Połącz się z nami

NEWS Florida

Floryda pozwala dzieciom być dziećmi. DeSantis przeciwko m.in operacjom zmiany płci

Opublikowano

dnia

W środę Ron DeSantis podpisał ustawy, które m.in. regulują kwestię zaimków osobowych używanych w szkołach publicznych, ograniczają dostęp do procedur medycznych związanych ze zmianą płci i zezwalają na grupową modlitwę przed wydarzeniami sportowymi. Pozwólmy dzieciom być dziećmi – apeluje gubernator Florydy.

Nowo uchwalone ustawodawstwo pociąga również firmy do odpowiedzialności, gdy dzieci uczestniczą w imprezach rozrywkowych dla dorosłych oraz nakazuje zapewnienie oddzielnych toalet i szatni, wg płci, dla studentów-sportowców i pracowników państwowych.

Ustawy są częścią pakietu nazwanego przez DeSantisa „Let Kids Be Kids”, a gubernator ogłosił ich podpisał je w Cambridge Christian School w Tampie.

Wybór tego  miejsca nie był przypadkowy, ponieważ szkoła była przedmiotem batalii prawnej, która rozpoczęła się w 2015 roku, kiedy zakazano wspólnej modlitwy poprzez system nagłośnieniowy, przed meczem o mistrzostwo z University Christian School w Jacksonville.

Wśród mówców podczas środowej ceremonii był dyrektor szkoły Cambridge, Shawn Minx, który zapowiedział, że następnym razem, gdy Cambridge Christian powróci, by zagrać o mistrzostwo stanu uczniowie i nauczyciele pomodlą się przez głośnik przed meczem.

Na wystąpieniu obecny był też Luca Hein, student college’u w Minnesocie, który jako nastolatek przeszedł operację zmiany płci, a teraz publicznie wypowiada się przeciwko tej praktyce.

DeSantis wygłosił także uwagi dotyczące książek używanych w szkołach publicznych powiatu Hillsborough.

Gubernator zapowiedział, że na Florydzie „pozostaniemy ostoją zdrowego rozsądku i cytadelą normalności”.

Publiczność składająca się z uczniów, personelu i rodziców, którzy wypełnili salę gimnastyczną w Cambridge, nagrodziła DeSantisa owacjami na stojąco.

Natomiast Demokraci w Senacie odpowiedzieli na to wydarzenie przygotowanymi oświadczeniami, zwracając uwagę, że wtorek był Międzynarodowym Dniem Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii.

Oto pięć ustaw, które DeSantis podpisał na scenie:

  • SB 254 zabrania operacji zmiany płci i eksperymentalnych blokad dojrzewania u dzieci. Prawo wymaga, aby dorośli pacjenci otrzymujący te leki lub poddający się operacjom byli informowani o zagrożeniach i nieodwracalnym charakterze tych zabiegów oraz wyrażali pisemną, świadomą zgodę.
  • HB 1069 zabrania nauczycielom pytać uczniów o preferowane przez nich zaimki. Prawo rozszerza również stanowy zakaz nauczania w klasie na temat orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, dodając do ograniczeń klasy przedszkolne i od czwartej do ósmej.
  • HB 1438 zabrania osobie świadomego dopuszczania nieletniego do występów dla dorosłych, takich jak pokazy drag show. Upoważnia również Departament Regulacji Biznesowych i Zawodowych do nakładania grzywien, zawieszania lub cofania koncesji na prowadzenie działalności lub koncesji na alkohol hotelom lub restauracjom, jeśli dopuszczają one dziecko do występu dla dorosłych.
  • HB 1521, wymaga instytucji edukacyjnych, aresztów, zakładów karnych, zakłady poprawczych dla nieletnich oraz budynków publicznych z toaletą lub przebieralnią wyznaczenia oddzielnych obiektów na podstawie płci przypisanej danej osobie przy urodzeniu lub zapewnienia jednoosobowych obiektów unisex.
  • HB 225 umożliwia uczniom szkół prywatnych, wirtualnych i domowych udział w zajęciach sportowych i innych zajęciach pozalekcyjnych w innych szkołach publicznych lub prywatnych, niezależnie od kodu pocztowego. Reorganizuje radę dyrektorów Florida High School Athletic Association i umożliwia zespołom wygłaszanie krótkich przemówień wstępnych, w tym modlitw, przed zawodami lekkoatletycznymi w szkole średniej.

Wydarzenie spotkało się z ostrą reakcją grupy rzeczników Equality Florida, która zorganizowała własną wirtualną konferencję prasową wkrótce po zakończeniu wydarzenia DeSantisa.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube

NEWS Florida

Działacze na rzecz zwierząt chcą zamknięcia farmy gdzie dokonuje się rzezi koni wyścigowych

Opublikowano

dnia

Autor:

Działacze na rzecz zwierząt chcą, aby organy ścigania zamknęły farmę w powiecie Hernando, na której zabito co najmniej jednego konia z przeznaczeniem na mięso. Mięsa końskiego nie można legalnie sprzedawać ani kupować w USA bez kontroli Departamentu Rolnictwa USDA, a Kongres zakazał USDA kontrolowania mięsa końskiego, co czyni handel końskim mięsem nielegalnym.

Według prawa stanowego Florydy, ​​samo posiadanie końskiego mięsa jest nielegalne. Zabicie zarejestrowanego konia grozi jeszcze wyższą karą. Mięso końskie jest jednak od dawna szeroko rozpowszechnione na czarnym rynku w południowej Florydzie, gdzie w niektórych kulturach uważa się je za przysmak.

Organy ścigania, prawodawcy i działacze na rzecz zwierząt uważają, że nielegalny handel mięsem końskim obejmuje obecnie cały stan, w tym jedną nieuregulowaną i nielicencjonowaną farmę, którą odkryli w powiecie Hernando.

Aktywista Richard Cuoto, znany jako „Kudo”, założył Animal Recovery Mission ARM ponad 15 lat temu. Zaczęło się od jego pierwszego uratowanego konia, Freedom, którego zabrał z nielegalnej rzeźni w Miami ponad 15 lat temu. Ocalone zwierzęta żyją szczęśliwie na jego farmie.

Teraz organizacja działa pod przykrywką, aby zbadać przypadki naruszeń znęcania się nad zwierzętami w całym stanie.

Od 2009 r. dzięki ARM zamknięto na Florydzie 224 nielegalne rzeźnie, co doprowadziło do setek aresztowań.

ARM określa „nielegalne rzeźnie” jako gospodarstwa lub lokalizacje, które działają bez żadnych licencji, przepisów lub nadzoru i zabijają zwierzęta z naruszeniem ustawy o humanitarnym uboju. Szczególnie skupia się na powstrzymaniu nielegalnego uboju koni i nielegalnego handlu mięsem końskim.

Uratowany Freedom na farmie Kudo

Farmę w Brooksville w powiecie Hernando, organizacja Richarda Cuoto zaczęła badać już w 2022 r. Śledczy ARM udający klientów kupowali mięso wieprzowe, drobiowe lub kozie zapakowane w plastikowe torby z nielicencjonowanej farmy.

Na uzyskanym nagraniu widać torturowanie i zabijanie zwierząt przy pomocy młotków, gotowanie żywcem, polewanie wrzątkiem za życia i zaniedbanie zwierząt na miejscu, które czekają tu tylko na rzeź.

Organizacja przedstawiła także nagranie zabicia karabinem Funny Biz – konia wyścigowego. Do uboju doszło w listopadzie 2023 roku. Rzeźnik sprzedał mięso konia w cenie 2000 dolarów za funt. Szacuje, że przestępcza grupa zarabia do 10 000 dolarów na koniu.

Funny Biz przed zabiciem

Richard Cuoto spodziewał się, że Biuro Szeryfa Powiatu Hernando szybko zajmie się tą sprawą, ale tak się nie stało. Sprawa została wszczęta dopiero 24 czerwca tego roku, długo po tym, jak stacja FOX 13 zaczęła zadawać pytania na temat mięsa końskiego i uboju Funny Biz.

Biuro Szeryfa Powiatu Hernando potwierdziło, że aresztowało jedną osobę pracującą na farmie pod zarzutem wykroczenia z okrucieństwem wobec zwierząt za nieludzkie zabicie świni. Poinformowało także, że toczą się dwa dodatkowe otwarte i aktywne śledztwa w sprawie farmy, we współpracy z Departamentem Rolnictwa Florydy, biurem prokuratora stanowego i innymi agencjami stanowymi.

Właścicielowi nielegalnej farmy, który zastrzelił Funny Biz, nie postawiono żadnych zarzutów. Podobny los mógł spotkać tu inne konie.

 

Źródło: fox13
Foto: ARM
Czytaj dalej

NEWS Florida

Samolot Southwest do Tampy prawie zahaczył o Courtney Campbell Causeway

Opublikowano

dnia

Autor:

Federalna Administracja Lotnictwa FAA bada niebezpieczny incydent z samolotem Southwest Airlines, który 14 lipca próbował wylądować na międzynarodowym lotnisku w Tampie. Maszyna zbytnio zniżyła się nad wodą, przelatując zaledwie 150 stóp ponad mostem Courtney Campbell Causeway.

Samolot Southwest Airlines wykonujący lot nr 425 nagle zszedł niebezpiecznie nisko, zbyt daleko od pasa startowego i został skierowany do Fort Lauderdale. Przyczyna problemu nie jest jeszcze znana. Warunki pogodowe były trudne i mogły spowodować błąd pilota, lub problemy techniczne, uważają eksperci.

W nagraniu dźwiękowym z tego dnia, w rozmowie pomiędzy pilotem a kontrolą ruchu lotniczego pilot otrzymuje informację „Southwest 425, alert o małej wysokości, sprawdź swoją wysokość…”

Podczas schodzenia do lądowania samolot zbliżył się na odległość 150 stóp od Courtney Campbell Causeway. Doświadczeni piloci twierdzą, że samolot powinien znajdować się na wysokości co najmniej 1000 stóp powyżej pasa startowego. Przy tak małej wysokości, jaką miał, nawet silny podmuch wiatru mógł wbić go w ziemię.

To trzeci incydent, jaki w ostatnim czasie miał miejsce w Southwest, związany z niebezpiecznie niskimi zejściami nad ziemię. Jeden zdarzył się w czerwcu w Oklahomie, a drugi w kwietniu na nowojorskiej LaGuardii. Oba loty również musiały zostać przekierowane na inne lotniska.

Podobnie jak w przypadku większości dochodzeń FAA, wstępne ustalenia zostaną przedstawione za kilka miesięcy, a bardziej szczegółowy raport za kilka lat.

 

Źródło: fox13
Foto: istock
Czytaj dalej

NEWS Florida

Rollercoaster „Phoenix Rising” dodaje adrenaliny gościom Busch Gardens Tampa

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę oficjalnie otwarto kolejkę górską „Phoenix Rising” w Busch Gardens Tampa. Jej pasażerowie doświadczają nie tylko szalonego pędu w górę i w dół, ale także słyszą specjalnie przygotowaną ścieżkę dźwiękową.

Nowa kolejka górska powstawała przez ostatnie 18 miesięcy, a jej budowę zapowiadaliśmy tutajPrzejażdżka zastąpiła kolejkę SandSerpent, którą park zamknął w czerwcu zeszłego roku po 19 latach użytkowania.

Rollercoaster jest zawieszony ponad Serengeti Plain, 65-akrowym siedliskiem zwierząt oraz ponad częścią Pantopia w parku. Kolejka ma długość 1 841 stóp i mknie z prędkością do 44 mph. Żeby nią pojechać trzeba mieć wzrost zaledwie 42 cali – jest więc dostępna także dla młodszych dzieci.

„Phoenix Rising” jest dziesiątą kolejką górską w Busch Gardens Tampa, a także obecnie najwyższą i najdłuższą kolejką rodzinną w Ameryce Północnej, której pasażerowie część trasy pokonują do góry nogami. Inne kolejki w parku, to Cheetah Hunt, Iron Gwazi, Kumba, Montu, SheiKra, Cobra’s Curse, Tigris, Scorpion i Air Grover.

Busch Gardens Tampa Bay to tematyczny park ze zwierzętami o powierzchni 335 akrów położony w Tampie, którego cały park jest zagospodarowany i zaprojektowany w tematyce Afryki i Azji. Park, będący własnością i zarządzany przez SeaWorld Parks & Entertainment, został otwarty 1 czerwca 1959 roku.

Roczna frekwencja w parku stale przekracza 4 miliony, a Bush Gardens często zajmuje drugie miejsce wśród parków SeaWorld za SeaWorld Orlando.

W parku znajduje się wiele kolejek górskich i atrakcji, w tym Falcon’s Fury – druga co do wysokości wolnostojąca wieża swobodnego spadku w Ameryce Północnej i jedna z niewielu, która przechyla się i kieruje jeźdźców w stronę ziemi.

W parku znajduje się także kilka przejażdżek i atrakcji przeznaczonych dla dzieci do dziewiątego roku życia, a także dwie przejażdżki wodne – spływ rzeczny i klasyczna zjeżdżalnia.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu