Połącz się z nami

NEWS Florida

DeSantis po stronie dzieci. Aborcja po 6 tygodniu będzie na Florydzie zakazana

Opublikowano

dnia

Późnym czwartkowym wieczorem, podczas prywatnej ceremonii w swoim biurze, gubernator Ron DeSantis podpisał ustawę zakazującą większości aborcji po sześciu tygodniach ciąży. Jego biuro ogłosiło podpisanie w komunikacie prasowym wysłanym po 11:00PM.

Zaledwie kilka godzin wcześniej legislatura Florydy wysłała projekt ustawy na biurko gubernatora po tym, jak została przyjęta przez Florida House.

Ustawodawstwo zabrania aborcji w większości przypadków po sześciu tygodniach ciąży, z wyjątkiem zajścia w ciążę w wyniku gwałtu, kazirodztwa lub handlu ludźmi. W takich przypadkach kobiety posiadające dokumentację potwierdzającą przestępstwo mogą dokonać aborcji do 15 tygodnia ciąży.

Ponieważ część osób nie zdaje sobie sprawy, że są w ciąży przed szóstym tygodniem, środek ten może skutecznie wyeliminować większość aborcji na Florydzie, jeśli wejdzie w życie. Będzie to zależało od orzeczenia Sądu Najwyższego Florydy spodziewanego jeszcze w tym roku w sprawie zgodności z konstytucją wcześniej uchwalonego przez państwo zakazu aborcji po 15 tygodniach.

Zdjęcie opublikowane przez biuro gubernatora pokazało, że w czasie podpisania ustawy w jego biurze było kilkudziesięciu zwolenników, w tym przewodniczący Izby Reprezentantów Paul Renner i senator stanu Erin Grall z R-Vero Beach, która sponsorowała wersję senacką ustawy.

Podczas gdy inne stany, takie jak Kalifornia i Nowy Jork, zalegalizowały dzieciobójstwo aż do urodzenia, gubernator DeSantis wprowadził historyczne środki w celu obrony godności życia ludzkiego i przekształcenia Florydy w stan prorodzinny, napisano w komunikacie z biura gubernatora.

W 2022 roku DeSantis podpisał przełomowe przepisy mające na celu zachęcanie do odpowiedzialnego i zaangażowanego ojcostwa na Florydzie poprzez programy edukacyjne, programy mentorskie i indywidualne wsparcie.

Również w 2022 roku gubernator Florydy podpisał SB 7034, który rozszerza wsparcie dla rodziców zastępczych i możliwości dla przybranych dzieci. W 2021 roku DeSantis podpisał SB 2518, który pomaga zmniejszyć śmiertelność matek poprzez wydłużenie uprawnień do Medicaid po porodzie z 60 dni do 12 miesięcy po porodzie.

Oprócz legislacji polityk prorodzinnych, tegoroczny budżet Słonecznego Stanu obejmuje stałe zwolnienia z podatku od sprzedaży artykułów pierwszej potrzeby dla niemowląt i małych dzieci, w tym łóżeczek i wózków dziecięcych, a także wakacje podatkowe na książki dla dzieci, zabawki, sprzęt sportowy i karmę dla zwierząt domowych.

Budżet Florydy obejmuje ponad 96 milionów dolarów na wsparcie rodziców zastępczych, opiekunów i dzieci. A także prawie 143 miliony dolarów na poprawę usług dla kobiet w ciąży i po porodzie oraz dzieci, jak czytamy na stronie biura gubernatora.

Wcześniej w czwartkowe popołudnie, DeSantis był w Ohio, wygłaszając przemówienie na kolacji GOP Lincoln Day w powiecie Butler, w ramach swojej ogólnokrajowej trasy testującej możliwości pod kątem potencjalnego kandydowania na prezydenta.

Według strony internetowej lokalnej partii, niektóre stoły znajdujące się najbliżej DeSantisa sprzedawały się za 10 000 do 15 000 USD.

 

Źródło: tampabay, flgov
Foto: flgov, YouTube

NEWS Florida

Mały samolot ścigany przez F-16 rozbił się w Wirginii. Należał do firmy z Florydy

Opublikowano

dnia

Autor:

Niereagujący na wezwania służb lądowych samolot, przeleciał nad obszarem Waszyngtonu w niedzielne popołudnie, zmuszając wojskowe odrzutowce do próby przechwycenia go. Maszyna, która ostatecznie się rozbiła, została zarejestrowana na firmę z Florydy, zgodnie z raportami i zapisami online.

Media poinformowały w niedzielę, że samolot został zarejestrowany na firmę Encore Motors z Melbourne na Florydzie.

Według FOX News myśliwiec F-16 został dopuszczony do lotu naddźwiękowego, aby odpowiedzieć na nieznaną Cessnę, ignorującą zapytania radiowe. Samolot leciał na „dziwnej trasie lotu” ponad stolicą kraju, twierdzą urzędnicy.

NORAD, North American Aerospace Defense Command, poinformował, że cywilny samolot został przechwycony około 3:20PM czasu wschodniego. Pilot nie odpowiadał, a następnie Cessna rozbiła się w pobliżu George Washington National Forest w Wirginii.

NORAD próbował nawiązać kontakt z pilotem, do momentu aż samolot się rozbił. Cztery godziny później ratownicy dotarli na miejsce katastrofy lotniczej pieszo w wiejskiej części doliny Shenandoah i że nie znaleziono nikogo, kto przeżył, jak poinformowała policja z Wirginii.

Federalna Administracja Lotnictwa twierdzi, że Cessna Citation wystartowała w niedzielę z Elizabethtown w stanie Tennessee i leciała na lotnisko MacArthur na Long Island. W niewytłumaczalny sposób samolot zawrócił jednak nad Long Island w Nowym Jorku i przeleciał prostą ścieżką nad DC, zanim rozbił się nad górzystym terenem w pobliżu Montebello w Wirginii około 3:30PM.

Nie wyjaśniono jeszcze, dlaczego pilot nie reagował, ani dlaczego się rozbił.

Samolot przeleciał bezpośrednio nad stolicą  – przez jedną z najbardziej strzeżonych przestrzeni powietrznych w kraju.

Witryny śledzenia lotów wykazały, że samolot gwałtownie spadał po spirali, opadając w pewnym momencie z prędkością ponad 30 000 stóp na minutę, zanim rozbił się w St. Mary’s Wilderness.

Północnoamerykańskie Dowództwo Obrony Kosmicznej przekazało później w oświadczeniu, że F-16 został upoważniony do lotu z prędkością ponaddźwiękową, co spowodowało dźwiękowy boom, który był słyszalny w Waszyngtonie oraz w niektórych częściach Wirginii i Maryland.

Podczas tego zdarzenia samolot NORAD użył również flar – które mogły być widoczne dla mieszkańców – w celu odwrócenia uwagi pilota. Flary są stosowane z najwyższą troską o bezpieczeństwo przechwytywanego statku powietrznego i ludzi na ziemi. Wypalają się szybko i całkowicie, a po ich wystrzeleniu nie ma zagrożenia dla ludzi na ziemi.

John Rumpel, który prowadzi firmę Encore Motors of Melbourne Inc z siedzibą na Florydzie, powiedział The New York Times, że jego córka, 2-letnia wnuczka, jej niania i pilot byli na pokładzie samolotu. Wszyscy wracali do swojego domu w East Hampton na Long Island po wizycie w jego domu w Północnej Karolinie.

Prezydent Joe Biden grał w golfa w Joint Base Andrews w czasie, gdy myśliwiec F-16 wystartował.

Rzecznik Secret Service Anthony Guglielmi przekazał, że incydent nie miał wpływu na harmonogram zajęć prezydenta w niedzielę. Po południu Biden grał w golfa w bazie wojskowej Maryland ze swoim bratem.

Źródło: fox35orlando, The Hill
Foto: YouTube, istock/Robert Buchel
Czytaj dalej

NEWS Florida

11-miesiączne niemowlę umarło w gorącym aucie gdy matka odprawiała nabożeństwo

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek matka z Florydy została oskarżona o śmierć swojego 11-miesięcznego dziecka, które zostało pozostawione w nagrzanym samochodzie przez 3 godziny podczas niedzielnego nabożeństwa w kościele w Palm Bay, poinformowała policja. To kolejny tragiczny przypadek spowodowany nieodpowiedzialnością i roztargnieniem rodzica.

Bulaine Molme, lat 38, została aresztowana w czwartek po tym, jak dziecko było w samochodzie przez trzy godziny, podczas gdy jej rodzina uczestniczyła w nabożeństwie przy 6100 Babcock St.

W dniu 28 maja, Palm Bay Fire Rescue przybył do kościoła w odpowiedzi na niereagujące dziecko. Dziecko przewieziono do szpitala, gdzie stwierdzono jego zgon.

Matka powiedziała, że spóźniła się do kościoła na nabożeństwo, które odprawiała i wierzyła, że jej córka została wniesiona do środka przez członka kościoła, powiedzieli funkcjonariusze. Po nabożeństwie zauważyła, że jej dziecka nie ma w środku ani z żadnym członkiem kościoła. Poszła do swojego auta, gdzie znalazła nieprzytomne dziecko.

Po zakończeniu śledztwa prokuratura oskarżyła Molme o jeden zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

W maju zmarła 2-letnia dziewczynka z Florydy, która zasnęła w foteliku samochodowym i celowo została pozostawiona przez rodziców w nagrzanym aucie. O tej tragedii pisaliśmy 22 maja.

Od 1990 roku w gorących samochodach zginęło ponad tysiąc dzieci. Floryda jest drugim po Teksasie stanem pod względem liczby zgonów.

Neurobiolog David Diamond z Uniwersytetu Południowej Florydy, badający przypadki śmierci dzieci w nagrzanych samochodach, daje wskazówki jak nie zapomnieć o dziecku. O jego badaniach pisaliśmy 18 lipca.

Źródło: fox35
Foto: istock/Halfpoint
Czytaj dalej

NEWS Florida

Piasek już nie jest przeszkodą dla osób na wózkach by korzystać z plaży w powiatach Pinellas i Pasco

Opublikowano

dnia

Autor:

Floryda ma jedne z najpiękniejszych plaż w USA, ale niektóre osoby mają trudności z poruszaniem się po piasku. Teraz ta sytuacja się zmienia dzięki prywatnej fundacji o nazwie Forward, zapewniającej bezpłatne maty Mobi społecznościom plażowym.

Jedną z osób, które skorzystały z udogodnienia jest Melissa Caulfield, dla której jedną z ulubionych rzeczy jest chodzenie na plażę z rodziną. Kobieta ma trudności z dostaniem się do wody. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce i porusza się na wózku inwalidzkim.

Nie można zabrać wózka inwalidzkiego na plażę, tłumaczy Terry Boatner, jej matka. Ale dzięki Fundacji Forward dotarcie na plażę stało się dla Melissy dużo łatwiejsze.

Dla niepełnosprawnych osób poruszających się na wózkach to oznacza niezależność i wolność, jakiej nigdy wcześniej nie miały.

Maty Mobi to antypoślizgowe maty przeznaczone do poruszania się wózkiem inwalidzkim, które tworzą ścieżki dostępne dla osób niepełnosprawnych. Dzięki nim mogą dostać się na plażę.

Fundacja zainstalowała dziesięć mat w powiatach Pinellas i Pasco, trzy kolejne są w trakcie prac, a dwa następne projekty przechodzą teraz przez proces uzyskiwania pozwoleń na Honeymoon Island.

Ashley Morales pracująca dla Help Us Gather, znanej również jako HUG, mówi, że 1 na 4 dorosłych ma jakąś formę niepełnosprawności. Organizacja łączy osoby niepełnosprawne z wydarzeniami i działaniami społecznymi.

Najnowsza i najdłuższa mata znajduje się w Sand Key Park i kosztowała około 23 000 dolarów. Aby dowiedzieć się więcej o matach Mobi kliknij tutaj.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu