Połącz się z nami

News Chicago

North Coast Music Festival powraca do kampusu SeatGeek Stadium w dniach 1-3 września

Opublikowano

dnia

Powracając do nowo wyremontowanego kampusu SeatGeek Stadium w dniach 1-3 września, North Coast Music Festival jest przygotowany na wielkie wydarzenie w tym roku. Od czasu przeniesienia się do malowniczego miejsca w 2021 roku festiwal co roku gości prawie 90 000 entuzjastów muzyki elektronicznej.

Wydarzenie to jest jednym z największych i najbardziej ekscytujących festiwali muzyki tanecznej w aglomeracji Chicago, z dziesiątkami sprzedawców, instalacjami artystycznymi, nowymi talentami i nie tylko.

Ponieważ North Coast przygotowuje się do największej jak dotąd edycji, wyróżniliśmy osiem rzeczy na tej imprezie, których po prostu nie można przegapić.

Chill Dome

Chill Dome to wielkie boisko do piłki nożnej z kopułą, wypełnione hipnotyzującymi laserami, wygodnymi poduszkami i klimatyzacją, zapewniając festiwalowiczom oazę relaksu i ochłody. Na scenie 360° występują utalentowani DJ-e grający rytmy downtempo, lo-fi i deep house.

NCMF Yacht Club

Prawdziwa łódź na miejscu, choć nie na wodzie. Atrakcja oferuje festiwalowiczom możliwość podziwiania oszałamiających widoków na sceny North Coast z górnego pokładu i zwiedzania różnych pomieszczeń wewnątrz, jednocześnie ciesząc się dostępem do dedykowanego baru z orzeźwiającymi napojami.

Scena Fire Pit

Scena Fire Pit oferuje hipnotyzujące wrażenia w geometrycznych kopułach, które strzelają ogniem z góry i mają sufit z tańczącymi płomieniami. Scena ta, głównie z muzyką basową, dodaje ogólnej elektryzującej atmosfery festiwalowi, czyniąc z niej obowiązkowy punkt dla headbangerów.

Rainbow Lounge

Krąg hamaków otacza rusztowanie w Rainbow Lounge, tworząc spokojną oazę dla uczestników festiwalu. Gdy zapada noc, salon ożywa pięknym oświetleniem, stając się idealnym miejscem dla uczestników szukających wytchnienia i chwil relaksu pośród muzyki i zajęć.

Sky Fields

Sky Fields to nazwa imponującego tunelu ozdobionego lejącą tkaniną, który rozciąga się na prawie 75 stóp i oferuje malownicze i osobliwe wrażenia. W ciągu ostatnich lat to miejsce stało się ulubionym miejscem fotografowania wśród bywalców festiwalu.

Club Coast

Nowość w 2023 r. to Club Coast -ukryta knajpka z tajną lokalizacją na miejscu. Chętnych do jej odwiedzenia czeka przygoda, gdy wyruszą na poszukiwanie tego ekskluzywnego miejsca na imprezę. Aby by było jeszcze bardziej ekscytująco, codziennie inne hasła będą wysyłane za pośrednictwem festiwalowej aplikacji.

Diabelski Młyn

W tym roku na festiwalu North Coast pojawi się także ogromny diabelski młyn, dzięki czemu uczestnicy będą mogli podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na teren festiwalu i panoramę Chicago.

Przejęcia artystów i wydarzenia specjalne

Program North Coast 2023 jest jak zawsze imponujący – na scenie zaprezentują się najwspanialsze zespoły muzyki tanecznej, a także specjalne sety i przejęcia artystów. Przejęcia obejmują Black Book Records Chrisa Lake’a, Wakaan Liquid Stranger i This Never Happened Lane 8.

Oprócz głównych gwiazd takich jak Flume, Zeds Dead, Marshmello, Alesso, Alison Wonderland i nie tylko, NGHTMRE i współpracujący alias Big Gigantic, Gigantic NGHTMRE, zamkną w niedzielę Vega Stage. Obaj wystąpią także w setach solowych.

Bilety GA i VIP na wydarzenie można kupić tutaj. Więcej informacji o North Coast Music Festival 2023 znajdziesz tutaj.

 

Źródło: edm
Foto: North Coast Music Festival

Polonia Amerykańska

Finał 10. Festiwalu Chopin IN The City: Muzyka bez granic na zakończenie jubileuszu

Opublikowano

dnia

Autor:

Dziesięć lat obecności festiwalu Chopin IN The City na kulturalnej mapie Chicago zwieńczy w niedzielę wyjątkowy koncert pod hasłem Chopin World Sound. Organizatorzy zapowiadają finał pełen energii, emocji i odważnego spojrzenia w przyszłość, w którym twórczość Fryderyka Chopina zabrzmi w zupełnie nowych, międzynarodowych odsłonach. Koncert odbędzie się w Akademii Muzyki PaSO.

Globalne brzmienie Chopina

Koncert finałowy ma być spotkaniem artystów lokalnych i międzynarodowych, którzy zaprezentują własne, autorskie interpretacje inspirowane duchem muzyki Chopina. Wspólna scena stanie się przestrzenią dialogu między tradycją a nowoczesnością, klasyką a improwizacją, różnymi kulturami i muzycznymi językami.

Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie będzie celebracją innowacji, wyobraźni i artystycznego połączenia ponad granicami, a zarazem symbolicznym otwarciem kolejnego rozdziału w historii festiwalu.

Wyjątkowi artyści na jednej scenie

W koncercie wystąpi Jarosław Bester na akordeonie wraz z gościem specjalnym, wokalistką Grażyną Auguścik. Na scenie pojawią się również Michał Drewnowski, Ana Everling, Fareed Haque, Goran Ivanović, Ethan Philion oraz Lenard Simpson.

Miejsce i szczegóły wydarzenia

Koncert Chopin World Sound odbędzie się w niedzielę, 1 marca o godzinie 5:30 PM w Akademii Muzyki PaSO przy 5400 N. Lawler Ave.

Bilety kosztują 40 dolarów, a organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rezerwacji miejsc. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 773-467-9000.

Finałowy wieczór będzie wspólnym świętem muzyki, społeczności i nowego etapu w historii Chopin IN The City Festival.

 

Źródło: Sound&Notes
Foto: Ana Everling
Czytaj dalej

Galeria

10. Festiwal Chopin IN the City: Koncert Jarosław Bester US Quartet, 21 lutego, Chicago. Fot. Ana Everling

Opublikowano

dnia

Autor:

Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Dzisiaj rusza 10. edycja Festiwalu Chopin IN the City – święto polskiego geniusza

Opublikowano

dnia

Autor:

“W tym roku mija dekada, odkąd świętujemy ponadczasowy geniusz Fryderyka Chopina poprzez śmiałą, wielogatunkową twórczość. Od dziesięciu lat Chopin IN The City wprowadza jego muzykę w dialog z jazzem, muzyką klasyczną, folkiem, tańcem, teatrem i sztukami wizualnymi – zapraszając publiczność do poznania jego dziedzictwa poprzez świeże, współczesne głosy.

Od 20 lutego do 1 marca 2026 roku Chicago – a po raz pierwszy Madison w stanie Wisconsin – stanie się naszą sceną. Światowej klasy artyści międzynarodowi i najlepsi muzycy z Chicago spotykają się w kultowych miejscach, aby reinterpretować Chopina w pomysłowy, zaskakujący i głęboko ludzki sposób.

W tym przełomowym roku odbędzie się uznany spektakl Hershey Felder Monsieur Chopin w Harris Theater, wystąpią: Jaroslaw Bester Quartet, Metropolitan Jazz Octet, Katie Ernst, Matt Ulery’s Sifting Stars, Quin Kirchner Quartet, Grazyna Auguścik Group, Michał Drewnowski, Mateusz Dubiel oraz uwielbiany przez całe rodziny Painting Chopin.

Festiwal zakończy się koncertem Chopin World Sound (Ana Everling, Fareed Haque, Leonard Simpson, Ethan Philion, Goran Ivanovic), który połączy artystów i gości specjalnych w pełnym mocy finale.

Nasza 10. rocznica to nie tylko święto Chopina, ale także wspólnoty. Jesteśmy głęboko wdzięczni naszym sponsorom, darczyńcom, wolontariuszom, partnerom i publiczności, którzy umożliwiają ten festiwal i którzy podzielają nasze przekonanie, że muzyka łączy pokolenia i kultury w potężny sposób.

Dziękujemy za udział w tej podróży. Świętując dziesięć niezwykłych lat i patrząc w przyszłość, zapraszamy do uważnego słuchania, zachowania ciekawości i świętowania nieprzemijającego ducha Chopina – żywego, ewoluującego i nieustannie inspirującego.”

Grażyna Auguścik

Grażyna Auguścik zapraszała na festiwal Chopin In the City  także w studiu Radia Deon Chicago. Artykuł można przeczytać tutaj.

Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Kalendarz

sierpień 2023
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu