Połącz się z nami

NEWS Florida

Tampa Bay AirFest odbędzie się ostatni raz przed kilkuletnią przerwą

Opublikowano

dnia

Tampa Bay AirFest powraca w najbliższy piątek i sobotę, ale będzie to ostatni raz na jakiś czas, ze względu na zbliżającą się budowę w bazie sił powietrznych MacDill. Bezpłatne pokazy przyciągają ponad 150 000 widzów i obejmuje występy lotnicze prezentujące wszystkie pięć rodzajów sił zbrojnych USA, a także agencje pierwszej pomocy.

Według pułkownika Adama Binghama, dowódcy 6. Skrzydła Tankowania Powietrznego MacDill AFB, ze względu na projekty przebudowy lotniska o wartości 300 milionów dolarów, które rozpoczną się tego lata, następny AirFest nie odbędzie się ponownie przez 3 do 4 lat.

Rozbudowa pięciu historycznych hangarów potrwa około 2 lat. Dzięki temu baza będzie mogła pomieścić 24 nowe tankowce KC-46 Pegasus, które mają przybyć tu pod koniec 2026 r.

Na tegorocznym Tampa Bay AirFest, po raz pierwszy od 2016 roku można będzie zobaczyć Thunderbirds. Fani lotnictwa wojskowego będą mogli również podziwiać samoloty A-10 i F-18 Super Hornet.

Władze bazy ogłosiły także, że tegoroczny AirFest po raz pierwszy będzie gościł honorowych pilotów: uczniowie drugiej klasy szkoły podstawowej DeSoto otrzymali w piątek spersonalizowane kombinezony lotnicze i zostali zaproszeni do obejrzenia wydarzenia z bliska.

„Mam nadzieję, że będą zaskoczeni, pod wrażeniem tego, co ma nasz kraj i siły powietrznej, którą mamy w Stanach Zjednoczonych” – powiedział pułkownik Edward Szczepanik, zastępca dowódcy 6. Skrzydła Tankowania Powietrznego MacDill AFB.

Uczestnicy Tampa Bay AirFest powinni zaplanować przybycie wcześniej ponieważ spodziewany jest duży ruch. Władze miasta Tampa przypominają kierowcom, aby omijali South Himes Ave. ze względu na całkowite zamknięcie drogi z powodu robót drogowych na odcinku od West Bay Ave. do Interbay.

Ponadto żeglarze mogą obserwować wydarzenie z wody, ale nie wolno im przekraczać zabronionej strefy wokół bazy MacDill – osoby naruszające przepisy otrzymają wysokie mandaty.

Jeśli wybierasz się na pokazy, baza zaleca zabranie ze sobą:

  • Coś do ochrony słuchu
  • Puste butelki do napełnienia wodą
  • Krzesła składane (typu plecakowego)
  • Krem przeciwsłoneczny i okulary przeciwsłoneczne

Zakazane przedmioty to:

  • Broń palna i broń
  • Zabawki przypominające broń palną, wskaźniki laserowe
  • Parasole
  • Drony

Jeśli chodzi o kolejny AirFest, urzędnicy twierdzą, że może on powrócić najwcześniej w 2027 r. Jednak  bardziej prawdopodobne jest, że zostanie ponownie zorganizowany dopiero w 2028 r.

W piątek i sobotę bramy bazy McDill otwierają się o godzinie 8:00AM. Aby uzyskać więcej informacji na temat harmonogramu, kliknij tutaj.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Tampa Bay AirFest

NEWS Florida

Twórczość Taylor Swift będzie tematem jesiennych zajęć na Uniwersytecie Południowej Florydy

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzy profesorki z kampusu Uniwersytetu Południowej Florydy w Tampie łączą w swoich klasach popkulturę i poezję. Jesienią Emily Jones, Michelle Taylor i Jessica Cook będą uczyć o twórczości Taylor Swift.

Kurs LIT3301: Kulturoznawstwo i sztuka popularna, zawsze uwzględniał popkulturę. W nadchodzącym semestrze jesiennym studenci będą mieli okazję wziąć udział w części zajęć z podtytułem „Taylor Swift’s Eras”.

„Inni wykładowcy prowadzili zajęcia wokół Harry’ego Pottera, adaptacji Jane Austen, potworów w fikcji i tego typu rzeczy. Są to więc w dużej mierze zajęcia poświęcone popkulturze” – wyjaśniła Jessica Cook, profesor nadzwyczajna na USF.

Emily Jones, która także jest profesor nadzwyczajną języka angielskiego na uniwersytecie, jest samozwańczą „Swiftie” i twierdzi, że twórczość piosenkarki jest przykładem poezji miłosnej, dzięki której studenci mogą w pewnym sensie nawiązać kontakt z wcześniejszą poezją.

Zespół pedagogów planuje wykorzystać teksty Taylor Swift  i omówić artystkę jako „fenomen popkultury”. Trzy profesorki posłuchają również najnowszego albumu Swift „The Tortured Poets Department” i włączą jej najnowsze utwory do programu kursu.

Według Emily Jones, muzyka współczesna jest kontynuacją tradycyjnej poezji, której uczono się przez wieki. Daje świetną okazję do dalszego wchodzenia w świat muzyki.

 

Źródło: fox13
Foto: USF, YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Nie żyje samica manata o imieniu Juliet z Zoo w Tampie. Miała 65 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę Zoo Tampa z Lowry Park ogłosiło śmierć jednego z najstarszych znanych manatów na świecie. Pracownicy ogrodu poinformowali, że samica manata o imieniu Juliet miała ponad 65 lat i pozostawiła po sobie światowe dziedzictwo w zakresie ochrony i edukacji manatów.

W grudniu, ważąca 3045 funtów Juliet, została przeniesiona do Zoo Tampa w celu pilnej oceny lekarskiej w ośrodku intensywnej opieki medycznej w Manatee Critical Care Center, Davida A. Straza Jr.

Centrum jest jednym z zaledwie czterech ośrodków w USA zapewniających zaawansowaną opiekę ciężko rannym, chorym i osieroconym manatom.

Przez ponad cztery miesiące Juliet z powodzeniem przystosowywała się do nowego środowiska na basenach rehabilitacyjnych w zoo i utrzymywała kontakty towarzyskie z innymi manatami, według dr Cynthii Stringfield, starszej wiceprezes Zoo w Tampie ds. zdrowia, ochrony i edukacji zwierząt.

W zeszłym tygodniu Juliet przechodziła rutynowe badania lekarskie. Wykazywała problemy zdrowotne, które według lekarzy weterynarii, były związane z jej zaawansowanym wiekiem. Jednak nocy z soboty na niedzielę jej stan się pogorszył.

Jak poinformowały władze ogrodu zoologicznego, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok Juliet.

Według pracowników zoo, Juliet była ukochanym zwierzęciem, które podbiło serca wielu osób na całym świecie. Dzięki niej wielu z nich zaczęło troszczyć się o los krów morskich.

 

Źródło: fox13
Foto: Zoo Tampa
Czytaj dalej

NEWS Florida

Biden jedzie na Florydę promować zabijanie nienarodzonych dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Według doradców kampanii Joe Bidena, Prezydent wygłosi we wtorek na Florydzie przemówienie, w którym potępi nowy sześciotygodniowy stanowy zakaz aborcji i inne wysiłki mające na celu ograniczenie dostępu do aborcji w całym kraju.

Joe Biden będzie mówił o „wadze tych wyborów na rzecz wolności reprodukcyjnej w całym kraju”, podczas wydarzenia, które odbędzie się w Tampie na około tydzień przed wejściem w życie prawa stanowego, ograniczającego aborcje.

Prezydent powiąże także ograniczenia Florydy dotyczące procedury usuwania ciąży z innymi konsekwencjami unieważnienia wyroku w sprawie Roe przeciwko Wade w 2022 r. Ma wspomnieć o decyzji Sądu Najwyższego stanu Arizona z zeszłego tygodnia, która podtrzymała niemal całkowity zakaz aborcji z 1864 r., o czym pisaliśmy tutaj.

Joe Biden wyraża pełne poparcie dla dostępu do aborcji, a wiceprezydent Kamala Harris jest najważniejszym głosem administracji w tej kwestii.

Od czasu, gdy decyzja Sądu Najwyższego w sprawie Dobbsa uchyliła federalne prawo do aborcji w czerwcu 2022 r., Harris zorganizowała ponad 80 wydarzeń w 20 stanach poświęconych „wolności reprodukcyjnej”.

M.in. w zeszłym tygodniu wygłosiła w Arizonie przemówienie, w którym skrytykowała zakaz obowiązujący w tym stanie i powiązała go z rolą byłego prezydenta Donalda Trumpa w umożliwieniu wprowadzenia ograniczeń aborcyjnych.

Kampania Biden-Harris uderza w Republikanów, ponieważ coraz więcej stanów ogranicza aborcję. Wizyta Joe Bidena w Tampie jest częścią szerszych wysiłków kampanii mających na celu ogólnokrajową dyskusję na temat stanowych zakazów aborcji.

W kampanii uznano zakaz aborcji na Florydzie za szczególnie istotny, ponieważ po wejściu w życie, 6-tygodniowy zakaz będzie dotyczył całego południowo-wschodniej części kraju, biorąc pod uwagę to, że wiele kobiet w sąsiednich stanach, w których obowiązują  zakazy aborcji, udawało się na Florydę, aby usunąć ciążę.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, The White House
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu