Połącz się z nami

Polonia Amerykańska

Bieg “Vivat 3 Maja” uczci święto polskiej Konstytucji w Orchard Lake w stanie Michigan

Opublikowano

dnia

Polskie Centrum Mediów w Orchard Lake w stanie Michigan zaprasza na bieg/spacer na 5 km “Vivat 3 maja – Bieg Konstytucji 3 Maja”. Obchody Święta Konstytucji 3 maja nawiązują do wydarzeń z 1791 roku, kiedy to została podpisana pierwsza konstytucja w Europie, a druga na świecie.

Każdy uczestnik Biegu otrzymuje numer startowy oraz koszulkę. Rejestracja uczestników już się rozpoczęła i będzie otwarta do 3 maja. Bieg będzie miał miejsce 4 maja 2024 r. o godz. 9:00AM – na terenie kampusu przy szkole Orchard Lake.

Opłata startowa wynosi obecnie 10 dolarów, ale po 30 marca wzrośnie do 20 dolarów. Opłata rejestracyjna pokrywa koszty wyprodukowania biegu i koszulki.

Więcej informacji na temat biegu można znaleźć tutaj. Rejestracji można dokonać tutaj.

 

Źródło: polishweekly
Foto: polishweekly

Polonia Amerykańska

Już niedługo 11 wspaniałych dziewcząt zawalczy o koronę Królowej Parady 2026

Opublikowano

dnia

Autor:

14 marca, podczas Wyborów Królowej Parady Dnia Konstytucji 3-Maja 2026, poznamy 11 kandydatek do korony. Zwyciężczyni będzie  reprezentować Polonię na wydarzeniach, imprezach i uroczystościach przez cały rok. Bilety na ten wyjątkowy wieczór można rezerwować do 1 marca.

Nagrodami w konkursie na Królową Parady są między innymi cenne stypendia przeznaczone na naukę. Kto przejmie koronę od Olivii KowalczykKrólowej Parady 2025? Tego dowiemy się już 14 marca 2026 roku, podczas Gali Polskości, która rozpocznie się o godzinie 5:30 p.m. w Allegra Banquets w Schiller Park.

W cenie biletu, kosztującego 160 dolarów, znajduje się open bar, gorący obiad, szwedzki stół, oraz przepyszne ciasta.

Rezerwacji biletów należy dokonać do 1 marca 2026 roku. Można to zrobić dzwoniąc pod numer telefonu: 773-742-1477 lub pisząc na adres mailowy zkpwusa@gmail.com.

Zdjęcia kandydatek: Marek Art

 

Źródło: Królowa Parady 3-Maja
Foto: StelmachLens
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

“Radosne Rodzinne Kolędowanie” z Akademią Muzyki PaSO, 18 stycznia, Kościół Św. Jana Brebeufa w Niles. Fot. StelmachLens

Opublikowano

dnia

Autor:

Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Dyskoteka dla młodzieży: Związek Klubów Polskich zaprasza na wieczór taneczny 23 stycznia

Opublikowano

dnia

Autor:

dyskoteka

W piątek 23 stycznia w Chicago odbędzie się dyskoteka skierowana do młodzieży, organizowana przez Związek Klubów Polskich w USA. Wydarzenie zaplanowano w godzinach od 7:00 pm do 11:00 pm i będzie okazją do wspólnej zabawy oraz integracji młodej Polonii.

Muzyka, atrakcje i królewska oprawa

O oprawę muzyczną zadba DJ Daniel Piwowarski, a dodatkową atrakcją wieczoru będzie 360 Photo Booth, pozwalający uczestnikom zachować pamiątkowe zdjęcia z imprezy. Wydarzenie zapowiadane jest w wyjątkowej oprawie, z udziałem Dam i Królowej Parady, co nadaje spotkaniu szczególny, uroczysty charakter.

Bilety, miejsce i organizacja

Wstęp na dyskotekę kosztuje 25 dolarów w przedsprzedaży (płatność Zelle) oraz 30 dolarów przy wejściu. Impreza odbędzie się w siedzibie Związku Klubów Polskich w USA przy 5835 West Diversey Avenue w Chicago. Organizatorzy przewidzieli również parking dla uczestników.

Kontakt i informacje

Szczegółowe informacje oraz możliwość zakupu biletów w przedsprzedaży można uzyskać, kontaktując się z Patrycją pod numerem telefonu 773-934-8683. Organizatorzy zachęcają młodzież do udziału i zapowiadają wieczór pełen dobrej energii, tańca i wspólnej zabawy.

 

Źródło: Królowa Parady 3 Maja
Foto: Chmee2
Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Kalendarz

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu