Połącz się z nami

News Chicago

Wojna na Bliskim Wschodzie trwa, podobnie jak protesty wobec niej w Chicago

Opublikowano

dnia

Kolejne demonstracje, zarówno proizraelskie jak i propalestyńskie, przyciągnęły w niedzielę setki osób w Chicago i Northbrook. W związku z trwającą już ponad miesiąc, wojną między Izraelem i Hamasem, narasta kryzys humanitarny w Gazie.

Według palestyńskiego Ministerstwa Zdrowia od wybuchu wojny w izraelskich nalotach zginęło ponad 11 000 palestyńskich cywilów w Gazie, w tym ponad 4500 dzieci.

Według izraelskich urzędników w niespodziewanym ataku Hamasu, który miał miejsce 7 października, zginęło ponad 1200 Izraelczyków. Ministerstwo Spraw Zagranicznych początkowo podało, że liczba ofiar śmiertelnych wynosiła 1400.

W niedzielę mówcy potępili niedawne izraelskie ataki na największy szpital w Gazie, które palestyńscy urzędnicy określili jako „śmiertelną pułapkę”. Izrael, nie przedstawiając dowodów, oskarżył Hamas o ukrycie stanowiska dowodzenia na terenie szpitala i pod nim, czemu organizacja i personel szpitala zaprzeczyli. Premier Benjamin Netanjahu oświadczył, że ze szpitala ewakuowano około 100 osób bezpiecznym korytarzem.

Hatem Abudayyeh, krajowy przewodniczący Amerykańskiej Sieci Społeczności Palestyńskiej, która zorganizowała niedzielny protest, powiedział, że jego grupa nie planuje w najbliższym czasie zaprzestania protestów.

Demonstranci nadal będą gromadzić się czy to pod domami polityków, w czasie spotkań w ratuszach, imprez lub pod ich biurami.

Grupa zamknęła ulicę przed domem kongresmenki Jan Schakowsky w Evanston i zajęła jej biuro. Zorganizowała także w czwartek protest okupacyjny w biurze senatora Seana Castena w Glen Ellyn i protestowała przed zbiórką pieniędzy na rzecz prezydenta Joe Bidena w Ignite Glass Studios, przy 401 N. Armor St.

Z kolei w Village Green Park w Northbrook proizraelscy protestujący zebrali się przeciwko pro-palestyńskiemu wydarzeniu.

Alison Pure-Slovin, dyrektor regionalna Centrum Simona Weisenthala na Środkowym Zachodzie, powiedziała, że grupa przygotowała to wydarzenie jako czuwanie ku czci prawie 240 zakładników wziętych przez Hamas podczas pierwszego październikowego ataku.

„Bez powrotu naszych zakładników nie będzie możliwe zawieszenie broni” – powiedziała Pure-Slovin.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube

News Chicago

Des Plaines wprowadza zakaz parkowania na części ulic. Stają tu głównie osoby zmierzające na O’Hare

Opublikowano

dnia

Autor:

Pasażerowie Międzynarodowego Lotniska O’Hare oraz uczestnicy wydarzeń na Allstate Arena, nie będą już mogli zostawiać samochodów na ulicach osiedlowych w Des Plaines. Za przekroczenie zakazu parkowania grozi grzywna w wysokości 250 dolarów.

Kilka ulic osiedlowych w Des Plaines, które znajdują się niedaleko stadionu Allstate Arena w Rosemont, będzie objęte strefami zakazu parkowania dla osób, które tam nie mieszkają. W poniedziałek rada miasteczka przyjęła decyzję o ustanowieniu zakazu.

Ograniczenia dotyczą:

  • Cedar Street, pomiędzy alejami Jarvis i Touhy.
  • Chase Avenue, pomiędzy Scott Street i Des Plaines River Road.
  • Jarvis Avenue, pomiędzy ulicami Cedar i Magnolia.
  • Hickory Street, pomiędzy alejami Chase i Touhy.
  • Magnolia Street, pomiędzy alejami Jarvis i Touhy.
  • Scott Street, pomiędzy alejami Jarvis i Touhy.
  • Curtis Street, pomiędzy Pratt Avenue a południowym krańcem ulicy.
  • Nimitz Drive, pomiędzy ulicami Curtis i Scott.
  • Sycamore Street, pomiędzy aleją Pratt i Central.

Wszystkie te ulice znajdują się po południowo-wschodniej stronie miasta. Pojawią się tu znaki ostrzegające kierowców o ograniczeniach w parkowaniu.

Na wyznaczonych ulicach kierowcy, którzy nie zastosują się do zakazu po raz pierwszy, zostaną ukarani grzywną w wysokości 100 dolarów. Kolejne mandaty będą skutkować karą w wysokości 250 dolarów.

Klienci lotnisk i uczestnicy wydarzeń w Allstate Arena nie są jedynymi osobami dotkniętymi zakazem. Ma on również na celu rozprawienie się z wypożyczalniami samochodów, które parkują samochody na ulicach osiedlowych zamiast na lotnisku.

Z zakazów zwolnieni są mieszkańcy poszczególnych ulic.

Zamiast zmuszać mieszkańców do nabywania naklejek parkingowych, policja będzie egzekwować zakaz dopiero po otrzymaniu skarg dotyczących zaparkowanych samochodów.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Des Plaines
Czytaj dalej

News Chicago

Lotnisko O’Hare najlepsze wg magazynu Global Traveller już 20-ty raz z rzędu

Opublikowano

dnia

Autor:

Co roku, od 20 już lat, Międzynarodowy Port Lotniczy O’Hare zdobywa najwyższe wyróżnienie w kategorii Najlepszego Portu Lotniczego w Ameryce Północnej według magazynu Global Traveller. W 2023 r. także nas nie zawiódł.

To był znaczący rok dla potężnego Międzynarodowego Lotniska O’Hare w Chicago. Podczas uroczystego otwarcia na początku 2023 r. odsłonięto rozbudowany i odnowiony Terminal 5, o poprawionej przepustowości i z dodanymi udogodnieniami dla pasażerów. Jego budowa trwała 4 lata i kosztowała 1,3 miliarda dolarów.

Komisja ds. sztuki publicznej kierowana przez Departament Spraw Kulturalnych i Wydarzeń Specjalnych Chicago (DCASE) oraz Departament Lotnictwa Chicago (CDA), nadała terminalowi nową, kolorową tożsamość. Znajduje się tu szereg publicznych instalacji autorstwa ponad 20 artystów z Chicago, o wartości 3,5 miliona dolarów.

Międzynarodowy Port Lotniczy O’Hare jest jednym z najlepiej skomunikowanych megawęzłowych portów lotniczych na świecie i jednym z niewielu lotnisk oferujących loty na wszystkie zamieszkałe kontynenty.

Dlatego fakt, że po raz kolejny został uznany za najlepszy port lotniczy w kraju w ankiecie czytelników GT Tested Magazine magazynu Global Traveller, nie jest zaskoczeniem

Badanie magazynu skierowanego do dobrze sytuowanych podróżnych — GT Tested Reader Survey, nagradza doskonałość w 104 kategoriach związanych z podróżami, w tym linie lotnicze, hotele, programy lojalnościowe i produkty związane z podróżami, w oparciu o opinie ponad 20 000 czytelników.

„Otrzymywanie tej nagrody od czytelników Global Traveler przez 20 lat z rzędu to zaszczyt i po raz kolejny udowadnia, że Chicago nie ma sobie równych, jeśli chodzi o uprzejmość i obsługę, jaką zapewniamy mieszkańcom i gościom”– powiedział burmistrz Chicago Brandon Johnson.

Wydawca i dyrektor generalny Global Traveller, Francis X. Gallagher, pochwalił O’Hare za oferowanie opcji i wygody, których brakuje wielu dużym portom lotniczym, jednocześnie gratulując konsekwentnego zdobywania tytułu przez 20 lat.

Międzynarodowe Lotnisko O’Hare zajęło także drugie miejsce na świecie w kategorii Najlepsza restauracja na lotnisku, za lotniskiem iGA Istanbul Airport, które zwyciężyło w kategoriach Najlepsze zakupy na lotnisku, Najlepsze lotnisko w Europie i Najlepsze ogólne lotnisko na świecie.

United Airlines, których siedziba mieści się w Willis Tower w Chicago, a największy węzeł przesiadkowy znajduje się na O’Hare, zajęło pierwsze miejsce w kategorii Najlepszych Transatlantyckich Linii Lotniczych, ale zostało pokonane przez Air Canada, które zdobyły tytuł Najlepszej Linii Lotniczej w Ameryce Północnej.

 

Źródło: secretchicago
Foto: YouTube, Międzynarodowe Lotnisko O’Hare
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago Park District poszukuje ratowników na sezon letni. Oferuje również szkolenie

Opublikowano

dnia

Autor:

Do lata pozostały jeszcze długie miesiące, ale dzielnica Chicago Park District przyjmuje zgłoszenia na sezonowych ratowników na miejskich plażach i basenach. Letni sezon pracy ratowników rozpoczyna się w maju i trwa do początków września. Pod koniec lata ratownicy sezonowi mogą otrzymać możliwość podjęcia pracy na pełen etat.

Aby złożyć wniosek, chętne osoby muszą mieć ukończone 16 lat do lipca przyszłego roku i zdać test umiejętności, aby uzyskać certyfikat. Po raz pierwszy w ramach aplikacji można zapisać się na test umiejętności.

Kandydaci muszą pomyślnie przepłynąć 200 jardów na czas, przepłynąć pod wodą 20 jardów i odzyskać przedmiot z dna basenu. Bezpłatne testy umiejętności zaplanowano na 22 grudnia, 3 lutego i 9 marca na różnych basenach w Park District.

Chicago Park District uruchamia także program dla osób chętnych do pracy ratownika, którego celem jest zapewnienie szkolenia w zakresie umiejętności niezbędnych do zdania egzaminu.

Zajęcia szkoleniowe będą odbywać się w ramach 15 sesji dwa razy w tygodniu od 8 stycznia do 1 marca w następujących lokalizacjach:

Austin Town Hall Park, 5610 W. Lake St.
Wtorki i czwartki, 5:00PM-7:00PM

Nash Park, 1833 E. 71
Poniedziałki i środy, 4:00PM-6:00PM

Park Centrum Społeczności Homan Square, 3559 W. Arthington
Poniedziałki i środy, 5:00PM-7:00PM

Park LaFollette, 1333 N. Laramie Ave.
czwartki 5:00PM-7:00PM i soboty 12.00PM-2.00PM

Każdy, kto weźmie udział w programie szkoleniowym, za ukończenie programu otrzyma stypendium w wysokości 475 dolarów. Rejestracja jest dostępna na stronie www.chicagoparkdistrict.com/lifeguard-explorers.

Więcej informacji o tym, jak zostać ratownikiem w Park District, można znaleźć na stronie www.chicagoparkdistrict.com/lifeguards.

Chicago Park District oferuje również podstawowe lekcje pływania, począwszy od 18 miesiąca życia, w ramach zimowego programu zajęć.

Zapisy na zimowe lekcje pływania rozpoczęły się w poniedziałek, a większość zajęć rozpoczyna się w tygodniu rozpoczynającym się 8 stycznia.

 

Źródło: cbs
Foto: YouTube, Chicago Park District
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu