Połącz się z nami

News Chicago

Pritzker chce utworzyć jedną agencję stanową zajmująca się sprawami dzieci

Opublikowano

dnia

Obiecując, że Illinois stanie się najlepszym stanem w kraju pod względem dostępności opieki nad dziećmi, gubernator J.B. Pritzker przedstawił we wtorek plan konsolidacji wszystkich stanowych programów i funduszy na rzecz wczesnego dzieciństwa w jedną nową agencję stanową.

„Zarządzanie programami wczesnego dzieciństwa musi zostać ujednolicone, koncentrując się na służbie dzieciom i rodzinom, łagodzeniu obciążeń świadczeniodawców i promowaniu równości” – powiedział J.B. Pritzker na konferencji prasowej w Chicago.

„Inne stany, takie jak między innymi Kolorado, Nowy Meksyk, Massachusetts i Georgia, utworzyły już zjednoczoną agencję stanową zajmującą się wyłącznie wczesnym dzieciństwem. Nadszedł czas, aby Illinois zrobiło to samo.”

Obecnie stanowe usługi dla małych dzieci są rozproszone w trzech agencjach stanowych:

  • Rada ds. Edukacji stanu Illinois zarządza stypendiami dla najmłodszych dzieci, które pomagają w finansowaniu programów przedszkolnych na obszarach o ograniczonym dostępie do nich
  • Departament Opieki Społecznej zarządza programami, które dotują koszty usług opieki nad dziećmi, wizyt domowych i usług wczesnej interwencji dla rodzin o niższych dochodach
  • Departament ds. Dzieci i Rodziny odpowiada za wydawanie licencji dostawcom opieki dziennej

Celem konsolidacji usług przeznaczonych dla dzieci w jednej agencji jest ułatwienie dostępu i zmniejszenia biurokracji.

J.B. Pritzker ogłosił swój plan w dniu otwarcia jesiennej sesji weta Zgromadzenia Ogólnego. Aby rozpocząć wieloletni proces zmian, podpisał zarządzenie wykonawcze dotyczące reorganizacji funkcji. Zapowiedział, że wiosną będzie współpracował z prawodawcami nad ustawodawstwem w celu sformalizowania procesu.

W międzyczasie gubernator mianował Ann Whalen na dyrektorkę ds. przejścia w procesie konsolidacji. Przez ostatnie dwa lata pracowała ona jako dyrektorka ds. polityki w grupie wspierającej edukację Advance Illinois, a wcześniej w Departamencie Edukacji Stanów Zjednoczonych za administracji Obamy.

Pritzker ogłosił również, że utworzy zewnętrzny komitet doradczy, który zbierze uwagi od zainteresowanych stron w przygotowaniu propozycji konsolidacji. Komitetowi przewodniczyć będzie Bela Moté, dyrektorka generalna Carole Robertson Center for Learning, jednej z największych organizacji zajmujących się wczesnym dzieciństwem i rozwojem młodzieży w Chicago.

Wiosną ubiegłego roku prawodawcy stanowi zatwierdzili budżet na bieżący rok budżetowy, który obejmował zwiększenie środków na programy dla małych dzieci o 250 milionów dolarów.

Inicjatywa ta, nazwana przez Pritzkera Smart Start Illinois, obejmowała zwiększenie o 75 milionów dolarów stypendiów na rzecz wczesnego dzieciństwa; 130 milionów dolarów na stabilizację wynagrodzeń pracowników opieki nad dziećmi; podwyżkę o 40 milionów dolarów na programy wczesnej interwencji i 5 milionów dolarów na rozszerzenie programu wizyt domowych pracowników Departamentu Opieki Społecznej IDHS.

Inne inwestycje to 100 milionów dolarów na budowę nowych przedszkoli i ośrodków opieki dziennej oraz rozbudowę istniejących; 70 milionów dolarów na program pomocy w opiece nad dziećmi; 12 milionów dolarów na finansowanie stypendiów i praktyk zawodowych w celu zwiększenia liczby pracowników zajmujących się opieką nad dziećmi i 1,6 miliona dolarów na uruchomienie Dolly Parton Imagination Library.

Stanowy kurator edukacji Tony Sanders powiedział, że te inwestycje zaprocentują, gdy dzieci korzystające z tych usług przejdą przez szkołę i wkroczą w dorosłość.

„Badania nie pozostawiają wątpliwości, że finansowanie wysokiej jakości wczesnej edukacji to jedna z najlepszych inwestycji, jakie możemy poczynić jako państwo” – stwierdził. „Zwiększenie dostępu do przedszkoli prowadzi do lepszych wyników społecznych, ekonomicznych i życiowych dla wszystkich uczniów”.

 

Źródło: wttw
Foto: YouTube, Gov. JB Pritzker

News Chicago

Kane County Fair zaprasza na rodeo, aukcje zwierząt i mnóstwo innych atrakcji

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj rusza 155. coroczny jarmark Kane County Fair; nie zabraknie zwierząt, karuzel, pysznego jedzenia, pokazów rodeo, muzyki na żywo i innych atrakcji. Wydarzenie potrwa do niedzieli 21 lipca, na terenach targowych powiatu Kane, przy 525 S. Randall Road w St. Charles. Parking dla gości jest bezpłatny.

Do ulubionych przez fanów atrakcji jarmarku, które powrócą w tym roku, zalicza się małe zoo, wyścigi świń, zawody rodeo i aukcje zwierząt gospodarskich.

Targi odbywają się w godzinach od 3:00PM do 11:00PM w środę i czwartek, od południa do północy w piątek i sobotę oraz od południa do 10:00PM w niedzielę.

Karnet na wydarzenie można kupić za 25 dolarów. W środę i czwartek wstęp kosztuje 5 dolarów. W weekend dla dzieci w wieku 3–12 lat wynosi 5 dolarów, a dla starszych 10 dolarów. Dzieci do lat 3 mają codziennie wstęp bezpłatny.

Bilety na targi można kupić przy wejściu lub z wyprzedzeniem, klikając „Kup bilety” w prawym górnym rogu strony www.kanecountyfair.com/Fair-Information. Za zakup biletów kartą kredytową pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 4%.

Główne wydarzenia Kane County Fair to koncerty w Miller Lite Soundstage, profesjonalne mistrzostwa w ujeżdżaniu byków, Demolition Derby i weekendowy Classic JP Car Show.

Nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin, w tym Kidbucks Game Show, Rhinestone Roper, Kiddy Land i Swifty Swine Racing Pigs. Codziennie można też będzie oglądać snycerza Chada Kilpatricka przy pracy. Małe zoo będzie otwarte od czwartku do niedzieli, a aukcja bydła rozpocznie się o 1:00PM w niedzielę.

Chad Kilpatrick tworzy rzeźby przy pomocy piły łańcuchowej

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową targów powiatu Kane pod adresem www.kanecountyfair.com/Fair-Information lub zadzwoń pod numer (630) 584-6926.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Kane County Fair
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago sprząta po burzach. We wtorek ponad 100 tys klientów ComEd wciąż nie miało prądu

Opublikowano

dnia

Autor:

Co najmniej 6 tornad przeszło przez okolice Chicago w poniedziałek wieczorem, w tym tornado EF-1 w Near West Side, gdy region nawiedzały burze drugą noc z rzędu – podała National Weather Service. Ta liczba może być jednak większa. Mieszkańcy dotkniętych rejonów porządkują swoje podwórka.

Służba pogodowa potwierdziła także pojawienie się tornad w pobliżu Channahon, Oswego, Yorkville i Bridgeview oraz w Crown Point w stanie Indiana. Ich suma prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ służby pogodowe będą kontynuować ocenę szkód spowodowanych przez burze i raporty o ponad 25 możliwych tornadach.

We wtorek wieczorem około 110 000 klientów ComEd nadal nie miało prądu, a przedsiębiorstwo energetyczne poinformowało, że niektórzy mieszkańcy odzyskać dostęp do Internetu dopiero w piątek. W szczytowym momencie przerw w dostawie prądu nie miało ponad 220 000 klientów.

Zgłoszono niewiele obrażeń spowodowanych burzą, ale 44-letnia Laura Nagel z Cedar Lake w północno-zachodniej Indianie zmarła, gdy drzewo upadło na jej dom, jak poinformowało biuro koronera.

Służba pogodowa ustaliła, że ​​w rejonie Chicago doszło do powstania tzw. derecho – dość rzadko występującego systemu burz, rozległego na co najmniej 250 mil, który charakteryzuje się silnymi wiatrami. Wiatr wiał z prędkością 50-70 mil na godzinę.

Derecho, które miało miejsce w sierpniu 2020 r., wywołało co najmniej siedem tornad w północnym Illinois i pozbawiło prądu około 850 000 klientów. Jedno z nich przeszło wtedy przez Rogers Park.

Straż Pożarna w Chicago potwierdziła tylko jeden przypadek obrażeń związany z burzami. 40-letnia kobieta została zabrana do Centrum Medycznego Uniwersytetu Loyola w poważnym stanie z urazem głowy po tym, jak drzewo spadło na jej samochód przy 1700 North Austin Avenue.

Policja stanowa Illinois podała, że ​​w pobliżu Channahon kilka pojazdów zaplątało się w przewody elektryczne wysokiego napięcia, które spadły na autostradę międzystanową nr 55 w pobliżu Arsenal Road.

Jedna osoba została zabrana do pobliskiego szpitala z obrażeniami związanymi z tym incydentem. Autostrada miała być zamknięta w obu kierunkach do środy rano.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

200 właścicieli domów na West Side dostanie dodatkową pomoc po powodzi z 2023 r.

Opublikowano

dnia

Autor:

Burmistrz Brandon Johnson dodaje 5 milionów dolarów do istniejącego programu naprawy szkód po powodzi dla mieszkańców West Side dotkniętych rekordowymi ulewnymi deszczami w lipcu ubiegłego roku. Dodatkowe finansowanie ogłosił we wtorek w czasie wystąpienia w Bibliotece Publicznej na West Chicago Avenue w Austin.

Z funduszy skorzysta do 200 właścicieli domów, głównie seniorów, mieszkających w domach jednorodzinnych lub domach jedno- lub dwumieszkaniowych w West Side. Każdy beneficjent może otrzymać pomoc w wysokości do 25 000 dolarów. Do dofinansowania kwalifikują się tylko rodziny, których całkowity dochód jest równy lub niższy od średniego dochodu obszaru.

Miejski program naprawy powodziowej zapewnia fundusze właścicielom domów, których piwnice zostały zniszczone w wyniku poważnej powodzi w West Side w lipcu 2023 r., po tym jak ulewa przyniosła opady wielkości 9 cali.

Z analizy WBEZ wynika, że ​​w całym mieście w pierwszych dwóch tygodni po tej burzy złożono ponad 12 000 raportów o zalaniu piwnic.

Kwota 5 milionów dolarów zostanie przekazana wraz z przyznanymi już 172 milionami dolarów z funduszy FEMA. Aby dostać pomoc nie będzie potrzebne złożenie wniosku, Miejski Departament Mieszkalnictwa będzie współpracował bezpośrednio z liderami społeczności i organizacjami, aby zidentyfikować najbardziej potrzebujących właścicieli domów.

Po silnych burzach, które miały miejsce w ostatnich dniach, od 50 do 60 osób zadzwoniło do miasta i także zgłosiło zalanie swoich piwnic, poinformował Randy Conner, komisarz Departamentu Gospodarki Wodnej w Chicago.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu