Połącz się z nami

News USA

Kumulacje Mega Millions i Powerball rosną do zawrotnych sum. Razem dają 1,520 mld!

Opublikowano

dnia

Kumulacja Mega Millions wzrosła do szacunkowej kwoty 875 milionów dolarów po tym, jak w piątkowy wieczór nie wyłoniono zwycięzcy nagrody głównej. Szansa by zdobyć tą fortunę będzie już we wtorek. Tymczasem główna wygrana loterii Powerball także nie pozostaje daleko w tyle, w poniedziałek wyniesie 645 milionów.

Zwycięskie liczby w piątkowym losowaniu Mega Millions to 13, 25, 50, 51 i 66, a Mega Ball wyniosła 6. Według loterii było to 28. kolejne losowanie, w którym żaden los nie pasował do wszystkich sześciu liczb.

Kumulacja Mega Millions nie została wygrana od grudnia 2023 r., kiedy to dwa losy w Kalifornii podzieliły się nagrodą o wartości 394 milionów dolarów. Jackpot z opcją gotówkową w wysokości 413,5 miliona dolarów, będzie do zgarnięcia podczas następnego losowania, we wtorek 19 marca.

Choć w piątek nikt nie zgarnął głównej wygranej, pojedynczy los sprzedany w Nowym Jorku wytypował pięć białych liczb i wygrał nagrodę o wartości 1 miliona dolarów. Ogólne szanse na wygranie jakiejkolwiek nagrody Mega Millions wynoszą 1 do 24, ale szanse na wygranie jackpota wynoszą 1 do 302 575 350.

Rekordowa suma w wysokości 1,602 miliarda dolarów została wygrana na Florydzie 8 sierpnia 2023 roku. Nagroda ta jest największą na świecie, jaką kiedykolwiek wygrano jednym losem.

Według loterii, oto 6 największych jackpotów Mega Millions, jakie kiedykolwiek wygrano:

 • 1,602 miliarda dolarów na Florydzie w sierpniu 2023 r
 • 1,537 miliarda dolarów w październiku 2018 r. w Karolinie Południowej
 • 1,35 miliarda dolarów w styczniu 2023 r. w Maine
 • 1,34 miliarda dolarów w lipcu 2022 r. w Illinois
 • 1,050 miliarda dolarów w styczniu 2021 r. w Michigan
 • Obecny jackpot: 875 milionów dolarów

Główna wygrana Powerball także rośnie a pula nagród w następnym losowaniu, które odbędzie się w poniedziałkowy wieczór, wzrosła do szacunkowej kwoty 645 milionów dolarów. Opcja gotówkowa wynosi 307,3 miliona dolarów.

W sobotni wieczór żaden los nie pasował do wszystkich sześciu wylosowanych liczb – białych kul 12, 23, 44, 57, 61 i czerwonej Powerball 5. Mnożnik Power Play wyniósł 2X. 3 kupony sprzedane w Michigan, New Jersey i Południowej Karolinie trafiły wszystkie pięć białych kul, co dało nagrody o wartości 1 miliona dolarów. 35 losów wygrało po 50 000 dolarów a 6 losów po 100 000 dolarów.

To już drugi jackpot Powerball, który w 2024 roku przekroczył 600 milionów dolarów. Nadchodzące losowanie, które odbędzie się w poniedziałkowy wieczór, będzie 33. losowaniem w serii bez trafienia głównej wygranej. Ostatnia wygrana w Powerball miała miejsce 1 stycznia 2024 r. dzięki losowi kupionemu w Michigan, który zdobył nagrodę o wartości 842,4 mln dolarów.

W 2023 roku jackpot Powerball został trafiony pięć razy:

 • 6 lutego 2023 r. – 754,6 mln dolarów – Waszyngton
 • 4 marca 2023 r. – 162,6 mln dolarów – Wirginia
 • 19 kwietnia 2023 r. – 252,6 mln dolarów – Ohio
 • 19 lipca 2023 r. – 1,08 miliarda dolarów – Kalifornia
 • 11 października 2023 r. – 1,765 miliarda dolarów – Kalifornia

Losy na Powerball kosztują 2 USD za grę i są sprzedawane są w 45 stanach, Dystrykcie Kolumbii, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Losowania Powerball są transmitowane na żywo w każdy poniedziałek, środę i sobotę ze studia losowania Florida Lottery w Tallahassee.

Ogólne szanse na wygranie nagrody wynoszą 1 do 24,9. Szansa na wygranie jackpota wynosi 1 do 292,2 miliona.

10 największych jackpotów na obu amerykańskich loteriach:

 1. 2,04 miliarda dolarów (Powerball, 8 listopada 2022 r. — jeden zwycięski kupon).
 2. 1,765 miliarda dolarów (Powerball, 11 października 2023 r. – jeden zwycięski los).
 3. 1,586 miliarda dolarów (Powerball, 13 stycznia 2016 r. — trzy zwycięskie kupony).
 4. 1,58 miliarda dolarów (Mega Millions, 8 sierpnia 2023 r. — jeden zwycięski los).
 5. 1,537 miliarda dolarów (Mega Millions, 23 października 2018 r. — jeden zwycięski los).
 6. 1,348 miliarda dolarów (Mega Millions, 13 stycznia 2023 r. — jeden zwycięski los).
 7. 1,337 miliarda dolarów (Mega Millions, 29 lipca 2022 r. — jeden zwycięski los).
 8. 1,08 miliarda dolarów (Powerball, 19 lipca 2023 r. – jeden zwycięski los).
 9. 1,05 miliarda dolarów (Mega Millions, 22 stycznia 2021 r. — jeden zwycięski los).
 10. 875 milionów dolarów (Mega Millions, aktualna wygrana).

 

Źródło: cnn, powerball
Foto: istock, YouTube

 

News Chicago

America’s Beauty Show 2024. W Rosemont przez 3 dni rządziło piękno

Opublikowano

dnia

Autor:

„America’s Beauty Show 2024″ w Rosemont dobiegło końca! W poniedziałek dziesiątki profesjonalistów z branży kosmetycznej zebrało się na ostatni dzień trzydniowego wydarzenia, podsumowując niesamowite doświadczenie pełne edukacji, inspiracji i kontaktów.

W dniach 20-22 kwietnia, w Rosemont, IL, odbywały się jedne z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń branżowych w Stanach Zjednoczonych – America’s Beauty Show.

Podczas trzydniowego wydarzenia, uczestnicy mieli możliwość spotkania z największymi gwiazdami branży beauty, w tym celebrytami, influencerami, stylistami i ekspertami w dziedzinie makijażu, fryzjerstwa i pielęgnacji skóry.

Biorąc udział w w warsztatach i szkoleniach, prowadzonych przez specjalistów z branży beauty, mieli okazję do zdobycia nowych umiejętności i wiedzy, a także do networking’u z innymi profesjonalistami z branży.

Uczestnicy wyjechali ze świeżymi pomysłami, nowymi umiejętnościami i odnowioną pasją do branży kosmetycznej.

Tekst i zdjęcia: Jacek Boczarski
Czytaj dalej

News USA

Dom Billa Gatesa w stanie Waszyngton sprzedał się w ekspresowym tempie

Opublikowano

dnia

Autor:

Według doniesień Bill Gates ma teraz o jeden dom mniej. Stało się tak na początku tego miesiąca, kiedy współzałożyciel Microsoftu zawarł umowę sprzedaży należącego do niego domu o powierzchni 2430 stóp kwadratowych w Medina w stanie Waszyngton, jak podaje Realtor.com.

Nie wiadomo, za ile ostatecznie poszła nieruchomość. Pierwotnie została wystawiona na sprzedaż 29 marca, a cena wywoławcza wynosiła prawie 4,989 mln dolarów. Biil Gates, którego majątek szacuje się na 131 miliardów dolarów, kupił nieruchomość w kwietniu 2003 roku za 1 310 000 dolarów.

Jak podaje „Fortune”, przy sprzedaży domu Gates współpracował z biurem nieruchomości RE/MAX Northwest.

Nieruchomość z 1954 roku może poszczycić się „spektakularnym i budzącym podziw 180-stopniowym widokiem na Jezioro Waszyngton, panoramę Seattle i MTN” – czytamy w ogłoszeniu. Według opisu, dom znajduje się na działce o powierzchni 0,61 akra, obejmującej prywatną plażę. Do dyspozycji Gości jest tu także duży taras i ogród zen. Budynek jest wyposażony w cztery sypialnie, trzy pełne łazienki i ogrzewanie podłogowe.

Drugi dom Gatesa w Medina, o nazwie „Xanadu 2.0”, pozostaje jego własnością. Miliarder z branży technologicznej zainwestował dziesiątki milionów dolarów w budowę tego domu o powierzchni 66 000 stóp kwadratowych.

Medina zlokalizowana jest w powiecie King, gdzie Microsoft od dawna ma swoją siedzibę.

Bill Gates spędził 15 lat na stanowisku dyrektora generalnego Microsoft, a jego kadencja zakończyła się w 2000 r. W 2020 r. odszedł także z zarządu technologicznego giganta, aby „poświęcić więcej czasu swoim priorytetom filantropijnym, w tym globalnemu zdrowiu, rozwojowi, edukacji i rosnącemu zaangażowaniu w walkę ze zmianami klimatycznymi ”, jak zapowiedział.

Według Bloomberga miliarder nadal posiada około 1% akcji Microsoftu.

 

Źródło: foxbusiness, realtor.com
Foto: YouTube, Realtor.com
Czytaj dalej

News USA

Ogród Zoologiczny w San Francisco otrzyma parę pand wielkich z Chin

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek w Pekinie Burmistrz San Francisco, London Breed, ogłosiła wraz z urzędnikami z China Wildlife Conservation Association (CWCA) wypożyczenie pand dla tutejszego zoo. To pierwszy raz, gdy miasto będzie gościć te zwierzęta na dłuższą metę, o co zabiegało się prowadząc całoroczną kampanię społeczną.

W lutym San Diego ogłosiło, że otrzyma dwie pandy, gdy po raz pierwszy od ponad dwudziestu lat Chiny zgodziły się wysłać pandy do Stanów Zjednoczonych. San Francisco będzie kolejnym miastem, które gościć będzie te sympatyczne zwierzęta.

Chiny są domem jedynego naturalnego siedliska pand i właścicielem większości czarno-białych niedźwiedzi na świecie. Pekin pożycza zwierzęta innym krajom, traktując pożyczkę jako narzędzie dyplomacji i działalności na rzecz ochrony dzikiej przyrody.

San Francisco współpracowało ze społecznościami chińskimi i azjatyckimi, aby wspierać pandy przez prawie rok, aż do spotkania przywódców Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku w San Francisco w listopadzie ubiegłego roku, podczas którego spotkali się prezydenci USA i Chin.

Sekretarz generalny China Wildlife Conservation Association CWCA. Wu Minglu powiedział, że stowarzyszenie będzie współpracować z urzędnikami San Francisco, aby przygotować się na przybycie pand i zapewnić standardy techniczne dotyczące ich ochrony.

W USA przebywają obecnie tylko cztery pandy wielkie, wszystkie w zoo w Atlancie.

W ostatnich latach Chiny nie przedłużyły umów wypożyczenia tych zwierząt w ogrodach zoologicznych w Waszyngtonie i Memphis w stanie Tennessee, wywołując obawy, że kończą swoją historyczną „dyplomację pand” z krajami zachodnimi ze względu na napięcia geopolityczne.

Czarno-białe misie są symbolem przyjaźni amerykańsko-chińskiej od czasu, gdy Pekin podarował parę pand Narodowemu Zoo w Waszyngtonie w 1972 r., przed normalizacją stosunków dwustronnych. Chiny pożyczyły później pandy ogrodom zoologicznym, aby pomóc w rozmnażaniu młodych i zwiększeniu populacji.

Piątkowe oświadczenie poprzedza planowaną w tym tygodniu wizytę w Chinach sekretarza stanu USA, Antony’ego Blinkena.

W ostatnich miesiącach Waszyngton i Pekin zintensyfikowały wymianę dyplomatyczną, próbując złagodzić eskalację napięcia. Utrzymują się jednak tarcia dotyczące handlu, bezpieczeństwa narodowego i rozbieżnych stanowisk obu krajów w sprawie konfliktów, takich jak inwazja Rosji na Ukrainę i wojna Izrael-Hamas.

 

Źródło: npr
Foto: YouTube, istock/Sam Miz/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu