Połącz się z nami

NEWS Florida

Trudna pogoda w Tampa Bay. Spodziewajcie się burz i silnego wiatru

Opublikowano

dnia

W czwartek przez cały dzień w Tampa Bay będzie obowiązywał „First Alert Weather Day”. W ciągu dnia będą okresowo przechodzić przelotne opady deszczu i burze. Centrum prognoz burz umieściło część obszaru na niewielkim lub na poziomie 2 ryzyka wystąpienia silnych burz i izolowanych tornad.

W czwartek mieszkańcy Tampa Bay mogą spodziewać się wystąpienia silnych burz. Dlatego warto mieć włączone alerty w aplikacji pogodowej ABC7 First Alert. Aplikacja jest bezpłatna.

Szansa na wystąpienie trudnych warunków pogodowych wynika ze zderzenia dwóch wzorców pogodowych: obszaru niskiego ciśnienia w południowo-zachodniej zatoce, utworzonego przez pozostałości burzy tropikalnej Max i ciepłego frontu wiszącego nad zatoką Tampa.

Wiatr będzie silny przez cały czwartek, dochodząc do prędkością do 20-30 mph, chwilami w porywach do 40 mph. Wzdłuż okolicznych plaż obowiązują zalecenia dotyczące surfowania, związane z niebezpiecznymi prądami rozrywającymi. Wiatry sprowadzą na wybrzeże fale o wysokości 4–5 stóp, które spowodują erozję wybrzeża i niewielkie powodzie przy przypływie.

Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów przez większą część dnia wyniesie 70%.

Niskie ciśnienie utrzyma się do soboty. Przez całą sobotę także będą pojawiać się przelotne opady deszczu i burze. Maksymalne temperatury nie przekroczą 80 kilku stopni Fahrenheita. Według National Weather Service średnie temperatury w połowie października w Tampie mieszczą się zazwyczaj w przedziale od 60 kilka do 80 kilka stopni.

Oczekuje się, że chłodny front atmosferyczny przejdzie przez obszar Tampa Bay wieczorem w sobotę i w niedzielę a ochłodzenie utrzyma się do środy przyszłego tygodnia, z możliwością wystąpienia niskich temperatur w zakresie 50 do 60 stopni we wtorek i środę rano w przyszłym tygodniu.

Burza tropikalna Sean, która uformowała się w środę rano, przemieszcza się z zachodu na północny zachód z prędkością około 13 mph. Według aktualizacji Krajowego Centrum ds. Huraganów z godziny 11:00AM w środę, burza znajdowało się około 780 mil na południowy zachód od Wysp Zielonego Przylądka na Atlantyku. Oczekuje się, że w ciągu najbliższych kilku dni nastąpi jej zwrot na północny zachód.

Synoptycy twierdzą, że Sean nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla Florydy.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube, istock/Javier_Art_Photography/

NEWS Florida

Uniwersytet Florydy kolejnym, który planuje studia inspirowane Taylor Swift

Opublikowano

dnia

Autor:

Wiosną przyszłego roku, w ramach programu Uniwersytetu Florydy, dostępny będzie nowy kurs zatytułowany „Muzyczne opowiadanie historii z Taylor Swift i innymi ikonicznymi artystkami”. Zajęcia będą zagłębiać się w dyskografię piosenkarki „Anti-Hero”, a zwłaszcza w jej pisanie piosenek.

Zgodnie z opisem kursu na stronie internetowej uniwersytetu, zajęcia prowadzone przez starszą wykładowczynię Melinę Jimenez przez 13 tygodni.

Poza analizowaniem tekstów Taylor Swift studenci będą także „odnajdywać podobieństwa między czarującymi tekstami Swift a dziełami innych znanych kobiet, takich jak Aretha Franklin, Billie Holiday i Dolly Parton” – czytamy dalej w opisie kursu.

Co tydzień uczniowie będą zagłębiać się w tematy takie jak „stare płomienie, niewierność, starzenie się i podwójne standardy”, o których mowa w katalogu muzycznym Swift. Będą także dodawać adnotacje do tekstów i uczestniczyć w dyskusjach w klasie na temat swoich ulubionych piosenek.

Uniwersytet Florydy jest najnowszą uczelnią, która dołączyła do listy szkół w całym kraju, dodając do swojego katalogu kursy inspirowane twórczością mega gwiazdy.

Uniwersytet Stanford zaoferował 10-tygodniowy kurs analizujący „All Too Well (10 Minute Version) (Taylor’s Version)”, a wiosną przyszłego roku uczelnia zaproponuje zajęcia pt. „The Last Great American Songwriter: Storytelling with Taylor Swift Through the Eras”.

Uniwersytet Stanowy Arizona, Kalifornia w Berkeley i Uniwersytet w Houston również w przyszłym roku będą oferować kursy poświęcone bijącej rekordy gwieździe popu.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Pasażerowie kolejki w parku rozrywki w Orlando byli uwięzieni przez godzinę na pionowym wjeździe

Opublikowano

dnia

Autor:

W noc Święta Dziękczynienia pasażerowie przejażdżki Hollywood Rip Ride Rockit w parku rozrywki Universal Studios w Orlando utknęli w pozycji pionowej na kolejce górskiej przez prawie godzinę. Straż pożarna w Orlando poinformowała, że w związku z tym incydentem nikt nie odniósł obrażeń.

Stalowa kolejka Rip Ride Rockit posiada pionową windę o wysokości 167 stóp, a wagoniki po wyciągnięciu na ten poziom rozpoczynają zjazd serią pętli i zwrotów.

W czwartkowy wieczór użytkownicy mediów społecznościowych udostępnili zdjęcia wypadku, na których widać, że kolejka zatrzymała się w pobliżu szczytu pionowej windy. Jeden z bywalców parku zauważył, że pasażerowie utknęli na kolejce górskiej, kiedy zobaczył, że inni przechodnie robią zdjęcia kolejki.

Wkrótce potem przyjechała straż pożarna, a pracownicy Universal nakazali wszystkim opuścić jego teren, ponieważ był już czas po zamknięciu parku.

Na nagraniu, udostępnionym przez Dennisa Malesky’ego , słychać kobietę rozmawiającą o tym, co dzieje się z kolejką: „Utknęli wysoko, na końcu. W tej chwili dosłownie leżą na plecach” – powiedziała.

Straż pożarna ewakuowała pasażerów kolejki.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Dennis Malesky
Czytaj dalej

NEWS Florida

Już za rok zanurkujemy w nowym morskim Akwarium Mote w Nathan Benderson Park

Opublikowano

dnia

Autor:

Akwarium Mote Marine Laboratory w Nathan Benderson Park powinno być gotowe na otwarcie dla gości już za niewiele ponad rok. Projekt o wartości 130 mln dolarów ma zacząć działać najpóźniej 1 stycznia 2025 r., a jest szansa, że stanie się to miesiąc wcześniej.

Dzięki rozbudowie Science Education Aquarium (SEA) podwoi swoją liczbę odwiedzin do około 700 000 osób rocznie w porównaniu z akwarium na City Island, zwiększając swoją powierzchnię z 60 000 do 111 000 stóp kwadratowych i mogąc pomieścić milion odwiedzających rocznie.

Budynek będący w budowie wznosi się nad niegdyś otwartym krajobrazem pomiędzy parkiem a centrum miasta uniwersyteckiego i jest dobrze widoczny z sąsiedniej autostrady międzystanowej 75.

Zwierzęta będą mogły zostać wprowadzone do zbiorników akwarium już późnym latem 2024 r. Centralnym elementem akwarium będzie wysoka na trzy piętra wystawa dotycząca Zatoki Meksykańskiej o pojemności 400 000 galonów.

Powiat Sarasota niedawno zatwierdził kwotę 65 milionów dolarów na przekształcenie pobliskiego 17th Street Park w ośrodek turystyki sportowej, które wraz z niedawnymi dodatkami w University Town Center i Benderson Park współgrają z budynkiem Mote pod względem przyciągania gości.

Fundusze Mote na projekt akwarium pochodzą z różnych źródeł, w tym z darowizn prywatnych i wsparcia ze strony władz stanowych i lokalnych. Komisarze powiatu Manatee zatwierdzili darowiznę w wysokości 5 mln dolarów w 2020 r., pochodzącą również z podatków turystycznych, chociaż Mote początkowo zażądał 15 mln dolarów.

Na spotkaniu, które odbyło się 14 listopada komisarze z Sarasoty wyrazili zamiar wykorzystania dochodów z podatku powiatu na rzecz rozwoju turystyki by sfinansować swoje zobowiązanie na rzecz Mote.

Obiekt Mote na City Island pozostanie czynny i będzie pełnił bardziej funkcję badawczą, co zdaniem komisarzy może przynieść korzyści temu obszarowi, potencjalnie inspirując nowe pokolenie biologów morskich.

 

Źródło: mysuncoast
Foto: Science Education Aquarium, YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu