Połącz się z nami

News Chicago

Odśwież swoją szafę w czasie wydarzenia w Chicago Fair Trade Museum w Lincoln Park

Opublikowano

dnia

Chicago Fair Trade Museum, które zostało otwarte w lutym w budynku Newcity w Lincoln Park, organizuje wymianę odzieży w ten weekend, od piątku do niedzieli. Uczestnicy wydarzenia mogą przynieść delikatnie używane ubrania, których już nie noszą i wymienić je na coś, co im się przyda.

Wg informacji Chicago Fair Trade Museum, uszkodzoną odzież można również naprawić, korzystając z usługi na miejscu. Pod ręką będą również eksperci od stylizacji, a także międzynarodowe kółko dziewiarskie. Dostępne będą zabawne gratisy. Ludzie są zachęcani do przynoszenia własnych toreb na zakupy, aby zmniejszyć ilość odpadów.

Szybko zmieniająca się moda ma głęboko negatywny wpływ zarówno na planetę, jak i na ludzi, którzy tworzą nasze ubrania, którzy często pracują w nisko opłacanych, niebezpiecznych i wyzyskujących warunkach, tłumaczy Katherine Bissell Cordova, dyrektor wykonawcza Chicago Fair Trade.

Dzięki wymianie odzieży zapewniamy tańszą i bardziej zrównoważoną alternatywę dla kupowania zupełnie nowych, jednorazowych artykułów odzieżowych.

Odzież można przywieźć w dniu wymiany lub zostawić wcześniej w jednym z kilku miejsc:

  • Chicago Fair Trade Museum, 1457 N. Halsted St.: 12:00PM-5:00PM piątek-sobota.
  • Ten Thousand Villages Evanston, 915 Chicago Ave. w Evanston: 11:00AM-6:00PM piątek.
  • Re:new Project, 483 Main St. w Glen Ellyn: 10:00AM-4:00PM piątek.
  • Ten Thousand Villages Oak Park, 121 N. Marion St. w Oak Park: 11:00AM-6:00PM piątek.
  • The Eco Flamingo, 4750 N. Rockwell St.: 10:00AM-7:00PM codziennie.

Bilety na wydarzenie kosztują 10 USD. Za 35 USD można uzyskać dostęp do piątkowej imprezy, podczas której serwowane będą posiłki i napoje. Bilety są dostępne tutaj.

Chicago Fair Trade zostało założone w 2006 roku przez małą, oddaną grupie aktywistów i wolontariuszy. Na przestrzeni lat koalicja rozrosła się do ponad 70 członków biznesowych, instytucjonalnych i indywidualnych.

Sprawiedliwy handel to alternatywny model biznesowy, który koncentruje się na trzech kwestiach: ludziach, planecie i zyskach.

Ponad 1 miliard światowej populacji żyje za mniej niż 1 dolara dziennie.

Sprawiedliwy handel ma na celu zwalczanie tego powszechnego ubóstwa poprzez zapewnienie możliwości producentom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej, kultywowanie przejrzystych partnerstw handlowych, zapewnienie bezpiecznych warunków pracy oraz praw kobiet i dzieci, a także skupienie się na zrównoważeniu środowiskowym na wszystkich etapach produkcji.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: YouTube, istock/fotoksa

News Chicago

Największy ekran kinowy w Illinois, szerokości 96 stóp, już wyświetla filmy w Batavii

Opublikowano

dnia

Autor:

Na przedmieściach Chicago otwarto nowe kino, wyposażone w największy ekran kinowy w Illinois – Super EMX. Powstało w dawnym kinie Randall 15 Imax, zlokalizowanym w Batavii, około 44 mil na zachód od Chicago. Wrażenia są niezwykle wciągające..

Nowe, „luksusowe i ekskluzywne” kino, Emagine Batavia, miało swoje uroczyste otwarcie 31 maja.

Audytorium Super EMX, mierzące ponad 96 stóp szerokości jest wyposażone w największy ekran Cinemascope w stanie. Dla porównania, typowy ekran kinowy ma szerokość od 45 do 65 stóp, a ekran IMAX ma szerokość 72 stóp.

W Emagine Batavia projekcja laserowa obrazu 4K jest połączona z wciągającym systemem dźwiękowym Dolby Atmos® z 70 kanałami dźwiękowymi, aby stworzyć najbardziej niezwykłe wrażenia kinowe na dzisiejszym rynku.

Oprócz audytorium Super EMX, teatr obejmuje 11 dodatkowych audytoriów i dwie prywatne sale projekcyjne, wszystkie wyposażone w luksusowe podgrzewane rozkładane fotele i podwójne kanapy do przytulania, wg komunikatu firmy.

Randall 15 IMAX został zakupiony przez Emagine w 2020 roku, wraz z innymi kinami na Środkowym Zachodzie, w tym lokalizacjami w Saginaw, MI, Noblesville, IN i Portage, IN. Prace montażowe w kinie rozpoczęły się w lutym.

Więcej informacji na stronie internetowej Emagine Batavia.

 

Źródło: nbc, patch
Foto: YouTube, Emagine
Czytaj dalej

News USA

Prawie jak twarzą w twarz. Połączenia wideo od Google mogą być teraz trójwymiarowe

Opublikowano

dnia

Autor:

Google stara się uczynić rozmowy wideo bardziej realistycznymi dzięki nowemu systemowi „Project Starline”. Wykorzystuje on sztuczną inteligencję (AI) do zbudowania modelu 3D osoby, z którą rozmawiasz.

Gigant technologiczny pracuje nad Project Starline od 2021 roku i w maju ujawnił swój najnowszy prototyp, który zmniejsza rozmiar systemu i upraszcza technologię potrzebną do jego działania.

Andrew Nartker, dyrektor generalny Google w Project Starline, wyjaśnił w poście na blogu, że działa on jak „magiczne okno, w którym można rozmawiać, gestykulować i nawiązywać kontakt wzrokowy z inną osobą, naturalnej wielkości i w trzech wymiarach”.

System wykorzystuje zaawansowaną sztuczną inteligencję do zbudowania fotorealistycznego modelu osoby, z którą rozmawiasz, i wyświetla go na wyświetlaczu z wyjątkowym poczuciem objętości i głębi. Rezultatem jest realistyczny obraz drugiej osoby, tak jakby była ona tuż przed tobą.

Wcześniejsze wersje tej technologii były mniej więcej wielkości małego pokoju i wymagały sprzętu, który dla wielu może być trudniejszy do zdobycia, takiego jak specjalne kamery i emitery światła podczerwonego, które były używane do tworzenia transmisji na żywo.

Najnowsza iteracja Google Project Starline wymaga tylko kilku standardowych kamer do tworzenia obrazów 3D wyższej jakości i zajmuje mniej więcej tyle miejsca, co telewizor z płaskim ekranem, co znacznie ułatwia jej wdrożenie.

Google dostarczył prototypy kilku firmom – w tym Salesforce, T-Mobile i WeWork – aby uzyskać rzeczywiste dane na temat tego, jak Project Starline może być używany do kontaktu z pracownikami w całym kraju i na świecie.

Wg Andy’ego White’a, starszego wiceprezesa ds. technologii biznesowych w Salesforce, Project Starline może pomóc w tworzeniu autentycznych i wciągających połączeń, które sprzyjają głębszym relacjom zarówno z  pracownikami, jak i klientami, zwiększają zaufanie i przejrzystość oraz produktywność i wydajność.

Google nie zaoferował harmonogramu, w którym Project Starline będzie dostępny komercyjnie dla firm lub przeciętnych konsumentów.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, Project Starline
Czytaj dalej

News Chicago

Rada Miasta Chicago głosuje: będziemy mogli jeść stale na ulicach miasta?

Opublikowano

dnia

Autor:

Restauracje, bary i kawiarnie Chicago będą mogły stale obsługiwać klientów na zewnątrz zgodnie z planem wspieranym przez burmistrza Brandona Johnsona. Zasady mające pomóc restauracjom w utrzymaniu się na powierzchni podczas pandemii COVID-19 staną się trwałą częścią sceny gastronomicznej Wietrznego Miasta. Dzisiaj głosowanie Rady Miasta w tej sprawie.

Latem 2020 r. władze miasta uruchomiły program pilotażowy, który zamknął sześć ulic wokół miasta dla ruchu i umożliwił lokalnym restauracjom rozszerzenie działalności o oferowanie miejsc siedzących na zewnątrz z zachowaniem dystansu społecznego.

W 2021 roku była burmistrz Lori Lightfoot postanowiła rozszerzyć program, oferując restauracjom koło ratunkowe, ponieważ pandemia nadal dawała o sobie znać. Ale rozszerzone zasady spożywania posiłków na świeżym powietrzu, wygasły z końcem 2022 r.

Teraz, z pozytywną opinią Komisji ds. Licencji i Ochrony Konsumentów Rady Miejskiej Chicago, propozycja poparta przez silne politycznie Stowarzyszenie Restauracji Illinois może trafić do pełnej Rady Miasta Chicago na ostateczne głosowanie w środę.

Propozycja pozwoli lokalom gastronomicznym, które mają pozwolenie na jedzenie w ich lokalu, na ubieganie się o pozwolenie na stoliki na zewnątrz – o ile restauracja ma wsparcie radnego okręgu. Tawerny i bary również mogły się ubiegać, ale tylko po nawiązaniu współpracy z restauracją w celu zaoferowania posiłku swoim klientom.

Pozwolenie na stoliki na zewnątrz może wymagać zamknięcia niektórych ulic, jeśli trzy lub więcej lokali gastronomicznych połączy swoje siły.

Jeśli zostanie uchwalony przez Radę Miasta, program będzie zarządzany przez departament biznesowy i Departament Transportu. Radny firmy będzie musiał podpisać wszelkie pozwolenia na spożywanie posiłków na świeżym powietrzu.

Przepis pozwoli również firmom, które zbudowały patio na własnej posesji, takie jak parkingi, na wznowienie usług na zewnątrz.

Posunięcie Johnsona, by dać członkom Rady Miejskiej ostatnie słowo w sprawie zezwoleń na spożywanie posiłków na świeżym powietrzu jest sygnałem, że nie podejmie on bitwy, które z Radą toczyła Lightfoot.

 

Źródło: wttw, blockclubchicago
Foto: YouTube, Gibson Steakhouse
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu