Połącz się z nami

NEWS Florida

Orędzie DeSantisa: Stany Zjednoczone powinny być takie jak Floryda

Opublikowano

dnia

Gubernator Florydy Ron DeSantis wygłosił przemówienie stanowe we wtorek, rozpoczynając 60-dniową sesję legislacyjną w Tallahassee. W orędziu omówił osiągnięcia i bronił swojej postawy podczas pandemii i wojen kulturowych. Powszechnie oczekuje się, że DeSantis wystartuje w wyborach prezydenckich w 2024 roku.

Sesja ustawodawcza ma dodatkowe znaczenie polityczne, ponieważ ma służyć jako platforma dla bardzo oczekiwanej kampanii prezydenckiej DeSantisa.

„Sprzeciwiliśmy się ekspertom. Przeciwstawiliśmy się elitom. Zignorowaliśmy gadaninę. Zrobiliśmy to po swojemu, na Florydzie” – powiedział DeSantis prawodawcom w Tallahassee w czasie przemówienia State of the State.

„W rezultacie jesteśmy numerem jeden wśród naszych rodaków, którzy szukają lepszego życia”.

Republikańska większość w Izbie ustawodawczej jest chętna do promowania politycznych perspektyw DeSantisa i oczekuje się, że poprze każdy jego program, od kwestii rasy, przez imigrację, po płeć, które mogą okazać się popularne w prawyborach prezydenckich GOP.

W swoim przemówieniu DeSantis omówił osiągnięcia swojej dotychczasowej kadencji i zwrócił uwagę na nadchodzące środki, które będą popularne wśród niektórych republikańskich wyborców, takie jak propozycja wyeliminowania pozwoleń na ukrytą broń palną.

Republikańskiej prawodawca GOP przedstawił we wtorek ustawę zakazującą aborcji po sześciu tygodniach ciąży, którą potępili Demokraci ale DeSantis już wcześniej zapowiedział, że ją podpisze.

Chociaż jest mało prawdopodobne, aby gubernator formalnie ogłosił kampanię prezydencką, zanim legislatura zakończy pracę w maju, to już robi duże kroki w kierunku złożenia oferty do Białego Domu.

W zeszłym tygodniu DeSantis udał się do Kalifornii, gdzie wygłosił przemówienie przeciwko temu, co uważa za ekscesy liberalizmu. Jeszcze w tym tygodniu, 10 marca, pojedzie do Iowa, gdzie w 2024 roku odbędzie się pierwsza republikańska konwencja.

Nawet bez oficjalnej kampanii DeSantis staje się wiodącą alternatywą dla byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Siła DeSantisa jest częściowo napędzana przez prawie 20-procentowe zwycięstwo w reelekcji w zeszłym roku w stanie, który często słynął z wyborów z minimalną przewagą zwycięzcy.

DeSantis przyznaje, że jego decyzje jako gubernatora opierają się na tym, co uważa za słuszne, a niekoniecznie na tym, co jest popularne w głównym nurcie.

Powiedział, że właśnie dlatego był w stanie zamienić 32 000 głosów, w 2018 roku, w zwycięstwo 1,5 miliona głosów w zeszłym roku – największa przewaga, jaką republikański gubernator kiedykolwiek zdobył na Florydzie.

Gubernator był częstym celem żartów w nocnych programach, takich jak „Saturday Night Live” i „The Late Show with Stephen Colbert”, ale im bardziej krytycy kpią z DeSantisa, zwłaszcza ci, których nazywa „liberalną elitą”, tym bardziej wzrasta jego poparcie.

Podczas gdy większość kandydatów, którzy startują w wyścigu prezydenckim już  dwa lata wcześniej zbiera pieniądze i podróżuje po kraju, budując poparcie i zwiększając rozpoznawalność swojego nazwiska, DeSantis wciąż ma 70 milionów dolarów w komitecie politycznym zaledwie cztery miesiące po reelekcji.

I już jest gwiazdą na imprezach GOP w całym kraju.

„Nie widać już stojącej za nim flagi Florydy. Wszystkie są flagami amerykańskimi” – zwrócił uwagę senator stanu Demokratów, Jason Pizzo.

DeSantis wydał końcem lutego książkę zatytułowaną „Odwaga by być wolnym”, a jej podtytuł zapowiada jego plany na rok 2024: „Plan Florydy na odrodzenie Ameryki”.

Zamiast sloganu Trumpa „Make America Great Again” DeSantis buduje swoją wizję, aby naród wyglądał bardziej jak Floryda, a mniej jak stany takie jak Kalifornia i Nowy Jork.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, Ron DeSantis fb

NEWS Florida

Uwaga: aligatory na Florydzie już czują wiosnę i …miłość. Nie wchodźcie im w drogę

Opublikowano

dnia

Autor:

Aligatory na Florydzie stają się bardziej aktywne w związku ze nadchodzącym sezonem godowym. Mieszkańcy Naples sięgnęli po aparaty, gdy gigantyczny osobnik został zauważony 21 marca kiedy przechodził przez ulicę w ekskluzywnej dzielnicy miasta. Ogromny gad spokojnie przeszedł na drugą stronę i zatrzymał się na trawniku. Nie doszło do groźnego spotkania z człowiekiem.

Wygląda na to, że aligator o długości od 9 do 10 stóp przybył do Forest Glen Golf & Country Club z pobliskiego jeziora, co nie jest rzadkością o tej porze roku. Służby Florida Fish and Wildlife złapały zwierzę i bezpiecznie usunęły go ze społeczności. Nie doszło do ataku ze strony gada.

Aligatory częściej będą pojawiać się na drogach i w sąsiedztwie ludzkich osiedli wraz ze zbliżaniem się wiosny, ze względu na wzrost aktywności aligatorów przed sezonem godowym.

Według Komisji Ochrony Ryb i Dzikich Zwierząt sezon godowy aligatorów rozpoczyna się na początku kwietnia, co oznacza, że mieszkańcy Florydy widzą więcej łuskowatych zielonych stworzeń wylegujących się wokół kanałów, bagien i obszarów podmokłych.

Około 1,3 miliona aligatorów żyje na Florydzie – na bagnach, w stawach, jeziorach, basenach – we wszystkich 67 powiatach. Należy zachować szczególną ostrożność w razie bliskiego spotkania z tymi zwierzętami.

Wskazówki FWC dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców Florydy:

 • Nigdy nie karm aligatora
 • Trzymaj zwierzęta z dala od brzegu wody
 • Pływaj w ciągu dnia i w wyznaczonych do tego miejscach
 • Jeśli zobaczysz aligatora, zachowaj dystans

Osoby mające obawy dotyczące aligatora mogą zadzwonić na bezpłatną infolinię FWC Nuisance Alligator pod numer 866-FWC-GATOR (866-392-4286).

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

NEWS Florida

Sarasota szóstą w USA stolicą alergii ..a psik!

Opublikowano

dnia

Autor:

Według nowego badania Sarasota jest jednym z najgorszych miast w USA dla alergików. Amerykańska Fundacja ds. Astmy i Alergii opublikowała listę 10 największych „stolic alergii”. Sarasota zajmuje 6. miejsce, a następnie Cape Coral i 7. miejsce oraz Orlando na 8. miejscu jeśli chodzi o miasta Florydy.

Fundacja stworzyła swój ranking, na podstawie wyodrębnienia określonych typów alergii, stosowania leków przeciwalergicznych przez mieszkańców oraz dostępności specjalistów alergologów.

W swoich badaniach wzięła pod uwagę 100 najbardziej zaludnionych metropolitalnych obszarów w USA. Wichita w stanie Kansas zajęła pierwsze miejsce na liście.

Według badania Sarasota ma gorsze niż przeciętne wyniki w zakresie stosowania wszystkich leków na pyłki i alergie oraz średnią liczbę certyfikowanych alergologów / immunologów.

Pierwsza dziesiątka Allergy Capitals z 2023 r.:

 1. Wichita, Kansas
 2. Dallas w Teksasie
 3. Scranton w Pensylwanii
 4. Oklahoma City, Oklahoma
 5. Tulsa, Oklahoma
 6. Sarasota na Florydzie
 7. Cape Coral na Florydzie
 8. Orlando, Floryda
 9. Des Moines, Iowa
 10. Greenville w Południowej Karolinie

W poszczególnych kategoriach Sarasota zajęła trzecie miejsce w USA pod względem alergii na pyłki drzew, za Wichitą i Dallas; dziewiąte dla uczulenia na pyłki traw; i 16 dla alergii na pyłki chwastów.

Ponad 100 milionów Amerykanów doświadcza każdego roku różnych rodzajów alergii, informuje Fundacja na swojej stronie internetowej.

Raport Allergy Capitals z 2023 r. nakreślił również rosnące zagrożenie zmianami klimatycznymi dla osób cierpiących na alergie i astmę. Zmiany klimatu powodują m.in. powstawanie większej ilości ozonu w warstwie przyziemnej, dłuższe i intensywniejsze sezony pylenia roślin oraz wzrost temperatur w miastach.

 

Źródło: mysuncoast
Foto: istock/Attila Barabas
Czytaj dalej

NEWS Florida

Dziś promocyjna wyprzedaż biletów lotniczych Jet Blue z Fort Myers. Skorzystaj z niskich cen

Opublikowano

dnia

Autor:

Jet Blue ogłosiło promocyjną wyprzedaż swoich lotów trwającą do północy w czwartek. Miejsca, do których można polecieć i dni połączeń są dość specyficzne, ale jeśli ktoś chce, to może skorzystać ze świetnej okazji cenowej. Są to loty z Fort Myers (RSW) do m.in. Hartford, Nowego Jorku, Waszyngtonu lub Westchester w stanie Nowy Jork.

Lot Fort Myers do Hartford w Connecticut kosztuje 74 USD w jedną stronę. Okno do tych lotów trwa od 4 do 26 kwietnia a promocyjne połączenia są we wtorek lub środę. Za 74 USD można także dostać się z Fort Myers do Nowego Jorku (JFK) od 2 maja do 21 czerwca. Ponownie, trzeba lecieć we wtorek lub środę.

Cena lotu do Waszyngtonu DC z Fort Myers zaczyna się od 64 USD w jedną stronę, od 16 maja do 21 czerwca, lecąc we wtorek lub środę. Wreszcie, połączenie Fort Myers do Westchester New York (HPN) kosztuje 74 USD, od 4 do 26 kwietnia, oczywiście loty we wtorek lub środę.

W tej cenie Jet Blue nie zezwala na bagaż podręczny, a pierwszy bagaż rejestrowany kosztuje 35 USD. Link do wyprzedaży w Fort Myers znajduje się tutaj.

 

Źródło: espnswfl
Foto: istock/fotoguy22
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu