Połącz się z nami

News Chicago

Sprawdź najpiękniejsze szlaki na jesienne wędrowanie położone wokół Chicago

Opublikowano

dnia

W odległości trzech godzin od Chicago można znaleźć prawdziwe perełki jeśli chodzi o wędrówki w pięknym otoczeniu przyrody. Nie są one tak miejskie jak North Branch River Trail ani tak zatłoczone jak Starved Rock State Park w Utica i dają prawdziwe wytchnienie i kontakt z naturą. Gdzie się wybrać na południe od Wietrznego Miasta?

Illinois, Indiana i południowe Wisconsin oferują szlaki, które są bezpłatne, bliskie, niezatłoczone, a co najważniejsze, dają ukojenie i piękno same w sobie.

Poniższa lista szlaków turystycznych w pobliżu Chicago opiera się na eksploracji wykładowcy geografii w Moraine Valley Community College w Palos Hills, Jasona Kinga, źródłach internetowych i informacji od grup ochrony przyrody, takich jak Openlands.

Sprawdź strony internetowe, aby uzyskać szczegóły o dostępności i godzinach otwarcia. Pamiętaj: psy nie mają wstępu do żadnego rezerwatu przyrody stanu Illinois.

Południe

Szlak, który zaczyna się w Little Red Schoolhouse Nature Center w Willow Springs, oprócz eksponatów wewnątrz oferuje prosty plac zabaw na świeżym powietrzu i mnóstwo programów.

Można tu zwiedzić trzy naturalne szlaki o różnej długości, w tym dwie i pół mili przez lasy czarnego dębu i białego dębu, obok bagna pełnego życia wodnego, które rozkwitło po trzech dekadach renowacji.

Jest to jeden z kilku punktów wyjścia dla rozległego, 42-milowego systemu szlaków Palos.

Żółty szlak łączy się w pobliżu budynku szkolnego. Wiele innych punktów dostępu jest wymienionych na mapach, które oceniają poziomy umiejętności od łatwych do bardzo trudnych. Na szlaku trzeba uważać na rowerzystów górskich.

Szlaki zawierają zaskakujące przewyższenia, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że znaczna część Illinois została zrównana z ziemią przez lodowce podczas serii epok lodowcowych, które zakończyły się około 10 000 lat temu.

Ale lodowce pozostawiły moreny i inne elementy, które później przebiły topniejący lód, tworząc doliny i wąwozy. Idąc w górę i w dół po tych szlakach, zwiedzający przemierza rumowisko piasku i skał niesione i osadzane przez lodowiec, a następnie wydobywane przez pędzący lód i wodę.

Kilka dużych kawałków lodu oderwało się tu, a następnie utworzyło jeziora i bagna.

Obok Palos i na południe od kanału Calumet-Saganashkee, który został pogłębiony, aby pomóc w odwróceniu rzeki Chicago, znajduje się największy bezdrożny obszar — i najbardziej odległe miejsce — w powiecie Cook: Cap Sauers Holding, zalesiony, certyfikowany rezerwat przyrody w obrębie system szlaków Sag Valley.

Południowy zachód

McKinley Woods w Channahon obejmuje rzekę Des Plaines w powiecieie Will, która niesie wodę z rzeki Chicago do rzeki Illinois.

Frederick’s Grove, dawny obóz Cywilnego Korpusu Ochrony, oferuje 2 mile szlaków terenowych po gaju białego dębu o powierzchni 500 akrów. Godzinna jazda jesienią do tego miejsca daje szansę zobaczenia białych pelikanów żerujących wzdłuż rzeki i gromadzących się w celu migracji.

Przyległy wapienny szlak Illinois i Michigan Canal State Trail biegnie wzdłuż drogi wodnej z lat 40. XIX wieku przez 61 mil.

Jadąc do lub z McKinley, mija się Midewin National Tallgrass Prairie w Wilmington, dawną fabrykę amunicji wojskowej o powierzchni 20 000 akrów, która z pomocą wolontariuszy i stada żubrów jest powoli przywracana do rodzimej prerii.

Messenger Woods Nature Preserves – w Homer Glen – jest chronionym rezerwatem o powierzchni 400 akrów z dwumilową naturalną pętlą, która jest odpowiednia dla dzieci.

W pobliżu Park Forest znajduje się kolejny rezerwat przyrody, Thorn Creek Woods Nature Preserve, zarządzany przez powiat Will. Rosną w nim dęby, hikory, lipy i klony cukrowe a korzystać można z dwóch mil naturalnych ścieżek i centrum przyrody.

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube, fb, istock/monkeybusinessimages/

News Chicago

Czym byłaby jesień bez dyni? Znajdź tą wymarzoną dla swojej rodziny w samym Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W Chicago i na przedmieściach znajduje się wiele farm oferujących grządki z dyniami, a na wielu z nich znajdują się także labirynty kukurydziane, możliwość własnoręcznego zbierania jabłek i inne jesienne zajęcia. Jeśli szukasz ciekawej wycieczki i zajęć, zapoznaj się z listą najlepszych miejsc z dyniami, które warto odwiedzić jesienią.

Dzisiaj miejsca, gdzie możesz zdobyć wymarzoną dynię w samym Chicago.

Uwaga: pamiętaj, aby sprawdzić strony internetowe, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje dotyczące danego miejsca i kupić bilety z wyprzedzeniem.

Jack’s Pumpkin PopUp

Ta jesienna atrakcja na świeżym powietrzu, zlokalizowana na ponad 2 akrach na wyspie Goose Island, obejmuje największy labirynt kukurydzy w centrum Chicago, ukryty bar z alkoholem, i takie atrakcje jak rzucanie siekierą, zabawy karnawałowe, muzykę, wróżenie, trzy bary z pełnym zakresem usług i kilka scenerii, dzięki którym można uwiecznić niezapomnianą jesień zdjęcia. Wymagany jest wcześniej zakupiony dostęp.

Adres: 1465 N Elston Ave, Chicago, IL 60642

Daty: 21 września – 5 listopada

Koszt: Ceny różnią się w zależności od daty. Sprawdź szczegóły na stronie internetowej.

Jesienny festyn w Lincoln Park Zoo

Podczas corocznego jesiennego festiwalu w Lincoln Park Zoo będzie dostępna mała grządka z dyniami. Odbędą się tu także inne jesienne atrakcje, w tym spacer po dyniach, rzeźbienie dyni na żywo, świąteczny bar, pogawędki ze zwierzętami, rozrywka muzyczna i wiele więcej.

Adres: 2400 N. Cannon Drive

Daty: Fall Fest 2023 odbywa się w piątki i niedziele od 29 września do 29 października oraz poniedziałek 9 października

Godziny otwarcia: Zoo jest otwarte codziennie w godzinach 10:00AM–5:00PM

Koszt: wstęp WOLNY, ale niektóre atrakcje są płatne. Sprawdź szczegóły na stronie internetowej.

JoJo Pumpkin Patch

JoJo’s Shake Bar to restauracja i bar z nowoczesnymi akcentami klasycznych dań obiadowych, selekcją whisky i wyrafinowanymi koktajlami, gdzie możesz wybrać własną dynię. Lokal oferuje także zajęcia z malowaniem dyni.

Specjalność Pumpkin Patch obejmuje wyśmienite jabłka w karmelu, placki z dynią i jabłkami, cydry i duże gorące czekolady oraz słynny Pumpkin Patch Shake (wyśmienity koktajl o smaku dyni ułożony wysoko z kawałkiem ciasta dyniowego, preclem Reese’s Pieces, pieczoną pianką marshmallow i toffi).

Adres: JoJo’s Shake Bar w River North (23 W Hubbard St) i w Naperville

Kiedy: Otwarte od 22 września do 2 listopada

Koszt: Rezerwacje są dostępne na jojosshakebar.com.

Halloween w parkach

Małe grządki z dyniami dla dzieci można znaleźć w kilku chicagowskich parkach w ramach corocznego Halloween in the Parks. Odbędą się tu również inne wydarzenia przyjazne dzieciom, takie jak imprezy Halloween, nawiedzone domy i jesienne festiwale.

Gdzie: Różne parki w Chicago.

Kiedy: wybierz daty w październiku. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej.

Koszt: BEZPŁATNY.

 

Źródło: thetravelsisters
Foto: JoJo Pumpkin Patch, Park District, Lincoln Park Zoo, Jack’s Pumpkin PopUp, istock/PIKSEL/
Czytaj dalej

News USA

Jackpot loterii Powerball nadal jest do zgarnięcia. Teraz wynosi już 785 milionów dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

W sobotę w czasie losowania Powerball, którego jackpot szacowany był na 750 milionów dolarów, nadal nie wyłoniono zwycięzcy. W poniedziałek mamy szansę na zdobycie jeszcze więcej – 785 milionów dolarów co w gotówce dale 367 milionów. Kto miałby coś przeciwko takiej wygranej?

Zwycięskie liczby w sobotni wieczór to: białe kule 1, 12, 20, 33, 66 i czerwona kula 21. Power Play wyniósł 2X.

Ponieważ żaden los nie pasował do wszystkich zwycięskich liczb z sobotniego losowania, jackpot wzrósł do szacunkowej kwoty 785 milionów dolarów, z opcją gotówkową o wartości 367 milionów dolarów na poniedziałkowe losowanie.

Główna wygrana loterii znalazła się już w pierwszej dziesiątce nagród Powerball wszechczasów.

Najwyższe tegoroczne wygrane Powerball to 754,6 miliona dolarów, które padły 6 lutego w Waszyngtonie oraz 1,08 miliarda dolarów zdobyte w Kalifornii 19 lipca. Lipcowa wygrana to był ostatni raz, kiedy trafiono jackpot w Powerball.

Dotychczasowe największe wygrane Powerball:

  1. 2,04 miliarda dolarów – 7 listopada 2022 r. (CA)
  2. 1,586 miliarda dolarów – 13 stycznia 2016 r. (nagroda podzielona przez zwycięzców w CA, FL, TN)
  3. 1,080 miliarda dolarów – 19 lipca 2023 (CA)
  4. 768,4 miliona dolarów – 27 marca 2019 r. (WI)
  5. 758,7 miliona dolarów – 23 sierpnia 2017 r. (MA)
  6. 754,6 miliona dolarów – 6 luty 2023 r. (WA)
  7. 731,1 miliona dolarów – 20 stycznia 2021 4. (MD)
  8. 699,8 miliona dolarów – 4 października 2021 r. (CA)
  9. 687,8 miliona dolarów – 27 października 2018 r. (IA, NY)
  10. 632,6 miliona dolarów – 5 stycznia 2022 r. (CA, WI)

Losowania odbywają się trzy razy w tygodniu w każdy poniedziałek, środę i sobotę.

W Powerball gra się w 45 stanach, a także w Waszyngtonie, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/Khosrork/
Czytaj dalej

News USA

Grupa pracownic medycznych wygrała 1 milion dolarów w Mega Millions

Opublikowano

dnia

Autor:

Grupa pracownic medycznych wzbogaciła się o tysiące dolarów po wygraniu miliona w sierpniowym losowaniu Mega Millions. Urzędnicy loterii Pensylwanii wręczyli czek 15 kobietom pracującym w University of Pittsburgh Medical Center w Smethport, które nazwały siebie „Million Dollar Medicals”.

Czek został przedstawiony w Nittany MinitMart w Smethport, gdzie go sprzedano. Sklep otrzymał 5000 dolarów za sprzedaż zwycięskiego losu.

Rzeczniczka grupy, Jackie Burdick, powiedziała, że pięć osób grało razem na loterii od 20 lat i od tego czasu grupa się rozrosła. Duża wygrana trafiła się po raz pierwszy. „Decyzję o zagraniu podjęłyśmy w ostatniej chwili”, dodała.

„Byłam na wizycie u lekarza w Pittsburghu, kiedy zobaczyłam w wiadomościach, że ktoś wygrał 1 milion dolarów. Wtedy zadzwonił do mnie członek rodziny i powiedział: «Ktoś w Smethport wygrał! Lepiej sprawdź swój bilet»”, opowiada Burdick.

Kiedy kobieta zeskanowała los za pomocą aplikacji PA Lottery, wyświetliła się instrukcja, aby „skontaktować się ze sprzedawcą”. Natomiast gdy zeskanowała go w sklepie, dostała wiadomość: „Gratulacje, wygrałeś milion dolarów!”.

„Zawsze powtarzamy, że do wygrania wystarczy jeden los, a decyzja podjęta w ostatniej chwili z pewnością się opłaciła” – powiedział dyrektor wykonawczy Pennsylvania Lottery Drew Svitko. „Doceniamy wszystkich pracowników medycznych i gratulujemy tej grupie zdobycia tej nagrody”.

Według strony internetowej Mega Millions w tej chwili do zdobycia jest 230 milionów dolarów a najbliższe losowanie odbędzie się we wtorek, 26 września.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube, Pennsylvania Lottery
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu