Połącz się z nami

NEWS Florida

Chrystusowe: JA JESTEM DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM to motto Rona DeSantisa

Opublikowano

dnia

Gubernator Ron DeSantis w swojej kampanii prezydenckiej używa retoryki religijnej, przedstawiając siebie jako wojownika w walce między kulturowymi konserwatystami a lewicowcami o duszę Ameryki. Wykorzystuje także więcej wersetów biblijnych, aby przemawiać do ewangelików. Mimo to według sondażu Emerson College National opublikowanego w czwartek, Trump prowadzi DeSantisem o 38 punktów.

Ostatnio Ron DeSantis zaczął więcej mówić o swojej wierze rzymskokatolickiej, zwłaszcza w swoim indywidualnym wywiadzie dla Christian Broadcasting Network z 350-milionową publicznością na całym świecie.

„Nasze gospodarstwo domowe jest skoncentrowane na Chrystusie”

— powiedział DeSantis analitykowi politycznemu CBN, Davidowi Brody’emu, potwierdzając jednocześnie, że jest katolikiem.

Ulubionym wersetem biblijnym gubernatora Florydy jest cytat z Ewangelii Jana 14:6, w którym Jezus mówi swoim uczniom: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem”. DeSantis uważa te słowa za kamień węgielny swojej wiary.

Ron DeSantis i jego żona Casey stawiają sobie za cel nauczanie religii swoich dzieci i są wdzięczni, że chodzą do szkoły, w której uczą się historii biblijnych.

Gubernator powiedział, że na Boże Narodzenie w zeszłym roku jego syn Mason, który miał wtedy 4 lata, poprosił o procę, aby mógł być jak król Dawid.

Opowiedział również, jak on i jego żona oparli się na swojej wierze, aby przejść przez jej walkę z rakiem piersi zdiagnozowanym w 2021 roku.

Do niedawna DeSantis bagatelizował swoje katolickie wychowanie, odnosząc się dość ogólnie do swojej wiary. Z kolei prezydent Joe Biden często mówił o byciu katolikiem, nawet jeśli nie jest to spójne z jego przekonaniami politycznymi.

Gubernator Florydy ścierał się również z przywódcami katolickimi w związku z jego polityką imigracyjną i karą śmierci.

Po miesiącach unikania pytania, personel DeSantisa i ksiądz potwierdzili, że DeSantis i jego rodzina regularnie uczęszczają do różnych kościołów katolickich w rejonie Tallahassee.

Głosy osób różnych wyznań

Ewangelicy odegrali dużą rolę w wyborze Donalda Trumpa do Białego Domu w 2016 roku i poparli go również w 2020 roku, przy czym 85% ewangelików głosowało na Trumpa w 2020 roku w porównaniu z 15% na Bidena.

To były wiceprezydent Mike Pence pomógł przyciągnąć ewangelików do obozu Trumpa i teraz powoli zyskuje na popularności w republikańskich prawyborach prezydenckich, chociaż jego poparcie w sondażach wciąż jest jednocyfrowe.

W 2022 roku na DeSantisa także głosował rekordowy odsetek ewangelików, kiedy pokonał Demokratę Charliego Crista o 19 punktów.

Gubernator Florydy naciska na surowe ograniczenia aborcji i uniemożliwianie nauczycielom omawiania tożsamości płciowej i orientacji seksualnej w szkołach.

Skrytykował Trumpa w sprawie aborcji za sprzeciwianie się sześciotygodniowemu limitowi, który DeSantis podpisał. Ale to osoby nominowane przez Trumpa do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych wydały w zeszłym roku orzeczenie Dobbsa, które utorowało DeSantisowi i legislaturze Florydy drogę do znacznego ograniczenia aborcji.

Według Pew Research Center około 35% obywateli USA identyfikuje się jako ewangelicy, z czego 56% określa się jako Republikanie.

Bóg stworzył wojownika

Na wiecach wyborczych i innych wydarzeniach Ron DeSantis często przedstawia siebie jako wojownika wybranego przez Boga do oczyszczenia Ameryki z lewicowej ideologii.

W swoim wyścigu o reelekcję na gubernatora w zeszłym roku opublikował reklamę, która sparafrazowała słynny esej Paula Harveya o rolnikach, mówiąc, że Bóg stworzył wojownika i obrońcę wolności ludzi.

Krytycy wyrażali wszystko, od przerażenia po wątpliwe rozbawienie reklamą. Trump nadał gubernatorowi przydomek „Ron DeSanktimonious”. Ale głęboko konserwatywni zwolennicy DeSantisa pokochali to, zwłaszcza część filmu, która opowiada o jego walce z ograniczeniami COVID-19, z czym walczyło również wiele kościołów ewangelickich.

Jeden werset biblijny, który gubernator Florydy często cytuje, pochodzi z Listu do Efezjan, i mówi aby „założyć pełną zbroję Bożą”, ale zamiast używać jej do walki z planami diabła, jak mówi ten werset, DeSantis powiedział, że powinni nosić zbroję do walki z lewicowcami.

Wychowanie religijne

DeSantis został wychowany przez pobożnych katolików w Dunedin, z ciotką – zakonnicą i wujkiem – księdzem, oboje ze strony matki. Według aktu małżeństwa jego wujek udzielał ślubu Rona i Casey DeSantis w Disney World w 2009 roku.

Gubernator Florydy w każdą niedzielę chodził na mszę i uczęszczał do katolickiej szkoły Matki Bożej z Lourdes, dopóki nie przeniósł się do szkoły publicznej, aby realizować swoje marzenia o baseballu.

Niewiele szczegółów poza tym było znanych na temat praktykowania przez gubernatora jego wiary, poza tym, że trójka ich dzieci została ochrzczona wodą święconą z Jeziora Galilejskiego, a Mason, środkowe dziecko i jedyny chłopiec, został ochrzczony w rezydencji gubernatora w dniu pierwszej inauguracji DeSantisa jako gubernatora.

W ostatnich miesiącach doniesienia medialne pokazują, że Ron DeSantis brał udział we mszy na Uniwersytecie Ave Maria i niebieskiej mszy za poległych funkcjonariuszy organów ścigania, obie w południowo-zachodniej Florydzie.

Jednak do tej pory jego personel nie odpowiadał na pytania, czy regularnie uczęszcza na Mszę św., która jest jednym z kluczowych filarów wiary katolickiej.

 

Źródło: TampaBay
Foto: YouTube, fl.gov

NEWS Florida

Działacze na rzecz zwierząt chcą zamknięcia farmy gdzie dokonuje się rzezi koni wyścigowych

Opublikowano

dnia

Autor:

Działacze na rzecz zwierząt chcą, aby organy ścigania zamknęły farmę w powiecie Hernando, na której zabito co najmniej jednego konia z przeznaczeniem na mięso. Mięsa końskiego nie można legalnie sprzedawać ani kupować w USA bez kontroli Departamentu Rolnictwa USDA, a Kongres zakazał USDA kontrolowania mięsa końskiego, co czyni handel końskim mięsem nielegalnym.

Według prawa stanowego Florydy, ​​samo posiadanie końskiego mięsa jest nielegalne. Zabicie zarejestrowanego konia grozi jeszcze wyższą karą. Mięso końskie jest jednak od dawna szeroko rozpowszechnione na czarnym rynku w południowej Florydzie, gdzie w niektórych kulturach uważa się je za przysmak.

Organy ścigania, prawodawcy i działacze na rzecz zwierząt uważają, że nielegalny handel mięsem końskim obejmuje obecnie cały stan, w tym jedną nieuregulowaną i nielicencjonowaną farmę, którą odkryli w powiecie Hernando.

Aktywista Richard Cuoto, znany jako „Kudo”, założył Animal Recovery Mission ARM ponad 15 lat temu. Zaczęło się od jego pierwszego uratowanego konia, Freedom, którego zabrał z nielegalnej rzeźni w Miami ponad 15 lat temu. Ocalone zwierzęta żyją szczęśliwie na jego farmie.

Teraz organizacja działa pod przykrywką, aby zbadać przypadki naruszeń znęcania się nad zwierzętami w całym stanie.

Od 2009 r. dzięki ARM zamknięto na Florydzie 224 nielegalne rzeźnie, co doprowadziło do setek aresztowań.

ARM określa „nielegalne rzeźnie” jako gospodarstwa lub lokalizacje, które działają bez żadnych licencji, przepisów lub nadzoru i zabijają zwierzęta z naruszeniem ustawy o humanitarnym uboju. Szczególnie skupia się na powstrzymaniu nielegalnego uboju koni i nielegalnego handlu mięsem końskim.

Uratowany Freedom na farmie Kudo

Farmę w Brooksville w powiecie Hernando, organizacja Richarda Cuoto zaczęła badać już w 2022 r. Śledczy ARM udający klientów kupowali mięso wieprzowe, drobiowe lub kozie zapakowane w plastikowe torby z nielicencjonowanej farmy.

Na uzyskanym nagraniu widać torturowanie i zabijanie zwierząt przy pomocy młotków, gotowanie żywcem, polewanie wrzątkiem za życia i zaniedbanie zwierząt na miejscu, które czekają tu tylko na rzeź.

Organizacja przedstawiła także nagranie zabicia karabinem Funny Biz – konia wyścigowego. Do uboju doszło w listopadzie 2023 roku. Rzeźnik sprzedał mięso konia w cenie 2000 dolarów za funt. Szacuje, że przestępcza grupa zarabia do 10 000 dolarów na koniu.

Funny Biz przed zabiciem

Richard Cuoto spodziewał się, że Biuro Szeryfa Powiatu Hernando szybko zajmie się tą sprawą, ale tak się nie stało. Sprawa została wszczęta dopiero 24 czerwca tego roku, długo po tym, jak stacja FOX 13 zaczęła zadawać pytania na temat mięsa końskiego i uboju Funny Biz.

Biuro Szeryfa Powiatu Hernando potwierdziło, że aresztowało jedną osobę pracującą na farmie pod zarzutem wykroczenia z okrucieństwem wobec zwierząt za nieludzkie zabicie świni. Poinformowało także, że toczą się dwa dodatkowe otwarte i aktywne śledztwa w sprawie farmy, we współpracy z Departamentem Rolnictwa Florydy, biurem prokuratora stanowego i innymi agencjami stanowymi.

Właścicielowi nielegalnej farmy, który zastrzelił Funny Biz, nie postawiono żadnych zarzutów. Podobny los mógł spotkać tu inne konie.

 

Źródło: fox13
Foto: ARM
Czytaj dalej

NEWS Florida

Samolot Southwest do Tampy prawie zahaczył o Courtney Campbell Causeway

Opublikowano

dnia

Autor:

Federalna Administracja Lotnictwa FAA bada niebezpieczny incydent z samolotem Southwest Airlines, który 14 lipca próbował wylądować na międzynarodowym lotnisku w Tampie. Maszyna zbytnio zniżyła się nad wodą, przelatując zaledwie 150 stóp ponad mostem Courtney Campbell Causeway.

Samolot Southwest Airlines wykonujący lot nr 425 nagle zszedł niebezpiecznie nisko, zbyt daleko od pasa startowego i został skierowany do Fort Lauderdale. Przyczyna problemu nie jest jeszcze znana. Warunki pogodowe były trudne i mogły spowodować błąd pilota, lub problemy techniczne, uważają eksperci.

W nagraniu dźwiękowym z tego dnia, w rozmowie pomiędzy pilotem a kontrolą ruchu lotniczego pilot otrzymuje informację „Southwest 425, alert o małej wysokości, sprawdź swoją wysokość…”

Podczas schodzenia do lądowania samolot zbliżył się na odległość 150 stóp od Courtney Campbell Causeway. Doświadczeni piloci twierdzą, że samolot powinien znajdować się na wysokości co najmniej 1000 stóp powyżej pasa startowego. Przy tak małej wysokości, jaką miał, nawet silny podmuch wiatru mógł wbić go w ziemię.

To trzeci incydent, jaki w ostatnim czasie miał miejsce w Southwest, związany z niebezpiecznie niskimi zejściami nad ziemię. Jeden zdarzył się w czerwcu w Oklahomie, a drugi w kwietniu na nowojorskiej LaGuardii. Oba loty również musiały zostać przekierowane na inne lotniska.

Podobnie jak w przypadku większości dochodzeń FAA, wstępne ustalenia zostaną przedstawione za kilka miesięcy, a bardziej szczegółowy raport za kilka lat.

 

Źródło: fox13
Foto: istock
Czytaj dalej

NEWS Florida

Rollercoaster „Phoenix Rising” dodaje adrenaliny gościom Busch Gardens Tampa

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę oficjalnie otwarto kolejkę górską „Phoenix Rising” w Busch Gardens Tampa. Jej pasażerowie doświadczają nie tylko szalonego pędu w górę i w dół, ale także słyszą specjalnie przygotowaną ścieżkę dźwiękową.

Nowa kolejka górska powstawała przez ostatnie 18 miesięcy, a jej budowę zapowiadaliśmy tutajPrzejażdżka zastąpiła kolejkę SandSerpent, którą park zamknął w czerwcu zeszłego roku po 19 latach użytkowania.

Rollercoaster jest zawieszony ponad Serengeti Plain, 65-akrowym siedliskiem zwierząt oraz ponad częścią Pantopia w parku. Kolejka ma długość 1 841 stóp i mknie z prędkością do 44 mph. Żeby nią pojechać trzeba mieć wzrost zaledwie 42 cali – jest więc dostępna także dla młodszych dzieci.

„Phoenix Rising” jest dziesiątą kolejką górską w Busch Gardens Tampa, a także obecnie najwyższą i najdłuższą kolejką rodzinną w Ameryce Północnej, której pasażerowie część trasy pokonują do góry nogami. Inne kolejki w parku, to Cheetah Hunt, Iron Gwazi, Kumba, Montu, SheiKra, Cobra’s Curse, Tigris, Scorpion i Air Grover.

Busch Gardens Tampa Bay to tematyczny park ze zwierzętami o powierzchni 335 akrów położony w Tampie, którego cały park jest zagospodarowany i zaprojektowany w tematyce Afryki i Azji. Park, będący własnością i zarządzany przez SeaWorld Parks & Entertainment, został otwarty 1 czerwca 1959 roku.

Roczna frekwencja w parku stale przekracza 4 miliony, a Bush Gardens często zajmuje drugie miejsce wśród parków SeaWorld za SeaWorld Orlando.

W parku znajduje się wiele kolejek górskich i atrakcji, w tym Falcon’s Fury – druga co do wysokości wolnostojąca wieża swobodnego spadku w Ameryce Północnej i jedna z niewielu, która przechyla się i kieruje jeźdźców w stronę ziemi.

W parku znajduje się także kilka przejażdżek i atrakcji przeznaczonych dla dzieci do dziewiątego roku życia, a także dwie przejażdżki wodne – spływ rzeczny i klasyczna zjeżdżalnia.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu