało trofea i nagrody finansowe. Sędzią zawodów był Bogusław Niemczewski, nauczyciel wychowania fizycznego i instruktor szachowy.

 

Źródło: informacja własna
Foto: istock/ Albina Gavrilovic/

 

Polonia Amerykańska

Polacy mieszkający w USA mogą głosować w wyborach europejskich 9 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zarządził na dzień 9 czerwca 2024 r., wybory posłów do Parlamentu Europejskiego w Rzeczypospolitej Polskiej.

Wyborcy przebywający za granicą będą mogli oddać głos w obwodach głosowania, które zgodnie z ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r., utworzy Minister Spraw Zagranicznych. Zgodnie z kalendarzem wyborczym informacja o obwodach głosowania utworzonych za granicą zostanie podana do publicznej wiadomości najpóźniej do dnia 20 maja 2024 r.

W Rzeczypospolitej Polskiej będzie wybieranych 53 posłów do Parlamentu Europejskiego.

Kalendarium wyborcze, informacje o platformie e-Wybory oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można znaleźć tutaj.

 

Źródło: Polish Consulate, prezydent.pl
Foto: Polish Consulate
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

XIX Parada Papieska klubu Sokół Riders. Szykujcie motocykle na 28 kwietnia

Opublikowano

dnia

Autor:

Sokół Riders zaprasza wszystkich na XIX Paradę Papieską, która odbędzie się 28 kwietnia. Motocykliści przejadą razem do kościoła Św. Heleny.

XIX Parada Papieska rozpocznie się zbiórką uczestników o godzinie 8.30 AM w Parku przy Irving Park i Cumberland Ave. Wyjazd jest zaplanowany na godzinę  9:15 AM. Uroczysty przejazd zakończy się w Kościele św. Heleny, gdzie motocykliści będą uczestniczyć we Mszy Św. o godzinie 10.30AM.

Przed nabożeństwem zaplanowano poczęstunek. Obecne będą Food Trucki.

Sokół Riders, polski klub motocyklowy w Chicago kończy w tym roku 27 lat – został założony przez Magdalenę Huk-Dziką w 1997 roku i jest najstarszym motocyklowym klubem polonijnym.

Od samego początku jego członkowie dbają o dobre imię zarówno motocyklistów, jak i Polaków. Jednym z warunków przyjęcia do szeregów Sokół Riders jest dobra znajomość języka polskiego.

Poza organizowaniem wspólnych wypadów motocyklowych, członkowie klubu angażują się w wystawy, wernisaże, spotkania poetyckie. Biorą także udział w wielu charytatywnych imprezach, mających na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie ciężko chorych dzieci.

 

Źródło: Sokół Riders, Autokult, Dziennik Związkowy
Foto: Sokół Riders
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Po Paradzie 3-go Maja odbędzie się spotkanie z ministrem Macierewiczem

Opublikowano

dnia

Autor:

Polonia For Poland i Klub Gazety Polskiej Chicago serdecznie zapraszają Polonię chicagowską na spotkanie z ministrem Antonim Macierewiczem, 4 maja wieczorem, po Paradzie Dnia Konstytucji 3-go Maja.

Minister Antoni Macierewicz przyjeżdża do Chicago by wziąć udział w Paradzie Dnia Konstytucji 3-go Maja i zobaczyć po raz pierwszy na własne oczy wydarzenie, które uważane jest za największą na świecie manifestację polskości.

Spotkanie z ministrem Macierewiczem odbędzie się po Mszy Św. o godzinie 8.00PM, czyli około 8.30PM w sali parafialnej przy kościele Św. Ferdynanda.

Polonia For Poland będzie występowała w tym roku na rydwanie wspólnie z rodziną Radia Maryja oraz członkami i sympatykami Klubu Gazety Polskiej w Chicago.

Antoni Macierewicz był działaczem opozycji demokratycznej w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w latach 1968–1989, współzałożycielem Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej „KOR”.

W latach 1991–1993, 1997–2005 i od 2007 poseł na Sejm RP I, III, IV, VI, VII, VIII, IX i X kadencji, w latach 1991–1992 minister spraw wewnętrznych, w 2006 i w 2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, w latach 2006–2007 szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, od 2013 wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, w latach 2015–2018 minister obrony narodowej.

Antoni Macierewicz jest Marszałkiem Seniorem Sejmu RP IX kadencji i Kawalerem Orderu Orła Białego.

 

Źródło: informacja własna, wikipedia
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Popularne w tym miesiącu