Połącz się z nami

News Chicago

South Barrington Park District ma najniższe podatki od nieruchomości dzięki klubowi tenisowemu

Opublikowano

dnia

Podatnicy pokrywają tylko jeden na cztery dolary zbierane każdego roku przez South Barrington Park District. Jest to w dużej mierze zasługą odnoszącego sukcesy okręgowego klubu tenisowego, który każdego roku generuje prawie 3 miliony dolarów z opłat użytkowników i składek członkowskich. Ale dystrykt jest chlubnym wyjątkiem wśród przedmieść Chicago.

Filozofią dystryktu było właśnie utrzymywanie podatków na niskim poziomie, tłumaczy Jay Morgan, dyrektor wykonawczy South Barrington Park District.

Według ostatniej kontroli tylko 23% dochodów dystryktu pochodziło z podatków od nieruchomości.

Większość podmiejskich dzielnic parkowych opiera się jednak w znacznie większym stopniu na podatkach niż South Barrington, zgodnie z analizą raportów finansowych Daily Herald z 60 dzielnic parkowych w pięciu powiatach.

Analiza pokazuje, że średnio podatnicy odpowiadają za 57,6% rocznych dochodów dzielnicy parkowej. W 11 dzielnicach parkowych podatnicy pokrywają ponad 70% rocznych dochodów dzielnicy.

Podatnicy w dystrykcie Oakbrook Terrace Park płacą z kolei najwięcej, zapewniając 87,8% jego dochodu, co stanowi największy odsetek spośród 60 przedmieść.

Jego władze tłumaczą to mniejszym okręgiem wyborczym, ale w dystrykcie oferowane są nowe inicjatywy pozaszkolne i możliwości obozów letnich, które powinny zmniejszyć jego zależność od podatków od nieruchomości, wg Shannon Elsey, dyrektor wykonawczy Oakbrook Terrace Park District.

Nie ma jednego uniwersalnego podejścia dla dystryktów parkowych, jeśli chodzi o ich współczynnik finansowania, ponieważ zakres i rodzaj obiektów, programów i usług dystryktu różni się w zależności od społeczności, tłumaczy Bobbie Jo Hill, rzeczniczka Illinois Association of Park Districts.

Podatki i opłaty użytkowników to jedyne sposoby, w jakie dystrykty parkowe mogą generować dochody.

Dystrykty bez obiektów rekreacyjnych, takich jak pola golfowe, baseny, lodowiska lub centra fitness i rekreacji, które zwykle pobierają opłaty od użytkowników, muszą bardziej polegać na podatnikach. Osoby odwiedzające programy i obiekty parkowe często generują podatki, m.in. od sprzedaży, noclegów, paliwa dla innych samorządów lokalnych, ale dystrykty nie otrzymują pieniędzy z tych dochodów.

Ale udogodnienia w dzielnicy parkowej nie zawsze oznaczają gratkę finansową. Pola golfowe i zewnętrzne obiekty wodne zależą od pogody i nie są w stanie generować gotówki przez cały rok w Illinois.

Oczekuje się, że plaża Harold Hall Quarry Beach obsługiwana przez Batavia Park District przyniesie w tym roku ponad 400 000 USD dla dystryktu, zgodnie z obecnym budżetem. Niestety władze spodziewają się, że jej utrzymanie będzie kosztować ponad 700 000 USD za około trzy miesiące funkcjonowania.

Podatki od nieruchomości są wykorzystywane przez dystrykt do subsydiowania działalności kąpieliska w celu obniżenia kosztów wstępu. Ponad 90% osób je odwiedzających to mieszkańcy, którzy płacą podatki lokalne.

Batavia zakończyła rok podatkowy 2021 – ostatni kontrolowany rok dystryktu – z 77,5% dochodów pochodzących od podatników. Zwykle stosunek ten jest bliższy 60% podatków i 40% opłat, ale jej celem jest dojście do podziału 50/50.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Batavia Park District, Oakbrook Terrace Park, South Barrington Park District

News Chicago

Weź tatę na rejs z kolacją po jeziorze Michigan by świętować Dzień Ojca

Opublikowano

dnia

Autor:

Spędź Dzień Ojca w wyjątkowy sposób – rodzinne wspomnienia pozostaną na zawsze dzięki rejsowi z kolacją z okazji tego święta po jeziorze Michigan. Weź udział w Signature Chicago Father’s Day Dinner Cruise 18 czerwca.

W Chicago możesz spędzić Dzień Ojca dzień na wodzie, delektując się przygotowaną przez szefa kuchni kolacją w formie bufetu, klasycznymi koktajlami i niesamowitymi widokami na Wietrzne Miasto.

Goście świętują przy posiłku i muzyce na żywo granej przez DJ-a, w klimatyzowanych wnętrzach lub rozkoszują się malowniczym tłem korzystając z zewnętrznych pokładów na świeżym powietrzu.

Pasażerowie statku podziwiają słynne zabytki miasta, takie jak Willis Tower i Adler Planetarium.

Wydarzenie obejmuje:

  • 2,5-godzinny rejs z kolacją po jeziorze Michigan
  • Pyszny bufet obiadowy ze świeżo przygotowanymi przystawkami, sałatkami i deserami
  • Spektakularne widoki na panoramę miasta i lokalne atrakcje
  • Gwarantowany stół dla wielkości imprezy
  • Rozrywka DJ-a na żywo
  • Nielimitowana kawa, gorąca herbata i mrożona herbata

Goście muszą przybyć na Navy Pier o 5:30pm. Rejs trwa w godzinach 6:00pm – 8:30pm.

Szczegóły Signature Chicago Father’s Day Dinner Cruise, łącznie z serwowanym menu, dostępne są tutaj. Na stronie wydarzenia kupisz także bilety w cenie od 99 dolarów.

Oferowane są również rejsy połączone z brnchem.

Źródło: cityexperiences
Foto: cityexperiences

 

Czytaj dalej

News Chicago

Co dalej z Lori Lightfoot? Była burmistrz Chicago będzie wykładała na Uniwersytecie Harvarda

Opublikowano

dnia

Autor:

Była burmistrz Chicago ogłosiła swoje kolejne przedsięwzięcie po odejściu ze swojego stanowiska w zeszłym miesiącu. Lori Lightfoot będzie wykładała na Harvard T.H. Chan School of Public Health.

Lori Lightfoot została mianowana starszym członkiem kadry kierowniczej w Harvard T.H. Chan School of Public Health na nadchodzący semestr jesienny. Poprowadzi na uczelni kurs skupiający się na tym, jak przeprowadziła Chicago przez pandemię COVID-19.

„Zawsze uwielbiałam uczyć, a możliwość powrotu do tego jest czymś, z czego naprawdę się cieszę” powiedziała Lightfoot w oświadczeniu.

Była burmistrz Chicago uważa, że wiele się nauczyła w czasie pandemii i chce podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat zarządzania sprawami publicznymi miasta w tym okresie.

Kurs będzie dotyczył decyzji dotyczących porządku publicznego, które podjęła, a które nakreśliły drogę przejścia Chicago przez pandemię. Lightfoot ma doświadczenie w edukacji, wykłada prawo na Northwestern University i University of Chicago.

Dwóch innych byłych burmistrzów dużych miast przyjęło stypendium na Harvardzie, w tym burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio i była burmistrz Bostonu Kim Janey.

Ostatnim dniem urzędowania Lori Lightfoot jako burmistrz Chicago był 15 maja, po nieudanej próbie reelekcji.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Zamień się w Barbie i weź swojego Kena do nowej restauracji w Chicago: Malibu Barbie Cafe

Opublikowano

dnia

Autor:

The Malibu Barbie Cafe: nowe, ekskluzywne doświadczenie kulinarne Bucket Listers rusza w Chicago. Inspirowana kultową lalką Barbie kawiarnia zawita do Wietrznego Miasta 7 czerwca, by przenosić swoich gości do Malibu w Kalifornii z lat 70-tych XX wieku. Lokal będzie działał do 15 września.

Kawiarnia pełna optymistycznych kolorów Barbie, wyluzowanych plażowych motywów i mnóstwem elementów stylu retro pozwoli rozkoszować się klimatem legendarnego Malibu.

The Malibu Barbie Cafe zapewni możliwość robienia sobie zdjęć o tematyce Barbie a jej menu zostało stworzone z myślą o wszystkich gustach i preferencjach i zawiera wyśmienitą gamę klasyków. Są to m.in. naleśniki Pacific Paradise, sałatka Wedge West Coast Wave i kanapka klubowa California Dreamin’.

Będzie to restauracja typu fast-casual, kładąca nacisk na przyjazną kuchnię, pyszne desery i różnorodne drinki. Oferta zawiera również ekskluzywne gadżety.

Organizatorzy uważają, że to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie będzie idealne do tworzenia wspomnień z najlepszymi przyjaciółmi, dziećmi, rodziną, czy spotkań zakochanych.

Wydarzenie jest przeznaczone dla osób w każdym wieku a lokal oferuje także dodatkowo płatny tor do jazdy na rolkach. Jazda jest dozwolona dla dzieci od 5 lat i będących pod opieką osoby dorosłej. Korzystanie z toru jest możliwe jedynie w zarezerwowanym czasie.

The Malibu Barbie Cafe będzie otwarte w Chicago Loop od 7 czerwca do 15 września 2023 r.

Ceny zaczynają się od 35 USD dla dzieci i 50 USD dla dorosłych (Każdy zakup biletu obejmuje zarezerwowane miejsce, gwarantowany czas na posiłek oraz wybór przystawki i dodatku).

Film „Barbie” wchodzi do kin 21 lipca.

Źródło: bucketlisters
Foto: FB, The Malibu Barbie Cafe
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu