Połącz się z nami

News Chicago

Święto Dziękczynienia lub Boże Narodzenie we Włoszech? Czemu nie – United ma promocyjne ceny

Opublikowano

dnia

Osoby planujące zimowe wyjazdy za granicę, liczą się z niemałymi kosztami. Ale istnieje sposób na uniknięcie rozbicia domowego banku, ponieważ United Airlines udostępniły nowe, tanie trasy między Chicago a Włochami. Linie ogłosiły także swój rozszerzony harmonogram lotów na przyszły rok, dla klientów już myślących o wakacjach.

Jak ogłosiły linie United Airlines, w listopadzie lot do Mediolanu kosztuje od 488 dolarów, w grudniu i styczniu 2024 od 478 dolarów.

Wraz z niższymi cenami tej zimy linie lotnicze z siedzibą w Chicago ogłosiły swój rozkład lotów na 2024 rok. United Airlines będą oferować w przyszłym roku największy w swojej historii rozkład lotów transatlantyckich. Dlatego już można zacząć planować swoją podróż na przyszłoroczne lato.

United będzie latać poprzez Atlantyk bez przesiadek do 38 miast, włączając w to pierwszy i jedyny bezpośredni lot między USA a Faro w Portugalii oraz nowe loty do Reykjaviku, Brukseli, Rzymu i Malagi, a także usługi do popularnych miejsc docelowych, takich jak Lizbona, Barcelona i Rzym, Nicea, Mediolan i Neapol.

Nowe połączenie do Faro w Portugalii

Od 24 maja United będzie pierwszą i jedyną linią lotniczą, która w ramach nowego połączenia z Nowego Jorku/Newark bezpośrednio połączy Stany Zjednoczone z Faro w Portugalii. Nowy lot ułatwi klientom z USA zwiedzanie portugalskiego regionu Algarve, w którym znajdują się jedne z najbardziej malowniczych plaż w kraju i imponujące zabytki.

Lot będzie realizowany cztery razy w tygodniu Boeingiem 757-200. United obsługuje obecnie więcej miejsc docelowych w Portugalii niż wszyscy przewoźnicy amerykańscy w ramach istniejących całorocznych połączeń między Nowym Jorkiem/Newark-Lizboną, a także usług sezonowych między Waszyngtonem/Dulles-Lizboną, Nowym Jorkiem/Newark-Porto i Nowym Jorkiem/Newark-Lizboną Ponta Delgada na Azorach.

Nowe loty do Reykjaviku, Rzymu, Brukseli i Malagi

23 maja linie United po raz pierwszy od lata 2022 roku wznowią sezonowe loty między Reykjavikiem a Nowym Jorkiem/Newark. Lot będzie odbywał się codziennie Boeingiem 757-200.

Dodatkowo United doda loty do niektórych z najpopularniejszych miejsc docelowych w Europie, w tym drugie codzienne połączenie między Nowym Jorkiem/Newark-Bruksela od 30 marca Boeingiem 757-200 oraz drugie codzienne połączenie między Waszyngtonem/Dulles-Rzym od 23 maja na pokładzie Boeinga 767-300. Co więcej, uruchomi codzienne loty z Nowego Jorku/Newark-Malaga Boeingiem 757-200 od 2 maja.

Wcześniejsze rozpoczęcie świadczenia usług sezonowych

Podczas gdy popyt na transatlantyckie podróże letnie utrzymuje się na najwyższym w historii poziomie, United coraz częściej widzi, że klienci wybierają wyjazdy w sezonie wiosennym.

Zeszłej wiosny linie United przewiozły przez Atlantyk o 33% więcej klientów niż w 2022 r., a linia lotnicza przewiduje, że popyt będzie nadal rósł dopiero wiosną 2024 r. Aby zapewnić klientom więcej czasu i możliwości odwiedzenia Europy, linia lotnicza wznawia kilka z jego najpopularniejsze trasy wcześnie, w tym:

  • Washington Dulles – Lizbona, Portugalia – od 15 lutego
  • Washington Dulles – Barcelona, Hiszpania – od 15 lutego
  • Washington Dulles – Rzym, Włochy – od 15 lutego
  • Nowy Jork/Newark – Nicea, Francja – od 30 marca
  • Chicago/O’Hare – Rzym, Włochy – od 30 marca
  • Chicago O’Hare – Mediolan, Włochy – od 30 marca
  • Nowy Jork/Newark – Neapol, Włochy – od 5 kwietnia
  • Nowy Jork/Newark – Malaga – od 2 maja
  • San Francisco – Rzym, Włochy – od 2 maja

Więcej lotów w regionie Azji i Pacyfiku oraz Ameryce Łacińskiej

Latem przyszłego roku siatka połączeń United na Pacyfiku powiększy się o ponad 30%, oferując usługi non-stop do 15 miejsc docelowych – w tym na najnowszych trasach linii lotniczej pomiędzy San Francisco-Manila i San Francisco-Pekin.

Latem przyszłego roku przewoźnik powiększy także liczbę lotów do Ameryki Łacińskiej o 10%, rozszerzając niektóre z najnowszych i najpopularniejszych tras na sezon letni. Najważniejsze to nowe połączenie pomiędzy Denver-San Juan; Denver-Montego Bay; Nowy Jork/Newark-Barbados i Nowy Jork/Newark-Curaçao.

 

Źródło: secretchicago, prnewswire
Foto: istock/patpongs/ Jacek_Sopotnicki/Xantana/martince2/

News USA

Disney Cruise Line ogłosił swój pierwszy statek z portem macierzystym w Azji

Opublikowano

dnia

Autor:

Prom Disney Adventure, obecnie budowany w stoczni MV Werften w Wismar w Niemczech, wypłynie w 2025 roku z singapurskiego Marina Bay Cruise Center i będzie odbywał rejsy przez co najmniej pięć lat w wyniku współpracy Disney Cruise Line i Izby Turystyki SIngapore.

Prom Disney Adventure będzie miał siedem obszarów tematycznych — Disney Imagination Garden, Disney Discovery Reef, San Fransokyo Street, Marvel Landing, Toy Story Place, Town Square i Wayfinder Bay. Będzie wykonywał rejsy trwające cztery lub pięć dni.

Mapa siedmiu obszarów tematycznych na statku Disney Adventure

Rejs po Azji Południowo-Wschodniej ma być niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny, z „wydzielonymi przestrzeniami i klubami dla dzieci, młodzieży i nastolatków, podczas gdy dorośli mogą zrelaksować się i odprężyć, korzystając z najwyższej jakości restauracji, salonów i spa”.

Oczekuje się, że statek będzie mógł pomieścić około 6700 gości i około 2500 członków załogi. Więcej szczegółów na temat pierwszego rejsu i wrażeń na pokładzie zostanie opublikowanych w późniejszym terminie.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: Disney
Czytaj dalej

News USA

Boeing kupi Spirit AeroSystems by ratować jakość i bezpieczeństwo samolotów

Opublikowano

dnia

Autor:

Boeing ogłosił plany przejęcia swojego kluczowego dostawcy, Spirit AeroSystems, co według niego poprawi jakość i bezpieczeństwo samolotów w obliczu zwiększonej kontroli ze strony Kongresu, linii lotniczych i Departamentu Sprawiedliwości. Transakcja będzie go kosztowała 4,7 miliarda dolarów.

Zakup Spirit AeroSystems odwróci długoterminową strategię Boeinga polegającą na zlecaniu kluczowych prac dotyczących samolotów pasażerskich firmom zewnętrznym. Takie podejście spotkało się z krytyką, ponieważ problemy w firmie Spirit zakłóciły produkcję i dostawy popularnych odrzutowców Boeinga, w tym 737 i 787.

Obawy o bezpieczeństwo osiągnęły punkt kulminacyjny 5 stycznia po wypadnięciu bocznego panelu samolotu Alaska Airlines 737 Max 9 na wysokości 16 tys. stóp nad Oregonem, o którym informowaliśmy tutaj. Wkrótce potem Federalna Administracja Lotnicza ogłosiła zwiększony nadzór nad Boeingiem i Spirit, producentem kadłuba samolotu.

Choć nikt nie odniósł poważnych obrażeń w wyniku styczniowego incydentu, to przeraził on pasażerów i podniósł alarm dotyczący bezpieczeństwa samolotów.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych naciska także na Boeinga, aby przyznał się do odpowiedzialności w związku z dwiema śmiertelnymi katastrofami lotniczymi z udziałem odrzutowców 737 Max, które miały miejsce ponad 5 lat temu.

Departament Sprawiedliwości stwierdził w majowym pozwie sądowym, że Boeing naruszył warunki ugody z 2021 r., która pozwoliła firmie uniknąć ścigania za działania, które doprowadziły do ​​katastrof w Etiopii i Indonezji, w których zginęło łącznie 346 osób.

Za wypadki obwinia się wadliwy czujnik w systemie kontroli lotu, a dochodzenie jest odrębne od śledztwa w sprawie styczniowego incydentu w samolocie Alaska Airlines, w którą zaangażowany był Spirit.

Boeing wydzielił Spirit z siedzibą w Wichita w stanie Kansas i niepowiązaną ze Spirit Airlines w 2005 roku. W ostatnich latach nasiliły się jednak problemy z jakością, m.in. panele kadłuba nie pasowały do ​​siebie wystarczająco dokładnie a otwory zostały nieprawidłowo wywiercone.

Spirit usunął swojego dyrektora generalnego w październiku i zastąpił go Patrickiem Shanahanem, byłym dyrektorem Boeinga, który pełnił funkcję pełniącego obowiązki sekretarza obrony w administracji Donalda Trumpa.

W maju firma Spirit poinformowała, że ​​zwalnia około 450 pracowników w zakładzie w Wichita z powodu spowolnienia produkcji, który nastąpił od styczniowego incydentu. Całkowita liczba pracowników wynosiła nieco ponad 13 000 osób.

 

Źródło: AP
Foto: YouTube, wikimedia/Jetstar Airways 
Czytaj dalej

News USA

Tzw. „zimne” rynki mieszkaniowe są szansą na niedrogi dom lub mieszkanie w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

Wysokie oprocentowanie kredytów hipotecznych i ograniczona podaż w dalszym ciągu powodują wzrost cen na amerykańskim rynku mieszkaniowym. Jak jednak wynika z nowego raportu opublikowanego przez Realtor.com, kupujący mogą odczuć ulgę w niektórych częściach kraju, gdzie rosnące zapasy doprowadziły do ​​spadku cen domów.

Są to miejsca zwane „zimnymi” rynkami mieszkaniowymi, na których domy mogą być wystawione na sprzedaż nawet przez ponad rok. Niewielki popyt wśród kupujących prowadzi do znacznego spadku cen katalogowych nieruchomości.

Z raportu wynika, że ​​rynki takie można obecnie znaleźć na południu, szczególnie wzdłuż wybrzeża Zatoki Meksykańskiej, w stanach takich jak Teksas, Floryda i Luizjana. W rzeczywistości spośród 20 „najzimniejszych” rynków mieszkaniowych w kraju 15 znajduje się w tych trzech stanach.

Na szczycie listy znajduje się Lake Charles w Luizjanie, za nim uplasowało się Houma w Luizjanie; następnie Panama, Punta Gorda i Naples – miasta na Florydzie. W Teksasie są to Brownsville, El Paso i Corpus Christi.

Realtor.com oparł swoją analizę na wielu czynnikach, w tym na liczbie dni, które nieruchomości spędzają na rynku, zmianach w stanie zapasów, wahaniach cen i liczbie unikalnych wyświetleń stron z listami nieruchomości.

W Teksasie, na Florydzie i w Luizjanie rynki mieszkaniowe są „zimne” najprawdopodobniej ze względu na tutejsze „wyjątkowe wyzwania” – twierdzą ekonomiści z portalu Realtor.com. Panują tu wysokie koszty ubezpieczenia domu.

Analitycy obwiniają kilka czynników za gwałtownie rosnące ceny ubezpieczeń; w tym gwałtowną pogodę, rosnące stawki reasekuracji i wzrost kosztów napraw domów gdy inflacja powoduje wzrost cen materiałów budowlanych.

Podczas pandemii Covid-19 ceny domów rosły w tempie niespotykanym od lat 70-tych XX wieku. Kupujący domy – skąpani w gotówce i pragnący większej przestrzeni podczas pandemii – skorzystali z ultraniskiego oprocentowania kredytów hipotecznych i zaczęli przeprowadzać się na przedmieścia.

Popyt był tak duży, a zapasy tak niskie, że w szczytowym okresie rynku niektórzy kupujący rezygnowali z oglądania i wycen domów lub płacili setki tysięcy ponad cenę wywoławczą.

Sytuację odmieniła Rezerwa Federalna, która rozpoczęła najbardziej agresywną kampanię podwyżek stóp procentowych od lat 80-tych XX wieku, próbując spowolnić gospodarkę i stłumić galopującą inflację. Wyższe stopy procentowe pomogły po raz pierwszy od lat podnieść średnie oprocentowanie 30-letnich kredytów hipotecznych powyżej 8%.

Z kolei wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych wywołało na rynku mieszkaniowym tzw. efekt „złotych kajdanek”.

Właściciele, którzy na początku pandemii ustalili swoją rekordowo niską stopę oprocentowania kredytów hipotecznych na poziomie 3% lub mniej, niechętnie sprzedawali, jeszcze bardziej ograniczając podaż i pozostawiając niewiele opcji chętnym potencjalnym nabywcom.

Według Freddie Mac, średnie oprocentowanie kredytu 30-letniego w zeszłym tygodniu spadło do 6,86% z 6,87%. Chociaż jest to spadek w stosunku do szczytowego poziomu 7,79% jesienią, nadal pozostaje ono znacznie wyższe niż najniższy poziom z czasów pandemii wynoszący zaledwie 3%.

 

Źródło: fox32
Foto: istock/Nuttawan Jayawan/ Dacharlie/monkeybusinessimages/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu