Połącz się z nami

News Chicago

Sięgnijcie po portfele słysząc dzwonki ochotników Armii Zbawienia. Rusza akcja Red Kettle

Opublikowano

dnia

Już dzisiaj możecie usłyszeć charakterystyczne dzwonki i zobaczyć znajome czerwone garnki. W ponad 200 lokalizacjach w całym Chicago rozpocznie się kampania Armii Zbawienia „Red Kettle”. Jeśli nie masz gotówki, nie martw się, możesz przekazać swój datek za pomocą płatności zbliżeniowych, Google lub Apple Pay lub za pomocą kodu QR.

Zebrane datki zostaną wykorzystane na finansowanie różnych programów Armii Zbawienia, w tym banków żywności, programów pozaszkolnych, obozów letnich, ośrodków leczenia uzależnień i schronisk dla ofiar przemocy domowej.

Cel świątecznej zbiórki pieniędzy Armii Zbawienia to 18 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 5% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wzrost ten był częściowo spowodowany inflacją, poinformował Brian Duewel, dyrektor ds. komunikacji tej organizacji non-profit.

Od czasu pandemii Armia Zbawienia odnotowała spadek ogólnej liczby datków. Duewel stwierdził, że w latach 2020 i 2021 darowizny spadły o 1 milion dolarów, co stanowi kontynuację trendu w zeszłym roku. Wyższe ceny dotyczą nas wszystkich, dlatego dajemy mniej.

Kibice obecni na czwartkowym meczu Chicago Bears jako pierwsi usłyszeli bicie dzwonów i zobaczyli czerwone wiaderka. Dzięki współpracy z drużyną ochotnicy Armii Zbawienia przeprowadzili zbiórkę przy wejściach do Soldier Field i wewnątrz hal.

Wolontariusze z Red Kettle będą także na zewnątrz stadionu podczas wigilijnego meczu Bears przeciwko drużynie Arizona Cardinals. Darowizny można także przekazywać za pośrednictwem strony internetowej Armii Zbawienia.

W 1891 roku kapitan Armii Zbawienia Joseph McFee był zrozpaczony, ponieważ tak wielu biednych mieszkańców San Francisco cierpiało głód. W okresie świątecznym postanowił zapewnić bezpłatną kolację bożonarodzeniową osobom ubogim i dotkniętym ubóstwem.

Miał tylko jedną poważną przeszkodę do pokonania – finansowanie projektu.

Kiedy zastanawiał się nad tą kwestią, jego myśli wróciły do dni, gdy był marynarzem w Liverpoolu w Anglii. Przypomniał sobie, jak w Stage Landing, dokąd wpływały łodzie, stał duży, żelazny kocioł zwany „Garnek Simpsona”, do którego przechodnie wrzucali monetę lub dwie, aby pomóc biednym.

Następnego dnia kapitan McFee umieścił podobny garnek na przystani promowej w Oakland u podnóża Market Street. Wkrótce zdobył pieniądze, aby zapewnić potrzebującym należyte wyżywienie na Boże Narodzenie.

Sześć lat później pomysł „Red Kettle” rozprzestrzenił się z zachodniego wybrzeża na okolice Bostonu. W tym roku wspólne wysiłki w całym kraju zaowocowały wydaniem 150 000 obiadów bożonarodzeniowych dla potrzebujących.

W 1901 roku datki z akcji w Nowym Jorku zapewniły fundusze na pierwszą gigantyczną kolację w Madison Square Garden. Zwyczaj ten był kontynuowany przez wiele lat. Obecnie w USA Armia Zbawienia pomaga ponad 4,5 milionom ludzi w okresie Święta Dziękczynienia i Bożego Narodzenia.

Pomysł na „Red Kettle” Kapitana McFee zapoczątkował tradycję, która rozprzestrzeniła się nie tylko w całych Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie, nawet do tak odległych krajów jak Korea, Japonia, Chile i wiele krajów Europy.

 

Źródło: suntimes, Salvation Army
Foto: Salvation Army

News Chicago

Morton Arboretum zaprasza na rodzinne czwartkowe wieczory. Jutro z kulturą japońską

Opublikowano

dnia

Autor:

W Morton Arboretum trwają letnie wydarzenia Thursday Family Nights. Mieszkańcy Chicago i okolic mogą na nowo odkryć ponadczasową magię wieczoru na świeżym powietrzu i spędzać je z bliskimi w pięknym, parkowym otoczeniu. Już jutro będzie to specjalne wydarzenie tej serii – Nihon Night.

W jeden czwartek każdego letniego miesiąca – czyli jeszcze 25 lipca i 15 sierpnia – zwiedzający mogą także przebywać w ogrodzie do godziny 8:00PM z okazji specjalnych, tematycznych spotkań z serii Thursday Family Nights.

Te dwa wydarzenia obejmują tematykę kultury japońskiej (Nihon Night) i dziedzictwa latynoskiego (Noche de Familia). Uczestnicy będą mogli spróbować tradycyjnego rzemiosła, skosztować wyśmienitych potraw oraz poznać historię i tradycje każdej kultury.

Jutrzejsza Nihon Night obejmuje m.in.: sztukę japońskiego układania kwiatów, tworzenia latawców, origami, oraz piękną ceremonię puszczania latarni na wodę Tōro Nagashi (zachęca się uczestników do zakupu latarni w Internecie przed wydarzeniem). W trakcie wydarzenia serwowane będzie japońskie jedzenie a goście posłuchają japońskiej muzyki.

Wstęp na specjalne Thursday Family Nights dla członków Arboretum jest bezpłatny. Bilety dla gości kosztują 5 dolarów i należy je zakupić z wyprzedzeniem za pośrednictwem internetu. Bilet obejmuje wstęp do Arboretum po godzinie 5:00PM. Goście chcący odwiedzić Arboretum przed godziną 5:00PM muszą wykupić bilet wstępu ogólnego.

Wonder Woods Mini Golf, którego inaugurację zapowiadaliśmy tutaj, jest otwarty do późna w czwartkowe wieczory rodzinne. Pomysłowa i edukacyjna gra o tematyce dotyczącej drzew została specjalnie zaprojektowana dla Arboretum przy pomocy pracujących tu naukowców.

Bilety na Wonder Woods Mini Golf należy kupić online z wyprzedzeniem na konkretny, zarezerwowany przedział czasowy.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej

News Chicago

Powiat Cook wysyła pieniądze. Dostaniemy zwrot nadpłaconego podatku od nieruchomości

Opublikowano

dnia

Autor:

W zeszłym roku ponad 10 000 właścicieli nieruchomości w powiecie Cook nadpłaciło podatek od nieruchomości. Biuro Skarbnika rozpoczęło wysyłanie automatycznych zwrotów wartych łącznie 22 milionów dolarów.

Według Skarbnika Powiatu Cook, Marii Pappas, w nadchodzących dniach biuro wypłaci 22 miliony dolarów zwrotu. W większości przypadków osoby kwalifikujące się do jego otrzymania nie będą musiały składać wniosków ani wypełniać żadnych dokumentów.

W przypadku wielu seniorów i innych osób wartość ulg podatkowych jest większa niż kwota naliczonego podatku od nieruchomości, jak informuje Maria Pappas.

Prawie 6 tys. z tych zwrotów będzie wydanych w formie depozytów, a reszta zostanie wypłacona w postaci czeków do 9 sierpnia.

Jeśli mieszkańcy uważają, że przysługuje im zwrot pieniędzy, mogą odwiedzić stronę internetową Skarbnika Powiatu Cook, a następnie wybrać opcję „Your Property Tax Overview” i wprowadzić swój adres.

Urzędnicy twierdzą, że większość zwrotów trafi do właścicieli domów, którzy korzystają z różnych ulg związanych z podatkiem od nieruchomości.

Od uruchomienia programu automatycznych zwrotów w 2018 r., biuro Pappas zwróciło około 143,2 mln dolarów nadpłaconych podatków ponad 165 114 właścicielom nieruchomości, bez konieczności składania wniosków.

Podatek od nieruchomości płatny jest w dwóch rocznych ratach. Rachunki za pierwszą ratę to szacunkowa wysokość 55% całkowitego rachunku właściciela nieruchomości za poprzedni rok. Termin płatności pierwszej raty za rok 2023 przypadał 1 marca. Termin płatności drugiej raty rachunków za rok 2023 przypada 1 sierpnia.

 

Źródło: nbc, Cook County Treasurer’s Office
Foto: istock
Czytaj dalej

News Chicago

Eksplozja łodzi na Jeziorze Michigan spowodowała poważne obrażenia dwóch osób

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek dwóch mężczyzn zostało przetransportowanych do szpitala w poważnym stanie po tym, jak ich łódź eksplodowała na Jeziorze Michigan w pobliżu Waukegan. Zastępcy szeryfa powiatu Lake odpowiedzieli na zgłoszenie około 3:00PM w North Point Marina na północnych przedmieściach Winthrop Harbor IL.

Biuro szeryfa podało, że świadek eksplozji pomógł już sprowadzić pasażerów łodzi na brzeg, zanim służby przybyły na miejsce zdarzenia. Pływająca w okolicy łódź uratowała dwie ofiary i przetransportowała je do portu i przystani w Waukegan pod adresem 55 South Harbour Place.

Ofiary, 46-letni mężczyzna ze stanu Waszyngton i 55-letni mężczyzna z Franklin Park, zostali zabrani do Vista Medical Center East w Waukegan na leczenie z powodu oparzeń i zatrucia dymem.

Urzędnicy podali, że ich łódź długa na 25 stóp została odnaleziona w płomieniach około 2 mile na północny wschód od portu Waukegan. Łódź płonęła przez kolejne półtorej godziny, po czym zatonęła.

Na wezwanie dotyczące eksplozji odpowiedziały także straż przybrzeżna Stanów Zjednoczonych, policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois i jednostka morska Biura Szeryfa Powiatu Lake.

Na przybycie łodzi do portu czekali ratownicy medyczni. Poproszono o helikoptery medyczne, ale były one niedostępne ze względu na warunki pogodowe.

Według Zastępcy Szefa Biura Szeryfa Powiatu Lake, Christophera Covelli, obaj mężczyźni są w poważnym stanie, mają poparzenia i objawy zatrucia dymem. Przyczynę eksplozji bada policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu