Połącz się z nami

News Chicago

Masz zbędny płaszcz lub zimową kurtkę? Przekaż imigrantowi mieszkającemu na ulicy

Opublikowano

dnia

Krajowa organizacja, która zapewnia bezpłatne okrycia wierzchnie potrzebującym dorosłym i dzieciom, współpracuje z miastem Chicago, aby tej zimy przekazać migrantom 18 000 płaszczy. Jednak aby osiągnąć ten cel, potrzebuje naszych darowizn.

One Warm Coat współpracuje z organizacjami non-profit w całym Chicago – w tym Cradles to Crayons, Chicago Lights i Erie Health – aby przekazać oddawaną przez mieszkańców odzież wierzchnią do końca października.

Beth Amodio, prezes i dyrektorka generalna organizacji, poinformowała, że grupa potrzebuje płaszczy w każdym rozmiarze, od niemowlęcych po męskie 4XL.

Według strony internetowej grupy płaszcze powinny być czyste, nowe lub lekko znoszone i nie powinny mieć plam, dziur ani zepsutych zamków błyskawicznych.

Na stronie internetowej One Warm Coat znajduje się mapa pokazująca, gdzie można zostawić płaszcze w Chicago. Wg Amodio ponad 100 lokalnych lokalizacji, przyjmuje kurtki.

Osoby, które nie mogą przekazać odzieży, mogą pomóc, przekazując pieniądze na rzecz One Warm Coat lub organizując zbiórkę płaszczy, zachęca do włączenia się do akcji Amodio.

Od sierpnia 2022 r., kiedy gubernator Teksasu Gregg Abbott i inni politycy ze stanu granicznego, niezadowoleni z federalnej polityki imigracyjnej, przysłali autobusami do Chicago ponad 18 500 migrantów, ubiegających się o azyl.

Większość migrantów pochodzi z Wenezueli, która zmaga się z wstrząsami politycznymi i kryzysem gospodarczym, którego skutkiem są poważne niedobory żywności i leków, rosnąca inflacja i bezrobocie oraz brutalna przestępczość.

Podczas gdy tysiące osób znajdują prowizoryczne domy w schroniskach miejskich i na komisariatach policji w Chicago, Beth Amodio stwierdziła, że grupę najbardziej niepokoją doniesienia o setkach osób, w tym wielu dzieciach, śpiących na zewnątrz w prowizorycznych namiotach.

„Dzieci i osoby starsze są bardziej podatne na problemy takie jak hipotermia niż zdrowi dorośli, ponieważ ich ciała nie są w stanie regulować temperatury ciała jak u dorosłych” – tłumaczy dyrektorka One Warm Coat. „Nawet przy temperaturze 50 stopni Fahrenheita może wystąpić hipotermia, szczególnie w przypadku długotrwałego narażenia, np. przebywania poza domem przez noc”.

Datki można także przekazywać na rzecz fundacji Cradles to Crayons, Chicago Lights i Erie Health. Można także kontaktować się z tymi grupami, aby sprawdzić, czy potrzebują pomocy w dostarczeniu płaszczy.

„Chcemy mieć pewność, że odzież wierzchnia trafi w ręce osób, które jej potrzebują, zanim zrobi się naprawdę bardzo zimno” – mówi Beth Amodio. Posiadanie zimowego płaszcza „to niewielka, ale namacalna rzecz, która może mieć ogromny wpływ na życie człowieka”.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: Luis Garcia, One Warm Coat, istock/ Studio Grand Web/

News Chicago

15-latek z Glenwood zwabił i zamordował Przemka Bogdanowicza z Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

15-latek z Glenwood został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia, po tym jak w piątek, 5 lipca, zastrzelił 46-letniego mężczyznę z Chicago. Jego ofiarą był Przemek Bogdanowicz, rzekomo zwabiony przez nastolatka na spotkanie za pośrednictwem mediów społecznościowych, pod fałszywym pretekstem.

Zgłoszenia w sprawie wypadku samochodowego i strzelaniny przy ulicy 400 Longwood Drive, tuż obok szkoły podstawowej, policja otrzymała w piątek, 5 lipca, po godzinie 3.00PM.

Przemek Bogdanowicz zmarł w miejscowym szpitalu po tym, jak został postrzelony w swoim samochodzie przez dziecko, które fałszywie przedstawiło się jako osoba dorosła, gdy porozumiewali się za pomocą komunikatorów, poinformował w komunikacie prasowym szef policji Glenwood Derek Peddycord.

Według policji cel spotkania był towarzyski, ale nie ujawniono więcej szczegółów na jego temat.

Jak podano w komunikacie, 15-latek wsiadł do samochodu Bogdanowicza po przybyciu na miejsce spotkania i „w ciągu kilku chwil” wyciągnął broń i zastrzelił 46-latka. W niedzielę 15-latek został zatrzymany.

Nastolatek został zatrzymany w poniedziałek i usłyszał zarzuty morderstwa pierwszego stopnia.

Ostatnie pożegnanie Przemka Bogdanowicza odbędzie się dzisiaj w Skaja Terrace Funeral Home, 7812 N. Milwaukee Ave., Niles IL, w godzinach od 4.00PM do 8.00PM. Pogrzeb będzie miał miejsce w piątek, modlitwa rozpocznie się o godz. 10:15AM, po czym kondukt żałobny wyjedzie do kościoła Św. Jana Brebeuf na Mszę Św. o godz. 11.00AM.

Według zamieszczonych kondolencji Przemek Bogdanowicz pracował jako nauczyciel.

Źródło: chicagotribune, wgn
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

W Instytucie Sztuki w Chicago trwa czasowa wystawa „My New Yorks” Georgii O’Keeffe

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowojorskie drapacze chmur słynnej Georgii O’Keeffe możemy podziwiać w Art Institute of Chicago do 22 września. Ekspozycja zatytułowana „My New Yorks” bada związek artystki z Nowym Jorkiem.

Georgię O’Keeffe (1887-1986) niełatwo scharakteryzować pod względem określonego stylu artystycznego. Według kuratorki Annelise K. Madsen, w pracach artystki jest zarówno twardość i miękkość – twarde geometryczne linie i miękkie organiczne formy, które malarka łączy w zaskakujący sposób i w zaskakujących momentach w swoich kompozycjach.

O’Keeffe ukształtowała trajektorię amerykańskiego modernizmu. Odegrała ważną rolę w upowszechnianiu sztuki amerykańskiej w Europie w czasach, kiedy to Europa odgrywała znaczącą rolę w kształtowaniu ówczesnych prądów w sztuce. Była jedną z niewielu kobiet-artystek o tak wpływowej pozycji.

Inspirację twórczą znajdowała w życiu wiejskim amerykańskiego Południa, a zwłaszcza Nowego Meksyku, gdzie się osiedliła pod koniec życia.

Prace pokazane na wystawie w Instytucie Sztuki powstały między 1925 a 1930 rokiem i prezentują jej intymny obraz miasta, z czasu gdy mieszkała w Nowym Jorku. Stanowią przykład jej przekonania, że tworzone przez nią obrazy są odbiciem jej własnych myśli i uczuć.

W 1926 roku O’Keeffe powiedziała: „Nie można malować Nowego Jorku takim, jaki jest, ale raczej takim, jakim się go odczuwa”.

Seria inspirowana jest drapaczem chmur, w którym O’Keeffe mieszkała podczas swojej nowojorskiego okresu swojego życia, Shelton Hotel. Był to wówczas najwyższy wieżowiec mieszkalny na świecie.

Wystawę Georgii O’Keeffe: „My New Yorks” można oglądać do 22 września w Art Institute of Chicago, przy 111 S. Michigan Ave. Bilety są dostępne tutaj.

13 lipca odbędzie się wykład profesor Annie Morse, zatytułowany „Przechwytywanie impulsu elektrycznego — Georgia O’Keeffe i krąg Stieglitza”. Wstęp na wykład wymaga rejestracji.

Georgia O’Keeffe

 

Źródło: wttw, wikipedia
Foto: wikimedia, Art Institute Chicago
Czytaj dalej

News Chicago

Morton Arboretum zaprasza na wieczorne koncerty w plenerze w czasie wakacji

Opublikowano

dnia

Autor:

Letnie koncerty w Morton Arboretum to wspaniała okazja by z przyjaciółmi i rodziną cieszyć się muzyką i relaksem na świeżym powietrzu. W ramach Arbor Evenings muzykę na żywo zapewniają różne zespoły, a goście mogą także cieszyć się  jedzeniem i napojami, tańczyć, grać w gry trawnikowe i oglądać malownicze zachody słońca na Frost Hill.

Wstęp do Arboretum i na Arbor Evenings rozpoczyna się o godzinie 5:15PM a sam koncert trwa od 6:00PM do 8:00PM. Uczestnicy mogą kupować napoje, lody i pozycje menu w różnych food truckach.

Parking dla osób niepełnosprawnych dostępny jest w odległości od jednej trzeciej do ćwierć mili od miejsca wydarzenia, a w pobliżu obszaru koncertowego dostępna jest ograniczona liczba miejsc siedzących.

Bilety na środowe koncerty w Morton Arboretum kosztują 10 dolarów dla osób od 13 lat dla członków. Bilety dla gości kosztują 15 dolarów dla osób powyżej 13 lat, 5 dolarów dla dzieci od 2 do 12 lat. Dzieci do lat 2 nie płacą za wstęp. Bilety można kupić tutaj.

W przypadku trudnych warunków pogodowych posiadacze biletów zostaną powiadomieni e-mailem i otrzymają możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji biletów na inny termin.

Zakup biletu pomaga wesprzeć misję Morton Arboretum polegającą na sadzeniu i ochronie drzew na rzecz bardziej ekologicznego, zdrowszego i piękniejszego świata, w którym ludzie i drzewa egzystują się razem.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu