Połącz się z nami

Wisloka Chicago

Wisłoka Chicago zagra dzisiaj z Berber City. Przyjedźcie kibicować do Bensenville!

Opublikowano

dnia

W środę, 4 października, Wisłoka Chicago zagra kolejne spotkanie w lidze UPSL. Mecz z drużyną Berber City odbędzie się o godzinie 8:45PM w Bensenville. Liczymy na tak dobry występ Biało-Zielonych jak mecz z Lake FC w Evanston.

W tym sezonie rozgrywek ligi UPSL Wisłoka ma na koncie trzy wygrane mecze: z Chicago Strikers (2:1), Sueno FC (4:0) i Lake FC (4:1), oraz dwie porażki: z Chicago Nation FC (1:2) i z Panathinaikos Chicago (0:3).

Ostatnie wysokie zwycięstwo Biało-Zieloni odnieśli w Evanston, 24 września, w czasie meczu z drużyną z Waukegan, Lake FC. Gole dla naszego zespołu zdobyli wtedy: Łukasz Sulka (2), Dawid Rawicki, oraz Patryk Szatko. W meczu zadebiutował najnowszy zawodnik Wisłoki Chicago, Filip Tokarz.

Natomiast nie udało się jedynemu reprezentantowi polonijnych klubów ze stanu Illinois awansować do kolejnej rundy Lamar Hunt U.S. Open Cup. 30 września Wisłoka Chicago przegrała z Chicago House 1:2.

Aktualnie Biało-Zieloni zajmują drugie miejsce w tabeli dywizji Midwest Central, ligi UPSL.

W sobotę, 30 września, trener Wisłoki Chicago, Wojciech Piotrowski, powiedział TAK na ślubnym kobiercu w Polsce swojej partnerce Paulinie.

Z powodu ślubu nie mógł wraz ze Sławomirem Borkiem poprowadzić Biało-Zielonych w meczu pucharowym Lamar Hunt U.S. Open Cup z Chicago House AC.

Mecz z drużyną Berber City odbędzie się o godzinie 8:45PM w Bensenville.

Stadion Redmond Park Football Field mieści się przy 700 John Street.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: Wisłoka Chicago
Foto: Wojciech Piotrowski, UPSL

Wisloka Chicago

Wisłoka Chicago wygrała piąty wraz z rzędu na hali w Palatine

Opublikowano

dnia

Autor:

wisłoka chicagp hala

Pierwsza drużyna Wisłoki Chicago nie zwalnia tempa i dopisuje piątą wygraną z rzędu, potwierdzając znakomitą formę w rozgrywkach halowych Europa League w Palatine. W niedzielę pokonała zespół Lightning SC 7:4

Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli: Patryk Knap – 3, Maciej Rzadkosz – 2, Mike Szaflarski, Kikis Avalos.

Wisłoka Chicago zagrała w składzie: Konrad Dziedzic, Miguel Sanchez, Maciej Rzadkosz, Patryk Knap, Kalvin Głódź, Michał Piechota, Grzegorz Czarniecki, Michał Szaflarski, Łukasz Sulka, Olek Melnyk, Kikis Avalos.

Młodzieżowa drużyna U19, prowadząca do tej pory w First Division, przegrała w niedzielę z Sockers FC 6:3.

Kolejne mecze naszych drużyn już za tydzień, 8 lutego.

 

Źródło: Wisłoka Chicago
Foto: Wisłoka Chicago

 

Czytaj dalej

Wisloka Chicago

Biało-Zielone drużyny zagrają w tą niedzielę w Palatine. Kibicujemy Wisłoce!

Opublikowano

dnia

Autor:

Przed Biało-Zielonymi zespołami kolejne mecze halowej Europa Soccer League, zaplanowane jak zawsze na niedzielę. Tym razem pierwszy skład zmierzy się z drużyną SAC Lightning, a młodzież z Sockers FC Grey. Piłkarze liczą na gorącą od dopingu atmosferę.

Pierwszy skład Wisłoki Chicago, występujący w Major Division, zagra z zespołem SAC Lightning o godzinie 12.15PM. Natomiast Wisłoka u19, grająca w First Division, zmierzy się z drużyną Sockers FC Grey o godzinie 2.30PM.

Zespoły Wisłoki Chicago zajmują obecnie następujące miejsca w swoich dywizjach:

Rozgrywki Europa Soccer League Chicago są zaplanowane do dnia 8 marca, a mecze odbywają się co niedzielę na obiekcie Soccer City Palatine, przy 545 S Consumers Ave, Palatine, IL 60074.

 

Źródło: Wisłoka Chicago
Foto: Wisłoka Chicago, Europa Soccer League
Czytaj dalej

Wisloka Chicago

Maciej Szczepiński został nowym trenerem Wisłoki Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Maciej Szczepiński

W sobotę zarząd KS Wisłoka Chicago poinformował o powierzeniu funkcji trenera pierwszego zespołu Maciejowi Szczepińskiemu. To decyzja, która podkreśla ciągłość klubowej tożsamości oraz stawia na osobę doskonale znającą środowisko i wartości Biało-Zielonych.

Piłkarska droga od Lublina do Chicago

Maciej Szczepiński jest wychowankiem BKS Lublin, gdzie stawiał pierwsze piłkarskie kroki, a następnie przeszedł pełną ścieżkę szkolenia w Motorze Lublin aż do poziomu seniorskiego. Po okresie gry w Polsce wyjechał do Stanów Zjednoczonych, kontynuując naukę oraz rozwój sportowy.

Kapitan i lider Wisłoki

Po przyjeździe do Chicago związał się z Wisłoką, której przez wiele sezonów był kapitanem. Na boisku i poza nim nadawał ton grze zespołu, współtworząc jego charakter i tożsamość. Jak podkreślają władze klubu, “Biało-Zielone DNA” nowego trenera miało kluczowe znaczenie przy jego wyborze.

Tożsamość klubowa i jasny kierunek

Znajomość realiów Wisłoki Chicago, zrozumienie jej ambicji oraz kierunku rozwoju były istotnymi elementami decyzji zarządu. Klub stawia na kontynuację obranej drogi, łącząc rozwój młodych zawodników z rywalizacją o najwyższe cele.

Plany na sezon UPSL 2026

„Cieszę się, że wracam do Wisłoki. Klub wykonał ogromną pracę w ostatnich latach — zarówno sportowo, jak i organizacyjnie. Chcemy kontynuować tę drogę, rozwijać młodych zawodników, a przy tym rywalizować o najwyższe cele w United Premier Soccer League. Wisłoka ma potencjał i środowisko, które warto wykorzystać.” powiedział nowy trener.

Maciej Szczepiński poprowadzi zespół podczas pierwszych zajęć oraz przygotowań do sezonu UPSL 2026.

 

Źródło: Wisłoka Chicago
Foto: Wisłoka Chicago

 

Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu