Najpiękniejsza Polka w USA
Laura Grum jest otwarta by wciąż próbować nowych rzeczy w życiu
21-letnia Laura Grum studiuje marketing i informatykę na Dominican University, oraz pracuje w Social Brand Miami. Pomaga także jako wolontariuszka w schronisku, ponieważ kocha zwierzęta, a jej marzeniem jest być ambasadorką Polski i inspirować młode dziewczyny.
A co warto zrobić w życiu? Na pewno podróżować po świecie, poznawać ludzi i różne kultury, mówi Laura Grum. Po drugie poznać przepisy na pyszności babci i mamy. no i ważne by coś robić dla innych i gdzieś się udzielać, chociażby w schronisku dla zwierząt.
Laura uznaje wiele osób w swoim życiu za ważne autorytety, ale na czele stawia swoją matkę chrzestną, ciocię Agnieszkę.
Słowa przyjaźń, miłość i szczęście są ulubionymi kandydatki do tytułu Miss Polish America, ponieważ są związane z pozytywnymi emocjami.
Johnny Depp i Leonardo DiCaprio to aktorzy, którzy są, według naszego Gościa, najprzystojniejsi, a szczerość, przyjaźń i szacunek to cechy, które Laurze imponują u innych osób.
Kandydatka do tytułu Miss Polish America pracuje posługując się telefonem, więc jest to przedmiot, bez którego nie wyobraża sobie swojego życia. Ważny jest także dla niej błyszczyk do ust i ukochany kot.

Jeśli chodzi o wakacje lub miejsce warte odwiedzenia w Stanach Zjednoczonych to są to, według Laury, Miami, Atlanta i Chicago.
Włochy, Australia i Chiny to z kolei kraje, w których nasz Gość najchętniej spędziłby swoje wymarzone wakacje.
Gdy Laura Grum ma nienajlepszy nastrój kupuje sobie miętowe lody. Humor poprawia jej także wyjście do kina na dobry film albo wyjście na kawę do Starbucks, która przywraca jej energię i ochotę do działania.

Nasz Gość lubi się ubierać w eleganckim stylu, więc kolory, które dominują w jej szafie to biały, czarny i szary. Poza tym lubi ubrania w kolorze niebieskim i czerwonym. Natomiast idealna dla Laury randka obejmowałaby plażę, bukiet czerwonych róż, oraz pyszne sushi, którego jest fanką.
Trzy życzenia, o które kandydatka do tytułu Miss Polish America mogłaby poprosić złotą rybkę to zwiedzenie całego świata, otworzenie własnego schroniska dla zwierząt, co jest jej marzeniem od dziecka, oraz wycieczka do Afryki i zobaczenie afrykańskiej przyrody na żywo.
Laura Grum powiedziała nam także, że lubi w sobie chęć i gotowość do działania.

Zapraszamy na wyjątkowe wybory Miss Polish America!
Zwyciężczyni prestiżowego konkursu Miss Polish America awansuje do finału i poleci do Polski by wziąć udział w wyborach Miss Polski. Taki tytuł zdobyły m.in. Aneta Kręglicka i Karolina Bielawska, które później zostały zwyciężczyniami konkursu Miss World.
Wydarzenie nie tylko celebruje piękno i urok Polek zamieszkujących Stany Zjednoczone, ale także stanowi platformę dla uczestników, którzy pragną reprezentować swoją społeczność na najwyższym poziomie.
W tegorocznej, piątej edycji konkursu, możemy spodziewać się jeszcze większych emocji i niespodzianek. Gospodarzami wieczoru będą dr Krzysztof Gojdź oraz Miss Polonia Ewa Jakubiec.
Gościem specjalnym wieczoru będzie gwiazda polskiej sceny muzycznej – Doda.
Wybory Miss Polish America odbędą się 9 marca o godzinie 8.00 PM w Copernicus Center. Bilety w cenie od 75 do 95 dolarów można kupić tutaj.

Sponsorzy konkursu: Royal Dental Care, Wellness and Beauty by M.D. Ventures, Husar Abatement, beeasly, Deli 4 You.
Patron medialny konkursu: Radio Deon Chicago.
Źródło: informacja własna
Foto: Miss Polish America
Najpiękniejsza Polka w USA
Dominika Żak przygotowuje się do finału Miss Intercontinental 2026 w Egipcie. Niedługo poznamy zwyciężczynię
Dominika Żak z Chicago – Miss Polonia Piękna z Przesłaniem 2025 oraz Najpiękniejsza Polka w Ameryce – jest oficjalną reprezentantką Polski na Miss Intercontinental 2026. W styczniu poleciała do Egiptu, by walczyć o tytuł jednej z najpiękniejszych kobiet świata. Wielki finał już 29 stycznia.
8 marca 2025 roku na scenie Copernicus Center Dominika Żak wygrała tytuł Najpiękniejszej Polki w Stanach Zjednoczonych 2025. 23-latka jest absolwentką Uniwersytetu Elmhurst, gdzie studiowała pielęgniarstwo. Od 2024 roku pracuje jako pielęgniarka na oddziale przed- i pooperacyjnym, a jej prawdziwą pasją jest zdrowie kobiet. Studiowała także za granicą, w Irlandii.
W czerwcu chicagowianka zdobyła tytuł Miss Piękna z Przesłaniem podczas finału konkursu Miss Polonia 2025, który odbył się w Warszawie.

Egzotyczny Egipt
14 stycznia, nad brzegiem Morza Czerwonego zgromadziło się 60 niezwykłych kobiet z całego świata – oficjalnie rozpoczęła się 53. edycja konkursu Miss Intercontinental. Przez ostatnie dni uczestniczki nie tylko przygotowywały się do finału, ale też poznawały historię Egiptu, jego krajobrazy i tradycje.
Według organizatorów globalna narracja o konkursach piękności wyraźnie się zmienia, a Miss Intercontinental jest częścią tej ewolucji. Piękno, które ma głos, staje się siłą, a współczesna odsłona konkursu stawia na podmiotowość, odporność psychiczną i solidarność.
To podmiotowość, która pozwala kobietom definiować siebie na międzynarodowej scenie, odporność potrzebna do przejścia intensywnej, niemal trzytygodniowej drogi pełnej wyzwań i rozmów, oraz siostrzeństwo rodzące się między kobietami z 60 krajów, które odkrywają wspólne ambicje i wartości. Idea „Power of Beauty” nie jest tu nagrodą samą w sobie, lecz uznaniem dla kobiet łączących siłę, inteligencję i człowieczeństwo.

Nad przebiegiem tej drogi czuwa panująca królowa, María Cepero z Portoryko, której obecność przypomina, czym ta podróż może się stać i jaką wagę może mieć dla przyszłej laureatki.
Korona to nie wszystko
Kto zostanie kolejną Miss Intercontinental i jaką spuściznę pozostawi po sobie? My trzymamy kciuki za Polkę – Dominikę Żak!
Źródło: Miss Intercontinental
Foto: Miss Intercontinental, Dominika Żak
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW
Emily Reng po konkursie Miss Universe: Czas by spełnić kolejne marzenia
Miss Polish America 2024, Wicemiss Polonia 2024 oraz pierwsza polonijna reprezentantka w konkursie Miss Universe 2025 wniosła do studia Radia Deon prawdziwie królewski blask. Emily Reng – ceniona za poczucie humoru, sportową pasję i niezwykłą życzliwość, szybko stała się jedną z najbardziej lubianych osobowości młodego pokolenia Polonii. Po intensywnym roku pełnym podróży, konkursów i publicznych wystąpień, wreszcie wróciła do Chicago, by spędzić czas z bliskimi i odpocząć.
„Wreszcie mogę się zrelaksować”
“Już prawie miesiąc po konkursie, więc teraz jestem wreszcie w domku z rodzinką, z koleżankami. Mam czas, żeby naprawdę porelaksować się troszeczkę” mówi Emily Reng, która listopad spędziła w Tajlandii, gdzie miały miejsce intensywne przygotowania do konkursu Miss Universe 2025.
Świąteczny okres sprzyja wyciszeniu, a Emily przyznaje, że Boże Narodzenie zawsze było dla niej wyjątkowe i bardzo smaczne dzięki polskim potrawom. Najbardziej zapadła jej w pamięć tradycja szukania pierwszej gwiazdki. Jako dziecko wychodziła z rodziną na dwór popatrzeć w niebo, a gdy wracali – prezenty czekały już pod choinką.
Mimo młodego wieku Emily Reng osiągnęła już bardzo dużo i zdobyła wiele cennych doświadczeń. Jej tegoroczne życzenia do św. Mikołaja były więc skromne. “W tym roku naprawdę myślę, że mam wszystko co bym chciała w życiu. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwa i bardzo wdzięczna” – zaznacza nasz Gość.
“Chcę wykorzystać platformę, którą dostałam”
Zapytana o to, jakie marzenia wykraczają poza świąteczne listy i materialne prezenty, Emily mówi bez wahania: praca charytatywna w Chicago. Miss Polish America 2024 już zaczęła działania dobroczynne, ale chciałaby bardziej się w nie zaangażować.
Otwartość i serdeczność Emily nie są tylko wizerunkowymi przymiotami – nasz Gość angażuje się w wydarzenia dla osób samotnych i bezdomnych, działa w środowisku polonijnym, a dobro innych stawia wysoko na liście priorytetów.

Emily Reng, sesja do konkursu Miss Universe 2025
Modeling: marzenie, które właśnie się spełnia
Od debiutu w konkursie Najpiękniejsza Polka w USA minęło prawie 2 lata, a Emily już wtedy wiedziała, że modeling jest jej wielkim marzeniem. Tego jednak nie dało się pogodzić z kontraktami konkursów piękności. Dziś, gdy jej przygoda z tą sceną dobiegła końca, otworzyły się nowe drzwi.
Wicemiss Polonia 2024 właśnie podpisała kontrakt z chicagowską agencją Ford Models.
Co dalej? Na razie to wielka niewiadoma. Czy będzie podróżować? Czy trafi na wybiegi? A może na sesje zdjęciowe do największych magazynów? “Chciałabym wszystko łączyć razem. Oczywiście każda modelka ma swój styl i drużyna modeling agency na pewno wybierają dla Ciebie co jest najlepsze, więc zobaczymy jak ta przygoda się zacznie, gdzie będę pracować” mówi nasz Gość.

Natalia Radkowski, Emily Reng i Julia Baranek, finalistki konkursu w Chicago
Podziękowania dla Polonii
Emily Reng jest ogromnie wdzięczna za wsparcie, które otrzymywała podczas konkursów. “Jak byłam na scenie międzynarodowej to nie tylko reprezentowałam samą siebie, tylko moją rodzinę i oczywiście mój kraj” zaznacza nasz Gość.
Do podziękowań Emily dołącza ciepłe życzenia Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku dla całej Polonii.
Początek nowego rozdziału
Choć kończy etap konkursów piękności, jej droga dopiero się zaczyna. Modeling, praca społeczna, dalszy rozwój – to obszary, w których pierwsza w historii polonijna reprezentantka Polski w konkursie Miss Universe, chce się spełniać.

Emily Reng skradła nasze serca – przed młodą królową Polonii w USA otwiera się rok pełen możliwości. A jej uśmiech – ten sam, którym tak hojnie dzieli się z innymi – na pewno będzie jej towarzyszył na tej nowej, ekscytującej drodze.
Gratulujemy wszystkich sukcesów i życzymy spełnienia marzeń!
Źródło: informacja własna
Foto: Magdalena Michalak
Polonia Amerykańska
Dominika Żak z Chicago będzie reprezentować Polskę w wyborach Miss Intercontinental 2026
Jak ogłosiło w piątek biuro konkursu Miss Polonia, Dominika Żak z Chicago – Miss Polonia Piękna z Przesłaniem 2025 oraz Najpiękniejsza Polka w Ameryce – została oficjalną reprezentantką Polski na Miss Intercontinental 2026.
Już w styczniu 2026 Dominika Żak poleci do Egiptu, by walczyć o tytuł jednej z najpiękniejszych kobiet świata – a my będziemy towarzyszyć jej w tej niezwykłej, pełnej emocji i wyzwań drodze. Przed naszą kandydatką intensywne przygotowania, treningi, sesje, przymiarki i mnóstwo pięknych momentów.
8 marca na scenie Copernicus Center Dominika Żak wygrała tytuł Najpiękniejszej Polki w Stanach Zjednoczonych 2025.
23-letnia zwyciężczyni konkursu jest absolwentką Uniwersytetu Elmhurst, gdzie studiowała pielęgniarstwo. Od 2024 roku pracuje jako pielęgniarka na oddziale przed- i pooperacyjnym, a jej prawdziwą pasją jest zdrowie kobiet. Studiowała także za granicą, w Irlandii.
W czerwcu chicagowianka zdobyła tytuł Miss Piękna z Przesłaniem podczas finału konkursu Miss Polonia 2025, który odbył się w Warszawie.

Źródło: Miss Polonia
Foto: Monika Jaronczyk Photography
-
News USA4 tygodnie temuUSA uderzają w Wenezuelę. Dyktator Maduro i jego żona pojmani
-
News USA3 tygodnie temuPełnotłuste mleko wraca do szkolnych stołówek po podpisie Prezydenta Trumpa
-
News USA4 tygodnie temuProtest przeciwko ICE w Minneapolis zakończył się zastrzeleniem kobiety przez agenta
-
News USA2 tygodnie temuTrump grozi użyciem Insurrection Act po kolejnych protestach w Minneapolis
-
News Chicago4 dni temuPolski CUD na autostradzie I-294. W nocy kierowca z Michigan wjechał pod prąd
-
News Chicago4 tygodnie temuMieszkańcy Chicago zorganizowali protest po zatrzymaniu prezydenta Wenezueli
-
News USA4 dni temuNowe nagranie: Wcześniejsza konfrontacja Alexa Prettiego z agentami federalnymi
-
Polonia Amerykańska2 tygodnie temuZmarła Bogna Kosina, krzewicielka polskiej kultury, wielki przyjaciel artystów i żeglarzy










