Połącz się z nami

News Chicago

Święto Dziękczynienia lub Boże Narodzenie we Włoszech? Czemu nie – United ma promocyjne ceny

Opublikowano

dnia

Osoby planujące zimowe wyjazdy za granicę, liczą się z niemałymi kosztami. Ale istnieje sposób na uniknięcie rozbicia domowego banku, ponieważ United Airlines udostępniły nowe, tanie trasy między Chicago a Włochami. Linie ogłosiły także swój rozszerzony harmonogram lotów na przyszły rok, dla klientów już myślących o wakacjach.

Jak ogłosiły linie United Airlines, w listopadzie lot do Mediolanu kosztuje od 488 dolarów, w grudniu i styczniu 2024 od 478 dolarów.

Wraz z niższymi cenami tej zimy linie lotnicze z siedzibą w Chicago ogłosiły swój rozkład lotów na 2024 rok. United Airlines będą oferować w przyszłym roku największy w swojej historii rozkład lotów transatlantyckich. Dlatego już można zacząć planować swoją podróż na przyszłoroczne lato.

United będzie latać poprzez Atlantyk bez przesiadek do 38 miast, włączając w to pierwszy i jedyny bezpośredni lot między USA a Faro w Portugalii oraz nowe loty do Reykjaviku, Brukseli, Rzymu i Malagi, a także usługi do popularnych miejsc docelowych, takich jak Lizbona, Barcelona i Rzym, Nicea, Mediolan i Neapol.

Nowe połączenie do Faro w Portugalii

Od 24 maja United będzie pierwszą i jedyną linią lotniczą, która w ramach nowego połączenia z Nowego Jorku/Newark bezpośrednio połączy Stany Zjednoczone z Faro w Portugalii. Nowy lot ułatwi klientom z USA zwiedzanie portugalskiego regionu Algarve, w którym znajdują się jedne z najbardziej malowniczych plaż w kraju i imponujące zabytki.

Lot będzie realizowany cztery razy w tygodniu Boeingiem 757-200. United obsługuje obecnie więcej miejsc docelowych w Portugalii niż wszyscy przewoźnicy amerykańscy w ramach istniejących całorocznych połączeń między Nowym Jorkiem/Newark-Lizboną, a także usług sezonowych między Waszyngtonem/Dulles-Lizboną, Nowym Jorkiem/Newark-Porto i Nowym Jorkiem/Newark-Lizboną Ponta Delgada na Azorach.

Nowe loty do Reykjaviku, Rzymu, Brukseli i Malagi

23 maja linie United po raz pierwszy od lata 2022 roku wznowią sezonowe loty między Reykjavikiem a Nowym Jorkiem/Newark. Lot będzie odbywał się codziennie Boeingiem 757-200.

Dodatkowo United doda loty do niektórych z najpopularniejszych miejsc docelowych w Europie, w tym drugie codzienne połączenie między Nowym Jorkiem/Newark-Bruksela od 30 marca Boeingiem 757-200 oraz drugie codzienne połączenie między Waszyngtonem/Dulles-Rzym od 23 maja na pokładzie Boeinga 767-300. Co więcej, uruchomi codzienne loty z Nowego Jorku/Newark-Malaga Boeingiem 757-200 od 2 maja.

Wcześniejsze rozpoczęcie świadczenia usług sezonowych

Podczas gdy popyt na transatlantyckie podróże letnie utrzymuje się na najwyższym w historii poziomie, United coraz częściej widzi, że klienci wybierają wyjazdy w sezonie wiosennym.

Zeszłej wiosny linie United przewiozły przez Atlantyk o 33% więcej klientów niż w 2022 r., a linia lotnicza przewiduje, że popyt będzie nadal rósł dopiero wiosną 2024 r. Aby zapewnić klientom więcej czasu i możliwości odwiedzenia Europy, linia lotnicza wznawia kilka z jego najpopularniejsze trasy wcześnie, w tym:

  • Washington Dulles – Lizbona, Portugalia – od 15 lutego
  • Washington Dulles – Barcelona, Hiszpania – od 15 lutego
  • Washington Dulles – Rzym, Włochy – od 15 lutego
  • Nowy Jork/Newark – Nicea, Francja – od 30 marca
  • Chicago/O’Hare – Rzym, Włochy – od 30 marca
  • Chicago O’Hare – Mediolan, Włochy – od 30 marca
  • Nowy Jork/Newark – Neapol, Włochy – od 5 kwietnia
  • Nowy Jork/Newark – Malaga – od 2 maja
  • San Francisco – Rzym, Włochy – od 2 maja

Więcej lotów w regionie Azji i Pacyfiku oraz Ameryce Łacińskiej

Latem przyszłego roku siatka połączeń United na Pacyfiku powiększy się o ponad 30%, oferując usługi non-stop do 15 miejsc docelowych – w tym na najnowszych trasach linii lotniczej pomiędzy San Francisco-Manila i San Francisco-Pekin.

Latem przyszłego roku przewoźnik powiększy także liczbę lotów do Ameryki Łacińskiej o 10%, rozszerzając niektóre z najnowszych i najpopularniejszych tras na sezon letni. Najważniejsze to nowe połączenie pomiędzy Denver-San Juan; Denver-Montego Bay; Nowy Jork/Newark-Barbados i Nowy Jork/Newark-Curaçao.

 

Źródło: secretchicago, prnewswire
Foto: istock/patpongs/ Jacek_Sopotnicki/Xantana/martince2/

News Chicago

Stylowy The Deer Path Inn w Lake Forest należy do 1% najlepszych hoteli na świecie

Opublikowano

dnia

Autor:

The Deer Path Inn z zewnątrz wygląda jak magiczna angielska chata schowana przy cichej, sąsiedzkiej uliczce. Nie jest to jednak pensjonat na angielskiej wsi. Nie jest to też wyszukany pięciogwiazdkowy hotel w Chicago. To ośrodek przypominający posiadłość na uroczych, północnych przedmieściach malowniczego Lake Forest.

The Deer Path Inn na przedmieściach Lake Forest należy do 1% najlepszych hoteli na świecie i zajął także 2. miejsce w rankingu ulubionych kurortów na Środkowym Zachodzie magazynu Travel + Leisure w roku 2023.

Zielone i bursztynowe liście delikatnie otaczają tu okna i ściany w stylu Tudorów, a posiadłość zdobią krzewy, żywopłoty i sezonowe kwiaty ozdobione sznurkami światełek.

Wewnątrz kamienne podłogi ciągną się od holu do salonu. Kominki trzaskają, a na drewnianych boazeriach wiszą malowane krajobrazy. Gazety spoczywają na skórzanych krzesłach, frędzle wiszą na mosiężnych klamkach, a gości wita niewielka figurka starego buldoga w czapce i z monoklem.

W dalszej części ulicy, przy historycznym rynku, zbudowanym w stylu angielskiej wioski, znajduje się wiele lokalnych firm. I choć niektóre z głównych atrakcji miasta – jak Marshall Field & Company – nie przetrwały próby czasu, Deer Path Inn ma się dobrze.

Budynek został pierwotnie zbudowany jako dom rodzinny w latach 50-tych XIX wieku, mniej więcej w tym samym czasie, w którym założono samo miasto Lake Forest. Hotel został oficjalnie otwarty w 1929 roku, a jego architektura inspirowana była dworkiem i zamkiem w Chiddingstone w hrabstwie Kent.

W 2015 roku budynek przeszedł całkowity remont, ale to, co widzą goście, jest nadal znajome, historyczne i wygodne.

Tutaj życie zwalnia: to miejsce, w którym rezerwacje kolacji przyjmowane są wyłącznie telefonicznie, co przekłada się na lepszą komunikację z gośćmi. Detale i osobiste powiązania mają znaczenie – począwszy od gumowych kaczek, które są starannie umieszczane na wannie gości, zanim ci się pojawią.

Wg menedżera Deer Path, Jamesa Barnetta, taki styl obsługi wymaga większej uwagi. To powrót do idei gospody – ciepłego, przyjaznego schronienia – niewielkiego miejsca z indywidualną obsługą. Tego właśnie pragną ludzie, kiedy tu przychodzą, robiąc przerwę od codzienności.

Do tych osób zaliczają się nie tylko goście spoza miasta. Jest wśród nich także wielu okolicznych mieszkańców, którzy przychodzą, by obejrzeć mecz piłki nożnej i zjeść kolację w pubie White Hart, czy też wypić poranną kawę w Hearth Room.

Wielu miejscowych również zostaje na noc – nawet jeśli mieszkają w pobliżu. Prawie połowa rezerwacji dokonywanych przez hotel pochodzi zazwyczaj z kodów pocztowych stanu Illinois, a goście cenią sobie  spersonalizowany akcent, który nadaje Deer Path Inn „atmosferę starego świata”.

Ten klimat ułatwia mniejszy rozmiar hotelu, w którym znajduje się zaledwie 57 pokoi.

Różnice rozpoczynają się już przy telefonicznej rezerwacji, w czasie której obsługa hotelu dokładnie wypytuje o życzenia gości. W ich pokojach umieszczane są specjalne przedmioty, zazwyczaj mające formę drobnych prezentów od lokalnych firm z dalszej części ulicy.

Na przykład goście zatrzymujący się podczas żydowskiego święta Rosz ha-Szana znaleźli w swoich pokojach kosz lokalnego miodu i jabłek z Amidei Mercatino, przytulnego targu na świeżym powietrzu, ukrytego w alejce Lake Forest w centrum miasta.

Natomiast rodziny zatrzymujące się z dziećmi prawdopodobnie znajdą książki na dobranoc lub inne skarby w niezależnej księgarni Lake Forest, dzięki którym ich pobyt będzie jeszcze bardziej niezapomniany.

Gości opanowuje tu nostalgia za przeszłością. Dziadkowie z okolicy, którzy chcieli zabrać swoje wnuki do Deer Path Inn, zainspirowali kierownictwo hotelu do stworzenia pakietu oferty specjalnie dla nich.

 

Źródło: nbc
Foto: Deer Path Inn, YouTube
Czytaj dalej

News USA

„American dream” – czy jeszcze istnieje? Mieszkańcy USA coraz bardziej wątpią

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak wynika z dwóch ostatnich sondaży, Amerykanie coraz rzadziej wierzą, że ci, którzy ciężko pracują, osiągną sukces, a ich dzieciom będzie lepiej niż im samym. Wyniki badania odzwierciedlają obawy, że tzw. „amerykański sen” przygasa – lub już wygasł.

„American dream” to narodowy etos Stanów Zjednoczonych wyrażający ideały demokracji, równości i wolności, na których budowano USA, amerykański sposób życia, amerykańskie społeczeństwo i kulturę.

Często jest używany również w znaczeniu „dorobienia się”, czyli doznania szczęścia poprzez ułożenia sobie życia, założenia rodziny, stworzenia „domu marzeń”, spełnienia w życiu osobistym według ogólnie przyjętych i propagowanych w bogatych społeczeństwach norm itp.

Wg definicji „American dream” Jamesa Truslowa Adamsa z 1931 roku: „życie powinno być lepsze i bogatsze i pełniejsze dla wszystkich, dawać możliwości każdemu według zdolności czy osiągnięć, niezależnie od klasy społecznej i miejsca urodzin”.

Idea „American dream” jest zakorzeniona w Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki, która głosi, że „wszyscy ludzie stworzeni są równymi” i że „Stwórca obdarzył ich pewnymi nienaruszalnymi prawami”, obejmującymi ”prawo do życia, wolność i dążenia do szczęścia”.

W październiku tego roku Washington Street Journal zapytał respondentów, czy wierzą, że „amerykański sen” („american dream”) nadal jest prawdziwy, czyli że jeśli będą ciężko pracować, osiągną sukces.

Zaledwie 36% pytanych stwierdziło, że to prawda, w porównaniu z 18%, które stwierdziło, że nigdy się to nie sprawdziło, i 45%, które stwierdziło, że kiedyś było to prawdą, ale teraz już nie jest.

Porównując to z badaniami przeprowadzonymi w 2012 i 2016 r., kiedy odpowiednio 53% i 48% ankietowanych stwierdziło, że „american dream” wciąż się spełnia, tendencja spadkowa jest wyraźna.

Według sondażu WSJ kobiety były bardziej pesymistyczne co do stanu „amerykańskiego snu” niż mężczyźni, podczas gdy młodsi ludzie byli znacznie bardziej pesymistyczni niż osoby powyżej 65. roku życia.

W porównaniu z poprzednimi sondażami odsetek osób przekonanych, że „amerykański sen” nigdy nie był rzeczywistością, wzrósł ponad dwukrotnie. Jako przyczyna spadku wiary w niego często jest wymieniana ogromna przepaść majątkowa wśród mieszkańców Ameryki.

 

Analiza Brookingsa z 2022 r. sugeruje, że Ameryka jest obecnie mniej merytokratyczna niż niektóre inne bogate kraje. „Nierówność majątkowa jest wysoka. A status majątkowy jest niepewny” – piszą autorzy.

Inni uczeni zauważają, że Amerykanie na przestrzeni pokoleń byli zwykle w lepszej sytuacji niż ich rodzice, co jest kolejnym miernikiem, według którego można zmierzyć „amerykański sen”.

Jednak Amerykanie coraz bardziej martwią się, że tendencja ta nie utrzyma się w przyszłości. W niedawnym sondażu NBC rekordowo niskie 19% respondentów stwierdziło, że jest przekonane, że pokolenie ich dzieci będzie miało się lepiej niż ich własne.

Dla odmiany ankieta Axios-Ipsos Latino z zeszłego roku wykazała, że 61% Latynosów wierzy, że jeśli będą ciężko pracować, mogą spełnić swój „american dream”.

Źródło: axios
Foto: YouTube, WSJ, istock/cla78/
Czytaj dalej

News Chicago

Rejs po zimowej rzece Chicago w gorącym jacuzzi? Nowa atrakcja rusza już w grudniu

Opublikowano

dnia

Autor:

Pływanie po rzece Chicago nie musi być ograniczone tylko do sezonu letniego. Firma Chicago Electric Boat Company ogłosiła, że w miesiącach zimowych będzie teraz oferować w mieście wynajem „łodzi z jacuzzi” oraz rejsy łodziami Duffy z ogrzewaniem.

„Wyobraźcie sobie to: bulgoczącą wannę z hydromasażem na łodzi pływającej po rzece Chicago. To nie tylko przejażdżka łodzią; to pływający raj, z którego możesz cieszyć się wyłącznie Ty” – czytamy w komunikacie Chicago Electric Boat Company.

90-minutowy rejs łodzią z hydromasażem dla sześciu pasażerów przyjmuje obecnie rezerwacje na grudzień, a także na rok 2024. Cena łodzi wynosi 158 dolarów za godzinę, a rejsy będą możliwe do realizacji od 8 grudnia.

Chociaż na łodziach nie będzie dozwolone jedzenie, pasażerowie mogą zabrać ze sobą alkohol. „Pamiętajcie, aby wyznaczyć trzeźwego kapitana” – radzi firma.

Jeśli chodzi o czystość, firma Chicago Electric Boat Company poinformowała, że łodzie są wyposażone w „wewnętrzny system filtracji”, który zarówno podgrzewa, jak i oczyszcza wodę w wannie z hydromasażem, gdy łódź jest zadokowana.

Całkowicie naturalny proces czyszczenia jest wolny od środków chemicznych. Metoda ta obejmuje użycie sondy chlorującej z delikatnym roztworem soli, gdy łódź jest zadokowana, co inicjuje proces elektrolizy w celu osiągnięcia najwyższego poziomu czystości wody – podaje firma na swojej stronie internetowej.

Chicago Electric Boat Company przekształciła także swoje popularne „łodzie Duffy”, umieszczając w nich wbudowany grzejnik.

„Wyobraźcie sobie, że płyniecie wzdłuż rzeki Chicago, ogrzani ciepłem prywatnego statku, otoczeni magiczną zimową scenerią. Twoja ulubiona przygoda na rzece trwa teraz cztery pory roku i nie możemy się doczekać, aż przeżyjesz nowy sezon na rzece”, czytamy na stronie firmy.

Rezerwacji rejsów można dokonywać tutaj.

Źródło: nbc
Foto: Chicago Electric Boat Company
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu