Połącz się z nami

News Chicago

Trzy lwiątka z Licoln Park Zoo zadebiutowały na zewnętrznym wybiegu ogrodu w piątek

Opublikowano

dnia

14 kwietnia lwiątka Pesho, Sidai i Lomelok, urodzone 9 stycznia, postawiły pierwsze kroki na zewnątrz przed tłumem chętnych do ich powitania członków zoo w Lincoln Park i wolontariuszy. To była ich pierwsze wyjście na słońce i świeże powietrze.

O narodzeniu trzech lwiątek-samców w Lincoln Park Zoo pisaliśmy 10 stycznia.

W piątek Jabari, ojciec młodych, jako pierwszy wyszedł na zewnątrz, gdy otworzyła się brama wybiegu. Za nim podążała Zari, ich matka, która kilka razy wracała do środka, zanim młode wyszły na zewnątrz, jedno po drugim. Do tego dnia lwiątka nie opuszczały budynku.

Młode podążały za matką, która prowadziła je na wokół wybiegu, zatrzymując się co kilka stóp, by pobiegać i pobawić się ze sobą. Widzowie byli zachwyceni tym, jak słodkie były młode, gdy walczyły o wspięcie się na półkę i bawiły się ze sobą.

Lwiątka dobrze zaaklimatyzowały się w lwim stadzie, wg Dave’a Berniera, głównego kuratora ogrodu zoologicznego. Świetnie się dogadują, ze swoim starszym bratem Pilipili.

Jeśli tylko pogoda będzie ciepła i sucha lwiątka będą miały już stałą możliwość korzystania z zewnętrznego wybiegu.

Podobnie jak w przypadku nosorożców, goryli i innych zagrożonych zwierząt, większość lwów hodowanych w niewoli jest częścią „planu przetrwania gatunku”, w ramach którego kuratorzy ssaków z całego kraju współpracują ze sobą, aby je rozmnażać, poinformował Bernier.

W ramach tego projektu, przedstawiciele ogrodów zoologicznych dopasowują samce i samice lwów, które ich zdaniem mają największe szanse na rozmnażanie się, w oparciu o ich wiek i genetykę. Celem jest oczywiście doczekanie się młodych.

W Lincoln Park Zoo są jeszcze dwie inne samice lwów, które mogą otrzymać rekomendacje hodowlane, wg Berniera.

Pesho, Sidai i Lomelok mieli po 3-4 funty, kiedy się urodzili, a już ważą ponad 30 funtów. Samce lwów zwykle dorastają do 400 funtów, podczas gdy samice lwów osiągają wagę do 300 funtów. Pilipili, który ma teraz nieco ponad rok, waży ponad 100 funtów.

Młode lwiątka z Lincoln Park Zoo można również oglądać z domu dzięki nowej współpracy z zoolife, internetowym zoo, które prowadzi transmisje na żywo z czterech siedlisk ogrodu, w tym Pepper Family Wildlife Center, w którym przebywają lwy.

Witryna pozwala użytkownikom kontrolować kamery siedliska i powiększać obraz do 25x, zgodnie z informacją Lincoln Park Zoo. Zoolife pozwala również na interakcje z ekspertami z ogrodów zoologicznych i uczestniczenie w czatach.

Inne siedliska Lincoln Park Zoo prezentowane w zoolife to iguana jamajska, makak japoński i wystawa Free Flight.

Użytkownicy muszą założyć konto w zoolife, aby zobaczyć te siedliska. Usługa jest bezpłatna, aby uzyskać dostęp do pojedynczego siedliska i kosztuje 9,99 USD miesięcznie lub 59,99 USD rocznie za nieograniczony dostęp.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: YouTube, Lincoln Park Zoo

News Chicago

Na rowerze na golasa, czyli jak bardzo odważysz się rozebrać? Przemyśl to do 24 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

Przejażdżka rowerowa Bare-As-You-Dare, z odzieżą jedynie opcjonalną ma na celu uczczenie „wolności od ropy i piękna ludzi”. Dwudziesta edycja World Naked Bike Ride odbędzie się w tym roku w sobotę, 24 czerwca, w godzinach od 8:00 wieczorem do północy.

Międzynarodowe wydarzenie z opcjonalną odzieżą ma na celu zwrócenie uwagi na „wolność od ropy” poprzez promowanie jazdy na rowerze jako przyjaznego dla środowiska środka transportu, a także celebrację piękna człowieka podczas 15-milowej przejażdżki rowerem przez Chicago.

Wg jej organizatorów, nie jest to impreza naturystyczna, ale raczej „próba ratowania planety”.

Według strony internetowej World Naked Bike Ride: Chicago, wydarzenie jest: „gołe na tyle na ile się odważysz”. Organizatorzy zachęcają do wszystkiego, od malowania ciała, przez bieliznę, po fantazyjne kostiumy.

Ponieważ nagość w Chicago jest nielegalna, organizatorzy przypominają zainteresowanym kolarzom, że udział w ten sposób odbywa się na ich własne ryzyko, choć co roku duża liczba uczestników imprezy idzie na całość w naturalnych strojach Adama i Ewy.

Setki, a czasem tysiące rowerzystów, a także rolkarze czy jeżdżący na hulajnogach, brały udział w poprzednich wersjach World Naked Bike Ride w Chicago.

Przez większość lat zgromadzenie zaczyna się około godziny 6.00 p.m., kiedy to uczestnicy malują nawzajem swoje ciała, zanim sama przejażdżka wystartuje się około godziny 8.00 wieczorem.

Miejsce startu jest trzymane w tajemnicy by uniknąć nadmiernego gromadzenia gapiów. Osoby, które rejestrują swój udział w wydarzeniu, dostaną wskazówki odpowiednio wcześniej.

Wszystkie niezbędne informacje, często zadawane pytania i listę spraw do rozważenia przed uczestnictwem w wydarzeniu można znaleźć na chicagonakedride.org lub za pośrednictwem konta @ChiNakedRide na Twitterze.

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube
Czytaj dalej

News USA

Wolisz siedzieć nad kimś czy pod kimś w samolocie? Fotele dwupoziomowe wkraczają na rynek

Opublikowano

dnia

Autor:

23-letni hiszpański projektant foteli lotniczych Alejandro Núñez Vicente uważa, że siedzenia dwupoziomowe to przyszłość lotów ekonomicznych. Pokazuje prototyp swojego „Chaise Longue” na trwających targach lotniczych w Hamburgu i rozmawia z przedstawicielami linii lotniczych.

Koncepcja Alejandro Núñeza Vicente rozpoczęła internetową debatę, wywołując lawinę reakcji ze strony potencjalnych pasażerów – niektórzy byli oburzeni, niektórzy zdezorientowani, inni zaintrygowani, inni mieli wszystkie powyższe odczucia po trochu.

Sam projektant Núñez Vicente powrócił na Aircraft Interiors Expo (AIX) w Hamburgu w Niemczech, prezentując nową wersję swojego kontrowersyjnego siedzenia. 23-latek uważa, że ludzie boją się zmian i nowości, ale potem się do nich przyzwyczajają.

Koncepcja Núñeza Vicente zaczęła się skromnie – jako projekt uniwersytecki w 2021 roku. Nominacja do nagrody Crystal Cabin Awards 2021 – głównej nagrody w branży lotniczej – sprawiła, że projekt szybko znalazł się w świadomości społecznej.

Núñez Vicente przerwał studia magisterskie i poświęcił cały swój czas, pieniądze i wysiłki na urzeczywistnienie swojej wizji.

Projektant ma sponsorów, umowy partnerskie i regularnie rozmawia z „największymi graczami w branży”. Wierzy, że jego dwupoziomowe siedzenie w samolocie to przyszłość lotów ekonomicznych i pracuje przez całą dobę, aby to urzeczywistnić.

Komfort i pojemność kabiny

Kiedy niedoszli pasażerowie krzywią się na myśl o potencjalnej klaustrofobii, a krytycy sugerują, że projekt polega na tym, że linie lotnicze upchają więcej miejsc w samolotach, Núñez Vicente twierdzi, że źle zrozumieli jego intencje.

Po pierwsze, projektant nie próbuje całkowicie wyeliminować zwykłych miejsc w samolocie.

Núñez Vicente wyobraża sobie kabinę samolotu, w której pośrodku znajdują się jego dwupoziomowe siedzenia, otoczone dwoma rzędami zwykłych foteli lotniczych. Ma świadomość, że to siedzenie nie będzie odpowiednie ani atrakcyjne dla wszystkich, nawet jeśli uważa, że dla niektórych pasażerów mogłoby być wygodniejsze.

Mierzący 6 stóp i 2 cale Núñez Vicente ma za sobą wiele niekomfortowych podróży lotniczych, w czasie których walczył o miejsce na nogi i nie mógł zasnąć. Mówi, że zaprojektował swój szezlong, aby poprawić komfort siedzenia w samolocie, a nie go pogorszyć.

Pasażerowie siedzący na dole w jego Chaise Longue mogą swobodnie rozprostować nogi.

Na tegorocznych targach Aircraft Interiors Expo najnowszy prototyp Núñez Vicente zostanie przetestowany przez mnóstwo wielkich linii lotniczych.

Źródło: cnn
Foto: YouTube, Núñez Vicente
Czytaj dalej

News USA

Nowy szczęśliwy właściciel będzie wznosił toast przy barze z serii „Cheers”

Opublikowano

dnia

Autor:

W ostatni weekend bar z serialu telewizyjnego „Cheers” został sprzedany na aukcji za 675 000 dolarów. Zdobył najwyższą cenę spośród prawie 1000 rekwizytów, kostiumów i scenografii z klasycznych programów telewizyjnych. Wszystkie oferowane przedmioty pochodziły z kolekcji gromadzonej przez jednego człowieka przez ponad trzy dekady.

Heritage Auctions poinformowało, że przedmioty sprzedane podczas trzydniowej imprezy, która zakończyła się w niedzielę w Dallas, przyniosły ponad 5 milionów dolarów.

Kolekcjoner – James Comisar powiedział, że po tym, jak jego marzenie o stworzeniu muzeum, w którym mieściłaby się jego kolekcja, nie spełniło się, nadszedł czas, aby dzieła trafiły do ​​fanów.

Sukces aukcji potwierdził , że postacie telewizyjne są cenionymi członkami naszej dalszej rodziny, a ich historie i nasze są nierozłączne, powiedział Comisar w komunikacie prasowym domu aukcyjnego.

Kostiumy Batmana i Robina noszone przez Adama Westa i Burta Warda w serialu telewizyjnym z lat 60-tych kosztowały 615 tys dolarów.

Zestaw z „All in the Family” – który obejmował salon i jadalnię Archiego i Edith Bunkerów oraz klatkę schodową – został sprzedany za 125 000 USD, a dom aukcyjny przekazał, że ten sam kupujący złożył również zwycięską ofertę w wysokości 250 000 USD na krzesła używane przez parę telewizyjną w dziewiątym sezonie serialu.

Oryginalne dwa krzesła pary z serialu znajdują się w Narodowym Muzeum Historii Ameryki Smithsonian Institution.

Comisar powiedział, że te krzesła ze sklepu z używanymi rzeczami zostały przekazane muzeum, kiedy sądzono, że show zakończy się po ósmym sezonie. Kiedy okazało się, że będzie kręcony jeszcze dziewiąty sezon, repliki krzeseł zostały wykonane wielkim kosztem.

Te repliki – którymi były krzesła oferowane na aukcji – zostały następnie wykorzystane w ostatnim sezonie serialu i jego kontynuacji pt. „Archie Bunker’s Place”.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu